Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
116
Favori
540.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • xDSL altyapı sağlayıcı TT'nin kendilerine adil davranmadığını, abonelerini sabote ettiğini iddia eden superonline aynı şeyleri fiberde vodafone'a yapıyor anlaşılan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DivingDeep

ben de biraz şaşırdım, 10-12 haziran gibi başlamıştı aboneliğim. siz de bir sorun bakalım ne kadar diyecekler.

Sorup buraya yazarım.Ama güvenemiyorum işte.Hepsinin kafasından ayrı ses çıkıyor çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zekakupu

Arkadaşlar bugün kayıt yaptırdığım bayiye gittim neyse ki iç kapı numarasını yazmayı unutmuşum.Beni aramışlar ama nasıl olduysa ulaşamamışlar ve bu yüzden basvurumu yapmamışlar.Bende istemiyorum iptal edin dedim sözleşmemi yırtıp attılar beni bu yoldan erken döndürdüğünuz için hepinize teşekkür ederim.Ha birde kablonetin 24 mbps kadar 150 GB aknli bi tarifesi var 50 lira ona geçmeyi düşünüyorum ne dersiniz.Yada sizin bildiğiniz uygun bir tarife varmı

Verilmiş sadakanız varmış.Kendinizi büyük bir dertten kurtardınız inanın.Size tek bir tavsiyem var parasına acımayın ve gidin TTnet vdsl alın.Bir çok kişi beğenmiyor ama Ttnetten aldığım teknik desteği de,hizmet memnuniyetini de hiç bir iss'den almadım.
  • Informed I kullanıcısına yanıt
    Bu hizmetler anlaşmalar ile veriliyor, sabote gibi bir durumun olduğunu sanmıyorum. Sorun sağlayıcıların işi bilmemesinden olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apespecter

Bu hizmetler anlaşmalar ile veriliyor, sabote gibi bir durumun olduğunu sanmıyorum. Sorun sağlayıcıların işi bilmemesinden olabilir.

Bu konuda size katılıyorum.Bir konu da eski bir TTnet çalışanının,Tek bir hattı bir kaç aboneye tahsis ederek kullandırdığını okumuştum.Ne kadar doğru bilemiyorum ama 14.06.17 tarihinden beri,sayısı hatırlamadığım kadar oluşturduğum arıza kayıtlarının üzerinden bir ayı aşkın süre geçmesine karşın hala problemim halledilmiyorsa bu işte bir bit yeniği arıyor insan.
  • vallahi maşallah dediğimiz 3 gün yaşamıyor. o kadar sinir oldum ki en sakin ve terbiyeli halimle yazmaya çalışıyorum.

ben mühendis veya network uzmanı değilim. turknet'ten hizmet alıyorsam onları tanırım. dsl ışığı yanmasına rağmen 2 gündür internet bağlantısı kopup duruyor. müşteri hizmetlerini arayınca "modem çok açık kalmıştır bizde sorun yok" diye saçma sapan bir cevap aldım. modemin açık kaldığı süre 24 saat bile değildi çünkü elektrik kesintisi olmuştu. bugün de iş için video eğitim var, internet kesilip durduğu için yapamıyorum. aradım ama ses çıkmıyor sistemlerinden. birine ulaşsam da herhangi bir çözüm olmayacağı için ay sonunda kapattırıp uydunet'e geçmeyi düşüyorum. müşterileri hiçbir firma ciddiye almıyor. şaka gibi ama gerçek.

vodafone'a gelince de aslında gerçek olmayacak kadar güzeldi. kampanyayla aylık 60 liraya 100 megabit internet. akk deyip geçmeyin gece full hız. fiber olduğu için yarım saatte gelip bağlarlar, full hızda hizmet alırsınız. vodafone'a özel kendi router'ınızı kullanma şansınız da var.

