Şimdi Ara

Volvo adamlığı ( sabit fiyat gerçekmis) :) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
2
Favori
19.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hemican

SU listedekiler inanir hocam. Aci ama gercek

Venezuela 2297 2312 May/20 %
    Zimbabwe 838 737 Jul/20 %
    Sudan 136 114 Jun/20 %
    Lebanon 89.74 56.53 Jun/20 %
    Argentina 40.6 41.3 Jul/20 %
    Suriname 35.2 31.6 Jun/20 %
    Iran 26.9 22.5 Jul/20 %
    Haiti 23.4 22.3 May/20 %
    Angola 22.93 22.62 Jul/20 %
    Liberia 22.5 21.7 Apr/20 %
    Ethiopia 22.3 21.6 Jul/20 %
    Congo 15.9 9.25 Jun/20 %
    Zambia 15.8 15.9 Jul/20 %
    Uzbekistan 14.4 14.2 Jul/20 %
    Sierra Leone 14.36 15.47 Jun/20 %
    Turkmenistan 13.4 9.4 Dec/19 %
    Syria 13.1 12.2 Aug/19 %
    Nigeria 12.82 12.56 Jul/20 %
    Turkey 11.76 12.62 Jul/20 %

Alıntıları Göster
    Oralarda bile böyle bir olay kolay kolay denk gelmiyordur bence. Düşunsene bu araba alıyorsun 2_3 ay biniyorsun aldığının yüzde 20-25 üstüne satıyorsun. Bu arada aynı arabanın sıfırını çok daha donanımlı sipariş verip sattigindan daha ucuza aluyorsun. Aldığın gün de aldığın fiyatın 100.000 lira üstüne satma imkanın var.
    Şaka gibi değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Babam da Yeni Clio aldı. Ocak ayında fiyat sabitledik. Martta korona patladı. Bir sürü engellemeler oldu ama aracı ocak ayında anlaştığımız fiyat üzerinden Nisanın 3. haftası teslim aldık.

Nisan ayında aracın liste fiyatı, ocak ayına göre 10.000 TL daha fazlaydı.

3.5 ay beklemek dışında herhangi bir sorun ya da pürüz yaşamadık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Oralarda bile böyle bir olay kolay kolay denk gelmiyordur bence. Düşunsene bu araba alıyorsun 2_3 ay biniyorsun aldığının yüzde 20-25 üstüne satıyorsun. Bu arada aynı arabanın sıfırını çok daha donanımlı sipariş verip sattigindan daha ucuza aluyorsun. Aldığın gün de aldığın fiyatın 100.000 lira üstüne satma imkanın var.
    Şaka gibi değil mi?

Alıntıları Göster
    Hocam listedeki ulkelerden bazilarinda yuzde 100den fazla enflasyon var.
    Aylik yuzde 10 falan desen iki ayda yuzde 20 yapar. Demek istedigim bu olayin olabilecegi ulkeler bunlar ve biz onlarla ayni kategorideyiz.

aldigin gun yuksek fiyattan satabilmenin sebebi ise 2 ay once siparis verip fiyati dondurman. Yani aslinda yine 2 ay onceki fiyata gore fazlaya satabilion (bu biraz sans biraz ongoru.) Boyle kriz durumlarinda her ulkede boyle firsatlar olur. bugun bayiye gidip araba alip ayni gun 100 bin fazlaya satma gibi bir sey degil yani aslinda. Onceden kararlastirilmis bir sey.

3 ayda yuzde 20-25 ustune satiliyor diyorsunuz mesela. Zaten TLnin kaybettigi deger uc ayda yuzde 20. Yani gercekte szi sadece yuzde 5 fazlasina satmis oluyorsunuz.

Amazon hisseleri Nisan ayindan bugune 2 katina cikti hem de dolar olarak mesela. Araba yerine ona yatirsaniz cok daha karliydiniz.
    Daha ekstremi zoom hisseleri 4 e katladi.
    Dedigim gibi ongoru ve krizi firsata cevirme meselesi

Araba uretimi kisitli oldugu icin ve talep arttigi icin fiyatlar yukseldi. Ama rabadan cok daha fazla talep gore fiyati cok da fazla yukselen baska seyler oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 20 Ağustos 2020; 18:26:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

Ben de ocakta XC40 siparişi girdim. 10 bin TL kapora ile fiyat sabitledim. Mayıs teslimi olacaktı ama korona yüzünden fabrika 2 ay çalışmadı. Araba anca Temmuz ortası teslim edildi. Ancak sözlerinde durdular ve anlaştığımız sabit fiyattan verdiler. Benim takasa vereceğim arabanın değeri 6 ayda %40 arttı. Bayağı iyi oldu benim için , sözlerinde durmaları çok avantajlı oldu.
    Oha kara bak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam listedeki ulkelerden bazilarinda yuzde 100den fazla enflasyon var.
    Aylik yuzde 10 falan desen iki ayda yuzde 20 yapar. Demek istedigim bu olayin olabilecegi ulkeler bunlar ve biz onlarla ayni kategorideyiz.

aldigin gun yuksek fiyattan satabilmenin sebebi ise 2 ay once siparis verip fiyati dondurman. Yani aslinda yine 2 ay onceki fiyata gore fazlaya satabilion (bu biraz sans biraz ongoru.) Boyle kriz durumlarinda her ulkede boyle firsatlar olur. bugun bayiye gidip araba alip ayni gun 100 bin fazlaya satma gibi bir sey degil yani aslinda. Onceden kararlastirilmis bir sey.

3 ayda yuzde 20-25 ustune satiliyor diyorsunuz mesela. Zaten TLnin kaybettigi deger uc ayda yuzde 20. Yani gercekte szi sadece yuzde 5 fazlasina satmis oluyorsunuz.

