Şimdi Ara

VOLKSWAGEN Passat 1.6 tdi 120 ps dsg mi OPEL İnsignia 1.6 cdti 136 ps activeselect mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
5.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar aracımı değiştirmek için iki araç arasında kararsız kaldım ve gerçek kullanıcı olan forumdaşlardan yardım alayım dedim defalarca açılan bir konu olduğunun farkındayım ancak motor, donanım ve gücellik anlamında benzer konuya ulaşamadım.

Aklımda başlıktanda anlaşılacağı üzere iki araç var;

1.6 cdti opel insignia cosmo donanım 104 bin fiyat aldım
    1.6 tdi volkswagen passat comfortline pazarlık yapılmadan 121 bin tl fiyat aldım pazarlık masasına ayrıca oturulacak elbet

şimdi soru şu gerçek kullanıcı marka fanatikliği vs olmadan kendi kullanmış objektif olarak sizce hangisi alınmalı.

Not: yılda ort 25 bin km yol yaptığım için dizel araç düşünmekteyim.

Şimdiden teşekkür ederim...

• Hocam, Dsg saatli bomba ve dizel skandalı malum. Tam F/P aracı olan ama yüzü eski olmasına pek önem vermiyorsanız İnsignia alın geçim, geri kalanı da mazot parası olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://forum.donanimhaber.com/m_111203295/tm.htm
    Şuraya bir bak hocam, aradığın cevabı daha iyi bulursun birçok kullanıcı sayesinde...
  • DSG mi? Activeselect mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Denim_Blue

Hocam, Dsg saatli bomba ve dizel skandalı malum. Tam F/P aracı olan ama yüzü eski olmasına pek önem vermiyorsanız İnsignia alın geçim, geri kalanı da mazot parası olur

teşekkür ederim yorumunuzu değerlendircem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

http://forum.donanimhaber.com/m_111203295/tm.htm
    Şuraya bir bak hocam, aradığın cevabı daha iyi bulursun birçok kullanıcı sayesinde...

İnsignia 24 saat testine katılma fırsatım olmuştu çevremdeki çoğu kişi passat diyor ancak ben birde sizlere danışayım diye düşündüm teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: n a v y_35

DSG mi? Activeselect mi?

Düşündüğüm modellerden passat DSG, insignia Activeselect
  • Geçen hafta cosmo insignia için 99 bin fiyat alanlar vardı o yüzden fiyat biraz yüksek geldi.

Motor şanzıman olarak insignia daha öndeyken kalan kıstaslarda passat diyorum. İnsignianın seneye kasa değiştirecek olması ve ikinci elde zebil gibi 60-70 liraya insigniaların olması dezavantaj. Şahsen ikinci el temizini 60 a alabileceğim bir arabanın sıfırına 100 bin vermek istemezdim. Fakat yinede şuanki sıfır araçlar içinde fiyatı en uygun olanıda o.
  • Donanım seviyesi, yakıt tüketimi, ebatlar, malum markanın karıştığı alengirli işler vs felan demeden, direkt olarak elimizdeki veriye bakarak konuşuyorum; arada yaklaşık 15 bin lira fark var. Aynı kalite düzeyinde üretim yapan markaların aynı segmentte yer alan modelleri, aralarında ne kadar çok fark olabilir? Aklınızı kullanın, Insignia alın geçin.
  • insignia sırf fren mesafesi rekoru nedenıyle alınabılecek bir araç. VW dsg tum dunyada meshur arıza konusunda bide emısyon olayı olunca direkt elerdim... Ama otomatik vitesde buyuk rısk ve japonlar bu konuda onde levorg falanda bakılabılır otomatık varsa
  • https://www.youtube.com/watch?v=5g6vV4I7N6Q
    Buick Regal GS adıyla insignia amerika da satılmakta... Ayrıca degısık tampon tasarımlarıyla cok farklı gorunumler elde edılebılıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: udmexpert

insignia sırf fren mesafesi rekoru nedenıyle alınabılecek bir araç. VW dsg tum dunyada meshur arıza konusunda bide emısyon olayı olunca direkt elerdim... Ama otomatik vitesde buyuk rısk ve japonlar bu konuda onde levorg falanda bakılabılır otomatık varsa

levorg evet otomatik ancak benzinli boxer motor seçeneği var sadece tüketim ve malum benzin fiyatlarımızla subaruyu elemek zorunda kaldım. Teşekkür ederim.
  • udmexpert U kullanıcısına yanıt
    Evet bizde OPC tampon olarak geçiyor.
  • @Marmaratic 1.6 Dizel İnsignia Cosmo otomatik temiz 60-70 e bulursan haber et altımdaki Sportage ı direk satılığa çıkartır dehlerim.

