Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil3 Android
5 sn
10.196
Cevap
116
Favori
540.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hazır bölgenizde VDSL varmış ben olsam Vodafone VDSL'e geçerdim daha sonra Vodafone binaya FTTB/H kurunca da fibermax'a geçerdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar izmir çiğli bölgesinde vodafone fiber kullanan varmıdır ? hizmet nasıl kesilme kopma oluyor mu hız düşümü oluyormu ?

2 ay sonra superonline taahütüm bitiyor ve aptal superonline aptal aptal paketler yapıp 50 mbitten akk yi kaldırmış bu da demek oluyor ki müşterilerini ellerinden birer birer kaçıracaklar benim gibi. izmir çiğli bölgesinde vodafone fiber ne alemdedir varmı hiç kullanan bu bölgede ?
  • Verdikleri modem ile Turk.Net'in VDSL hattını kullanabilir miyim? Kullanabilirsem ayarı nedir?

• verdikleri cihaz modem degil router. dsl baglantilarda kullanilamaz.

ortak altyapi meselesi cikinca vodafone'un kendi altyapisi geri planda kaldi. en son baktigimda onlarda yurtdisi pinglerinin yuksek olmasi disinda bir sorun yoktu. ayrica vodafone kendi altyapisiyla 10 megabit upload veriyor ki simetrik internet paketi satin almiyorsaniz esi benzeri yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • positroN P kullanıcısına yanıt
    Son kampanyada uploada 50gb akn koymuşlar ve1 e düşüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: apespecter

Link verebilir misiniz?
    ekteki sözleşmede göremedim ben bunu almak üzereyim.
    http://www.vodafone.com.tr/Net/abonelik-basvuru-ve-taahhut-formu-vodafone-supernet-fibermax-mega-lik.pdf?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

• melmur M kullanıcısına yanıt
    http://www.vodafone.com.tr/Net/fibermax-anahtar-teslim-tarifeler.php

• quote:

bu genel fiber sayfası. Benim alacağım kalkma üzere olan nadir bir tarife. İzmir 'de bu sunuluyor.
  • Lanet olası vodafone şimdide beni cgn 'ye atmış ortak ip havuzu yani ! modemdeki ip 31 ile başlıyor ancak netteki ip'im 138 ile başlıyor almanya ip si , youtube filan de olarak açılıyor , bilemiyorum bu iyi mi kötümü ? pingimi etkiledi ! bıktım artık bunlardan
  • quote:

Orijinalden alıntı: melmur

quote:

Link verebilir misiniz?
    http://www.vodafone.com.tr/Net/abonelik-basvuru-ve-taahhut-formu-vodafone-supernet-fibermax-mega-lik.pdf?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Bu tarifelerde upload'a akn yok. Yalnız bu tarifelerden sadece vodafone fiber altyapısı olanlar yararlanabiliyor. Superonline altyapısı olanlar yararlanamıyor.

Son dönemde superonline altyapısı olanlar da yeni çıkan fibermax tarifelerinden yararlanabiliyor. Tabi fiyatlar biraz daha yüksek ve superonline'daki gibi upload'a akn uygulanıyor.

(http://www.vodafone.com.tr/Net/abonelik-basvuru-ve-taahhut-formu-vodafone-supernet-fibermax-mega-lik.pdf ) Binanızda vodafone fiber altyapısı varsa bu kampanyayı kaçırmayın derim, fiberde piyasada bundan daha uygun tarife yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 18 Temmuz 2017; 23:33:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar ben solden vodafine nete tasimak istiyorum. Tasima isleminde bu ankastre de ki kablo degisiyor mu yine elektrikci cagirip mi baglatmam gerekecek. Bu arada bunu 32 mb hiz icin soruyorum fiber degil vdsl oluyor heralde bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Betta_54 -- 18 Temmuz 2017; 21:26:29 >
  • Superonline altyapısı kullanarak Vodafone fibermax'a üye olmak isteyenler KESLİNLİKLE ÜYE OLMASIN !!! kaçırılmayacak fırsat filan değil , bağlantı kalitesi bombok !!! kesinlikle vaadedilen hızı alamıyorsunuz !
  • Superonline fiber degil ama benim ki adsl aslinda yine ayni tt altyapisi suan sol kullansamda.

