Şimdi Ara

Volvo bakım fiyatları (91. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.872
Cevap
33
Favori
277.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de ön cam değişimi konusunda çok kararsızım. 2013 V40 D2 kullanıcısıyım ve zaman içinde dıştan oluşan kılcal çizikler ve yıkamacının marifetiyle içte oluşan ve göz hizasına gelen bir derin çizik canımı sıkıyor. Fakat aracın ön camında city safety ve sürücü destek plus paketinin kameraları da olduğu için İzmir Volcar montajını doğru düzgün yapar mı hiç bilemiyorum. Zira 5 yıldır yaptıkları hiçbir işi layıkıyla yapmıyorlar. Özellikle Karşıyaka Volcar'a araç emanet etmektense arabayı sanayide Tofaş ustasına bırakmak daha doğru tercih olur.
  • samil422 S kullanıcısına yanıt
    Ben sizin yerinizde olayım parçaları internetten alır iyi bir usta bulur. Max 1000-1200 tl ye hallederdim. Triger sonuçta hepsinin değiştirme mantığı aynı. Volvo tecrübesine gerek yok. Ben olsam öyle yapardım.(kendi aracımı öyle yaptım)

Edit: zaten motorunuz ford psa dizel motor. Tüm parçalar gates (orjinal) alsanız 550-600 tl devirdaim dahil. 400 tl max işçilik toplam 1000 tl ye hallolur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsnn -- 28 Ekim 2019; 13:52:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nc39 kullanıcısına yanıt
    Arkas kadar kazıkçı bir servis yok!

• fsnn F kullanıcısına yanıt
    Parça için önerebileceğiniz site var mıdır? Ya da Ankara'da yedek parça satan güvenilir bir yer.

V40 aracımın bakımı geldi ancak forumda çokça övülen Ankara'nın meşhur özel servisine bu kez götürmeyeceğim. Son gittiğimde Bosch marka sadece ön silecek için 160 TL + KDV yazmışlardı. Takmadan önce ısrarla sormama rağmen 100 lira civarı olması lazım diye bilgi verdiler halbuki.

Zaten sürekli kampanya var 600 lira civarı tutar diyip 900 1000 TL'den aşağı çıkarmıyorlar sağolsunlar.

Bu kez parçaları alıp bir ustaya götürmeyi düşünüyorum. Varsa bildiğiniz güvenilir usta tavsiyelerinize de açığım arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dfdag

Parça için önerebileceğiniz site var mıdır? Ya da Ankara'da yedek parça satan güvenilir bir yer.

V40 aracımın bakımı geldi ancak forumda çokça övülen Ankara'nın meşhur özel servisine bu kez götürmeyeceğim. Son gittiğimde Bosch marka sadece ön silecek için 160 TL + KDV yazmışlardı. Takmadan önce ısrarla sormama rağmen 100 lira civarı olması lazım diye bilgi verdiler halbuki.

Zaten sürekli kampanya var 600 lira civarı tutar diyip 900 1000 TL'den aşağı çıkarmıyorlar sağolsunlar.

Bu kez parçaları alıp bir ustaya götürmeyi düşünüyorum. Varsa bildiğiniz güvenilir usta tavsiyelerinize de açığım arkadaşlar.
    Ben ankara'dayken bulut otomotiv savaş bulut'a götürürdüm. Çokta memnundum. Önceden fiyatını söyler ekstra fiyat çıkarmaz ustalığıda iyidir.
    N11 de hazır setler var markalarına kadar yazmışlar fiyatlar uygun. Hem 3 kağıt yapamıyorlar çünkü iade garantili (n11 dolayısıyla).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsnn -- 26 Kasım 2019; 16:8:2 >

• quote:

Ben İvedik'teki Yiğit Otomotiv'i tavsiye ederim. Makul fiyatlı ve hızlı çalışan bir servis.

Bu arada Hasan usta geçtiğimiz yıl servislerinin isminden Volvo tabirini mahkeme kararıyla kaldırmak zorunda kaldılar. Çünkü yetkili Volvo servisleri dava açtılar! Hatta Türk Patent Enstitüsü'nden aldığı Volser markasını bile bu davalar yüzünden kullanamadı. İyi iş yapan bir yer olduğu için hedef alınmış durumda.

Malzemeler için yazdığı ücretler internetteki fiyatlar ile paralel, bazen biraz yüksek olabilir, bazen de düşük olabiliyor. Ben yağı indirime girdiğinde alıp kendim götürüyorum. İşçilik de makul. Kalfaları ustaları çok hızlı ve düzgün çalışıyor. Daha önce S60 aracım için rutin bakım, triger değişimi ve debriyaj değişimi yaptırdım hiç sorunsuz ve hızlıca halledildi.

