Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (838. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
19.612
Cevap
155
Favori
1.402.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 836837838839840
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: beynemaz

https://www.volvocars.com/intl/cars/new-models/s60/trims/inscription

MTV, ÖTV gibi saçmalıkların olmadığı, devletin vatandaşına müşteri gibi bakmadığı yerde yaşayanların gözü aydın. S60 yeni kasa geliyor.
    Haklısınız hocam bizim için yeni kasa filan hayal artık.

Elimizdeki araçların kıymetini bilmemiz lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: tosi

Merhaba! Anahtarı yarım takın araç kapalı iken , start stop tuşuna basılı tutun 3 5 sn. Süre ile , sonra soldaki kolda cevirme halkası var cevirin o şekilde yag kontrolü yapabilirsiniz.

* evet bnde d4 var , cok sert geciyor, bmw vw ile kıyas yapınca.

Alıntıları Göster
    teşekkürler bilgi için
  • quote:

Orijinalden alıntı: jhudaverdi

Hocam onu da düşündüm ama araç yarım kontakta iken de, çalışır durumdayken de o tuşa uzun süre basılı tutmama rağmen (5 sn civarı) herhangi bir menü veya uyarı görünmesi gösterge ve radyo ekranında. Araç desteklemese o buton olur muydu acaba? Bazı butonlar hazırda var ama emin olamadım. Ne dersiniz?

Alıntıları Göster
    Ses Tanıma fonksiyonunu kullanan arkadaş yok mu acaba? Belki çok da işe yarar bir özellik değildir ama yine de araç destekliyorsa denemeyi düşünüyorum.

• jhudaverdi kullanıcısına yanıt
    Sevgili Hudaverdi eger uzerinde sembolü ile tuş mevcut ise ve bunun yanında My Car menüsunde Ses Tanıma ile ilgili ayar başlıkları varsa o özelligin olması gerekir.Önceki aracım V60 ta ilgili bir menü başlığı vardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tosi T kullanıcısına yanıt
    Bende de benzer sıkıntı vardı , kalibrasyonla düzelmişti ancak benim aracın şanzımanı powershift oldugu için belki sizinkinde ihtiyaç olmayabilir.
    Siz yine bi servise götürüp durumu bildirin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • beynemaz kullanıcısına yanıt
    2 yıldır bu aracın gelmesini bekliyordum ama son 1 yıldaki dövizin çok artması beni bu hayallerimden baya uzaklaştırdı.
    Umarım TR için özel bi fiyat yaparlar yoksa biz test videolaro izlemeye devam edicez :)

• Merhaba arkadaşlar

Aracım 2015 S60 D2 bugün Ankara Gurup Volvo da 40000 km şanzıman yağı değişimi yaptırdım Divinol diye bir yağ kullandılar 7 litre kullanıldı 765 TL aldılar bilginize

İyi akşamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: toprako

Merhaba arkadaşlar

Aracım 2015 S60 D2 bugün Ankara Gurup Volvo da 40000 km şanzıman yağı değişimi yaptırdım Divinol diye bir yağ kullandılar 7 litre kullanıldı 765 TL aldılar bilginize

İyi akşamlar
    Merhaba! Bn 4 litre ile yaptırdım yağ değişimini , motul yağ ile yapıldı, sanzıman geartronic 8 ileri , 100!tl işçilik , 180 tl 4 l yağ. Tıpayı acıyolar , bosaltıp yeni yağı yukardan ekliyolar .

Neden volvonun orjinal yağı kullanılmıyor yetkilide anlayamadım

• Merhaba

Benim aracım powershift şanzımana sahip bizzat gördüm 7 litre yağ kullandılar, yağın üzerinde Dsg tipi çift kavramları şanzımanlara uygun olduğu belirtilmekteydi Volvonun uygun gördüğü yağ olduğunu söylediler ayrıca filtre de değişti bundan fazla bir bilgim yok

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toprako -- 22 Haziran 2018; 6:53:19 >
  • tosi T kullanıcısına yanıt
    Geartronic lerde de yağ değişimi oluyor mu ?
    En azından 100 bin de birdir diye düşünürüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: EfsaneFocus

Geartronic lerde de yağ değişimi oluyor mu ?
    En azından 100 bin de birdir diye düşünürüm.
    Yetkili servisler yağın ömrünün olmadığını belirtiyorlar, bu bilgide Volvo tarafından teyit ediliyor.

Fakat sıcaklık değişimleri, basınç, yüksek sıcaklık, metal ve balata tozlarına maruz kalan ATF yağının muhakkak bir ömrü vardır.

Geartronic şanzımanlarda 40.000 km'de bir yağ değişimini tavsiye ederim. 40.000 km'de bir yapıldığı taktirde 4 litre mobil 3309 yap yeterli olacaktır.

Motor çalışmaz durumda, şanzıman yağı sıcak iken şanzımanın altındaki hem seviye tapası hemde ana tapa açılarak yağ tahliye edilir, takriben 3.5-4 litre yağ çıkacaktır.

Akabinde tapalar kapatılıp, şanzımanın üst tarafında, akünün alt kısmına denk gelen yerdeki şanzıman yağ doldurma tapasını açıp, 4 litre yeni Mobil 3309 yağ eklemek gerekli.
    Üst tapa kapatılır, araç ile 20 dakika kadar sürüş yaptıktan sonra motor çalışıp, vites P konumunda iken şanzımanın alt kısmında kalan seviye tapası açılır, fazla gelen yağ varsa tahliye edilir.

