Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.196
Cevap
116
Favori
540.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haziran başından beri Fibermax kullanan birisi olarak forumda önce ki sayfalara bakmamış yeni abone olanlara veya abone olmayı düşünenlere söyleyebileceğim tek bir şey var oda yol yakınken ya vazgeçin ya da savaş baltalarınızı hazırlayıp Allah ne verdiyse her koldan saldırın.Ben neredeyse 2 ay boyunca yoğun saatlerde 4-15 mbps arası ve yoğun olmayan saatlerde de 30-50 mbps arası erişim sağlıyordum.Ve artık müşteri hizmetlerinde ki personelle akraba olma noktasına gelmişken problemimi herkes de olduğu gibi bir anda hallettiler.Evime 1 defa bile ekip gönderilmedi,kayıt alıp,kafalarına göre kayıtlar sorun halledildi denilip kapatıldı,vs.vs.vs.
    Taahhüt bittiği gibi aboneliğimi bitireceğim.Hızım düşükte olsa fiber kullanacaksam Superonline,VDSL kullanacaksam TTnet dışında hiç bir servis sağlayıcıdan internet hizmeti almayı aklımın ucundan bile geçirmiyorum.
    Nazar deymesin Ağustos başından beri hiç hızım da problem yaşamadım.Ama yaşarsam da bunun ne kadar süre süreceğinin cevabını hala veremiyorum.Aşağıda ki sonuç ethernet ile yapılmış en güncel hız sonucumdur.Darısı problem yaşayan ve geri dönüşü olmayan arkadaşların başına...

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

• Aşağıdaki paylaşım hızımla alakalı problemin halledilmediği dönemlere ait olup bütün sonuçlar ethernet aracılığıyla alınmıştır.Ve ben bu sorunu neredeyse 2 ay boyunca yaşadım.

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocularis -- 5 Aralık 2017; 23:48:21 >
  • Vodafona geçmek için Superonline müşteri hizmetlerini aradım abonelik iptali için, bu arada apartmanda superonline alt yapısı var, eleman bana dedi ki, apartmanda bizim alt yapımız olduğu için, diğer firmaların bağlantılarında sorun yaşarsınız, bizdeki hızı ve stabiliteyi alamazsınız dedi. Ben de dedim ki e o zaman siz makul bir fiyattan aboneliğimi devam ettirin sizinle sözleşme yapayım, zaten hali hazırda Superonline kullanıyorum, keyfimden Vodafone'a geçmiyorum, daha düşük fiyatlara daha hızlı paketler sundukları için mecburen geçiyorum, dedim. Neyse iptal işlemlerini başlattım ama elemanın dediği şey kafamı karıştırdı, Superonline alt yapısı olduğu için umarım Vodafone'da sıkıntı yaşamam. 50 mbit lik tarifeye geçiyorum, kota aşım sonrası hız 16 dan aşağı düşmesin yeter, başka bir şey istemiyorum, bu kadarına razıyım yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaşif79

Vodafona geçmek için Superonline müşteri hizmetlerini aradım abonelik iptali için, bu arada apartmanda superonline alt yapısı var, eleman bana dedi ki, apartmanda bizim alt yapımız olduğu için, diğer firmaların bağlantılarında sorun yaşarsınız, bizdeki hızı ve stabiliteyi alamazsınız dedi. Ben de dedim ki e o zaman siz makul bir fiyattan aboneliğimi devam ettirin sizinle sözleşme yapayım, zaten hali hazırda Superonline kullanıyorum, keyfimden Vodafone'a geçmiyorum, daha düşük fiyatlara daha hızlı paketler sundukları için mecburen geçiyorum, dedim. Neyse iptal işlemlerini başlattım ama elemanın dediği şey kafamı karıştırdı, Superonline alt yapısı olduğu için umarım Vodafone'da sıkıntı yaşamam. 50 mbit lik tarifeye geçiyorum, kota aşım sonrası hız 16 dan aşağı düşmesin yeter, başka bir şey istemiyorum, bu kadarına razıyım yani.

