Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (878. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
19.612
Cevap
155
Favori
1.402.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 876877878879880
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Volvo On Call uygulamasını indirip, şasi numarasını girdikten sonra şöyle bir uyarı mesajı verdi:
    "S60 aracınızda Volvo On Call bulunmuyor". İnternetten araştırdığımda 2015-den sonra s60-lar da kullanılmış görünüyor. Sanırım Türkiyede yok. Konu hakkında bilgisi olan var mı?
    Bir diğer husus da, sensus Connect-de bulunan apps kısmında şu an iki uygulama var, Buraya daha fazla uygulamayı nasıl indirebiliriz?
    Tşkler.
  • Selam arkadaşlar

2011 S60 d3 advance sahibiyim. Uzun zamandır multimedya konusunda araştırma yapıyorum. Navigasyon ve kamera benim araçta yok maalesef. Zaten navigasyon olsa da trafik durumu yoksa hiç bir işe yaramıyor. Kamera ekleme ise sadece serviste oluyor ve fiyatları malumunuz.

Bunun üzerine aliexpressten aşağıdaki üründen sipariş verdim.

TRY 2,996.85 20%OFF | 8.8inch RAM2G Android 7.0 PX3 Car Radio Stereo For Volvo S60 V60 xc60 2011-2015 GPS Support trip informaiton full touch

Ürün elime ulaştı ve montajını kendim yaptım bugün. Nasıl çalıştığından biraz bahsedeyim. Ürün aux portunu kullanıyor ve Media tuşuna basılı tutunca aktif oluyor. Dolayısıyla arabanın orjinal radio, tel gibi menülerini bu ekranda göremiyorsunuz ama mevcut teyp aynen çalıştığı için görmeseniz de radyoya bastığınızda orjinal radyo çalmaya başlıyor. Mevcutlik ekran ise torpidoda çalışmaya devam ediyor. Buna bağlanacak başka bir aparat daha varmış, satıcı bugün söyledi..o aparat ile bu sorun ortadan kalkacakmış yani tüm menüleri yeni ekranda görebileceğiz diye anladım. Gelince onu da takıp bilgi veririm.

Ürün android olduğu için yapabilecekleri baya fazla.. örneğin navi için yandex yükledim,gayet iyi çalışıyor, Spotify kurdum denedim..ayrıca Bluetooth da sorunsuz, hem aramalarda hem de müzik aktarımında gayet iyi.

Ek olarak bizim arabaların ön kısmındaki logoya tam oturan kameralar var AliExpresste, bir adet de ondan sipariş ettim ön kamera olarak çalıçacak. Bir adet de plaka ışığına oturan arka kamera aldım, bunları kombşne çalıştıracak bir de switch box aldım..ama bugün vaktim olmadığından montajını yapamadım.. ilerleyen günlerde yapınca yine paylaşırım..

Ufak bir video da çektim merak edenler göz atabilirler..bence hiç fena olmadı

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar'

Video YouTube da.

youtu be/KAOcm-jm9UI

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: pascool

Arkadaşlar Merhaba,
    Volvo On Call uygulamasını indirip, şasi numarasını girdikten sonra şöyle bir uyarı mesajı verdi:
    "S60 aracınızda Volvo On Call bulunmuyor". İnternetten araştırdığımda 2015-den sonra s60-lar da kullanılmış görünüyor. Sanırım Türkiyede yok. Konu hakkında bilgisi olan var mı?
    Bir diğer husus da, sensus Connect-de bulunan apps kısmında şu an iki uygulama var, Buraya daha fazla uygulamayı nasıl indirebiliriz?
    Tşkler.
    2012 den itibaren tüm modellerrde opsiyon olarak eklenebiliyordu,Türkiye'de alt yapısı sanırım geçen sene oluşturuldu ve Tr'ye gelen modellerede eklenmeye başladı.Aracınızda olsa zaten görürdünüz; öndeki tavan lambasının arka tarafında üzerinde "SOS" ve "Call On" yazan iki buton olurdu.

• darkprince kullanıcısına yanıt
    Elinize sağlık güzel görünüyor. Navigasyon ve android özelliklerle kullanışlı olacaktır. Fakat ekran biraz dışarda kalmış gibi görünüyor. Önceki ekranın üstüne tablet konmuş gibi görünüyor. Hayırlı olsun.
    Ne kadara malettiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mert GFL kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.evet orjinalinde ekran daha içeride, ama bunu biraz daha dışa doğru yapmışlar. Boyutundan dolayı sanıyorum. Ama rahatsız etmiyor, oraya özel bir çerçeve yapmışlar ve tırnakları tam oturuyor.

