Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (210. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
114
Favori
649.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar tft gösterge panelinin arkasindan gelen tikirti sesi olan ve bunun Icin serviste bir işlem yaptıran var mi?daha önce forumda bir arkadaş yazmıştı ama aradim taradim bulamadım a mobil baglandiim Icin,yardımcı olursanız sevinirim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • unusuall U kullanıcısına yanıt
    Hocam D2 tericihim biraz mecburi biraz da kendime gore yuruttugum mantiktan. Acikliyayim. Oncelikle bayinin elinde hatta yurt genelinde t4 power blue renk yoktu. Bayinin elindeki tum V40'lar dizeldi ve benzinin gelmiyecegini yaz sonu 1.5lt gelicegini soyledi. Ben de beklemek istemiyordum. Diger sebebim ise zaten ikinci eli zayif olan (ki hayatta ikinci el icin bir sey almam onemsemem, kaderciyimdir ikinci el mevzuunda) arabalarimiz ayni zamanda premium segment. Hem premium hem zayif ikinci el algisi yuzunden cok kisitli bir kitleye hitap edicek satis zamani. Yurdum insaninin da dizel sevdasi malum, e bari dedim dizel otomatikle bu kisitli kesimde sansimiz birazcik yuksek olsun. Dediigim gibi ucan kacan surucu degilim guc bana yetiyor ama dizelin homurtusundan sikayetciyim. Zamanla alisiyor kulaklar ama.
  • -orkunaydın- - kullanıcısına yanıt
    Evet aynı ses bnm araçtada oldu servıste 5 dakıkada yapıldı zaten bu ses konusunda hazırlıklılar kapı ve tft ekran dedınızmı tamam denılıp hemen işleme başlıyorlar ve baya ıyıler bu konuda.randevu alıp gıdersenız anında yapılır kolay gelsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kemalatmali -- 5 Mayıs 2015; 1:06:19 >
  • merhaba arkadaşlar,

bende dizel ototmatik araç almayı düşünüyorum ve v40 da da bütçemi zorlayıp düşünebileceğim bir araç. ancak websitesinnde ki karışıklığı anlamadım. hangi donanım ne kadar hangisinde neler var anlayamadım bana yardımcı olabilirmisiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kemalatmali

Merhaba sayın pupets, premium ıle advance arasındakı fark eğer 2 . el alacaksanız çok bir fiyat farkı yok ancak 0 km de 12500 tl lik bir fark var 2.ci el alacaksanız kesınlıkle advance almalısınız kanımca .
    aradakı farklar kayda değer ve parasına değer bence madde madde sayacak olursak

1- bence en önmlısı TFT 3 görüntü modlu digital ekran
    2-hıg performans +2 höporlörlü ve daha büyük ekranlı müzik sistemi DVD seyredebılme ve dinleme özellği 10 km hıza kadar daha sonraki hızda sadece ses verıyor
    3- aktif viraj aydınlatmalı xenon farlar
    4- led drl gündüz yanan alt farlar
    5- LED İç aydınlatma ve değişen renlerde iç ambıyans paket
    6- xenon olmasından dolayı far yıkama , ve içerde krom bazı ufak kaplamalar bildiklerim bunlar
    Ancak aracı sıfır alırken istersenız premıum pakete bunların bazılarını ekletebılıyorsunuz ancak sonradan servıs eli ile taktırmaya çalışırsanız bıraz daha pahalıya mal oluyor .
    Son olarak eğer cok konforlu olsun dersenız 16 janttan yukarı almamalısınız ama hem görüntü hem yol tutuş dersenız 17 jant hatta 18 jant R DESİGN (Not r desınde advance paket yok yukarda sayılan maddeler bazıları eklenıyor )alınabılır .yerden 4 cm daha yüksek olsun dersenız cross cauntry almalısınız.ama mutlaka ADVANCE Alın .İNŞALLAH yardımcı olabılmişimdir .hangısını alırsanız alın içinize sineni ve her parktan sonra iyiki bu VOLVO ,,yu almışim dıye içinizden geçirmenizi sağlayan arabayı almanızı temennı ederim .Saygılarımla

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim sayın @Kemalatmali , ikinci el olacağı için fiyatına, km'sine, temizliğine göre bakacağız artık hangisi olursa.

