Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (208. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
113
Favori
649.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    c30 konusunda bir arkadaş kendisinin yaptığını söylediği isterseniz ondan bilgi alabilirsiniz.
  • arabaci_58 kullanıcısına yanıt
    Ebayden temın edebılırsınız.
  •  Volvo V40: Ve O Sensin

Foruma biraz renk gelsin, aracımın son halini ekleyeyim dedim :)

Şu sıralar evlilik telaşındaydım, kırmızı kelebeğimle çok ilgilenemedim... Umarım eşimi kıskanmıyordur.

Şirket aracımı da yılı dolduğu değiştirtiler her ne kadar istemesem de 2014 Jetta 1.6 TDI verdiler. Az yakması hasebiyle genelde onu kullanıyorum ama hiç keyifsiz olarak tabi. Piyasadaki diğer tüm araçları da kullandım ve halen V40'a tercih edilebilecek adam akıllı bir araba yok. Görüntüsü eskimeyen taş gibi bir araç yapmış Volvo gerçekten, aracına tutkuyla ve keyifle binmek isteyenler için halen en iyi tercih V40 arkadaşlar. Bundan şüpheniz olmasın.

• Yeni V40 alanlar araçlarını güle güle kullansınlar.
  • imagoodman kullanıcısına yanıt
    Volvo v40 r-design brake calipers diye aradım bulamadım.
  • İkinci eli biraz daha düşsün Honda civik hb ten sonra alacağım tek araba..Şu an pusudayım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpaceGrey -- 29 Nisan 2015; 18:48:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

Volvo V40: Ve O Sensin

Foruma biraz renk gelsin, aracımın son halini ekleyeyim dedim :)

Şu sıralar evlilik telaşındaydım, kırmızı kelebeğimle çok ilgilenemedim... Umarım eşimi kıskanmıyordur.

Şirket aracımı da yılı dolduğu değiştirtiler her ne kadar istemesem de 2014 Jetta 1.6 TDI verdiler. Az yakması hasebiyle genelde onu kullanıyorum ama hiç keyifsiz olarak tabi. Piyasadaki diğer tüm araçları da kullandım ve halen V40'a tercih edilebilecek adam akıllı bir araba yok. Görüntüsü eskimeyen taş gibi bir araç yapmış Volvo gerçekten, aracına tutkuyla ve keyifle binmek isteyenler için halen en iyi tercih V40 arkadaşlar. Bundan şüpheniz olmasın.

şimdiden mutluluklar dilerim

hep 17 ixionlarımı 18 replicasıyla değiştirmeyi düşünüyordum ama şu fotoğrafınızdan sonra 18'' in bile minicik kaldığını gördüm, 19'dan aşağısı kesmezmiş V40'ı

• quote:

Orijinalden alıntı: erhan850

c30 konusunda bir arkadaş kendisinin yaptığını söylediği isterseniz ondan bilgi alabilirsiniz.

çok teşekkür ederim. fotoğrafını paylaştığım aracın sahibi arkadaşa ulaştım, piyasadan herhangi bir üstünde yazı olmayan kaliper alıp, aracın boyasıyla boyadığını, üzerindeki yazıyıda tabelacıda çıkarttırdığını söyledi. Isıdan boya etkilenmiyor mu diye sorduğumda hayır yanıtını aldım. Rebel mavi aracıma sarı renkli, siyah brembo yazılı kaliper mi, rebel mavi beyaz yazılı custom kaliper mi sorusuna kendi içimde cevap buluram en kısa zamanda yapmayı düşünüyorum
    quote:

Orijinalden alıntı: imagoodman

Ebayden temın edebılırsınız.

çok teşekkür ederi fakat ben de tatmin edici bir ilana rastlayamadım

• arabaci_58 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

Jant konusunda aynen söylediğiniz gibi 19'un altı küçük kalıyor. Ama TR yollarında 19 jant büyük cesaret. Zamanında 19 inç 5 kollu Vossen'leri taktırdığımda aracın fotoğrafını çekseymişim keşke. Öyle tatlı bir görüntü vardı ki, tek kelimeyle harikaydı.

Şimdiki planım 225 40 18 olan lastik ebatımı 235 40 18'e çıkartmak ve arka tekerleklere 20mm spacer koydurarak daha dışarıya almak. Bu iki değişiklikten sonra hem araç daha maskülen ve kaslı bir yapıya kavuşacak hem de lastik yanağı arttığından sürüş konforu iyileşecek.

Kaliperle ilgili olaraksa boyatmak dışında bir değişiklik yapılmasını kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bu güvenlikle doğrudan alakalı bir konu ve plastik kapaklar neyse de metal kapaklar sürüş esnasında yerinden çıkarsa felaketle sonuçlanabilir. Onun yerine sadece boyatmak yeterli olur düşüncesindeyim. Gerçek bir görüntü değişikliği istiyorsanız spacer koydurup jantları dışarı aldırın. İşte o zaman aracın görüntüsü inanılmaz değişecektir.