vodafone sorunsuz bağlantı sağlasaydı acaba 1 tane superonline fiber kullancısı kalır mıydı diye düşünmeden edemiyor insan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi positroN -- 24 Temmuz 2017; 16:50:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: positroN

vallahi maşallah dediğimiz 3 gün yaşamıyor. o kadar sinir oldum ki en sakin ve terbiyeli halimle yazmaya çalışıyorum.

ben mühendis veya network uzmanı değilim. turknet'ten hizmet alıyorsam onları tanırım. dsl ışığı yanmasına rağmen 2 gündür internet bağlantısı kopup duruyor. müşteri hizmetlerini arayınca "modem çok açık kalmıştır bizde sorun yok" diye saçma sapan bir cevap aldım. modemin açık kaldığı süre 24 saat bile değildi çünkü elektrik kesintisi olmuştu. bugün de iş için video eğitim var, internet kesilip durduğu için yapamıyorum. aradım ama ses çıkmıyor sistemlerinden. birine ulaşsam da herhangi bir çözüm olmayacağı için ay sonunda kapattırıp uydunet'e geçmeyi düşüyorum. müşterileri hiçbir firma ciddiye almıyor. şaka gibi ama gerçek.

vodafone'a gelince de aslında gerçek olmayacak kadar güzeldi. kampanyayla aylık 60 liraya 100 megabit internet. akk deyip geçmeyin gece full hız. fiber olduğu için yarım saatte gelip bağlarlar, full hızda hizmet alırsınız. vodafone'a özel kendi router'ınızı kullanma şansınız da var.

vodafone sorunsuz bağlantı sağlasaydı acaba 1 tane superonline fiber kullancısı kalır mıydı diye düşünmeden edemiyor insan.

Öncelikle geçmiş olsun.Ben şunu anladım Ttnet gerisi maalesef şu süreçte büyük risk...Size ufak bir önerim olacak,size tanımlanan hızı hattınız kaldırmıyor olabilir mi?Yanlış hatırlamıyorsam size ilk 75 mbps tanımlanmıştı ve siz hat değerleriniz iyi olduğundan benim önerimle hızınızı 100 mbps'e yükselttirmiştiniz.Müsteri hizmetlerini arayıp hızınızı 75 mbps e indirtip deneyebilirseniz belki bir işe yarar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tekrar tekrar kopunca arayip sabit ip ve hız arttırma işleminden olabilir mi diye sordum ama modem bozuktan başka cevap alamayınca iptal istediğinde bulundum. normalde ay başına kadar bekleyecektim.

gerçekten çok sıkıldım bu işten. kullan(a)madığım hizmetlere bir sürü fatura gelecek, modem, router masrafı yaptım ve karşılığında alabildiğim hiçbir şey yok.

superonline ile mis gibi geçinip gidiyorduk onlar da kotayla kafayı bozdu.

yıl olmuş 2017 bize layık görülen hizmet 3 megabit ile 240p video izlemek. tek başına yaşamıyorsan hız düşünce bir iş yaparken evdeki başka birinin instagram'dan 2 fotoğraf bakması bile interneti felç edecek.
  • quote:

tekrar tekrar kopunca arayip sabit ip ve hız arttırma işleminden olabilir mi diye sordum ama modem bozuktan başka cevap alamayınca iptal istediğinde bulundum. normalde ay başına kadar bekleyecektim.

gerçekten çok sıkıldım bu işten. kullan(a)madığım hizmetlere bir sürü fatura gelecek, modem, router masrafı yaptım ve karşılığında alabildiğim hiçbir şey yok.

yıl olmuş 2017 bize layık görülen hizmet 3 megabit ile 240p video izlemek. tek başına yaşamıyorsan hız düşünce bir iş yaparken evdeki başka birinin instagram'dan 2 fotoğraf bakması bile interneti felç edecek.