• Superonline fiber kullanıp da vodafone fibermax a geçmeyi düşünen arkadaşlar düşünmekten vazgeçin, emin olun superonline dan daha kötü olacak. bu kadar kötü interneti en son öğrenci yurdunda kalırken kullanmıştım. 100 mbit sattıkları (100 mbit e kadar falan değil direkt 100 mbit imzaladık, sabit 100 mbit alacaktık güya) hız düşüşü olmadan önce 20 mbit in üstüne çıktığını görmedik. Kota doldu, hız 24 mbit e düştü diye mesaj geliyor, ölçünce 8-10 mbit çıkıyor. Hakkettiğizi veremiyorlar, imzaladığınız sözleşmede taahhüt ettiklerini veremiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7gün25saat -- 18 Temmuz 2017; 22:56:34 >
  • Superonline altyapısı ile fibermax 50 mbps kullanan var mı? 50 mbps'de hizmet nasıl, 100 mbps gibi sorunlu mu?

Servis çağırıp superonline genel merkeze hız sorununu bildirenler vardı. Yanıt alabildiler mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

Superonline altyapısı ile fibermax 50 mbps kullanan var mı? 50 mbps'de hizmet nasıl, 100 mbps gibi sorunlu mu?

Servis çağırıp superonline genel merkeze hız sorununu bildirenler vardı. Yanıt alabildiler mi?

Çok afedersiniz ama, gerçekten artık merak ettiğim için size konunun dışında bir soru yönlendirmek istiyorum.Servis sağlayıcıları ve bu servis sağlayıcılarının problemlerini sadece merak için mi araştırıyorsunuz? Sizi bir çok konuda fikir paylaşırken gördüm ve profilinize baktığım da servis sağlayıcıları konuları arasında mekik dokuduğunuzu gördüm ve artık gerçekten merak etmeye başladığım için soruyorum.İnanın sorumun altında bir artniyet söz konusu değil,sadece merak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocularis -- 19 Temmuz 2017; 1:24:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Betta_54

Arkadaslar ben solden vodafine nete tasimak istiyorum. Tasima isleminde bu ankastre de ki kablo degisiyor mu yine elektrikci cagirip mi baglatmam gerekecek. Bu arada bunu 32 mb hiz icin soruyorum fiber degil vdsl oluyor heralde bu

Bu konu Vodafone Fibermax olduğu için,konu ile alakalı cevap alabilme ihtimalinizin yüksek olduğu ve altta linkini paylaştığım başlığa sorunuzu yöneltmenizi tavsiye ederim.

https://forum.donanimhaber.com/vodafone-net-fibernet-vdsl2-ana-konu-kulup--113724199

• quote:

Orijinalden alıntı: condemned890

Arkadaşlar izmir çiğli bölgesinde vodafone fiber kullanan varmıdır ? hizmet nasıl kesilme kopma oluyor mu hız düşümü oluyormu ?

2 ay sonra superonline taahütüm bitiyor ve aptal superonline aptal aptal paketler yapıp 50 mbitten akk yi kaldırmış bu da demek oluyor ki müşterilerini ellerinden birer birer kaçıracaklar benim gibi. izmir çiğli bölgesinde vodafone fiber ne alemdedir varmı hiç kullanan bu bölgede ?

