Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (941. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.603
Cevap
155
Favori
1.399.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 939940941942943
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı durum benim başımada gelmişti V60'ı ilk aldığımda 73lt civarı almıştı. Pompacı ve ben hayretle bakmıştım bende sizin gibi volvoya sorduğumda bana söylenen 2 adet yedek depo var ve 75 lt alabilirmiş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • aksoyyavuz kullanıcısına yanıt
    Bilgi için çok teşekkür ederim, içim rahatladı sağolun.

Koray

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

D2 V60'ım ile 2'dir her ne kadar pompalar farklı olsa da tüketimimi hesaplıyorum ve yol bilgisayarı ile büyük farklılık görüyorum. Son depomda harcanan yakıt ve gidilen mesafe hesabı yaptığımda 6,5 lt/100 olarak buluyorum tüketimi ancak yol bilgisayarı 8.1 lt/100 olarak gösteriyor. Tamam burada bir sapma olur da 1,5 lt de çok gibi geliyor bana.

Bir de motor soğukken ilk çalıştırmada aracı kaldırmak için gaza çok az basarsam eğer el frenini otomatik bırakma anında araç Powershift olmasına rağmen stop ediyor.

Yaşayan var mı bu durumları?
  •  'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' 'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' 'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar'
    selam dostlar bu gün balans ayarı için servise gittim orada balans ustasına bana r desing jant lazım dedim elinde bunlar olduğunu birkaç yamugu var düezltilip boyanırsa adam olur dedi 4 lastik artı 4 janta 2 bin lira dedi banada uygun geldi aracı çukurlara dikkat ederek şehir içi kullanıyorum hatta bu jantları onarıp boyatıp alsat için bile alabilirim ne dersiniz ?
  • Merhaba, jantlar orijinal mi bildiğim kadarıyla bu desende oldukça fazla yan sanayi ürün var, fiyatlarına bakın derim bana orijinal gibi gelmedi. Saygilar

• toprako T kullanıcısına yanıt
    bunlarda orjinal değil sanırım almaktan vazgeçtim zaten yamuğu vardı çok çabuk kırılıyormuş
  • Merhaba arkadaşlar 2012 s60 sağ arka kapı dıştan açılmıyor içten ise açılabiliyor, sağ ön kapı ise kumandadan kilitlediğimde açık kalıyor. Forumu biraz okudum kronik sanırım bu arızalar. Yetkili Servis mekanizma değişimine tek kapıya işçilikle yaklaşık 2000 TL fiyat verdi. Özel servis tek kapı kilidi tamirine 750 Tl fiyat verdi. Kilit tamircileri tek kapı kilidi tamirine 200TL fiyat verdi. Ben az cok fiyatlardan ne yapmam gerektiğine karar verdim. Sizden de fikir alayım dedim ne dersiniz?

• telepathy T kullanıcısına yanıt
    Mrb bende aynı sorunu yaşadım kilitçi yarım saatte tamir etti bence çok para vermeye gerek yok bidaha da sıkıntı çıkmamıştı.

• telepathy T kullanıcısına yanıt
    Bende de s80 var, benzer sorunlar yasadim. Arka kapi icin cocuk kilidini kontrol edin, tam acik mi O mandal tam oturmazsa sorun olabiliyor.

Orjinal uretimde kapilarin kilitlenmesi icin once bir kez kilit dugmesine basip sonra iki kez daha kilitleme dugmesine basmak gerektigini bir arkadastan ogrendim. Ulkemizde Tek kilitleme dugmesi ile kilitleme icin yazilim degisiyormus sanirim ve bu da soruna sebep olabiliyormus.

Sonuc olarak ben artik 1 kez kilitlemeye bastiktan sonra 2 kez daha basiyorum ve tam kilitleniyor.