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi puppets -- 5 Mayıs 2015; 9:06:12 >

• quote:

Evet aynı ses bnm araçtada oldu servıste 5 dakıkada yapıldı zaten bu ses konusunda hazırlıklılar kapı ve tft ekran dedınızmı tamam denılıp hemen işleme başlıyorlar ve baya ıyıler bu konuda.randevu alıp gıdersenız anında yapılır kolay gelsın

Kemal bey cevabınız için teşekkürler,ben izmirde servise goturdugumde bana boyle bir sorun hakkında bilgileri olmadığını ancak tft ekrandan gelen ses icin direksiyonu sökmek zorunda olduklarını söylediler ben de istemedim,hangi serviste yaptırdınız acaba ,ankara arkas mi??

• Bütçe uygun ise advance kesinlikle uygun tercih ,ben r design aldım ama ekstradan paket ekletmistim,vazgecemedigim özellik ise comfort paketteki anahtarsiz giris ,anahtara kayıtlı kullanıcı hafızası(aynaları,koltuğu ve direksiyon sertliğini kişiye göre kendisi ayarlıyor),eger pimpirikli biriyseniz ve aracınızı kilitlediniz mi alarmi çaldı mi diye merak ederseniz anahtarın üstündeki ışıklar size gösteriyor,aynı zamanda ısıtmalı koltuk ve ekstra ısıtmalı on cam kışın don olan havalarda cok yardımcı oluyor,bilginize

• Geçen hafta istanbul-akhisar gezisi yaptım. toplam yol tek yön 440 km. hız sabitleyici ile bursa çevreyolunda 120 km/s, diğer yerlerde 100 km/s olarak sabit idi. acelem olmadığı için sakin sakin gittim. Ortalama yakıt gidişte 3.8, dönüşte ise 4.2 oldu. Tabi ki D2:)
  • -orkunaydın- - kullanıcısına yanıt
    Sayın orkunaydın ben adana otokoç servıse gıttım saolsun volvo teknık sorumlusu erkan bey 5 dk da ekranı söküp yalıtımı yapıp taktı ve ses yok oldu bende ayrıca kapıları söyledığimde hemen trım bölümüne çekip işlemlere başladılar kı kendılerıne merkezden nereye neler yapılacagı resımlerle aktarılmış onlarıda hallettıler saolsun adana otokoç ta bu sorunla ilgili çok iyiler arkadaşlar .istersenız adanaya gelın hem kebap yerız hem otokoça gıderiz :) saygılar
  • MaTaDoR kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler dostum. .

• quote:

Sayın orkunaydın ben adana otokoç servıse gıttım saolsun volvo teknık sorumlusu erkan bey 5 dk da ekranı söküp yalıtımı yapıp taktı ve ses yok oldu bende ayrıca kapıları söyledığimde hemen trım bölümüne çekip işlemlere başladılar kı kendılerıne merkezden nereye neler yapılacagı resımlerle aktarılmış onlarıda hallettıler saolsun adana otokoç ta bu sorunla ilgili çok iyiler arkadaşlar .istersenız adanaya gelın hem kebap yerız hem otokoça gıderiz :) saygılar

Teşekkür ederim ,ayrica içten davetiniz Icin ayrica cok sağolun ,inşallah bir gün miaafiriniz olurum

• Mevcut A serisinin gece paketi gıbı olmus
    Jantlar ayna kapakları ve emniyet kemerleri
    Ama hoş...

• Merhabalar,

Volvo'nun servis maliyetleri ile ilgili bilgi verebilecek olan var mıdır acaba? Dizel otomatik modellerin periyodik bakımlarının süre ve km'si, servis ücretleri gibi.

Malum piyasada çok fazla olan araçlar değil. Kendi servisine mahkum mu oluruz yada (örneğin İzmir'de) özel servisler her türlü tamir ve bakımı yapabilirler mi?

Şimdiden çok teşekkürler.
  • puppets P kullanıcısına yanıt
    Sayın puppets , volvo car sayfasında periyodik bakım fiyatları hatta km ye göre değişen yenilenen parçaların hepsi linkte var .araç garanti kapsamında iken dışarı yaptırmanızı pek tavsiye etmem .zannedersem izmirde arkas var, volvootokoçta olmalı sanırım ,servisler hemen hemen fiyat olarak yakınlar araştırıp fiyat aldıktan sonra en uygun fiyatlı ve olumlu yorumları olan yetkili servise gitmenızı tavsıye ederim
  • puppets P kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Aracımın ilk bakımını (10.000) geçen hafta yaptırdım. Standarttan bakıma ekstra olarak klimadan toz kokusu geldiğini hissettiğim için klima bakımı da yaptırdım. Faturanın fotoğrafında fiyatları görebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximmladenov -- 9 Mayıs 2015; 16:03:28 >
  • Merhaba arkadaşlar 2014 eylül ayında almış olduğum v40 R-desing aracımın resimleri sayfa canlansın :)

