Şimdi Ara

Volvo'nun yakışıklı delikanlısı; C30 / C30 R Design... (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.515
Cevap
24
Favori
213.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • biraz önce kardeşim aradı, yolda seat ibiza cupra görmüş, "abi keşke ibiza cupra alsaymışsın" dedi
    demin de alfa rome guiletta ile ilgili bi şeyler okudum, bu fiyatlara çıkılınca cidden çok güzel modeller var
    iyiki bu karmaşaya kapılmadan gidip gözüm kapalı C30'umu seçmişim
    gittikçe daha çok seviyorum sanki arabamı, töbe ya Rabbi ya , alt tarafı bi kul yapısı ama
    insan bağlanıyo işte ..

• quote:

Orijinalden alıntı: tabush

Arkadaşlar bugün itibariyle Denizli "Akça"dan 2011 model c30'umu aldım ! 1.6 DRIVe olan araç sports edition paketli ve extra olarak sunroof, body kit, spoiler, krom egsoz ucu ve navigasyon sistemi eklettim. Eksikleri var ama donanım olarak yapabildiğim kadar full oldu. 2011 olacağı için ağustos başında aracımı alabileceğim. fotoları paylaşmaya çalışırım. ilginiz için teşekkürler!!!!

Güzel seçim. Renk seçimini göremedim bir tek :) Allah kazasız-belasız kullanmak nasip eylesin...!!!!
  • Çok teşekkür ederim. Allah hepimize daha iyilerini nasip etsin... şu an oyuncak sahibi olmuş çocuk gibi mutluyum. sadece ağustos başına kadar beklemek çok zor olacak...umarım hiçbir zaman "niye aldım bu otomobili" demem..... araç buz beyazı. body kit konusunda fikirlerim var ama tavsiyelere da açığım. emin değilim çünkü. yeni kasasına biraz alışamadım zamanla alışırız umarım. makyajsız kasanın farları her zaman çok sade ve şık... Volvo estetiğini birebir yansıtan bir dizaynı vardı. yeni farlar hakkında öyle düşünemiyorum. ama volvo bütün kasalarının far görünümünü değiştiriyor artık. "bu kadar yeter" diye düşündüler herhalde :)

NevNiyaz arkadaşım, sen ne düşünüyorsun yeni far hakkında. bir de body kitinden memnun musun aracın. benim evin bulunduğu sitede biraz dik yokuşlar var. altını çizer miyim diye korkuyorum.
  • fotoları gönderiyorum. tabii bu aracın düz hali. body kit spoiler ve krom egsoz ucu sonrada eklenecek. Aslında bahsetmek istemedim en baştan ama şu fiyat işinden bahsedeyim. çünkü bir bit yeniği var mı diye düşünmedim değil. sizin de fikirlerinizi alayım. araç bana tüm extra donanımları ile birlikte 53500 TL'ye mal oldu. sports edition üzerine Garmin Nuvi 765 navigasyon cihazı + sunroof + bodykit + spoiler + krom egsoz ucu. bu fiyatın hikayesi ise şu: Denizli Akça'nın satış müdürü bu aracı kendi için personel indirimi ile almış ve test aracını kullanmaya başlayınca bu aracı kullanmadan satışa çıkarmaya karar vermiş. yani araç 10 Km.de yani sıfır ama ben aracı noterden satış müdüründen alacağım. bu bana sadece kredi alırken dezavantaj olacak. çünkü ihtiyaç kredisi ile almış olacağım. sizce bu hikayede bir problem var mı? bir arkadaşım " iyice sor soruştur bazen nakliyat sırasında zarar gören araçları tamir edip böyle elden çıkarabiliyorlar" dedi. sizce paranoya mı bu yoksa bir kontrol ettirmeli miyim?

• fotoları unutmuşum. :)

Volvo'nun yakışıklı delikanlısı; C30 / C30 R Design...
  • bu da önden... body kit renk tekliflerinizi bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tabush -- 16 Temmuz 2010; 17:31:12 >
  • Seçimi yaptık ya internete düşer şimdi ikinci el uygun fırsatlar !!!!! :( hadi bakalım buyrun burdan yakın!

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-volvo-c30-bilgisayar-muhendisinden-satilik-c30-28291695/mega-foto/?photo=7
  • Fiyat öyle böyle değil, inanılmaz güzel yani çok şaşırdım diyebilirim, millet Golf alıyor bu paraya.Bana sorarsanız, aklınızdada hiç bir şüphe kalmasın diye, bir yerde boya var mı diye kontrol ettirin.2dk lik bir işlem..Benzer olaylar haberlerde de çıktı, forumdan arkadaşlarında başına geldi.Nakliyat sırasında vs. taşıyıcıdan düşürüyorlar, parça değişiyor, bir yere sürtüyorlar boyanıyor vsvs.

