Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (877. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
19.611
Cevap
155
Favori
1.402.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 875876877878879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    T3 motorlar volvo motoru. Volvo artık her modelde kendi motorlarını kullanıyor.
    Ford motoru olanlar 1.6 dizel ve 2.0 T4'ler. Diğerlerinden emin değilim.

Aynı zamanda daha önceden kullanılan 5-6 silindirli bütün motorlar da volvonun kendi motorlarıdır.
  • Merhaba Arkadaşlar
    2014 model s60 D2 almayı düşünüyorum. Powershift vs. sorunlarını duyunca biraz çekindim ama sorunsuz araba bulmakta çok zor. Hepsinin kendine göre bir sorunu oluyor.
    Araba ile İstanbul trafiğinde günlük ortalama 100 km yapacağım. Bu nedenle bakım masrafları ve kronik sorunların beni yormamasını istiyorum.
    Bu aracın periyodik bakımları kaç km de bir oluyor? Tahmini masrafı nedir?
    Trigger değişimi kaç km de oluyor? Birde şanzuman bakımı falan nasıl?

Bu konularda en güvenilir cevapları sizden bulacağım için size sormak istedim.
    Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikarli

Merhaba Arkadaşlar
    2014 model s60 D2 almayı düşünüyorum. Powershift vs. sorunlarını duyunca biraz çekindim ama sorunsuz araba bulmakta çok zor. Hepsinin kendine göre bir sorunu oluyor.
    Araba ile İstanbul trafiğinde günlük ortalama 100 km yapacağım. Bu nedenle bakım masrafları ve kronik sorunların beni yormamasını istiyorum.
    Bu aracın periyodik bakımları kaç km de bir oluyor? Tahmini masrafı nedir?
    Trigger değişimi kaç km de oluyor? Birde şanzuman bakımı falan nasıl?

Bu konularda en güvenilir cevapları sizden bulacağım için size sormak istedim.
    Şimdiden teşekkürler.
    - D2 motorların bakımı her 10bin km.de oluyor ve yetkili serviste ortalama 1500-2000 TL arası ücret talep ediliyor, bu nedenle yılda 3-4 kez servis masrafı size yük olacaktır, bunun yerine 1.5 T3 benzinli motor sizin için daha iyi olabilir çünkü bakımı aralığı 30bin km. ve şanzıman açısından sorunsuz. Şanzıman yağı değişim ücreti de yaklaşık periyodik bakım masrafı kadar tutar diye tahmin ediyorum (eskinden 80 bin km'de yapılıyordu şanzıman yağı değişimi ama şu an 40 bin km.de değişiyor fiye hatırlıyorum). Dışarıda özel servislerde bu rakamların neredeyse 1/3'üne periyodik bakımları yaptırabilirsiniz.

- D2 motor İstanbul'da şehiriçi kullanımda 7-8 lt. yakar diye tahmin ediyorum, bakım masraflarını da ekleyip benzinli motorun tüketimini de hesaba katarak karar vermeniz daha doğru olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamerbilisim -- 3 Ocak 2019; 12:13:14 >

• Arkadaşlar merhaba,
    s60 ile v40 in aynaları aynı mı?Bilen varsa yazabilir mi?Geçen gün aynama biri çarptı aynada sorun yok ama ayna sinyalinin ucu kırıldı ve kapağın tırnaklarından biri kırıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shine14

Arkadaşlar merhaba,
    s60 ile v40 in aynaları aynı mı?Bilen varsa yazabilir mi?Geçen gün aynama biri çarptı aynada sorun yok ama ayna sinyalinin ucu kırıldı ve kapağın tırnaklarından biri kırıldı.
    2015 model
  • Merhaba
    Dün s60 su alan Farımın heryerine (etrafına) sıcağa dayanıklı silikon çektim. Oldukça kalın çektim. Farımda çatlak falan da yok. Bu akşam yağmur vardı. Eve gelince ne göreyim. Gene su almış. Bulamıyorum. Acaba neden??

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mikarli M kullanıcısına yanıt
    Tamerbilisim in söylediklerine her yönden katılıyorum Çok doğru bilgiler vermiş ama şöyle bir durum var yılda 30-35 bin km yol yapacaksınız. Bu durumda ne olursa olsun benzinli araba almak çok doğru bir karar gibi gelmiyor bana. Siz bence imkanınız varsa D4 alın. Onların şanzımanı yağ değişimi gerektirmiyor ve sorunsuz oluyor. Gerçi onda da MTV yüksek. Bilemiyorum karar vermek zor.