20mm Spacer:

Ve Etkisi:
    Bu araçta önde de 2cm spacer var. Aslında önde ihtiyaç yok ama Ixion II'ler ET52,5 olduğundan yine sırıtmamış. Ixion'lar ise ET43 o yüzden 17 veya 18 inç fark etmez arkaya koydurmak yeterli olacaktır.

• Spacer da kullanım için sakınca doğurmaz umarım ? Bu arabaya bir şey yaptırmaya kıyamıyorum :) ufak bir taş atığı bile moral bozucu oluyor. Sağ arka tekerin üzerine birisi manevra sırasında dokunmuş sanırım ve hafif göçmüş ama çizilmemiş neyse :/ Dün aracı yıkatınca belli oldu. bugün de ilk bakımı için servise verdim aracı. 8000km oldu 1 yılda. Rekor düzeyde düşük bir km benim için. Eski arabamda yıllık 20-21 bin km civarıydı. Ön park sensörü, park yardım pilotu ile birlikte satılıyormuş. Sensörün faydalı olacağını düşündüğüm için takılmasını istedim :) Yakıt tüketimim şehiriçi 8-8.5lerden biraz daha düşer umarım bakımdan sonra.
  • MaTaDoR kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de Volvo v40'ın bu rengi var mı acaba?

• Darkraver D kullanıcısına yanıt
    Hocam acaba on park sensoru icin ne kadar fiyat istedi servis? Araci teslim aldiysaniz deneyiminizi paylasir misiniz? Tesekkurler
  • vusalazeroglu V kullanıcısına yanıt
    Ön park sensörü tek satılmıyormuş; park yardım asistanı ile birlikte 1800tl ye aldım. Akşam 18 gibi aracı teslim aldım ve henüz tam test etmedim. Park ederken sensörler çalışıyor ama park asistanını boş bir alanda test etmem lazım. Arkadan gelen arabalar aracın taramasını bekleyemez :D Servise de tekrar gideceğim 3 kapı kilidim + ön helezonlarım garanti kapsamında değişecek. Aracınızın kaputuna kedi ya da fare girmiş dediler. Büyük ihtimal yine kemirgengillerden gelincik girdi bana göre; yazlık Ayvalık civarlarında ve gelincik eksik olmuyor. Araba hoşuna gitti sanırım :D Neyse kablolara zarar vermemiş (Kaputu kaldırınca karşıdaki izolasyonu kemirmiş biraz. Bu yaz daha dikkatli olmam lazım. Gelincik ve vb kemirgenleri uzak tutmak için tavsiyelerinize açığım :D
  • Arkadaslar bugun 1 ay oldu v40'ma kavusali. 1000km geride biraktik kendisi ile. Seruvenimi yazayim baskalari icin yardimimiz dokunur belki. Ben de herkes gibi premium siniftaki tum rakipleri inceledim. Ilk eledigim a180 oldu hem kalite algisi hem arka koltuk darligi ana sebepti. Dis gorunusu muazzamdi ama bana sadece dis degil hem ic hem dis guzelligi olan optimum araba lazimdi. Diger elenen rakip 1 serisi oldu, hem yenilenen kasa ve ucan fiyatlari hem surus pozisyonu yuzunden. Yakin bir arkadasimda vardi surucu koltugunu birakin yan koltukta bile cok alcak oldugu icin rahat edemiyordum cok denedim alismak icin fakat olmadi. Diger rakip ve bence v40'la yarisacak duzeyde olan a3 idi. Her seyi ile dort dortluk bir araba fakat fiyat/performans olarak malesef mantiksiz geldi. V40 sevdam ise hep onceden vardi, bu saydigim her rakibi inceleyip test surusu yaptiktan sonra volvo'ya dondum v40 yeniden baktim. Sagolsun showroomdakiler hic yadirgamadilar. Defalarca gittim baktim, oturdum, elledim. Ve evet ben bunu istiyorum dedim. Herkesin ihtiyaclari ve beklentileri elbet farklidir ama benim acimdan en iyi rakibi dedigim a3 karsisinda eksiden cok artisi var. Tek eksisi ise motorun kabine gelen gurultusu. Audi bu sorunu mukemmel cozmus benzinli bile sanilabilir kabinden o dizel motor. Onun disinda kabindeki luks algisi verdigi guven ile v40 benim zevkime daha cok hitap etti. Velhasil bugun kendisi ile 1 ayimiz doldu. D2 Powershift olan kendileriyle simdilik sehir ici ortalamam 6lt. Acikcasi ne oyle cok yumusak ne sert basarim o anlik keyfime gore basiyorum. Benim icin gayet uygun simdilik tuketim. Uzerinde gelen iki anahtardan birisi esimde birisi bende. My Car'dan aktive ettigimiz anahtar bellegi cok ise yariyor. O kendi anahtari ile acinca koltuk, ayna ve medya ayarlari nasil birakmissa o hali aliyor ben actigimda ise en son nasil biraktiysam oyle. En begendigim ozelliklerinden oldu bu. High performance ses sistemi cok temiz ve guzel bir performans verdi, muziksiz duramayanlar icin ozellikle spotify gibi servislerden yuksek kaliteli muzik dinleyenler icin ilac adeta. Koltuk rahatligi, arka diz mesafesi ve bagaj sehirli bir aile icin gayet yeterlidir. Ozellikle iki kademeli bagaj ve alisveris poseti asma yerleri cok ufak ama zekice ve insani simartan cinsten. Lastikler Michelin Primacy3 geldi uzerinden daha onceden bildigim icin gayet memnunum hem yumusak hem sessiz. Motor sesi disinda disardan aldigi ses ve yuksek hizlardaki ruzgar sesi minimumda ve hic rahatsiz etmiyor. Konfor olarak ise bir alman yumusakligi olmasa da gunluk surucunun rahatsiz olacagi kadar sert degil. Arabanin guvenlik ve guven vericilik kismina hic deginmiyecegim cunki adeta sinonim olmus bu kelimelerle Volvo. City Safety muazzam calisiyormus daha ilk ayimda hayatimi kurtardi, anayolda giderken aniden arayoldan bir arac firladi onume ben heyecanla tam frene basicaktim ki akillim benden once davrandi ve adeta yere mihladi bizi. Gururla on ekranda City Safety tarafindan durduruldu yazdi, eyvallah dedim devam ettik. Motor performansina gelelim, ben sahsim adima memnunum ama oyle ucan kacan basan bir surucu degilim belirteyim. Bazi sıkışık yerlerde ve daraldigim anlarda basip sollamalarim oldu ve hicbirisinde yuzustu birakmadi beni sagolsun, uzun yolda nitekim oyle. Frenleri gayet guzel ve kararinda. Ic ambiyans isiklari ve far isiklari kafi ve guzel. Benim ic doseme acik bej deri doseme, arabanin icini hem oldugundan genis hem ferah hem de cok premium gosteriyor tavsiye ederim yeni alicaklara. Arabamin diger en sevdigim ozelligi trafikte cok fazla olmamasi nadir gorulmesi ve gorenlerin donup bakmasi. Renk olarak ise kendileri 2015'in gozde rengi Power Blue, golgede farkli ton guneste cok daha farkli tonda guzelligi var. Bir demlik cay koyup onunde oturup izleyesi geliyor insanin gunesli havalarda. Ozet olarak veriginiz parayi son kurusuna kadar hakeden her binisinizde sizi ozel ve ayricalikli hisettiren bir makine V40. Eger herkeste olani sevmeyen, populer seylerden hazetmeyen, guvenlik konusunda supheye mahal vermeyen (biraz da paranoyak), hem form hem de fonksiyon arayan biriyseniz V40 sizin makineniz. Alin ve gulegule kullanin.