NevNiyaz hocam daha iyi bilir, onun aracın donanımı yanılmıyorsam sizinkine yakındır, fiyat konusunda daha sağlıklı yorum yapabilir.Ama ben cidden çok şaşırdım fiyat konusunda, mükemmel seçim olmuş, şimdiden hayırlı olsun

Edit:O verdiğiniz 2. el ilan düşeş falan değil, gayet normal fiyat, 45.000 km yi devirmiş 3 yıllık bir araçtan bahsediyoruz, garantisi yok, makyajsız kasa, farklı renk body kiti yok.Şu anda kendi c30umu satmış olsam gidip bunu almam, sizin 0 aracı alırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CThirty -- 16 Temmuz 2010; 18:25:27 >

• Doğru , ilan normal bir ilan... ama alışverişi yaptık ya insan acaba diye düşünüyor. Denizli " Akça Makina " nın satış müdürü A. Akça. yani muhtemelen şirketin sahibi aileden. çok da genç kibar bir arkadaş. açıkçası çekiniyorum "ben boyasına baktırmak istiyorum" demeye. ama içimde kalmasın bir usta götüreceğim galiba. yapmazlar öyle birşey ama ben tedbirimi alayım...
  • Oooo hayırlı olsun efendim

aynı renk, aynı model C30 almışız, ben R-Design paketini tercih etmiştim, R-Design olmayan ve benimkinin aynı renk C30 ile karşılaşınca bi garip oldum şimdi
    ben C30 için araştırmalara başladığımda, bilgisayarın karşısına geçip tüm volvo bayilerini sırayla arayıp soruyordum elinizde C30 1.6D R-Design var mı ? varsa hangi renk ? hangi donanımda var ? diye .. bu sırada Denizli Volvo'ya da telefon açmıştım tabi, ismini şu an tam hatırlamyorum ama yetkili birisiydi sanırım, "test aracı olarak R-Design 1.6D C30 getirttik daha yeni, 10 km'de, sadece ruhsatı çıktığı ve plakası takıldığı bu yüzden size iskontolu verebilirim" demişti, yani bana satmak istedikleri araç sizin bahsettiğiniz test araçlarıydı, 58 bin gibi bi şey demişlerdi galiba fiyat için şimdi tam hatırlayamıyorum .. Ve "Style" paket idi. Ben nedense kabul etmeyip araştırmalarıma devam etmiştim. Nihayetinde İstanbul Volvo Arkas Otomotiv'den, 63.500'e şimdiki arabama sahip olmuştum.

Arabayı teslim alırken ben de GPS taktırmak istedim fakat, gördüm ki, Volvo'nun teklif ettiği GPS cihazları piyasada (teknosa, bimeks, vatan vs .. gibi sıradan bi elektronik mağazasından bulabileceğiniz) çok rahat ve yarı fiyatına bulunabiliyor, teknik servisteki iyi niyetli arkadaşın da telkinleriyle vazgeçtim, GPS taktırmaktan teslimat sırasında, sonra kendim hallederim diye düşündüm, zaten şu anda 6000 km'deyim hiç de keşke taktırsaymışım demedim ..

Şu anda almadan önce öğrendiğim C30 la ilgili teknik bilgiler sanki kafamdan uçmuş gitmiş gibi ama sanırım, "Sports" paketlerde "performance" müzik sistemi oluyordu ve bunlarda 4 hoparlör olduğu için tercih etmemiştim ben, beim aracım style+sports karışımı bi şey, artık volvo türkiyeden kim bu şekilde sipariş etmişse bilmiyorum heralde arkas dakiler istememiştir çünki gümrükten çekmişlerdi ben kapora yatırdıktan sonra aracımı ..

Merak edenler için yazayım, bendeki donanım: R-Design paket + Sunroof + Bluetooh (fabrika moontajlı, entegre; böyle bi açıklama yaptım çünki, bir de harici bluetooh cihazı ile gelebiliyor C30'unuz) + High Performance ses sistemi ( keşke Premium Sound alsaymışım bile dedim, o kadar iyi ki ses sistemi acaba daha iyisi nasıldır diye düşünmeden edemiyorsunuz ) 5FS7 kodlu R-Design deri döşeme

ve son olarak, bence içiniz rahat olsun, sizi üzecek bir problem çok çok büyük ihtimalle yoktur aracınızda ama önemli olan sizin huzurunuz içinizi rahat tutmak için gücenirler mi ? ayıp olur mu ? gibi saf/temizce düşünmeyi bir tarafa bırakın artık fiyatınız çok iyi bence, ikimizin ödediği fiyat arasında 10.000 tl fark var, dile kolay , hatta dile de zor

tekrar hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. Amin !