• Arkadaşlar Merhaba,

V40CC-mi satıp, S60 alarak aranıza katıldım.
    Forumu araştırdım genelde llocker marka paspas önerilmiş.
    Aşağıda ki üründe fena değil gibi duruyor.
    https://urun.n11.com/3d-oto-paspas/volvo-s60-krem-paspas-volvo-s60-bej-3d-havuzlu-paspas-ithal-P272392960
    Önerilerinize hatta direkt linklere açığım.
    Tşkler.
  • pascool P kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun Allah kazadan beladan korusun. Bence olabiliyorsa imkanlarınızı zorlayın en azından önler için orjinal paspas alın. Llocker ve diğerleri tam sabitlenmiyor, pedalların altına kaçıyor, rahatsız ediyor, göz zevkinizi bozuyor saymakla bitmez. Naçizane tavsiyem paraya kıyın orjinal alın gerçekten buna değiyor.

Hayırlı olsun , hangi model hangi donanım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • karafaki34 K kullanıcısına yanıt
    Sağolun. Orjinalinin fiyatını bilmiyorum onun fiyatını öğreneyim çok fark varsa yapacak bir şey yok maalesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfsaneFocus

Hayırlı olsun , hangi model hangi donanım.
    Sağolun. Yıl sonu kampanyasından aldım. 2018 model Advance + elite diye geçiyor sanırım.
  • Arkadaşlar volvo s60 ımın internetini telefon üzerinden açıp girdiğimde internette her siteye giriyor fakat google maps gibi navigasyon olarak kullanabileceğim kısımlar açılmıyor. Sensus almadan bu şekilde navigasyon kullanabilen var mı yoksa illa telefondan mı kullanmak durumunda kalıcam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Aynı araçtan bende aldım fakat ruhsata baktığımda s60 yazıyor. S60 advance yazması gerekmez miydi. Sizin ruhsatta advance olduğu yazıyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • alp c A kullanıcısına yanıt
    Ticari Adı bölümünde sadece S60 yazar, donanım segmenti veya adı ruhsatta yazmıyor. Bu arada şu anda s60 T3 advance + elite paket fiyatı 172.000 TL ama ön park sensörü ve geri görüş kamerası yok. Bu ikisi dahil bu fiyat olsa tam alınacak zaman. Koltuk ısıtma ve sunroof dahil.

• quote:

Orijinalden alıntı: alp c

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Aynı araçtan bende aldım fakat ruhsata baktığımda s60 yazıyor. S60 advance yazması gerekmez miydi. Sizin ruhsatta advance olduğu yazıyor mu?
    Sizinde hayırlı olsun aracınız. Siz deyince baktım. Markası: Volvo Ticari Adı: S60 yazıyor. Advance ibaresi bende de yok ama şu önemli, Kasko ve trafik sigortasını yaptırırken doğru araç tipi ile yapılmış olmalı.
    Kasko ve trafik sigortasını o şekilde yaptırdım ben de. Teşekkür ederim cevabınız için

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,

80.000-85.000 aralığında S60 almak istiyorum. Muhtemelen 2011-2013 yıllarında bir araç alabileceğim.
    Yılda ort. 10.000 km yaptığım düşünülürse, benzinli almam daha mantıklı gibi gözüküyor. aracın ort yakıt tüketimi nasıl? 7-8 yaşlarındaki bir S60'ın masrafı, diğer araçlara göre, daha mı yüksektik?
    Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler..
  • gs_earslan G kullanıcısına yanıt
    2012 model T4 motor aracımla,Ankara kısa mesafe kullanımda 10 lt/100 km civarı şehir içi ve 7lt/100 km şehir dışı tüketimim var. Özel servise götürüyorum. Muadili araçlarla benzer bir gidere sahip. Powershift şanzımanlı modellerin sorunlu olduğu söyleniyor ama ben düzenli bakımla şimdiye kadar herhangi mekanik bir arıza yaşamadım. Güvenli, konforlu bir araç. Ben tavsiye ederim.
  • smedreh S kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum.
    Aracım 104 binde. Ama hep yetkili servise götürdüm. Ama bir dahaki bakımda özele götüreceğim. Önereceğiniz yer var mı?

• 
Sayfa: önceki 875876877878879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.