Vdsl alacaksiniz sanirim.

Ben suan Vodafone net kullanicisiyim

Ayin 8 inde taahhut bitiyor 60 mbit ,150 gb akk sonrasi 24 mbit hatta 70 lira oduyorum .

Dun bana 50 mbit 250Gb akk limitsiz pakete 72.90 dedi 2 sene taahhut karsiliginda.

Sizin gececeginiz paket ve fiyatini yazarmisini .Ona gore sistemi biraz daha zorlayayim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Baxa

quote:

Vodafona geçmek için Superonline müşteri hizmetlerini aradım abonelik iptali için, bu arada apartmanda superonline alt yapısı var, eleman bana dedi ki, apartmanda bizim alt yapımız olduğu için, diğer firmaların bağlantılarında sorun yaşarsınız, bizdeki hızı ve stabiliteyi alamazsınız dedi. Ben de dedim ki e o zaman siz makul bir fiyattan aboneliğimi devam ettirin sizinle sözleşme yapayım, zaten hali hazırda Superonline kullanıyorum, keyfimden Vodafone'a geçmiyorum, daha düşük fiyatlara daha hızlı paketler sundukları için mecburen geçiyorum, dedim. Neyse iptal işlemlerini başlattım ama elemanın dediği şey kafamı karıştırdı, Superonline alt yapısı olduğu için umarım Vodafone'da sıkıntı yaşamam. 50 mbit lik tarifeye geçiyorum, kota aşım sonrası hız 16 dan aşağı düşmesin yeter, başka bir şey istemiyorum, bu kadarına razıyım yani.

Ayin 8 inde taahhut bitiyor 60 mbit ,150 gb akk sonrasi 24 mbit hatta 70 lira oduyorum .

Dun bana 50 mbit 250Gb akk limitsiz pakete 72.90 dedi 2 sene taahhut karsiliginda.

Sizin gececeginiz paket ve fiyatini yazarmisini .Ona gore sistemi biraz daha zorlayayim

Aynı teklifi bana da yaptılar. Şu an Vodafone 64mbit 240gb akn 70 lira ödüyorum. 50mbit 250 GB akn 72.90 24 ay taahhüt teklif ediyorlar. Daha makul bir seçenek var mıdır acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: KaFKa

quote:

quote:

Aynı teklifi bana da yaptılar. Şu an Vodafone 64mbit 240gb akn 70 lira ödüyorum. 50mbit 250 GB akn 72.90 24 ay taahhüt teklif ediyorlar. Daha makul bir seçenek var mıdır acaba?

Normal de turknete gecmeyi dusunuyordum ama ciddi derecede sivamaya basladilar.

79.90 a felan 100 mbit varsa ona gecerim heralde.

Suan zaten 70 net+5 lirada modem parasi veriyorum.

Taahhut bitsiz biraz blof ile zorlayacagim

• Az kalsın Türknet rezilliğine bulacaktım baktım vodafone fiber bana çok uygun ve binadaki fiber sistem Süperonline hemen geçtim.

şuan 100mbit+100gb ilk 6 ay 39,90a sonrasında da 79,90 ödeyeceğim. Şuan kabloda 95mbit wifida da 70 mbit alıyorum. Daha önce aldığım Asus N17U ile de sorunsuz çalışıyor. (1 aydır kullanıyorum) Verdikleri modemi kenara koydum :)
  • quote:

quote:

Hayır fiber.

Bugün kayıt oldum, Superonline 'dan Vodafone'a geçiş yaptım. ilk sene 59,90 ikinci sene 69,90, 50 mbit hız , 100 GB Kota.
    Superonline bana 24 mbit hız, 75 Gb kota ve aylık 65 lira sundu, o nedenle Vodafon'a geçtim hadi bakalım göreceğiz nasıl olacak.

