Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (927. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
19.612
Cevap
155
Favori
1.402.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 925926927928929
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçen gün n11den sepeti tamamlamak için yorumları iyi diye aşağıdaki silecekleri aldım fiyatına göre çok iyi çıktı ihtiyacı olanlara tavsiye ederim. İz bırakmıyor ses de yok şimdilik, daha önce uygun fiyatlı başka birkaç ürün denemiştim ama memnun kalmamıştım.
    Arkadaşın giuletta aracına da aldık onda da ilk izlenim çok iyi zaten bı fiyata kışı çıkarsa yeter :)

https://m.n11.com/volvo-s60-inwells-muz-silecek-takimi-2014-2016-P218202535

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerbilisim

Arkadaşlar geçen gün n11den sepeti tamamlamak için yorumları iyi diye aşağıdaki silecekleri aldım fiyatına göre çok iyi çıktı ihtiyacı olanlara tavsiye ederim. İz bırakmıyor ses de yok şimdilik, daha önce uygun fiyatlı başka birkaç ürün denemiştim ama memnun kalmamıştım.
    Arkadaşın giuletta aracına da aldık onda da ilk izlenim çok iyi zaten bı fiyata kışı çıkarsa yeter :)

Hayırlı olsun. Ben de Bosch AeroEco ve daha pahalısı AeroTwin düşünüyordum ama Inwells'de o paraya en az 6 ay iş yapar kış mevsiminde diye umuyorum. Rbw'de iyi diyorlar bu arada.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Onur hocam, ben daha önce civic aracım için inwells ve rbw silecekleri kullandım. silecek ömürleri 1 yıl. daha sonra ses yapmaya ve güzel silmemeye başlıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Hayırlı olsun. Ben de Bosch AeroEco ve daha pahalısı AeroTwin düşünüyordum ama Inwells'de o paraya en az 6 ay iş yapar kış mevsiminde diye umuyorum. Rbw'de iyi diyorlar bu arada.

Alıntıları Göster
    Geçen yıl RBW almıştım ilk taktığımda çok iyi silmiyordu iz bırakıyordu, bu işler biraz da şans belki ama benim tecrübem inwells rbwden daha iyi olduğu yönünde.

• Oto marş-Stop servis gerekli uyarısıyla daha önce karşılaşan oldu mu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar geçen gün n11den sepeti tamamlamak için yorumları iyi diye aşağıdaki silecekleri aldım fiyatına göre çok iyi çıktı ihtiyacı olanlara tavsiye ederim. İz bırakmıyor ses de yok şimdilik, daha önce uygun fiyatlı başka birkaç ürün denemiştim ama memnun kalmamıştım.

Evet bu ürünü silecek sepeti sitesinden üç sezondur alıyorum, gerçekten fiyat performans çok iyi. Neredeyse bir yıl dayanıyor. Direkt uyumlu parça, adaptöre vs gerek yok.

K.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Alıntıları Göster
    Ben de geçen sene Mart ayında indirimli olarak RBW almıştım fena değil, en azından 8-9 ay idare ediyor. Genelde aldığım ürünlerde kaliteye önem veririm ama bu tür ürünlerde en kalitelisi, hatta orijinal ürün bile en fazla 2 yıl idare eder. Öte yandan fiyatları RBW veya Inwels in en az 10 katı (Volvo geçen sene silecek için 300 TL istemişti, RBW 25 TL civarıydı). Yani 2 yılda en fazla 100-120 TL vermek yerine (6 ayda bir değişim olsa) 300 TL vermeyi düşünmediğim için silecekte bu tür f/p ürünlerine devam diyorum. Tabi ki diğer ürünlerin de ekstra özellikleri olabilir ama bu f/p ürünlerinin de en azından cama zarar verecek durumda olmadıklarını düşünüyorum.

• quote:

Geçen yıl RBW almıştım ilk taktığımda çok iyi silmiyordu iz bırakıyordu, bu işler biraz da şans belki ama benim tecrübem inwells rbwden daha iyi olduğu yönünde.