Bu şekilde yapılırsa 40.000 km'de bir 4 litre mobil 3309 yağ ile(litresi 35 TL) şanzımanı uzun yıllar sağlıklı şekilde kullanabilirsiniz.

• ÇAĞLAR SERTAN KASIMOĞLU kullanıcısına yanıt
    Sagol hocam bilgilendirme için.
    Peki bu uygulama bütün tam otomatikler için geçerlimidir ?
    zf yada aisin yada diğer tam otomatiklerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: jhudaverdi

Ses Tanıma fonksiyonunu kullanan arkadaş yok mu acaba? Belki çok da işe yarar bir özellik değildir ama yine de araç destekliyorsa denemeyi düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    arac dilini ingilizceye cevirirseniz sesle komut fonksyonunu aktif hale getirirsiniz.arac turkce oldugu surece o dugme calısmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vb -- 22 Haziran 2018; 15:32:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: D.Baran

Sevgili Hudaverdi eger uzerinde sembolü ile tuş mevcut ise ve bunun yanında My Car menüsunde Ses Tanıma ile ilgili ayar başlıkları varsa o özelligin olması gerekir.Önceki aracım V60 ta ilgili bir menü başlığı vardı.
    Hay yaşa hocam, My Car menüsünden konfigürasyon yapmak aklıma gelmemişti hemen bakarım. Sağolasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: vb

arac dilini ingilizceye cevirirseniz sesle komut fonksyonunu aktif hale getirirsiniz.arac turkce oldugu surece o dugme calısmıyor.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler hocam, dediğiniz gibi dili İngilizce yapıp deneyeyim ilk fırsatta
  • https://www.carvocal.com/volvo-s60-otomatik-bagaj-sistemi-2011-2017-arasi-uyumludur-u-1813.html

Arkadaşlar bu sistem için görüşlerinizi alabilirmiyim. Kumanda veya araç içindeki tuş ile açma kapama yapma imkanı varmış. ayrıca bagaj kapağına konulan bir tuş ile de kapanıyor. Araca özel bir ürün olması da ilgimi çekti.
  • S@lih S kullanıcısına yanıt
    otomatik bagaj sistemlerinin avantajı, elleriniz paket doluyken, anahtar arama derdi olmadan ayak hareketiyle bagajı açıp, paketlerinizi koyabilmeniz. yani dolayısıyla ayak hareketiyle ya da başka bir hareketle, yani özetle anahtarı cebinizden çıkarıp bir butona basmaya gerek kalmadan bagajı açabilmek.

linkini koyduğunuz üründe bmyle bir sistem yok. bagajı açmak için yine anahtardaki butonu kullanıyorsunuz ki, kendi mevcudunda zaten bu özellik var. bu durumda linkteki ürünü alıp taktırmanın tek artısı, bagaj kilidi açıldıktan sonra kapağın yükselerek tam açılması.

e bunu içeriye takılan basit, ucuz bir yay ile de yapabiliyorsunuz. kolun iç kısmına yerleşecek bir yay, kapağı, kilidinden kurtulduktan sonra yukarıya kaldırabiliyor zaten. üstelik 15-20 liralara bu yayı alıp takabiliyorsunuz. şimdi sırf bunu motorlu yapsın diye 2500 lira para vermek mantıklı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aya -- 25 Haziran 2018; 14:2:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aya

otomatik bagaj sistemlerinin avantajı, elleriniz paket doluyken, anahtar arama derdi olmadan ayak hareketiyle bagajı açıp, paketlerinizi koyabilmeniz. yani dolayısıyla ayak hareketiyle ya da başka bir hareketle, yani özetle anahtarı cebinizden çıkarıp bir butona basmaya gerek kalmadan bagajı açabilmek.

linkini koyduğunuz üründe bmyle bir sistem yok. bagajı açmak için yine anahtardaki butonu kullanıyorsunuz ki, kendi mevcudunda zaten bu özellik var. bu durumda linkteki ürünü alıp taktırmanın tek artısı, bagaj kilidi açıldıktan sonra kapağın yükselerek tam açılması.

e bunu içeriye takılan basit, ucuz bir yay ile de yapabiliyorsunuz. kolun iç kısmına yerleşecek bir yay, kapağı, kilidinden kurtulduktan sonra yukarıya kaldırabiliyor zaten. üstelik 15-20 liralara bu yayı alıp takabiliyorsunuz. şimdi sırf bunu motorlu yapsın diye 2500 lira para vermek mantıklı mı?
    bu yaylardan ben de aliexpresste gördüm, mantıklı gibi gözüküyor. ama kasma yapar mı bilemiyorum. kullanan varsa resimleriyle beklerim

• izmirizm İ kullanıcısına yanıt
    videodaki arkadaş, bunu yapalı ve yayınlayalı yaklaşık 1 yıl olmuş. irtibata geçip, zaman içinde sıkıntı yaşamış mı yaşamamış mı sorabilirsiniz. bizi de bilgilendirirseniz seviniriz...
    https://www.youtube.com/watch?v=nAoXUEyXl4s

bu arkadaşınki ise daha yeni bir tarih; https://www.youtube.com/watch?v=HXkNjToduws

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aya -- 25 Haziran 2018; 21:48:6 >
  • elimdeki eşyaları yere koyup bagajı açmak 2400 tl vermekten daha iyi geldi bana :D
  • 
Sayfa: önceki 836837838839840
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.