Daha dakika bir gol bir, teknik ekip arayıp adres sisteme yanlış girilmiş dedi, neyse hazır Vodafone bayisindeydim, hemen oradan söyledim kontrol ettiler, sistemden kaynaklı bir şey olmuş, düzelecekmiş. Bekliyorum bakalım umarım hallederler.

Bu arada bugün Superonline aboneliğimi iptal ettirdim, eve geldim baktım internet halen açık Şu an iptal ettirdiğim internet üzerinden yazıyorum hatta. Garip garip işler.

Superonline dedi ki, 1 hafta içinde arkadaşlarımız sizi arayıp onay alacak, ondan sonra modemi teslim edeceksiniz dedi. Ee o zaman bu süreç içinde Vodafone ekipleri gelirse, daha aramadılar kurmayın mı diyeceğim? Anlamadım o kısmını.

• Kaşif79 K kullanıcısına yanıt
    Bendede aynısı oldu vodafonu aradım önce aboneliğim aktif oldu modem ve sözleşme 2 gün sonra geldi o sırada süperonline hala açıktı iptal etmemiştim süperonline modemi ile vodafone'un verdiği şifreyi girip bağlandım sorun olmadı sonrada gelip modemi bağladılar bi sorun çıkmadı.süperonline onay için vodefona bağlı olduğu zaman aradı sonrasında götürdüm herhangi bi sorun olmaz diye düşünüyorum.
  • AimiPia A kullanıcısına yanıt
    Valla bende garip şeyler oluyor. Superonline iptal ettirdikten sonra eve geldim internet halen açık ama hızı inanılmaz düşürmüşler. Madem iptal oldu internet niye açık, madem internet açık hızı neden düşürdünüz? Turkcell müşteri hizmetlerini arayıp sordum, ararken sesli mesaj olarak "ödenmemiş faturanızdan dolayı hızınız düşürülmüştür" diye otomatik mesaj okundu, sonra müşteri hizmetlerine bağlandı, dedim benim ödenmemiş faturam mı var? hayır yok dediler, e o zaman neden hızım düşürüldü dedim, hızınız düşürülmemiş dedi eleman, ama hızım düşük hem de sesli mesaj olarak düşürüldüğü söylendi az önce dedim, eleman hayır ben sistemden öyle bir şey görmüyorum ama siz zaten aboneliğinizi iptal ettirmişsiniz dedi, evet iptal ettirdim ama internet açık dedim. Böyle sürüp giden anlamsız bir konuşma oldu. Ne eleman ne olduğunu anladı ne de ben. Boşverdim ve kapattım nasıl olsa iptal oldu diye düşündüm. Şu an halen iptal olan internetle yazıyorum ve hızım inanılmaz düşük. Superonline'ın bir pislik yapmasından çekiniyorum, çünkü apartmandaki alt yapı Superonline. Hattımın hızını düşürüp, Vodafone ile papaz olmamı sağlamak istiyorlar gibi kokular alıyorum, bakalım Vodafone bağlansın hızı bir görelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaşif79 -- 7 Aralık 2017; 1:37:12 >

aynı şeyi yaşadım sorun değil o merak etme taahütün bittiği ayın fatura kesimine kadar internet vermek zorundalar diye biliyorum ama iptal işlemi başladığı için kampanya hızından yararlanamıyorsun benim anladığım kadarıyla bendede 1mbit falan olmuştu o hız.
  • İyi günler benim Vodafone 64mbps fiber tarifem var ama adsl hizmeti alıyorum resmen şimdi superonline dün kutu yerleştirdi ordan Vodafone fiber hizmeti alabilirmiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karambit -- 7 Aralık 2017; 7:46:15 >
    Zamanın benim Turkcell vae ADSL hattı 10 dakika içinde iptal edip hizmeti kapatmışlardı, TT'ye geçrrken 2 hafta internetsiz kalmıştım

