Şimdi Ara

Volkswagen'in Türkiye yatırımına işçi temsilcilerinden veto

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Volkswagen, Türkiye’deki fabrika yatırımının askıya alınmasına yönelik yaptığı açıklamada “Şimdilik beklemedeyiz. Türkiye’ye alternatif aramıyoruz” ifadelerine yer vermişti. Fakat birbiri ardına gelen haberler şirket içerisindeki durumların oldukça karışık olduğunu gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde Volkswagen’in Türkiye’de kurulacak fabrikada üreteceği açıklanan Passat’ın üretiminin Slovakya’daki fabrikaya kaydırılabileceği ortaya çıkmıştı. Yeni gelen haberlere göre Volkswagen’in Türkiye’de yeni üretim tesisi kurmasına işçi temsilcileri de karşı çıkıyor. Bloomberg tarafından yapılan haberde temsilcilerin kararı veto etmeye hazırlandığı belirtildi.

Ayrıca Bkz.Çakar lamba kısıtlamasının ilk gününde toplam 126 bin TL ceza kesildi

"İşçi temsilcileri Türkiye'deki yatırıma karşı çıkacak"

Konuyla ilgili açıklama yapan Volkswagen’in Küresel İş Konseyi Şefi ve Denetim Kurulu Üyesi Bernd Osterloh, “Şunu net bir şekilde belirtmek istiyorum. Türkiye politik amaçlarına savaşla ve güç kullanarak ulaşmaya çalıştığı sürece işçi temsilcileri Türkiye’deki yatırım kararına karşı çıkacak” ifadelerinde bulundu.

İşçi temsilcilerinin Volkswagen’in stratejik kararlarında oldukça önemli bir role sahip olduğu biliniyor. Denetleme kurulunda üyelerin yarısını oluşturuyorlar ve veto gücünü ellerinde bulunduruyorlar. Şirketin gelecek 5 yıllık yatırım kararlarının 15 Kasım’daki toplantıda masaya yatırılacağı belirtildi.

• o fabrika acılmassa Türkıyede wolswagen bitmiştir alanı s..

• Ameleler de bize karşı

• 1000 dusun 1 konus diye bosuna dememisler, daha iclerinde karar birligi yokken, hersey net degilken Turkiye'de yatirimi dillendirdikleri icin yapmazlarsa sayet kendi imajlarina zarar verecekler.

• Bir fabrika açılacak bin tane tantana

• Kim sallar bunları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya başlarım Volkswagen'ine şimdi.Çıkın açıklayın kardeşim tam zamanı.Nereye kurulacak bu yerli oto fabrikası?

Bırakın yabancı yatırımcıyı siz istihdam sağlayın.

• o işçilere söyleyin parayı alırken iyi ya

• Vw grubuna özel vergi getirilmeli, araba satamasınlar bu ülkede.
  • Sırf Ak parti yönetiyor diye Almanların imajlarını düşünüyorsan git Alman vatandaşı ol çık ülkemin vatandaşlığından

• koyunsavar K kullanıcısına yanıt
    Amele dediğin kişilerin çalışma şartları Türkiye de beyaz yaka da yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djkubi -- 3 Kasım 2019; 22:2:51 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • “Şunu net bir şekilde belirtmek istiyorum. Türkiye politik amaçlarına savaşla ve güç kullanarak ulaşmaya çalıştığı sürece işçi temsilcileri Türkiye’deki yatırım kararına karşı çıkacak”

İki adet dünya savaşı çıkarmış bir milletin torunu olduğunu unutmuş andaval...
  • Önceki konudaki yazdığım cümleyi tekrarlıyorum ama ban yemeye niyetim yok bu sefer kalsın...

• quote:

Orijinalden alıntı: dockhanger

o fabrika acılmassa Türkıyede wolswagen bitmiştir alanı s..
    sen türkiye de yaşadığına emin misin
  • Fabrikayı acmazlarsa boykot edelim almayalım aldırmayalım

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.