Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (943. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19.611
Cevap
155
Favori
1.402.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 941942943944945
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Volvo Garage var yıllardır giderim pek çok dertten kurtardılar beni. Nuri ve Sami Ustalar...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mercanm kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla cevap vereyim.
    1-Ön park sensörü tüm modellerde yok, opsiyonel. Yetkili serviste sonradan taktırabilirsiniz.
    2-Kör nokta uyarı sistemi advance-elit pakette standart değil.Bu donanım ayrı bir paket içerisinde yer alıyor. Galiba sonradan bu paketi takmıyorlar. Takılsa bile çok pahalı olur.
    3-Kör nokta uyarı sistemi olan araçlarda şerit takip asistanı, adaptif hız sabitleyici de var. Bu paketin olduğu ikinci el satılık araçlar vardı ilanlarda. Şahsen imkanım olsaydı o paketin olduğu aracı almak isterdim. Bence değer.
    4-Tüm donanımlarda 50 km hıza kadar çarpışma önleme standart. City safety özelliği.
    5-Bej dışındaki renkler daha fazla tutuluyor bence.
    6-Volvoya özel benim bir tavsiyem yok. Daha tecrübeli arkadaşlar yorum yapabilirler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cevap için teşekkürler hocam karar aşamasındayım hala. 118iden sonra kafamda soru işaretleri var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mercanm

Merhaba. Volvo ile 2015 ve üstü T3 motor alarak tanışmayı düşünüyorum Advance+elit pack olanlarından. Daha öncesinde Bmw kullanıcısı olduğum için paketler ve donanımlar hakkında kısıtlı bilgiye sahibim.
    1.Ön park sensörü tüm modellerde var mı?
    2.Kör nokta uyarı sistemi yukarıdaki pakete ilave alınan bir opsiyon mu?
    3.Kör nokta uyarı sistemi ile beraber gelen ilave özellik var mı? Bu sisteme ilave ne kadar verilir? İlave 25 30 bin farka değer mi?
    4. Advance+elit çarpışma önleme mevcut mu?
    5. Renk olarak tutulan tutulmayan renkler nelerdir?
    6. Alırken dikkat edilmesi gereken tavsiyeleriniz var mı?
    Yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar.
    Bende dört yıldır 2011 S60 Advance var. Kör nokta uyarı sistemi kameralı eski tip ve standart donanım. Farkında olmadan gözlediğimi düşünüyorum ama özellikle para verip alır mıydım? Sanmıyorum... İlk kez görenlerle muhabbet konusu oluyor, o kadar... Onun yerine ön park sensörünü tercih ederdim. Burnu epey uzun ve hâlâ alışamadım.

K.

• quote:

Orijinalden alıntı: warland

arkadaşlar ankara'dan güvenilir özel servis tavsiyesine ihtiyacım var. s60 2014 d2 powershift aracım için triger değişimi ve şanzıman kontrolü de (sanırım kavrama değişimi yapılması gerekecek eski deneyimlerime dayanarak tahmin ediyorum bunu) var. acil tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Ben de İvedik'te özel Volvo servisi Yiğit Otomotiv'i tavsiye ederim. Hasan usta ve kalfaları iyidir. Uzun süredir ona gidiyorum.
    K.

• merhaba arkadaşlar
    şimdi 2.el bir tane 2013 model s60 dizel otomatik buldum anlaştım inş yarın satışını almayı düşünüyorum ama size bir sorum olacak kullandığınız için siz daha iyi bilirsiniz.
    bulduğum araç 2013 s60 1.6 dizel otomatik. ilanda advance yazmışlar diye baktım ben advance istiyorum ve resimlerde gördüğüm kadarıyla advance özelliklerin hepsi var. (orta konsolda geniş 7" ekran, direksiyondaki aliminyum süsleme, ön spoiler sis farın orda krom çerçeve, adaptif zenon far mercek far, halet ekran vs..) fakat tramer sorgu ekranında aracın ismi 1.6 D2 drive premium olarak çıktı. adama sordum doğru araba premiummuş ama artı paket eklenmiş diyor.
    bu nasıl olabilir acaba sonradan mı ekleniyor sizce ya da bazı özellikler eklenip de araba tam advance olmamış mıdır?
    Sizin yorumunuzu rica ediyorum.
  • c3rk3z C kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı ses sorunu vardı fren vakumu arızası çıktı, Konya tunç Volvo Rahmi Küçüktunç buldu bu sesin kaynağını, gezmediğim servis kalmamıştı, eğer isterseniz numarasını paylaşabilirim (yalpalama gibi gelen sesten bahsediyorum) diğer ses turbo boşaltma sesi (sürtme sesine benzer ses) o normal, özelden yazabilirsiniz.