İlk arıza kaydımı 16.06.17 tarihinde bıraktım ve üzerine daha kaç defa arayıp arıza kaydı bıraktığımı,kaç dakikalık görüşmeler yaptığımı hatırlamıyorum.Tarih 19.07.17 ver problemimle hala ilgilenilmedi.Hatta ve hatta ben aboneliğimi kendi sitelerinde bulunan ve mh'lerin bir haber olduğu 50 TL indirim ile yaptım.Bununla alakalı mh'e nasıl indirimden faydalanacağımı vs. sordum ve ondan da faydalanamadım.Onunla da alakalı kayıt bıraktım.İlk kayıtta konuyla alakalı problem olmadğına dair msj alınca tekrar çağrı merkezini arayarak problemimi,tarih ve konuşma içeriğiyle birlikte paylaştım.Tuttukları ses kaydını dinlemelerini istedim.Tekrar kayıt aldılar ve tahmin edin ne oldu ? :) Ben cevaplayayım,hala geri dönüş yok.Adamlar sadece siz onları aradığınızda sizlerle iletişime geçiyorlar,kayıt alıyorlar ve konu ahizeyi kapattığınız an noktalanıyor.Ben 100 mbps hız düşümü sonrası hızım 24 mbps'e düştüğü için aboneliğe devam etsemde son zamanlarda yoğun saatlerde hız iyice katlanılmaz hale geldiğinden her an BTK'a sözleşme de taahütü karşılayamadıkları konusunda şikayette bulunup aboneliğimi tek taraflı sonlandırmayı düşünmeye başladım.Kısacası SİZ SİZ OLUN AMAN UZAK DURUN.

• quote:

Orijinalden alıntı: ocularis

quote:

Superonline altyapısı ile fibermax 50 mbps kullanan var mı? 50 mbps'de hizmet nasıl, 100 mbps gibi sorunlu mu?

Çok afedersiniz ama, gerçekten artık merak ettiğim için size konunun dışında bir soru yönlendirmek istiyorum.Servis sağlayıcıları ve bu servis sağlayıcılarının problemlerini sadece merak için mi araştırıyorsunuz? Sizi bir çok konuda fikir paylaşırken gördüm ve profilinize baktığım da servis sağlayıcıları konuları arasında mekik dokuduğunuzu gördüm ve artık gerçekten merak etmeye başladığım için soruyorum.İnanın sorumun altında bir artniyet söz konusu değil,sadece merak.

Normalde pek ilgimi çekmezdi ama 1 mayıs sonrası akn sonrası hızların yükseltilmesi, operatörlerin aknli tarifeleri azaltmaları, kotayı geri getirmeleri, 2019'da akn'nin kaldırılması ile şu anda en ucuz sınırsız tarifenin 89 tl olduğunu düşünürsek internetin bayağı pahalanacağı durumu, taahhütü biten kimden interneti almalı vs. ilgimi çekiyor haliyle. Forumun diğer kısımlarına da bakıyorum tabi ama genelde kendimi buraya yorum yazarken buluyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: melmur

quote:

Link verebilir misiniz?

Bu tarifelerde upload'a akn yok. Yalnız bu tarifelerden sadece vodafone fiber altyapısı olanlar yararlanabiliyor. Superonline altyapısı olanlar yararlanamıyor.

Son dönemde superonline altyapısı olanlar da yeni çıkan fibermax tarifelerinden yararlanabiliyor. Tabi fiyatlar biraz daha yüksek ve superonline'daki gibi upload'a akn uygulanıyor.

(http://www.vodafone.com.tr/Net/abonelik-basvuru-ve-taahhut-formu-vodafone-supernet-fibermax-mega-lik.pdf ) Binanızda vodafone fiber altyapısı varsa bu kampanyayı kaçırmayın derim, fiberde piyasada bundan daha uygun tarife yok.

merhaba cevaplarınız için teşekkürler. Kendi fiberini kullanıp da sıkıntı yaşayan olanı görmedim. SOl üzerinden alanların sıkıntıları epey yüksek. Bende kendi altyapısı var onu bağlatıyorum bugün. bu sefer kampanya uzatılmayacakmış sonlandıracaklarmış bilgilerinize. Zaten böyle paketler artı kalmadı AKN kotası da epey yüksek.

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.