Amazon hisseleri Nisan ayindan bugune 2 katina cikti hem de dolar olarak mesela. Araba yerine ona yatirsaniz cok daha karliydiniz.
    Daha ekstremi zoom hisseleri 4 e katladi.
    Dedigim gibi ongoru ve krizi firsata cevirme meselesi

Araba uretimi kisitli oldugu icin ve talep arttigi icin fiyatlar yukseldi. Ama rabadan cok daha fazla talep gore fiyati cok da fazla yukselen baska seyler oldu.

Alıntıları Göster
    Hocam ekonomi ve para aşina olduğum konulardır.
    Yazdıklarınız doğru katılıyorum ama
    Benim yazdıklarımdan sanırım böyle birşey AQhayatta olamaz gibi bir çıkarım yaptığınız için böyle uzun uzun anlattınız.
    Ben bunun imkansız birşey olmadığının farkındayım.
    Ama normalde birşey değil onu anlatmak istemiştim.

Yoksa bunun örnekleri çoğaltılabilir tabiki

• cihanair kullanıcısına yanıt
    çok iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

İkinci ele parası yetmeyen sıfır alsın karşiim.

Alıntıları Göster
    Vallahi oyle oldu

• Ben de parayı Tüpraşa bastım. Yarın reis bizi uçuracak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Ben de parayı Tüpraşa bastım. Yarın reis bizi uçuracak.

Hocam ins. kazanirsiniz da ama dikkat edin paralar ucmasin.
  • Ne paralar var millette oturduğu yerden para kazanıyor. Ülkede enayide çok ama

• Volvo pahalı tövbe
    Volvo çöp oğlu çöp tövbe
    Volvo kazzzzzik tövbe
    Volvo ölmüş eşşek tövbe
    Yanlış gelmedim demi ben?

• Çin malı değil mi volvo yuan üzerinden işlem görmesi lazım.

• Bu arkadaş araba almıyor haberiniz olsun kendisi trolldür ciddiye almayınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ciddiye alanlar var,en başta da bu forumun yönetimi
    Volvoya kitap dolusu küfür ettiği konuyu bir güzel sildirmiş,sen ben istesek yüzümüze bakmazlar
    Konunun adı da "elveda volvo bir daha tövbe"
    İdi

• quote:

Sanki sadece Euro mu yukseliyor hocam.
    Kore Wonu TL karisinda yuzde 22 artmis 3 ayda.
    kusura bakmayın o zaman, kore wonu %22 arttıysa aracın %55 artması normal tabi.
  • x-rayted kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Yaw nasıl alıyonuz bu arabaları. Ben asgari.ücretliyim. alamam sanırım anca sahibinden fotolara bakıyorum . Kolay gelsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

kusura bakmayın o zaman, kore wonu %22 arttıysa aracın %55 artması normal tabi.

Alıntıları Göster
    Hocam bakin siz sanki sadece Avrupada uretilmeyen araclarin fiyatlari artmamali cunku Euroya bagli degiller anlami cikan bir mesaj yazmissiniz ben ona cevap verdim.

Simdi baska yere cekiyorsunuz konuyu.

Arabanin fiyat artisi fazla deseydin zaten cevap yazmazdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 21 Ağustos 2020; 15:33:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: en1gma

Ciddiye alanlar var,en başta da bu forumun yönetimi
    Volvoya kitap dolusu küfür ettiği konuyu bir güzel sildirmiş,sen ben istesek yüzümüze bakmazlar
    Konunun adı da "elveda volvo bir daha tövbe"
    İdi
    Hahhahaha hocma gercekten mi?
    Konu sahibinin baska markalarda kendi sahibi iken super, satinca tuhh kaka, sonra tekrar alinca super tarzinda konulari oldugunu gormustum daha once. ama Volvo icin de yaptigini gormemistim.
  • quote:

Hocam bakin siz sanki sadece Avrupada uretilmeyen araclarin fiyatlari artmamali cunku Euroya bagli degiller anlami cikan bir mesaj yazmissiniz ben ona cevap verdim.

Simdi baska yere cekiyorsunuz konuyu.

Arabanin fiyat artisi fazla deseydin zaten cevap yazmazdim.

Alıntıları Göster
    hocam konu aynı yerde. benim derdim iki kez gemiden araç sattı diye ssangyong markasının bile ne hallere geldiğidir.
    çok çabuk tok satıcı konumuna geçtiler, distribütörleri zaten ülkeye girdi gireli tok satıcı.
    kaldı ki avrupada üretilmeyen aracın fiyatı bu derece artmamalı elbette.

• quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

hocam konu aynı yerde. benim derdim iki kez gemiden araç sattı diye ssangyong markasının bile ne hallere geldiğidir.
    çok çabuk tok satıcı konumuna geçtiler, distribütörleri zaten ülkeye girdi gireli tok satıcı.
    kaldı ki avrupada üretilmeyen aracın fiyatı bu derece artmamalı elbette.

Alıntıları Göster
    Ilk mesajinizdan o anlam cikmiyordu.

Tabiiki tuketici saticinin tok satici olmasini istemez. Ama talep coksa tabiiki Satici tok satici olur. Cok da yapacak bir sey yok.
    Sizin elinizde bir urun olsa 50 TLye almissiniz kapiniza insanlar gelse biri 200 TL biri 300 TL biri 400 TL veriyorum dese ne yaparsaniz hangisine satarsiniz? Ben acaba 500 veren cikarmi diye bir etrafa bakarim cimazsa 400 verene satarim. BUnu ben 200 TL verene satarim diyen varsa yalan soyluyordur. Saticinin bunu yapmasini bekleyen varsa o da yillarca bekler ve gormeden bu hayattan gocer konu hayir isi degilse.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.