Omurgayı Turkcell karşılamıyor, siz Vodafone abonesi olacağınız için bilgilerinizi ne Turkcell ne de Türk Telekom göremeyecek, Turkcell sadece erişim hattımı sağlayacak yetersiz değilse sorun olmayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: semih_izmir

quote:

Orijinalden alıntı: skynet

Semih hocam sizin modem hala ALCATEL-LUCENT G-240W-A modem mi ya da değiştirebildiz mi modemi ?

ben kablosuz cihazlarda bu modemle çok sorun yaşıyorum acaba vodafone ' a başvurup daha iyi bir cihazla değiştirme şansımız olurmu sizce

Ben resimleri ile ekledim yeni verilen Nokia modemi..Çekim.kalitesi gayet başarılı ama şöyle bi sıkıntı var her 3 güne bir modemi kapatıp açmam gerekki 5 Ghz bandından tam verim alabileyim yoksa istedigim hızı vermiyor kapatıp acmazsam..

hocam peki siz kendiniz mi satın aldınız yeni modemi yoksa vodafone'mu değiştirdi ?
  • Arkadaşlar merhabalar , öğrenci tarifesi olan 100 mbit hız ve 100gb AKK tarifeye geçtim fakat oyunlarda ping problemi mevcut 100 ms civarı alıyorum . kablolu kablosuz farketmiyor. Vodafone için önerilen dns ayarları var mı bulamadım. Teşekkürler şimdiden.
  • quote:

quote:

quote:

Semih hocam sizin modem hala ALCATEL-LUCENT G-240W-A modem mi ya da değiştirebildiz mi modemi ?

ben kablosuz cihazlarda bu modemle çok sorun yaşıyorum acaba vodafone ' a başvurup daha iyi bir cihazla değiştirme şansımız olurmu sizce

Ben resimleri ile ekledim yeni verilen Nokia modemi..Çekim.kalitesi gayet başarılı ama şöyle bi sıkıntı var her 3 güne bir modemi kapatıp açmam gerekki 5 Ghz bandından tam verim alabileyim yoksa istedigim hızı vermiyor kapatıp acmazsam..

hocam peki siz kendiniz mi satın aldınız yeni modemi yoksa vodafone'mu değiştirdi ?

Tabikide Vodafone degişti ücretsiz bir şekilde..Dışardan modem alamazsınız zaten sistem hata verir

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tabikide Vodafone degişti ücretsiz bir şekilde..Dışardan modem alamazsınız zaten sistem hata verir

tamam hocam

peki nasıl bir yol izlediniz değiştirtmek için ? bundan 4-5 ay önce MH arayıp talepte bulundum ve
    güya teknik destek ekipleri modemin ayarlarından kanal 11'e getirmemi vs. söyleyip başlarından savdılar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben Asus N17u model modemimi kullanıyorum. Vodafone'nun verdiği Huawei 255s kenarda duruyor şuan.

• Arkadaşlar ay başından beri bir sıkıntı var rica etsem sizde kontrol edip bilgilendirirmisiniz?
    Normalde 100 mbit paketim var ama ay başından beri sabah uyanıyorum hız 24 mbit. Akk takılmadıgım halde. Fakat modemi resetliyorum sonra hız 100 mbite dönüyor 2-3 saat 100 mbit oluyor sonra yine 24 e düşüyor. Modemi resetleyince tekrar 100 e çıkyıor. Çok enteresan bir sorun. İzmir deyim bu arada ve superonline altyapısından vodafone fiber kullanıyorum. Sizde de böyle bir sorun oluyor mu arkadaşlar ay başından beri ?
  • farukayaz F kullanıcısına yanıt
    9 yıl superonline fiber kullandıktan sonra bende 3 ay oluyor geçeli, aynı altyapı zaten superonline dan hiçbir farkı yok. online oyunlarda 3-10ms ping fazla onun dısında 100mbitten 94-95mbit alabiliyorum testte. ayrıca akk geçince upload düşmüyor bende. 5 sabit kalıyor. pakettemi oyle yoksa bana ozelmı bılmıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.