Şimdi Ara

Volvo'nun yakışıklı delikanlısı; C30 / C30 R Design... (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.515
Cevap
24
Favori
213.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlığı değiştirseniz bence daha güzel olur...Ben de s60 konusunun başlığını değişsem aslında iyi olacak ama dur bakalım siz değişin ben oradan kopya çekeyim...
  • Evet bence de konuyu c30 bilgi paylaşımı olarak yansıtcak bir başlık güzel olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Başlığı değiştirseniz bence daha güzel olur...Ben de s60 konusunun başlığını değişsem aslında iyi olacak ama dur bakalım siz değişin ben oradan kopya çekeyim...

evet evet di mi ..
    C30'u ilk aldığım günlerin heyecanı ile böyle bi başlık ile açmıştım konuyu ama hem C30'cular yalnız sahipsiz gibi bizle ilgili bi konu yok
    hem de en azından konu şahsi olaydan çıkıp daha genel bi paylaşım ortamına doğru gidiyor ne güzel ki

• yeni başlığımız C30 severlere hayırlı uğurlu olsun ..
    ya bi an aklıma şu vosvoscuların yaptığı gibi, 10 larca
    c30 sürücüsü toplanıp bi etkinlik bi fun clup gibi bi şey olsa
    ne güzel olurdu diye aklıma geliyo bazen ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NevNiyaz -- 28 Temmuz 2010; 18:08:22 >
  • Evet başlık değişimi güzel olmuş ellerinize sağlık, C30 kullanıcıları olarak burada bir toplanma noktasına ihtiyaç vardı ve zaten fiilen burada konuşuyorduk, şu an başlık da yakışıyor buraya... Sadece biraz süslü ve iddialı olmuş, bence hiç sakıncası yok ama forumun seviyesini düşürmez umarım. Çoluk çocuk başlığı görüp girerse bize özel bir yer olmaktan çıkar mı burası bilmem. Çünkü ilk gün girdiğimde foruma - ne yalan söyleyeyim - sohbet düzeyi de etkilemişti beni. ve bir kere daha sevmiştim C30'u, sahiplerinin seviyelerinden dolayı... ( Bu övgüm sizlere) umarım bu güzel seviye bozulmaz. Burası biraz bize özel bir yer çünkü... Neyse yine de güzel olmuş. Tekrar ellerinize sağlık.

Alarm konusunda benim evhamım başka...

Ben aracın çalınmasından değil, içindeki eşyaların cam kırılma suretiyle alınmasından çok çektim. Benim isteğim alarmın caydırıcı özelliğinden faydalanmak. Aslında o sahte led'lerden bile kullanabilirim. Ama Volcar bana Sahte Led'in montajını araca yapamayacağını söyledi. altı üstü 12V ile çalışan 5 tl lik bir aparat. Ama takamayız diyorlar. aracın eğiminin değişmesi ile devreye giren bir alarm var mı 2011 C30'larda? bir arkadaş da bu konudan bahsetti. Servise soracağım ama bir de size sorayım dedim.

Bu arada bilmeyeniniz için bir buluşma noktası daha:

http://www.c30world.com/forums/showthread.php?t=7337&highlight=turkey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tabush -- 28 Temmuz 2010; 19:34:50 >

• aracın eğiminin değişmesi, hatta yerden temasının kesilmesi ile aktive oluyor diye biliyorum ..
    Volvo'nun Türkiye sitesinden C30 Aksesuarları bölümünden bir alıntı yapayım o halde faydası olur belki ..

"UZAKTAN KUMANDALI ALARM

Herhangi bir kimse kapıları, motor kapağını ya da bagaj kapağını açmaya çalıştığında, aracın içinde bir hareket olduğunda ya da cam kırıldığında alarm çalışıyor. Yükseklik algılayıcısı eklediğinizde, otomobilin kaldırılması durumunda da alarm devreye giriyor ve acil bir durumda uzaktan kumandadan da alarmı devreye sokabiliyorsunuz."

ama işte bu şekilde bir c30 istediğimizi bayiye bildiricez ve c30'umuz bu şekilde belçikadan ithal edilicek ki ancak öyle bu sisteme sahip olabiliyoruz diye biliyorum ..
    ben bunu kast etmiştim, izmir volvodaki bayan satış elemanı (yukarda bahsettiğim) öyle söylemişti yani ..
  • bu arada başlık önerileriniz varsa söyleyin arkadaşlar, ben aklıma ilk geleni yazdım, cidden iddalı olmuş sanki biraz, ama naaplım C30 larımız da iddalı zaten
    pek mütevazı değil araçlarımız
  • Evet, Gaziemir Volcar'daki arkadaş da C30'larda standart olarak "pasif alarm" diye bir özellik zaten var diye birşey söyledi, ama emin de değildi. Bence anahtardaki dörtlü flaşör ikonuna basıldığında devreye giren "panik alarm" özelliğini öyle yorumladı :) bir de izmir Volser diye bir özel servis var, -onlar da bir-iki gün içinde dönecekler bana- isveç'ten bir başka ürün getirebilme ihtimalimiz var diyorlar. Teknik olarak buradaki alarmların düzgün çalışmama sebebi C30'ların araç içi haberleşme sisteminin fiberoptik kablolar ile olmasıymış. vs. vs.

