Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (648. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
19.611
Cevap
155
Favori
1.402.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 646647648649650
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • burdaki ürünün fiyatı çok daha uygun ama aynı ürün mü bilmiyorum, incelemenizi tavsiye ederim
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/autoen-volvo-s60-sedan-2011-ve-sonrasi-bagaj-havuzu-abs-kaplama-oto-zemin-koruma-paspasi-263420678
  • haacar kullanıcısına yanıt
    Ince kesif bir plastik kokusu hocam malzemeleri sabitleyemiyoruz misal wd40 silikon sprey Sıvı gres ve cam suyu bidonları poşette Resmen dans ediyor virajlarda vs

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bağaja mutlaka gerekli. Fakat benim bağajda orta kısım yarım kalkabiliyor. Ona göre birşey de var mı acaba ?
  • Hocam sizin orjinal bagaj havuzunu almanız lazım. yalnız buradaki önemli nokta bagaj havuzu, ortadaki kısım kullanılabilsin diye katlanabildiği için resimde işaretlediğim noktalarda kenar bariyeri yok. bu da bagaj havuzunun kullanma amacına ters düşüyor bence. yani bagaja bir sıvı döküldüğünde bu boşluklardan bagaj kaplamasına sızması kaçınılmaz. link ve resmi paylaşıyorum.

http://accessories.volvocars.com/tr-tr/S60(11-)/Accessories/Document/VCC-491848/2016

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar'

• quote:

Orijinalden alıntı: haacar

Hocam sizin orjinal bagaj havuzunu almanız lazım. yalnız buradaki önemli nokta bagaj havuzu, ortadaki kısım kullanılabilsin diye katlanabildiği için resimde işaretlediğim noktalarda kenar bariyeri yok. bu da bagaj havuzunun kullanma amacına ters düşüyor bence. yani bagaja bir sıvı döküldüğünde bu boşluklardan bagaj kaplamasına sızması kaçınılmaz. link ve resmi paylaşıyorum.

http://accessories.volvocars.com/tr-tr/S60(11-)/Accessories/Document/VCC-491848/2016

Hocam mesajlarınızı yeni gördüm. Bildirim gelmedi galiba alıntı yapmadığınızdan 😂.

Arkadaşın orjinal almasını tavsiye etmişsiniz. Makyajlı S60 olarak bizimde aynı sıvı sızması sorununa karşı orjinal mi almamız lazım? Orjinal çok pahalı. 600 lira dediler. Sizin N11 veya diğer arkadaşın GG'deki ürünlerden alsak sıvı sızmasına karşı bariyer özelliği bulunmaz mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Hocam alıntıladığımı zannettim ama alıntılamamışım haklısın

Sen beni çok yanlış anlamışsın hocam. arkadaşın aracının bagajında resimdeki aparat olduğu için ve bu aparatı kullanmak istediği için orjinal önerdim. ama aslında orjinal havuzda sızdırma sorunu olabileceğinden bahsettim. eğer sizin araçta da aynı aparattan varsa ve kullanmak isterseniz bu havuzdan almanız lazım ama dediğim gibi kullanışlı değil.

hb, n11 veya gg deki havuzlar sızdırma yapmaz. çeperleri tamamen yüksek ve kapalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: haacar

Hocam alıntıladığımı zannettim ama alıntılamamışım haklısın

Sen beni çok yanlış anlamışsın hocam. arkadaşın aracının bagajında resimdeki aparat olduğu için ve bu aparatı kullanmak istediği için orjinal önerdim. ama aslında orjinal havuzda sızdırma sorunu olabileceğinden bahsettim. eğer sizin araçta da aynı aparattan varsa ve kullanmak isterseniz bu havuzdan almanız lazım ama dediğim gibi kullanışlı değil.

hb, n11 veya gg deki havuzlar sızdırma yapmaz. çeperleri tamamen yüksek ve kapalı.

Çok teşekkürler hocam anladım şimdi. İnceleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 3 Mart 2017; 20:6:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tamerbilisim

Arkadaşlar s60 2014 1.6 D2 38bin km. powershift aracımın rampalarda vites geçişleri kararsızlaşıyır, sanki 2 saniyede bir alt bir üst vites yapıyor, devir saatinde de bu oynama görülüyor. Uzun yolda bu şekilde uzun süre kullandıktan sonra "şanzıman düşük performans" uyarısı veriyor yine ısrarla kullanmaya devam edince vites takılı kalıyor, lambada durunca araç 5. 6. Vitesle kalkmaya çalışıyor bazen de geriye atınca araç boşta gibi gaz versem de gitmiyor.

Bu problemler araç soğukken ya da şehiriçi kullanımlarda farkedilmiyor, özellikle şehirlerarası yolda rampalarda net bir şekilde görülüyor.