• Aracı bilgisayara bağlayıp baktılar ve orada arıza kodlarını gördüler. Sol ön ve sağ arka kapı kilitleme arıza kodu olarak cıktı. Bunun haricinde arka kapıda cocuk kilidi haricinde bir yer daha var. Onun da dikine durması gerekiyor. Ben anahtar ile dikey hale getirdim. Ancak yine olmadı. Bu mekanizma da bozuk mu onu kontrol edeceğim acaba her düzeltmeden sonra kapı kilitlendiğinde eski haline mi geliyor

• toprako T kullanıcısına yanıt
    Merhaba, alternatif olarak Volanı değerlendirebilirsiniz. Şaşmazdalar.
  • 2013 d2 makyajlı aracım iki kere ilk kalkışlarda stop eder gibi oldu birinde stop etti yakıtla mi alakalıdır?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Volvo Car Prime da hepsiburada 50₺ hediye çeki bitmeden faydalanın

• quote:

Orijinalden alıntı: GameChanger

2013 d2 makyajlı aracım iki kere ilk kalkışlarda stop eder gibi oldu birinde stop etti yakıtla mi alakalıdır?
    Motor soguksa yapiyor bunu malesef. Tek cozum: arabayi ilk calistirdiginizda d yada r ye takin ve 30-40 saniye bekleyin sonra hareket edin.

Sanirim kronik bir sanziman hatasi bu, cogu kisinin basina geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenerbahçeli Üye

Merhaba herkese,

2008 model Volkswagen Jetta kullanıyordum ve kısa bir süre önce satışını gerçekleştirdim. Model yükseltmek ve daha yeni, konforlu bir araca sahip olmak için arayıştayken Volvo S60 model araç gördüm. Arabanın güvenliği, duruşu ve konforu çok güzel görünüyor.

Bu aracın sanıyorum ki Premium, Advance ve R-Design olmak üzere 3 modeli bulunuyor. Bunların birbirinden farkı nedir? Sizce bunlardan hangisini tercih etmeli?

Benim önceliğim 2014 model veya üstü, kilometresi 125.000'den fazla olmayan, mümkünse kazasız, boyasız veya az miktar boyalı bir araç.

Sizce premium, advance ve R-design modelin her biri için ortalama ne kadar ücret ödenmelidir? Benim bütçem en fazla 180.000 olabilir, ki bu fiyat da gerçekten çok beğenirsem.

Teşekkürler.
    2011 s60 1.6ds premium sorunsuz ford motoru. turbodan yag kacirmaz enjektor bakimlari yapilmis beyaz renk degisensiz boyasiz tramersiz 152 binde var. 140 pazarligi olur düşünürseniz... bakimlari tam lastikleri yeni dosta gider araç

• quote:

Orijinalden alıntı: Captain Tsubasa 10

Arkadaşlar 160 bin S60 140 bin lira uygun mudur birde diğer araçlar gibi güvenlik donanımları nasıldır nerden öğrenirim ilk volvo olacak olursa yarın bakmaya gideceğim nelere dikkat etmemi söylerseniz çok memnun olurum?
    selamlar arac dusunuyorsaniz bende var henuz ilana koymadim
    2011 s60 1.6ds premium sorunsuz ford motoru. turbodan yag kacirmaz enjektor bakimlari yapilmis beyaz renk degisensiz boyasiz tramersiz 152 binde var. 140 pazarligi olur düşünürseniz... bakimlari tam lastikleri yeni dosta gider araç

• quote:

Orijinalden alıntı: knight_offline

Alıntıları Göster
    Teklif için sağolun. İkinci elde istediğim ürünü bulamayınca sıfır Toyota araç aldım. Umarım en kısa sürede satışı yaparsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenerbahçeli Üye

Teklif için sağolun. İkinci elde istediğim ürünü bulamayınca sıfır Toyota araç aldım. Umarım en kısa sürede satışı yaparsınız.

Alıntıları Göster
    tesekkurler size de hayirli olsun

• fresher F kullanıcısına yanıt
    Yeni yeni oldu ben yakıtı düşünmüştüm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 939940941942943
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.