Başlık gerçekten araçlarımıza yakışıyor, iyi düşünmüşsünüz. Ben kaygımı açıkladım, o yüzden bence değiştirmeyin.

Bu arada bugün de bitti böylece 2011 model C30'uma sadece 5 gün kaldı !!!!!!!!!!!
  • yaklaştıkça günler uzuyor söyliim, bana öyle olmuştu
  • Sormayın valla, iki haftadan fazla oldu kapora vereli. tabii benim durumum daha kötü, ben aracımı her gittiğimde orada görebiliyorum, çıkartamamın tek sebebi aracın 2011 model çıkacak olması. bu da extra bir üzüyor gördüğüm ve içine bindiğim C30'a yollara çıkamamak...
  • Ankara'da yapılacak bir buluşmaya katılım sağlanır.
    Bu arada eskiden hesheit'ın bir Volvo sahipleri listesi vardı, epeydir düzenli takip edemiyorum ama listeyi de hiç görmüyorum. Uygulama devam ediyorsa yeni C30 sahipleri de kendilerini listeye ekletebilir.
  • Başlık 10 numara olmuş
  • Ben yaklaşık 1.5 ay kadar önce volvoya bir c30 buluşması ile ilgili mesaj yollamıştım. Bana bir hafta sonrasında cevap geldi. "öyle bir etkinlik düşünüyoruz yakın zamanda bilgilendiririz" diye. Ama başka bir gelişme yok malesef. Bence bir hafta sonu herkesin gelecbileceği bir güney sahilinde(bodrum-marmaris-fethiye) uygun fiyatlı bir otel ile anlaşırsak , hem biraz tatil yapmış oluruz , hem de eğleniriz.
  • aslında ben bir 10 gün daha İzmir'deyim. ve İzmir içi bir buluşmayı ayarlayabilirim. Yeni tanıştığım bir C30 sahibi arkadaşım daha var ki çok şık bir aracı var onun da... hadi en fazla Çeşme ya da Kuşadası'na kadar gelebilirim. ama bir buluşma çok güzel olur. Araçlarımızla toplu bir hatıra fotoğrafı çekiliriz, tecrübelerimizi paylaşırız. Bence sıradışı bir aracımız var. C30 sadece kaliteli bir spor otomobil değil, aynı zamanda stil sahibi, seçkin ve kültürlü insanların kullanacağı türden bir araç. Ve bu araç da ilgiyi, zahmeti ve vakit ayırılımayı hakediyor. Hadi İzmir'liler Buluşalım!!!!!
  • bugün laf olsun diye c30 almadan önce alternatif listemdeki arabaları dolaşiim dedim
    hondaya mitsubishiye seata ve toyotaya uğradım ..
    her uğradıım yerdeki satış temsilcisi kendi arabalarını bırakıp
    arabınızı bi inceleyebilir miyim diye tutturdu ..

bir hürmet bir hürmet .. tamamen ye kürküm ye durumu .. çok kötü bi şey ama maalesef öyle
    çıkardıım sonuç iyiki c30 almışı hiç diğerlerinin içine oturmadan ..
    bu arada honda jazz fun u baya beğendim ..
  • Ne kadar ama?

c30 un kaçta kaçı hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CThirty -- 29 Temmuz 2010; 23:43:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sexuality

Ne kadar ama?

c30 un kaçta kaçı hocam

fiyatına göre bence süper
    yeni opel astra, mits. lancer, gibi bi kaç plazayı daha gezdim, hatta bugün vw plazada yeni golf leri bile inceledim ama jazz daki ya da hondadaki kalite yok bana göre
    ama neyse burası c30'larımızı konuştuğumuz bi yer, öyle diil mi

bu arada bir kaç gündür cevabını veremediğim bi soru var araçlarımızla ilgili; acaba başka markaların daha uygun fiyatlı modellerinde sunduğu şu yokuş kalkış desteği
    ya da ecnebilerin dediği gibi "hill holder" meselesi neden, bu teknoloji bizim son model C30'larımızda yok ..
    keşke o da olsaymış, gerçi bu eksiklik zerre kadar soğutmuyor beni arabamdan ama neden koyulmamış volvo gibi güvenlik delisi bir otomobil dehası tarafından anlam veremedim

arakdaşlar bu arada bir de size, C30 kullanıcılarına sormak isteiiğim bir şey var, ben bu sorunun cevabını kullanma kılavuzunda bulamadım :S
    arka camların üst tarafında (diğer markalardaki el tutacağının konumlandırıldığı yere denk geliyor hatta burası) bir yuva var, ilk önce elbise asmak için heralde dedim
    ama koltukların kafalıklarının yan tarafındaki çıkıntı elbise asacağı şeklinde belirtilmiş kılavuzda ..

bu boşlukların ne işe yaradığını bilen C30'cularımız varsa, belirtebilirler mi acaba ?