Kronik problem dedikleri bu mudur? Servise gittim şanzıman kontrol ünitesi TCM değişecek bunun bülteni var dediler, bu değişiklikle sizce sorun çözülür mü? Bazen vites değişimlerinde baskıdan da hafif titreşimle birlikte ses geliyor. Benzer sorunla karşılaşanlar varsa desteklerini bekliyorum.

Aracımdaki sorun kavrama kiti değişikliği ile servis tarafından bedelsiz olarak gidirilmiştir, benzer sorun yaşayan arkadaşlara fikir vermesi amacıyla paylaşıyorum.

• mhts M kullanıcısına yanıt
    Ben de ön balataları değiştirmek için servisi aradım. Kastamonuda olduğundan burada taktıracaktım. Servis ön balatalara 436 TL fiyat verdi. Fiyatı çok bulduğumdan Ford servisinde Mondeo'nun orjinal servis balatası olan Motorcraftı taktırdım. 200 Tl'ye. Gayet memnunum.

• 2018 XC60

Seneye de bizim kasa geliyor. Çok kıyak olacak!
  • beynemaz kullanıcısına yanıt
    Mini xc90 gibi gözüküyor :)

Yeni s60 ında nasıl olacagınıda görmüş olduk :)

İyi motor seçenekleriyle piyasada kendine yer bulabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2013 S60 1.6d 90,000 Periyodik bakımını yaptıracağım. Kastamonu'da olduğumdan Ankara'da servise gitmek ve servis fiyatları yüzünden burada yaptırayım diyorum. Garanti de bitti zaten.

Yağ olarak Castrol Edge Titanyum FST 0/30
    Yağ ve Mazot filtresi Ford servis orjinali uyuyor.
    Hava filtresi MAN marka

Polen filtresi konusunda tereddütlüyüm. Ford uymuyor herhalde.
    Yaptıranların tavsiyelerini öğrenmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurnur -- 8 Mart 2017; 10:14:17 >
  • beynemaz kullanıcısına yanıt
    Bana biraz uzamış gibi geldi.Bence Xc40 daha kibar olacak ;)
  • Merhaba. Bugün bir bayi ile görüştüm S60 hakkında. 2016 model yılı, gayet yüksek donanım paketlerine sahip otomobil için çok uygun bir fiyat teklif ettiler. Fakat sorun şu ki, bu araç 2. el ve test aracı olarak kullanılmış (20.000 km'de). Aslında görünüş itibariyle gayet içime sindi, temiz görünüyor. Testler genellikle asistan eşliğinde yapıldığı için çok da hor kullanılmamıştır diye düşünüyorum. Fakat yine de içime bir şüphe düştü. Sizce bu araç gerçekten de temiz midir? Kazası, değişeni vs. varsa nasıl öğreneceğim?

• gurnur G kullanıcısına yanıt
    Volvo park cihan usta var Sasmaz sanayide oradan fiyat alabilirsin hocam malzeme işçilik uygun hizmet kaliteli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam çok iyi fiyat derken ?? Yazabilirseniz yorumda ona göre gelebilir... Mesela ben test aracı 20 k km de asla almam, eger full+full ve fiyat 100k ise o ayrıı :)

• 140 dediler fiyata. Aslında çok düşük bir fiyat değil ancak aynı donanım seviyesindeki Passat, Mondeo vs. ile karşılaştırdığımda nispeten ucuz kalıyor. Bu arada Base Pack ve Aktif Şerit Takip Sistemi (bu konuda emin değilim, 2017 modellerde aktif şerit takip sistemi satın alınabiliyorken 2016 modellere sunulmamış), motor ısıtıcısı vs. gibi ufak detaylar yok sadece. Techno Pack, Comfort Plus Pack ve Driver Support Pack bulunuyor. Ayrıca metalik renk, 17" jant, lamine yan camlar ve navigasyon (her ne kadar ihtiyaç duymasam da) bulunuyor. Çok ikilemde kaldım açıkçası. Telefonla görüştüğüm için belki ellerindeki tüm modelleri vermemişlerdir bana. Hafta sonu bayiyle yüzyüze görüşmeyi ve otomobili görmeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi botritcheous -- 8 Mart 2017; 8:4:41 >
  • Bayilerin ellerinde ilana henüz koymadıkları çok iyi araçlarda vardır kesin... En güzeli tabiki ziyaret etmek.. Hayırlısı olsun

Sahibinden 0 km 404224967

• navigasyonda internet bağlantısını wifi hotspot üzerinden yapabiliyor muyuz arkadaşlar? ayrıca anlık trafik bilgisini nasıl alabiliriz?
  • botritcheous B kullanıcısına yanıt
    Benim satışa koyduğum 2015 aracımda bunların hepsi var. 2016 larda olmaması ilginç
  • 
Sayfa: önceki 646647648649650
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.