Şimdi Ara

Volvo'nun yakışıklı delikanlısı; C30 / C30 R Design... (202. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.516
Cevap
24
Favori
213.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sonradan takılan xenon var ıse ampul yada beyınden sıkıntı baslıyor demektır. Bu durumda zaten bırınden bırı yanmaz o esnada far. Bır dıger durum da yıne xenon var ıse sase baglantısı yapılmadıysa da olabılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • IS8 I kullanıcısına yanıt
    :) pıyasa ztn rezalet satabılen yok sanırım.

Son sahıplerı olcaz gıbı:)

Mıllet 30kusurlere oyle les arabalar alıyor kı bız satamayız temızını :)

• Malum kış piyasası ağır. Şirket aracı işi yattı o yüzden satmaktan vazgeçtim. Bu arada gectigim hafta bir arkadaşa suv baktik.Mazda cx 3 4x4 ve nissan Qashqai yi test ettik. Mazdanin ici cok dar ve malzeme kalitesi çok kötü, Qashqai ise 4x4 degil. 100 bin liralik araçlar bi de... Yeminlen volvo daki konfor sonrası başka arabaya binmek çok zor :) Bu arada benim C30 a en son 53.500 vermişlerdi kabul etmedim. Mis gibi araba paşa paşa binerim. Bu arada yazılımla 140 hp yapmayı düşünüyorum. Gerçi cok elzem değil arabanin istekli ve tatminkar motorundan memnunum ama biraz daha performans da insani heycanlandiriyor. Önerir misiniz yazılımla hp yukseltmeyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xenon yok kendi üstündeki ampul bunu oto elektrikçisi değiştirebilir mi yoksa başka bi işlem mi yaptirmali

• quote:

Orijinalden alıntı: IS8

Malum kış piyasası ağır. Şirket aracı işi yattı o yüzden satmaktan vazgeçtim. Bu arada gectigim hafta bir arkadaşa suv baktik.Mazda cx 3 4x4 ve nissan Qashqai yi test ettik. Mazdanin ici cok dar ve malzeme kalitesi çok kötü, Qashqai ise 4x4 degil. 100 bin liralik araçlar bi de... Yeminlen volvo daki konfor sonrası başka arabaya binmek çok zor :) Bu arada benim C30 a en son 53.500 vermişlerdi kabul etmedim. Mis gibi araba paşa paşa binerim. Bu arada yazılımla 140 hp yapmayı düşünüyorum. Gerçi cok elzem değil arabanin istekli ve tatminkar motorundan memnunum ama biraz daha performans da insani heycanlandiriyor. Önerir misiniz yazılımla hp yukseltmeyi.

Şahsen ben bir arkadaşın 407 sine geçildim basarken motoru yorunca içim gitti üstüne birde 2 boy fark attı sonra dpf iptali ve ecufast aklıma yatmaya başladı bence chip den ziya de ecufast gibi yazılımlar düşünün derim arasındaki farkı tam olarak bilmiyorum ama kime sorsam ecufast öneriyor daha bilgi sahbi kişiler vardir forumda emimim

• emresenol9 kullanıcısına yanıt
    Kesınlıkle bır sıkıntı var.

Ya sız kıyamadınız basamadınız.
    Ya sızın d2 de bı sıkıntı var
    Yada 1.6hdı da chıp var 2.0hdı olsa ztn 2 boy da tutunamazsınız.

1.6tdcı 109hp eskı sıstem 5 ılerı motor var 407 1.6hdı da. Sızde 115hp 6ılerı tdcı var. 2 boy sıze takması kesınlıkle bı sıkıntı sebebı. Kı c30 55lt depoya sahıp 407 66lt ve bos agırlıklar bıle aynı degıl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk_acar -- 23 Aralık 2015; 0:24:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk_acar

Kesınlıkle bır sıkıntı var.

Ya sız kıyamadınız basamadınız.
    Ya sızın d2 de bı sıkıntı var
    Yada 1.6hdı da chıp var 2.0hdı olsa ztn 2 boy da tutunamazsınız.

1.6tdcı 109hp eskı sıstem 5 ılerı motor var 407 1.6hdı da. Sızde 115hp 6ılerı tdcı var. 2 boy sıze takması kesınlıkle bı sıkıntı sebebı. Kı c30 55lt depoya sahıp 407 66lt ve bos agırlıklar bıle aynı degıl.