• unuttuğum şeyler var :

donanım olarak bir de, elektronik sürücü koltuğu ve cruise control tabiiki mevcut ..

bi de bodykit ile ilgili bi soru sormuşsunuz, valla bu konu tam bir tartışma konusu çünki aslında C30 tasarımı o kadar güzel ki bence bosdykitsiz bile çok tatlı duruyor, ama ben heves
    edip bodykit (r design paket) ercih etmiştim, pişman değilim tabiiki ama, babam ön spoilerın sağ alt kısmını kaldırıma yanaşırken sürttü mesela, bir de park ettiğiniz yüzeylerde çukur olmasın çünki daha 2.-3. günlerde ben ön spoiler ı park ettiğim yerden inerken hafifçe sürtmüştüm içim gitmişti tabi ..
    türkiye yolları sürprizlerle dolu olduğu için çok çok dikkatli olmanız gerekiyor bodykitli kullanacaksanız, arabanızı sevdiklerinize emanet filan verecekseniz de söyleyin dikkat etsinler, ben artık söylüyorum altı çok alçak dikkatli olun diye, artık hakkımda ne düşünürlerse düşünsünler umrumda değil ..

• ha bi de gözlük tutucu + ve sert bagaj örtüsü
    üff ... ne kadar önemliyse artık :)
    ama öyle demeyin arkadaşlar hepsi ekstra bunların maalesef hepsi için cüzdanınızı biraz daha açmanızı istiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: NevNiyaz

ha bi de gözlük tutucu + ve sert bagaj örtüsü
    ama öyle demeyin arkadaşlar hepsi ekstra bunların maalesef hepsi için cüzdanınızı biraz daha açmanızı istiyorlar

Haklısınız ama gerçekten, şu arkadaki sert bagaj örtüsü için sağlam para istediklerini duymuştum, benim araba da yok mesela..Bu arada yanlış anlamadıysam arkadaşın araba da r-design, almadan önce monte edilicek parçalar

• Çok çok teşekkür ederim. Biri Samsun'da biri Erzurum'da olacak. Belki görüştürebiliriz bir gün. Ağustos 7'ye kadar izmir'deyim. daha sonra Ankara üzerinden Samsun. Sizin güzergahınız denk gelirse haberim olsun. vaktiniz olursa konuşuruz araçlar hakkında. Tabi ben sağ salim alayım ilk önce otomobilimi.

Evet, bahsettiğiniz aracı "Akça"da test aracı olarak kullandık. Hem de baya bi zorladık. Keşke tercih etseymişsiniz 5000 tl az para değil çünkü. şu an o araç yaklaşık 6000 km de. 1-2 ay sonra satmayı düşünüyorlar. enteresan bir satış politikası olan bir firma demek ki. 3 ay önce sıfır bir C70'i 93000 tl'ye vermişler. Ben şu an artık yorulduğum için donanımında herhangi bir değişiklik yapmak istemiyorum. Yoksa aslında extra aksesuarların ve aracın içinde bulunduğu total bir pazarlık yaptığımız için sadece navigasyon cihazı ne kadara geldi bilmiyorum. kabaca bir hesap ile 1000 tl civarında. benim çekincem aracın konsolunda sırıtacak olması. Görsel açıdan pek uyumlu bir cihaz olduğu söylenemez. böyle konsoldan dik açılı bir cihaz çıkacak falan. aracın bir yerine entegre olması çok güzel olurdu. (Bu arada çok emin değilim ama Garmin marka navigasyon cihazı pek öyle bimeks'te teknosa'da satılan bir ürün değil. onlar tomtom, navitech gibi markalar satıyorlar). harici navigasyon cihazının şirin bir artısı var. Kalabalık ve bilmediğiniz yerlerde park ettikten sonra hafıza'ya alıp cihazı yanınıza alırsanız, sizi araca geri getiriyor. ama benim zaten cihazı taktırmak istememin sebebi araçta bluetooh kiti olmayışı. bu cihazda var ben de en azından handsfree konuşabilmek için taktırdım.