Alıntıları Göster
    Ürünü favorilere ekledim hocam, gelecek sefere bu ürünü denemeyi düşünüyorum
  • S60 T4 arıyorum.
    2011-2013 model, 120.000 km yi geçmemiş, temiz bir araç.
    Satan varsa mesaj atsın lütfen.

• Arkadaşlar selamlar, günlerdir konunun 2012-2013 yıllarındaki yorumları okuyorum. 2011-2012 model S60 D3 alma niyetimiz var ve bu modelde manuel vites yok bildiğiniz gibi. Powershift hiç aracımız olmadı o yüzden birtakım çekincelerimiz var ancak okuduğum edindiğim bilgilere göre herhangi bir kronik arızası görünmüyor. Bu modelde araçlar hakkında kullanıcılardan bilgi almak isterim, yakıt dert değil şuanda, kronik olarak başımıza neler gelebilir aracı alırken neyine baktırmamız gerekir?
  • byshakram B kullanıcısına yanıt
    D3 motorlarda ps yok geartronic adlı tam otomatik şanzıman var. bunun için araştırdığınızda sorun görmemişsinizdir. Ancak bildiğim kadarı ile tamamen sorunsuz bir şanzıman değil. kullanan veya tecrübesi olan arkadaşlar size daha iyi yardımcı olurlar.
  • 2011-2017 arası Volvo S60 ve V60 modellerine Amerika'da kapı kilitleri için geri servis çağrısı yapıldı. Acaba Türkiye'de de olacak mı? Çağrıya göre sıcak bölgelerde bulunan araçların kilit mekanizması zayıflıyor ve yolda kendi kendine açılabiliyor.

https://www.autoblog.com/2019/12/17/volvo-s60-v60-recall-door-latches/

K.

• haacar kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim ben powershift var diye 1-2 ilan görmüştüm de

• merhabalar,

iki gün önce volvo s60 2018 premium model araç satın aldım bir kaç sorum olacak yardımcı olabilir misiniz?

öncelikle aracın arka silecekleri yok sabah arka camda buğu oluyor ve çözülmesi uzun sürüyor bunun hızlı bir çözümü var mı acaba ?

diğer sorum ise araçta navigasyon ve geri görüş kamerası bulunmuyor bunları sizce taktırmalı mıyım? fiyat aralığı nasıl bilginiz var mı ?

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Panel;
     'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unr3 -- 20 Aralık 2019; 12:12:12 >

• unr3 U kullanıcısına yanıt
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun.

Arka cam rezistansını kullanarak buğuyu çözdürebilirsiniz. başka bir yolu yok.

Premium donanımlara navigasyon takılamıyor. advance donanımdaki 7 inç ekranlara takılabiliyor. geri görüş kamerası ise faydalı oluyor. ancak sadece servislerde takıldığı için fiyatı çok yüksek. herhangi bir yetkili servisten fiyat alıp, sizin gözünüzde değip değmeyeceğine göre taktırabilirsiniz.
  • unr3 U kullanıcısına yanıt
    Aynı anda hem ön cam hem de arka cam buğu çözme modunu açın, ve fan hızını maksimum yapın.

K.

• Selamlar herkese,

74.000 km’de 2013 model makyajli kasa advance donanim bir s60 icin kapora verdim ancak powershift ile ilgili sorunlari ve bakim masraflarini okuyunca resmen korktum :(

Kullanicilarindan direk olarak bilgi almak en iyisi dedim. Bu powershift gercekten bu kadar problemli mi? Bir kavrama 5.000 tl civarina degisiyorrmus. Mekatronik falan giderse zaten 10-15 e kadar yolu var anlasilan.

Bir de bakimlari icin ortalama 2-3.000 tl’lersen bahsediliyor. Yilda hemen hemen 40.000 km yaparim bu da 4 bakim eder. Yillik 8-10.000 lira bakim parasi vermek cok fazla.