• cruzu satıp s60 mı alsam güzel arabaya benziyor ama kilometreleri çok
  • Arkadaşlar Çanakkale-Bursa yaparken bir anda Check motor sarı ışığı yandı. T3 Advance. 23519 km'de araç. Sizce nedir problem? Motor kaputunu açtık. Hiçbir sorun görünmüyor. Sızıntı veya abormal ses, damlama kaçak görünmüyor. Nazar mı değdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 22 Temmuz 2020; 17:27:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: harvy111

merhaba arkadaşlar
    şimdi 2.el bir tane 2013 model s60 dizel otomatik buldum anlaştım inş yarın satışını almayı düşünüyorum ama size bir sorum olacak kullandığınız için siz daha iyi bilirsiniz.
    bulduğum araç 2013 s60 1.6 dizel otomatik. ilanda advance yazmışlar diye baktım ben advance istiyorum ve resimlerde gördüğüm kadarıyla advance özelliklerin hepsi var. (orta konsolda geniş 7" ekran, direksiyondaki aliminyum süsleme, ön spoiler sis farın orda krom çerçeve, adaptif zenon far mercek far, halet ekran vs..) fakat tramer sorgu ekranında aracın ismi 1.6 D2 drive premium olarak çıktı. adama sordum doğru araba premiummuş ama artı paket eklenmiş diyor.
    bu nasıl olabilir acaba sonradan mı ekleniyor sizce ya da bazı özellikler eklenip de araba tam advance olmamış mıdır?
    Sizin yorumunuzu rica ediyorum.
    Bunlar genelde yalandan advance paket oluyor. Gerçek advance pakette heriki koltuk elektrikli, aynalarda Blis sistemi falan oluyor.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Genel bir motor arıza ışığı yanmış, aracınız servis bakımlı ise yol yardım 1 yıl ücretsiz destek almayı deneyebilirsiniz, gösterga paneli bilgi ekranında detay yoksa aracı park edip kapılarını kilitleyip 3-5 dk. bekleyip yeniden çalıştırın ve hata kalıcı mı kontrol edin. En kötü ihtimalle bu uyarı ile bir servise kadar dikkatli şekilde gitmeniz gerekebilir (motorun çalışmasında, gaz yemesinde ve hararet sıcaklıklarında bir anormallik yoksa tabiki)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamerbilisim -- 22 Temmuz 2020; 18:19:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerbilisim

Genel bir motor arıza ışığı yanmış, aracınız servis bakımlı ise yol yardım 1 yıl ücretsiz destek almayı deneyebilirsiniz, gösterga paneli bilgi ekranında detay yoksa aracı park edip kapılarını kilitleyip 3-5 dk. bekleyip yeniden çalıştırın ve hata kalıcı mı kontrol edin. En kötü ihtimalle bu uyarı ile bir servise kadar dikkatli şekilde gitmeniz gerekebilir (motorun çalışmasında, gaz yemesinde ve hararet sıcaklıklarında bir anormallik yoksa tabiki)
    Yarın göstereceğiz hocam. En son Opet'den aldığımız yakıttan şüpheleniyorum. Bir de uzun yol epey bastım ve ortalama 10.5 gibi yüksek bir tüketim verdi. Evet, araç yetkili servis bakımlı.

Bu arada top speed olarak 208-210 yapıyor. 208 net gördüm. Bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 22 Temmuz 2020; 22:9:27 >
  • korayesque kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam sağolun teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Yarın göstereceğiz hocam. En son Opet'den aldığımız yakıttan şüpheleniyorum. Bir de uzun yol epey bastım ve ortalama 10.5 gibi yüksek bir tüketim verdi. Evet, araç yetkili servis bakımlı.

Bu arada top speed olarak 208-210 yapıyor. 208 net gördüm. Bilginize.