Ben yazilim.olduğunu iddia ettim çünkü deli gibi siyah duman atıyor bir ara önümu göremedim

• 1.6 ıse kesın chıplı
    2.0 ıse kesın sıkıntısı var. :) bosver bız ne araclarla kımlerın kımlerı gectıgını sapladıgını ıdda ettıgını ne ruyalar ne hayaller gorduk neler neler:D

• Mercek veya far temizligi yaptıran oldu mu benim sol far değişti sağ mercek temizlenmesi lazım sağ far soluk kalıyor birde bi xenon lu araçlarda uzunlar halogen mi onu merak ediyorum çünkü uzunlar mercekten verilmiyor

• Arkadaşlar sevgiler sayılar 2004 model 2.2 170 hp bmw aracımı sattım. Çünkü düğün yapacğaım ve az yakan dizel bir araç arıyordum. 15 gün araştırma sonucu volvo alayım diye karar verdm ve hemde tek kapı olacağını düşünmedim hiç. 2008 model sunroofsuz gri renk bir c30 aldım. Yol tutuşu ve hızlanması gerçekten hoşuma gitti. Arka koltukta hiç dar değilmiş ( scirocco ile kıyas yapmıyorum bile) neyse uzatmıyayım. İnşallah bol bol fikir alışverişinde bulunuruz. Acil olarak ilk yapmam gerekn şey sis farı almak ancak sis far anahtarını bulamadım

• Hayırlı olsun. Sahıbınden sıtesınden aldıgınız bıe arac sanırım. Umarım masraf cıkarmayacak temız bır arac bulmussunuzdur. Benım tavsıyem alınırken dolu bı arac alınması sonradan extralar hep daha pahalıya patlıyor. Bence hıc ellesmeyıın.
    Ayıptır sorması kaca aldınız. Kac km de.
    Boya vs durumu.

Bi-xenon'lu araçlarda kısalar açıkken uzun halojenler selektöre yardımcı görevi görür aynı zamanda mercekten de selektör yapar. Kısalar kapalıyken sadece halojen üzerinden selektör yapar mercek üzerinden selektör yapamazsınız. Sağ far temizlenebilir fakat farın üzerindeki koruyucu vernik tabakası da kalkacağından far güneş ışınlarına karşı savunmasız kalacak ve ilerleyen zamanlarda tekrar sararmalar olacaktır.
    Far ıcten ve dıstan mevcut vernıgı sokulup sıfırdan Seramık vernık ıle kaplanırsa sıfırdan hıc bır farkı kalmaz. Ayrıca mercek de ıyıce temızlendımı tamamdır. Mercek tablası ıcı kararmıssada ıyıce temızlenıp nıkelaja batırılırsa kaymak gıbı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: aneil52

Bi-xenon'lu araçlarda kısalar açıkken uzun halojenler selektöre yardımcı görevi görür aynı zamanda mercekten de selektör yapar. Kısalar kapalıyken sadece halojen üzerinden selektör yapar mercek üzerinden selektör yapamazsınız. Sağ far temizlenebilir fakat farın üzerindeki koruyucu vernik tabakası da kalkacağından far güneş ışınlarına karşı savunmasız kalacak ve ilerleyen zamanlarda tekrar sararmalar olacaktır.

Teşekkür ederim farları xenona çevirmeyi düşünüyorum ama uzunlar ne yapacagimi düşünmüştüm güzel aydinlatma oldu 😁

Benim araçta halojen mercekli farın arka kapak kismindan mercek sökülüp yerine bi-xenon mercek montajı yapildi. Uzun fardan köprüleme yapilarak farlar kapaliyken de mercek uzerinden selektor yapabiliyor. Uzun halojenleri söktüm zaten oyle kullaniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aneil21 -- 24 Aralık 2015; 21:29:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk_acar

Hayırlı olsun. Sahıbınden sıtesınden aldıgınız bıe arac sanırım. Umarım masraf cıkarmayacak temız bır arac bulmussunuzdur. Benım tavsıyem alınırken dolu bı arac alınması sonradan extralar hep daha pahalıya patlıyor. Bence hıc ellesmeyıın.
    Ayıptır sorması kaca aldınız. Kac km de.
    Boya vs durumu.

Sol ön çamurlukta işlem var sadece. Harici hatasız. 216000 km orjinal. Yazlık kışlık lastikleri yedek anahtarına kadar mevcut. İçi muazzam temiz. Koltuğunda yırtık vardı sacece orjinal derisini buldum onu yaptırdım. Rutin bir kaç parça değiştirdim. Performansı gayet iyi sadece arka burçların değişmesi lazım. 32000 tlye geldi bana. Gayet memnunum. American park ve arabanın amortisorlerini düşürmek istiyorum sadece.

• Amerikan park yapmamın araç için bir sakıncası var mıdır? Yani elektroniksel olarak?

• Uurylmz1967 kullanıcısına yanıt
    Araçta zaten fabrikasyon amerikan park var artı olarak sinyalleri neden bağlatmak istiyosunuz anlamadim. Sinyaller arıza isigi yakiyor araya devre konularak engellenebilir.

• Hepsi sarı yandığı için farketmemişim. Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Yasinakcay

Herkeze selam arkadaslar yaklaşık 3 ay kadar dır 2007 c30 sahibiyim r design direksiyon arıyorım cıkma vs nerden temin edebilirim fiyat hakkında bilgidi olan varmıdır simdiden sagolun

Daha öncelerde konusu geçmişti 66 ve 65 .sayfalar olması lazım bilgisi olan arkadaşlar vardı önceden taktıran
  • 
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.