@Dalkılıç55İnsignia derim.Aradaki fiyat farkını mazot parası yaparsınız.Üsteki arkadaşda demiş öbür yıla kasa yenilenecek gibi kaygınız yoksa güzel tercih olur. 104 fazla 100-102 bin arasına rahatça alırsınız.Birde otomatikten yana derdiniz olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dalkılıç55

quote:

insignia sırf fren mesafesi rekoru nedenıyle alınabılecek bir araç. VW dsg tum dunyada meshur arıza konusunda bide emısyon olayı olunca direkt elerdim... Ama otomatik vitesde buyuk rısk ve japonlar bu konuda onde levorg falanda bakılabılır otomatık varsa

levorg evet otomatik ancak benzinli boxer motor seçeneği var sadece tüketim ve malum benzin fiyatlarımızla subaruyu elemek zorunda kaldım. Teşekkür ederim.

ort tuketım 7 lt diyor levorgda .. Cok da fark yok aslında yanı 100 bın tl ye bır arac alıyorsunuz aradakı yakıt farkı sızı pek etkılemez.. Levorgun surus dınamıklerı de cok ıyıdır ve vıtes sıkıntı cıkartmaz. Subaru aracları ozel araclardır tum dunyada kabul gorur. Geçen yıllarda ulkemızde satışa sunulmayan ımpreza modelı amerikanın en iyi aracı secılmış ve cok satmıstı. Bizim ulkemızde ise satısa dahı sunulmadı sanırım benzlnlı oldugu için

• YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    Temiz insignia dedim, dizel otomatik diye bir şey dediğimi hatırlamıyorum. Söylemek istediğim şeyi anlamamışsın sen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

@Marmaratic 1.6 Dizel İnsignia Cosmo otomatik temiz 60-70 e bulursan haber et altımdaki Sportage ı direk satılığa çıkartır dehlerim.

@Dalkılıç55İnsignia derim.Aradaki fiyat farkını mazot parası yaparsınız.Üsteki arkadaşda demiş öbür yıla kasa yenilenecek gibi kaygınız yoksa güzel tercih olur. 104 fazla 100-102 bin arasına rahatça alırsınız.Birde otomatikten yana derdiniz olmaz.

Yorumunuzu değerlendiricem. Teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dalkılıç55

quote:

ort tuketım 7 lt diyor levorgda .. Cok da fark yok aslında yanı 100 bın tl ye bır arac alıyorsunuz aradakı yakıt farkı sızı pek etkılemez.. Levorgun surus dınamıklerı de cok ıyıdır ve vıtes sıkıntı cıkartmaz. Subaru aracları ozel araclardır tum dunyada kabul gorur. Geçen yıllarda ulkemızde satışa sunulmayan ımpreza modelı amerikanın en iyi aracı secılmış ve cok satmıstı. Bizim ulkemızde ise satısa dahı sunulmadı sanırım benzlnlı oldugu için

Aklımı çeliyorsunuz bir yakınım XV aldı benzinli 4x4 biraz gezme fırsatım oldu (MI) acaba demedim değil yani bakalım SAMSUN da bayisi yok yarın arar fiyat sorarım. Teşekkür ederim.

• Marmaratic M kullanıcısına yanıt
    Ben seni anladım aynı kasa motor farklı 60-70 e alınabiliyor olmasından bahsediyorsun ama konu 1.6 Dizel otomatik İnsignia Cosmo. Bu yüzden sana böyle dedim.

• YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    Dostum bu benim fikrim. Ben olsam bu durum beni rahatsız eder. Aynı zamanda aracın pahasınıda düşürür. Tercih meselesi.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.