müzik sistemi şu şekilde bildiğim kadarıyla: prime edition'da performance sistemi var ve 4 hoparlörlü... sports edtition'da high performance ses sistemi var yani benim otomobilimde de bu sistemden var. elektronik sürücü koltuğu isterdim ama maalesef yok. cruise tabii ki mevcut. Bak gözlük tutucuya bakmamışım o kafayla, ama sert bagaj örtüsü var :)

Bodykit ile ilgili şunu merak ediyorum. aracın üstünde gelen plastik etekten daha mı uzun ? r-design bodykit öyledir mutlaka ama benim taktıracağım farklı renk bodykit belki daha yüksek olabilir. test aracına eğilip baktığımda öyle yere çok yakınmış gibi hissetmedim. ama siz kötü tecrübeler edinmişsiniz. benim gibi her çukuru yakalayan birinin :) artık çok dikkat etmesi gerek !!
    Siz Beyaza Beyaz almışsınız ama ben farklı renk düşünüyorum. gri-mavi koyu bir renk var o olabilir. ya da kahverengi olabilir. bu ayrıntıya eşimle birlikte bakacağız artık.

yakıt tüketimi nasıl oldu ilk 6000 için? beklediğiniz gibi mi yoksa daha mı fazla? bu araçtan spor görünüm kalite ve güvenliğin yanı sıra ekonomi de bekliyorum ve en az önceki aracım (2006 opel astra CDTI) kadar başarılı olması gerekiyor... Göreceğiz. (şehiriçi 5.9 sehirdışı 4.5)

boya koruma, cam filmi, iç koruma gibi şeyler yaptırdınız mı? ve Kasko işini nasıl hallettiniz?

Tekrar teşekkürler. Bu arada keşke internette türk C30 kullanıcılarının bir adresi olsa keşke... aramızdan bir bilgisayar mühendisi arkadaş çıkar elbet:)

Böylece bütün C30'cular bizbize otomobil sohbeti yapabiliriz. bende de acayip bir tutku oluşmaya başladı çünkü!!!

• Buna ne diyeceksiniz Peki ? :) Belki görmüşsünüzdür ama ben yeni gördüm ve çok şaşırdım....

http://www.turkforum.net/636357-volvo-c30-5-kapi.html
  • quote:

Buna ne diyeceksiniz Peki ? :) Belki görmüşsünüzdür ama ben yeni gördüm ve çok şaşırdım....

http://www.turkforum.net/636357-volvo-c30-5-kapi.html

O aracı yollarda göremeyeceğiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sexuality

quote:

Orijinalden alıntı: NevNiyaz

ha bi de gözlük tutucu + ve sert bagaj örtüsü

Haklısınız ama gerçekten, şu arkadaki sert bagaj örtüsü için sağlam para istediklerini duymuştum, benim araba da yok mesela..Bu arada yanlış anlamadıysam arkadaşın araba da r-design, almadan önce monte edilicek parçalar

öyle mi ? tam bilmiyorum...Anladığım kadarıyla standart body kit ile R-Design body kit arasında fark var. çünkü NevNiyaz'ın aracının bodykiti ile alıştığımız önceki C30ların bodykit'i farklı. yine de servise sorarım...

• quote:

bu da önden... body kit renk tekliflerinizi bekliyorum...

Araç kesinlikle jant istiyor şahsi görüşüm jant olmadan body kitin bşr anlamı olmayacak.

• evet, aslında... ama şu an limitimi fazlasıyla aşmış durumdayım. ve jant konusunda belki biraz da yaş ile ilgili olarak çok takıntım yok. sanki bu da yeterince sportifmiş gibi geliyor. zaten öyle süper spor araba yaratma niyetim de yok ....
    yine de maddi anlamda ilk şoku atlattıktan sonra girebilirim jant işine... ama ilk önce body kit. yine de tavsiyeniz doğru... teşekkür ederim.
  • quote:

evet, aslında... ama şu an limitimi fazlasıyla aşmış durumdayım. ve jant konusunda belki biraz da yaş ile ilgili olarak çok takıntım yok. sanki bu da yeterince sportifmiş gibi geliyor. zaten öyle süper spor araba yaratma niyetim de yok ....
    yine de maddi anlamda ilk şoku atlattıktan sonra girebilirim jant işine... ama ilk önce body kit. yine de tavsiyeniz doğru... teşekkür ederim.

Rica ederim.Bu arada Allah kazasız belasız kullanmayı nasib etsin çok güzel aracınız.İleride bu jantlarınıza kışlıkları takar 17 inçlere yazlıkları takıp rahat edersiniz
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.