Tavsiye ederim.

Koray

Yiğit Otomotiv Bağımsız Volvo Marka Otomobil Mekanik Servisi

1354. Cadde, 1344. Sk. No:26, 06378 İvedik Osb/Yenimahalle/Ankara
    0532 587 19 61

• Çok teşekkür ederim arkadaşlar, iki ustayı da arayacağım.

• Dün kaputu açtığımda resimdeki gibi bir durum gördüm. Alternatörde bir şeyler olmuş ama ne olmuş anlamadım. Servisi aradım kısa devre olmuş diyolar. Ekrana bir hata da gelmedi.

• Cevahir111 C kullanıcısına yanıt
    Bana sanki dışarıdan gelmiş bir şey gibi geldi. Eğer arabada gözüken bir problem yoksa, bir bezle temizleyip durumu takip edebilirsiniz.
  • Servise gösterdim şimdi. Hayvan pisliği gibi duruyor dediler problem yok şimdilik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar Volvo S60 t3 aracım 1 yıl bile olmadı bakım için randevu alın diye ekrana bir mesaj geldi 2 kere ve km 3000 de bı anormallik sözkonusu değil mi ??

• hasodayı kullanıcısına yanıt
    Uyarı aracın üretildiği tarihi baz alarak verilmiştir. Yaptığınız kilometreden bağımsız olarak, aracın üretildiği tarihten itibaren bir yıl geçmişse bakım uyarısı verir.
  • hasodayı kullanıcısına yanıt
    12 ay ya da 30.000 km bakım aralığı. tam emin olmamakla beraber şöyle bişey aklımda kalmış araç üretildikten sonra test vs. yapıyorlar orda bakım için 1 yıl geri saymaya başlıyo yapılan testle sizin aracı aldığınız süre arasında (örneğin 3 ay olsun) aslında araç hiç kullanılmıyor ama 1 yıllık geri sayım devam ediyo o yüzden siz aracı alıp 9 ay kullandıktan sonra bakım uyarı veriyo. servise gittiğinizde düzelteceklerdir.
  • Şuan hata almıyorum illa da servise gitmem gerekmiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • volvo v40 d2 2015 model aracımla ilgili olarak 4.bakım için yetkili serviste
    ön arka balatalar volvo orjinal
    şanzıman yağı 6 litre
    motor yağı
    ve tüm filtreler(mazot yağ polen hava)
    2750 tl ödedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soulflymax

volvo v40 d2 2015 model aracımla ilgili olarak 4.bakım için yetkili serviste
    ön arka balatalar volvo orjinal
    şanzıman yağı 6 litre
    motor yağı
    ve tüm filtreler(mazot yağ polen hava)
    2750 tl ödedim.
    Şanzıman yağı ve balataları orjinal düşününce 2750 lira iyi gibi duruyor. Haksız mıyım? Özellikle şanzıman yağı pahalı bir kalemdir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2016 s60 t3 için servisten son zamanlarda bakım fiyatı alan var mı?
    Samsun - ordu civarlarında servis dışında işi bilen bir ustaya götüren var mı aracını bakım için?

• quote:

Bahsettiğiniz ama ismini vermediginiz yeri özelden yazmanız mümkün mü

• quote:

Orijinalden alıntı: technoburak

2016 s60 t3 için servisten son zamanlarda bakım fiyatı alan var mı?
    Samsun - ordu civarlarında servis dışında işi bilen bir ustaya götüren var mı aracını bakım için?
    Aynı model için bende yetkili servis güncel fiyat durumunu araştırıyorum. Sanırım 2000 liradan aşağısı zor. Yağ, filtre bakımı sadece.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar.
    c70 kullanıcısıyım, geçtiğimiz günlerde periyodik bakım için yetkili servise gittim. 120bin olduğu için ağır bakım için triger seti ve kayış değişimi tavsiye ettiler ancak araçta VVT ve motor kulakları da değişecek dendi. Fiyat aldık vs. daha sonra birkaç özel servis aradım, kabaca verdikleri fiyat yetkili servisin fiyatı ile aynı oldu ki yetkili servisteki fiyata periyodik bakım vs de dahildi. Özel servis sadece ağır bakım fiyatı verdi. Hani yetkili servis XX fiyat verdiyse onlar XX-1 gibi bir rakam verdi. Sizce ne yapılmalı?

Yetkili servisin değişmesini söylediği parçalar:

motor kulakları(sağ, sol ve alt)
    aks körük kiti
    triger kayış seti
    VVT kasnağı emme ve egzoz
    v kayışları ve gergi bilyaları
    termostat kiti
    bobin

İstanbulda tavsiye edeceğiniz bir yer veya fiyat bilgisi varsa çok yardımcı olursunuz.
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.