S60’i cok begeniyorum ancak sartlar boyleyse vazgecmek zorunda kalicam istemeye istemeye :((

• quote:

Orijinalden alıntı: korayesque

2011-2017 arası Volvo S60 ve V60 modellerine Amerika'da kapı kilitleri için geri servis çağrısı yapıldı. Acaba Türkiye'de de olacak mı? Çağrıya göre sıcak bölgelerde bulunan araçların kilit mekanizması zayıflıyor ve yolda kendi kendine açılabiliyor.

https://www.autoblog.com/2019/12/17/volvo-s60-v60-recall-door-latches/

K.
    Böyle bir durumda çağrıyı yapacak olan Volvo merkezi ise Türkiye'de de çağrı yaparlar diye düşünüyorum ama acaba Avrupa'da da aynı çağrı yapıldı mı yoksa sadece Amerika için mi geçerli (Amerika üretimi araçlar için geçerlidir belki).

• quote:

Orijinalden alıntı: unr3

merhabalar,

iki gün önce volvo s60 2018 premium model araç satın aldım bir kaç sorum olacak yardımcı olabilir misiniz?

öncelikle aracın arka silecekleri yok sabah arka camda buğu oluyor ve çözülmesi uzun sürüyor bunun hızlı bir çözümü var mı acaba ?

diğer sorum ise araçta navigasyon ve geri görüş kamerası bulunmuyor bunları sizce taktırmalı mıyım? fiyat aralığı nasıl bilginiz var mı ?

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Panel;
    Arka kamera genel itibariyle kullanılıyor ve işe yarıyor ama yine de arka sensörler de birçok sürücü için yeterli olabilir fiyatlar aşırı pahalı olduğundan tercihinize kalmış olmasa da olur (ön park sensörü deseydiniz taktırılmasını tavsiye edebilirdim tabi).

Navigasyon olayına gelince; bana göre cep telefonlarının ve navigasyon uygulamalarının bu kadar geliştiği bir dönemde internet erişiminin olmadığı yerler dışında bana göre o kadar para vermeye + her güncellemede veya belli bir süreden sonraki güncellemelerde ekstradan para vermeye değmez diye düşünüyorum. Ancak sürekli navigasyona ihtiyaç duyan ve belli durumlar için cep telefonu uygulamalarının yetersiz kaldığı durumlar varsa bu konuda tecrübesi olan arkadaşların da tavsiyelerini alabiliriz tabi.

• quote:

arkadaşlar aküyü şarj etmek için uzun yola çıkmayın yok yere daha önce yazmıştım ama kaçırmış olanalr için en pratik yolu yeniden yazıyorum;
    - Aracı mutlaka açık alanda kapı önü vs. park konumunda çalıştırın,
    - Araçta güç tüketen tüm üniteleri kapatın (radyo, fan, klima, far vb.)
    - Aracı stop etmeden anahtarı araçtan alıp mekanik kilit ile dış kapı tutamağından kapıları kilitleyin
    - 2 saat kadar araç kendi haline çalışsın sonra kapıları mekanik kilit ile açıp aracınızı stop edip yeniden çalıştırıp kısa mesafe deneyin Stap/stop ve akü sisteminde bir hata yoksa sistemin çalıştığını göreceksiniz.

Yukarıdaki uygulamayı özellikle kış aylarında zayıf akü uyarısı aldığınız zamanlarda yapmanızı öneririm. Bu arada araç rölantide en fazla saatte 1 litre kadar yakıt harcıyor, bu işlem uzun yol kadar sizi üzmeyecektir :)

Selamlar.
    Merhabalar tekrar. Aküyü şarj ettirmek için servise götürmeden 2 hafta önce ve servis zamanı akü şarj seviyelerini kontrol ettirdiğimde tavsiyeniz üzere sadece araçta cep telefonu şarj etmeyi kestikten sonra akü şarjının %25 lerden %50 lere çıktığını gördüm, uyarınız çok yararlı oldu hocam sağolun.

Öte yandan aküyü akşam servise bırakıp sabah aracı teslim aldım ama Otomatik Start Stop hala çalışmıyor (aküyü teslim alırken şarj etme işlemi yeni bittiğinden ölçüm sonucunun sağlıklı olmayacağını belirterek şarj seviye kontrolü yapmadılar). Bu durumda otomatik SS aküsünü ölçüp baksam nasıl olur? Ya da kış şartları + SS un uzun süre çalışmamış olmasını da göz önünde bulundurarak bir süre daha SS aküsünün şarjının dolmasını mı beklemeliyim sizce? Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 925926927928929
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.