PS: sanirim formun en sessiz basligiyiz :( bu cok uzucu, hergun merakla bakmama ragmen paylasimlar digerlerine gore cok cok az. Keske azicik canlansak.

Hocam güle güle kazasız belasız kullanın.

Çok güzel yazmışsınız,bir solukta okudum 👍

Aracınız premium mu advance mi?

• aknasmub kullanıcısına yanıt
    Begenmenize sevindim,
    hocam aracim MY2015 Premium D2 PowerShift :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: vusalazeroglu

Begenmenize sevindim,

Çok güzel özetlemişsiniz hocam,bir solukta okudum.
    Hocam MY2015 in ne demek olduğunu bilmiyorum.
    Ben de uzun zamandır v40 bakıyorum fakat kendi aracımı satamadım daha.

Güle güle kullanın çok güzel özetlemişsiniz. Hepimiz tutku ile bağlıyız :) Rakipleri daha güçlü vs vs olabilir ama dijital gösterge yapan yok hala analog birçoğu :/ TFT ekranı ayrı seviyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aknasmub

quote:

Orijinalden alıntı: vusalazeroglu

Begenmenize sevindim,

Çok güzel özetlemişsiniz hocam,bir solukta okudum.
    Hocam MY2015 in ne demek olduğunu bilmiyorum.
    Ben de uzun zamandır v40 bakıyorum fakat kendi aracımı satamadım daha.

Al bizden de o kadar...
    Hayırlı Olsun Güle güle kullanın gerçekten renk güzelmiş bende sızın gıbi uzun bır süre araştırarak almiştım yorumlarınıza katılıyorum herkeste olmayan yüzü çok yenı olan bır araca bınmek çok haz verıyor tekrar dan güle güle kullanın
  • 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.