Alıntıları Göster
    Servis eğer yakıt kaynaklı der ise opet ile iletişime geçin ya da servisi iletişime geçirin hemen, bu tür durumlarda yakıt numunesi alınarak (her firmanın içindeki katkı maddesinden anlaşılıyor) çıkan masraf akaryakıt firmasına fatura edilebilir, bilginiz olsun.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Enjektor rail de basinc dusuk hatasi olabilir. T3 lerde bu durum yasaniyormus, servisin soylemi. Benim aracimda arizayi sildiler, cok zorladigimda yine ayni hatayi verdi. Benzin filtre degisimi sonrasi hic bir sorunum kalmadi. Hiz felakettir ancak T3 s60 238 leri gorebiliyor.

Not : Surekli vpower benzin kullaniyordum, opetten aldigim yakit sonrasi bunu yasadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mtoker06

Enjektor rail de basinc dusuk hatasi olabilir. T3 lerde bu durum yasaniyormus, servisin soylemi. Benim aracimda arizayi sildiler, cok zorladigimda yine ayni hatayi verdi. Benzin filtre degisimi sonrasi hic bir sorunum kalmadi. Hiz felakettir ancak T3 s60 238 leri gorebiliyor.

Not : Surekli vpower benzin kullaniyordum, opetten aldigim yakit sonrasi bunu yasadim.
    Hata bu hocam. Bizde Opet'den depoyu fulledikten sonra bu hatayı yaşadık. Dediğiniz gibi zayıf yakıt basıncı ve sistem yakıt fakiri hatası var. 2 kayıt var kod olarak:

ECM-P00C600
    ECM-P017100

Geçen gittik sildiler. Bugün V-Power alıp denedik ve yine yarım depo varken araç yine aynı ışığı yaktı. Pazartesi detaylı incelenecek. Benzin filtresini değiştirmelerini önerdim ama ezbere yapmayalım dediler. Hayal kırıklığı yaşıyorum.

İşin garibi daha önce Opet'den defalarca yakıt aldık ve şehirler arası yüksek hızda (170-180 km/h) kullandığımız oldu hatasız şekilde.

Servis alanına girip arıza tespit cihazının bağlı olduğu ekrandan resim çektim:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 24 Temmuz 2020; 22:4:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Hata bu hocam. Bizde Opet'den depoyu fulledikten sonra bu hatayı yaşadık. Dediğiniz gibi zayıf yakıt basıncı ve sistem yakıt fakiri hatası var. 2 kayıt var kod olarak:

ECM-P00C600
    ECM-P017100

Geçen gittik sildiler. Bugün V-Power alıp denedik ve yine yarım depo varken araç yine aynı ışığı yaktı. Pazartesi detaylı incelenecek. Benzin filtresini değiştirmelerini önerdim ama ezbere yapmayalım dediler. Hayal kırıklığı yaşıyorum.

İşin garibi daha önce Opet'den defalarca yakıt aldık ve şehirler arası yüksek hızda (170-180 km/h) kullandığımız oldu hatasız şekilde.

Servis alanına girip arıza tespit cihazının bağlı olduğu ekrandan resim çektim:

Alıntıları Göster
    Bende ki hata usttekiydi. Raili komple degistirmek isteyebilirler degistirmeyin. Benzin filtresi + Turbo tahliye hortumunu kontrol ettirin . Lifte kaldirip donus hatti baglantisini kontrol edin bazen yerinden cikiyor.

• https://www.youtube.com/watch?v=3gkcbTFGVew

Merhaba volvo s60 t3 için uzun yolda yakıt tüketim testi yapılmış arkadaş biraz kasmış ama sonuçlar yinede çok iyi.
  • Kemalcaliskan K kullanıcısına yanıt
    Hocam o turbo sesini izmir de yaptılar ancak tekrar başladı bi sakıncası varmı bu söylediğimiz seslerin aracın performansı harika kalkışta da normal de de çok iyi durumda ancak sese takıldık

• Arkadaşlar D2 motor aracımda klima devreye girince hissedilir bir uğultu yapıyor, daha önce serviste klima kompresörü değişti ama şikayetim gitmedi. Benzer şikayet ve çözüm için yorumlarınızı bekliyorum. Daha önce sanki klima gazını biraz daha fazla basmak önerilmişti ama konuyu bulamadım.

• 
Sayfa: önceki 941942943944945
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.