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1761047/aa33946f-2b8d-4b8d-a8df-231959c35fc9.jpg

km 9600 km samsun yolculuğu yapacağım için bakımlarını yaptırmak istiyorum Samsundaki otokoç 750 tl lik bir fiyat verdi.
    Trabzonda yetkili servis ise 450-500 lira civarı fiyat çıkardı. Yapılan işlemler ikisininde aynı şeyler.
    bayii fiyat farkımıdır sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grknrize -- 10 Mayıs 2015; 10:49:57 >

• 2012 model t3 v40 83 bin tl uygun mudur? Araç sadece 50 kmde. Arkas 2. El satıyor. Yönetici için getirtilen ancak kullanılmayan bir araçmış. Advance model ve otomatik park, premium sound dahil dolu bir araba. Piyasada pek t3 yok sanırım. Acaba problemli bir seri mi?

• maximmladenov M kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

10.000 km aracın klimasında gelen kokunun öncelikle nedenini sorsaydın. 10,000 lik aracın klimasından koku geliyorsa, bu ilk önce garanti şartları altında değerlendirmeli.

10,000 check listlerine baktım klima perfomans testi var hali hazırda, ancak aşağıda belirttiğim linkte,

"Otomobil Klima servis

Uzman teknisyenlerimiz Volvo'nuzun klima sistemini kontrol edip temizleyecek ve böylece her zaman araç içinde mükemmel bir ortama sahip olacaksınız ve herhangi bir küçük arıza pahalı bir tamir ihtiyacına dönüşmeden çözülmüş olacak.
    "

Bakım onarım Volvo

ayrıca bir yazı var. Garanti konusunda bastırmalısın, hiç olmadı 140 TL + KDV olan o klima perfomans testine dahil olmalı.

Klima performans testinde ne yapılıyormuş bence bir sor

Yazık günah bir ton para.

• Arkadaşlar merhaba, V40 D2 otomatik aracınız da 1 ve 2. viteste düşük devirlerde hızlanmalarda sirkelenme oluyor mu? Özellikle dur kalk trafikte inanılmaz rahatsız edici bir hal alıyor. Böyle bir sorun yaşayan var mıdır? Pejo 308 i olan bir arkadaşım da aynı şikayette muzdarip. Pejo da Volvo ile aynı motoru kullanıyor. Servis birçok kez enjektör ile ilgili bakımlar yapmış ama 2 yıldır sorun çözülemedi. Volvo da aynı motoru kullandığı için bu durum bir canımı sıkıyor açıkcası. Servise götüreceğim ama öncesinde sizlerle bir sormak istedim bu sorunu yaşayan varmı diye.

Teşekkür ederim.
  • Evet volvo'nun sitesinde yazıyormuş. Görmemiştim daha önce. Teşekkürler sayın @Kemalatmali

Bakım faturası fotoğrafı için de teşekkürler sayın @maximmladenov

Hafta sonu izmir gaziemir volvo'da v40 dizel otomatik advance model test sürüşü yaptım. Test aracı cross country idi. Çok uzun bir sürüş olmasa da görüşlerimi yazayım.

Çalışanlar sağolsunlar çok ilgiliydi. Araç kalite olarak bence hakkını veriyor fakat araçta cam tavan ve koltuklar açık renk olmasına rağmen inanılmaz basık geldi. 175 CM, 70 KG standartlarda bir insanım. Sanırım tasarımdan dolayı yan camlar, özellikle arka yan cam çok dar. Arka camı söylemiyorum bile çok küçük. Görüş açısı çok dar geldi bana. O yüzden şimdilik volvo arayışımıza ara verdik.

Bunun dışında aracın gösterge ekranı harika, ön konsol çok şık, otomatiği kesinlikle beklentimin üzerinde çıktı. Motor sesi camlar kapalı iken neredeyse hiç gelmiyordu. Volvo kaliteden kesinlikle ödün vermemiş ama görünüşünü çok sevmemize rağmen ne yazık ki şimdilik vaz geçtik.

Herkese iyi günler dilerim.

• 
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.