Bana maliyeti kameralar, kablosuz kamera bağlantı setleri ve kablosuz lastik basınç ölçer dahil 3500 civarında oldu.
    bu ekranı uzun zamandır takip ediyordum.
    ekran dokunmatik mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jomolocco -- 20 Ocak 2019; 5:11:18 >
  • Jomolocco kullanıcısına yanıt
    Evet hocam dokunmatik
  • Selam saygıdeğer volvo sahibi dostlar. Bende sizin gibi bir volvo sahibi olmak istiyorum model s60. Ancak 80 binden fazla veremem. Dün biraz araştırdım baya da var bu fiyatlara. Araca çok yabancıyım neden bukadar ucuz acaba garibime gitti. Araçlarda bir sıkıntı mı var. Bana s60 ın 80 bin tl ye en iyi hangi model/yakıt alınabileceğii,bakım ve parça masrafları hakkında bilgi verecek varmıdır.alınırmı alınmazmı. Bence çok klas araba ama baktıkça insan olumsuz yorumlardan etkileniyor

• Siyah Kan S kullanıcısına yanıt
    Satışı-piyasası çok olmadığı için fiyatlar böyle. Sorunun daha az olduğu geartronik vites tercih edebilirsiniz. Benzin-dizel e göre de karar verebilirsiniz. İlk bakımı 900₺ e yaptırdım 2. Bakım için 1500₺ üstü fiyatlarda şuan. Fiyata göre alınacak araçlar arasında öne çıkıyor benim için. Araba güzel tavsiye ederim. (S60 T3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert GFL -- 20 Ocak 2019; 13:58:2 >
    Teşekkürler güle güle kullanın.

• Arkadaşlar bir sorum olacak, torpido açıkken ve ışığı yanıyorken aracı kapatıp çıkıp kilitleyip bırakırsak torpido ışığı aküyü bitirir mi? Yanmaya devam eder mi?

• palermo kullanıcısına yanıt
    Torpidoyu bilmiyorum ama iç tavan ışıklarını açık bıraktığınız zaman bir süre sonra kendiliğinden kapanıyor. Sürekli yanmaya devam ederek aküyü bitirmiyor.

Büyük ihtimalle torpido ışığı da sönüyordur diye düşünüyorum.

• haacar kullanıcısına yanıt
    Araca bayağı uzağım, hanım torbidoyu açık bırakmış, ben de farketmedim...bakalım salıya kadar aküyü sıfırlayacak mı :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palermo -- 20 Ocak 2019; 19:53:30 >
  • palermo kullanıcısına yanıt
    Kullanma kılavuzunda bu durum şöyle açıklanır.

“Herhangi bir aydınlatma manuel olarak açılır ve ardından araç kilitlenirse bu aydınlatma iki dakika sonra otomatik olarak kapanacaktır.”

Dolayısıyla aracı kilitlediğiniz için sorun olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karafaki34 -- 21 Ocak 2019; 18:58:4 >
  • karafaki34 K kullanıcısına yanıt
    volvo amerikanın chat ile destek kısmından sordum, iç aydıntlatmaların tamamı bir süre sonra kapanır ama torpido ışığı farklı ve kapanmaz dedi. nitekim sabah aracın başına geldiğimde yanıyordu. Allah'tan aküyü sıfırlayamamış, aracı çalıştırabildim.

torpido ışığı tehlikeli, bilgilerinize.
  • S60 dahil 2015-2016 üretimi DİZEL volvolarda yakıt motor bölümüne sızıyormuş, tamir için 200 bin aracı geri çağırmışlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: beynemaz

S60 dahil 2015-2016 üretimi DİZEL volvolarda yakıt motor bölümüne sızıyormuş, tamir için 200 bin aracı geri çağırmışlar.
    Açıklamaya göre, İsveç’te 2015-2016 yıllarında satılan 200.000 dizel aracın yakıt bölümündeki bir hata nedeniyle yangın gibi durumların yaşanmaması adına geri çağırma programı oluşturulduğu belirtilmekte.

Volvo Basın Sözcüsü Annika Bjerstaf, İsveç’te satılan 11 farklı Volvo modelinde bu sorunun gerçekleştiği ve araç sahiplerinin yetkili servislerle ücretsiz bağlantıya geçilmesi gerekliliğine vurgu yapmıştır. Ayrıca yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi sadece İsveç’te üretilen modellerde bu sorunun yaşandığını belirtmekte fayda var. Avrupa pazarına giden stoklarda böyle bir şikayetin gelmesi durumunda, program bu doğrultuda genişliyor olacaktır.
    Ülkemize gelen tüm partilerin şuan için Belçika fabrikasından bize ulaştığını da hatırlatmış olalım.

https://www.carviser.com/volvo-geri-cagirma/?fbclid=IwAR2m3mViH8U1kdzRaX1A4gKywzNoeWJMsaItV7u_0Ohcgv031_WJODbr6x8

• beynemaz kullanıcısına yanıt
    Haberi ben de internette gördüm ama benzinli veya dizel ayrımı yapılmamış. direk araçların yakıt hortumu ile ilgili sorun var denmiş.
  • yolcum kullanıcısına yanıt
    Sizin paylaştığınız linkte gördüm, dizel motorlar için yazıyor. ama internette çoğu yerde yakıt hortumu sorunu denmiş.
  • Herkese merhaba,

2011 S60 aracımda bir süredir direksiyonu çevirince dan dun şeklinde bir yay atar gibi sesler geliyordu. Son kar ve buzdan sonra iyice arttı. Amortisör bilyaları bozulmuş. Ankara OSTİM'de Nam Amortisör var, orada 45dk'da hallettiler. 150TL işçilik verdim. Ford parçacısından 150TL'ye iki orijinal SKF VKD35036 bilya aldım.

Tamirden sonra direksiyon çok yumuşadı, aracı eski olanlara baktırmalarını tavsiye ederim. Çabuk bozulan bir parça olduğunu söyledi usta, Mondeo ve Volvo'larda ortak olarak çok değiştiriyorlarmış. Tuz ve su pas yapıp çürütüyormuş.

Koray

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 876877878879880
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.