• Yeni başlık güzel olmuş, yakışmış.. C30 sahiplerine hayırlı olsun gerçekten hoş bir araç. Alacakaranlık filminde kullanılan C30da aracın ne kadar tutulduğunu gösteriyor. O filme de baya yakışmış. Sanırım o filmede T5 motorlu bi araç kullanılmış oldukça seri..

Benim küçük oğlanda araba meraklısı inmiyor arabanın direksiyonundan.. Kendisi şu an çok küçük ama yaşı müsait olsa oğluma bir C30 alırdım, kendi aracımı satar gene alırdım... Bir gence daha fazla yakışacak bir araba mevcut modellerde tanımıyorum.. Ama babası S60'ından vazgeçemiyor ;) Heleki dün Çeşme otobanında kapışan yabancı plakalı bir X5 ve Mercedesi tatlı tatlı tokatlayıp uzayıp gidince arabama tekrar vuruldum, gidince hemen bir güzel yıkayıp ödüllendirdim :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpergalip

Yeni başlık güzel olmuş, yakışmış.. C30 sahiplerine hayırlı olsun gerçekten hoş bir araç. Alacakaranlık filminde kullanılan C30da aracın ne kadar tutulduğunu gösteriyor. O filme de baya yakışmış. Sanırım o filmede T5 motorlu bi araç kullanılmış oldukça seri..

Benim küçük oğlanda araba meraklısı inmiyor arabanın direksiyonundan.. Kendisi şu an çok küçük ama yaşı müsait olsa oğluma bir C30 alırdım, kendi aracımı satar gene alırdım... Bir gence daha fazla yakışacak bir araba mevcut modellerde tanımıyorum.. Ama babası S60'ından vazgeçemiyor ;) Heleki dün Çeşme otobanında kapışan yabancı plakalı bir X5 ve Mercedesi tatlı tatlı tokatlayıp uzayıp gidince arabama tekrar vuruldum, gidince hemen bir güzel yıkayıp ödüllendirdim :))

• quote:

Orijinalden alıntı: NevNiyaz

quote:

Orijinalden alıntı: Sexuality

Ne kadar ama?

c30 un kaçta kaçı hocam

fiyatına göre bence süper
    yeni opel astra, mits. lancer, gibi bi kaç plazayı daha gezdim, hatta bugün vw plazada yeni golf leri bile inceledim ama jazz daki ya da hondadaki kalite yok bana göre
    ama neyse burası c30'larımızı konuştuğumuz bi yer, öyle diil mi

bu arada bir kaç gündür cevabını veremediğim bi soru var araçlarımızla ilgili; acaba başka markaların daha uygun fiyatlı modellerinde sunduğu şu yokuş kalkış desteği
    ya da ecnebilerin dediği gibi "hill holder" meselesi neden, bu teknoloji bizim son model C30'larımızda yok ..
    keşke o da olsaymış, gerçi bu eksiklik zerre kadar soğutmuyor beni arabamdan ama neden koyulmamış volvo gibi güvenlik delisi bir otomobil dehası tarafından anlam veremedim

arakdaşlar bu arada bir de size, C30 kullanıcılarına sormak isteiiğim bir şey var, ben bu sorunun cevabını kullanma kılavuzunda bulamadım :S
    arka camların üst tarafında (diğer markalardaki el tutacağının konumlandırıldığı yere denk geliyor hatta burası) bir yuva var, ilk önce elbise asmak için heralde dedim
    ama koltukların kafalıklarının yan tarafındaki çıkıntı elbise asacağı şeklinde belirtilmiş kılavuzda ..

bu boşlukların ne işe yaradığını bilen C30'cularımız varsa, belirtebilirler mi acaba ?

Hill Holder belki de İsveç'te hill (tepe) olmadığı için konulmamış bir sistem :)
    Şaka bir yana bir arkadaşımızın Touareg'i var ve onda görmüştüm gerçekten şık bir sistem. Ama bildiğim kadarıyla otomatik viteslerde kullanılıyor teknoloji olarak.

Koltuk kafalıklarının yanına kim elbise asmak ister anlamadım ama ben de kullanım kılavuzunda gördüğümde şaşırmıştım.
    arka pencerelerin üstüne de aracımı aldığımda bakacağım... Kaldı 4 gün :)

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.