Siz sabit ip yerine bence ilk olarak hızınızı 75 e düşürmeleri konusunda ısrarcı olun.Bakarsınız probleminiz normale döner ve siz de kullanmaya devam edersiniz.Eğer hallolmaz veya illa ki ben istemiyorum diyiyorsanız da bence parasına bakmadan ttnet tarifelerine bir göz gezdirin.

Keşke sol de biraz mantıklı tarifeler olsa da hiç düşünmeden hemen geçebilsem.4 sene kullandım ve bir an pişmanlık duymadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ocularis

quote:

tekrar tekrar kopunca arayip sabit ip ve hız arttırma işleminden olabilir mi diye sordum ama modem bozuktan başka cevap alamayınca iptal istediğinde bulundum. normalde ay başına kadar bekleyecektim.

Siz sabit ip yerine bence ilk olarak hızınızı 75 e düşürmeleri konusunda ısrarcı olun.Bakarsınız probleminiz normale döner ve siz de kullanmaya devam edersiniz.Eğer hallolmaz veya illa ki ben istemiyorum diyiyorsanız da bence parasına bakmadan ttnet tarifelerine bir göz gezdirin.

Keşke sol de biraz mantıklı tarifeler olsa da hiç düşünmeden hemen geçebilsem.4 sene kullandım ve bir an pişmanlık duymadım.

Hocam benim son günlerde hızım düzeldi gibi son 2-3 gündür akk'yi aşmama rağmen 24 mbiti göremiyordum bazen çok yavaş oluyordu internet 3-4 mbit dolaylarında dolanıyordu ancak , birkaç gündür hızım iyi gibi , bende çok baskı yaptım , daha tam emin olmadan konuşmak istemiyorum ama hızımı takip edeceğim bakalım sorunsuz bu şekilde devam edecek mi ?

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

• quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

quote:

Orijinalden alıntı: ocularis

quote:

Hocam benim son günlerde hızım düzeldi gibi son 2-3 gündür akk'yi aşmama rağmen 24 mbiti göremiyordum bazen çok yavaş oluyordu internet 3-4 mbit dolaylarında dolanıyordu ancak , birkaç gündür hızım iyi gibi , bende çok baskı yaptım , daha tam emin olmadan konuşmak istemiyorum ama hızımı takip edeceğim bakalım sorunsuz bu şekilde devam edecek mi ?

Ben cayma sürem içerisinde bilerek akk'ı aşarak akk sonrası ki durumunu kontrol ettim.Çok garip bir şekilde akk girdikten sonra hızım sabah akşam 24 mbps'e sabitlendiğini farketmiştim.Daha akk bitmediği için bir şey diyemeyeceğim ama o durum benim de gözüme çarpmıştı.

• Antalya'nın çoğu yerini malesef (diyorum forum pek iç açıcı değil) bunlar kazdı kendi altyapılarını döşediler bizim apartman dahil apartmanların çoğuna kutu koydular acaba yeni bağlattıran arkadaşlar var ise Antalya civarından bilgilendirebilir mi?

2 ay önce kazı ekibinin başında vodafone dan biri ile görüşmüştüm ilk 6 ay 10 liradan vericez dediler sonraki aylar sitedeki kampanya fiiyatlarından dediler. bu konudada bilgisi olan var ise yardımcı olsun lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dakina

Antalya'nın çoğu yerini malesef (diyorum forum pek iç açıcı değil) bunlar kazdı kendi altyapılarını döşediler bizim apartman dahil apartmanların çoğuna kutu koydular acaba yeni bağlattıran arkadaşlar var ise Antalya civarından bilgilendirebilir mi?

2 ay önce kazı ekibinin başında vodafone dan biri ile görüşmüştüm ilk 6 ay 10 liradan vericez dediler sonraki aylar sitedeki kampanya fiiyatlarından dediler. bu konudada bilgisi olan var ise yardımcı olsun lütfen.

Hocam vodafone'un kendi altyapısı ise sorun yok. Burda sorun yaşayan arkadaşlar superonline altyapısı olup vodafone'dan hizmet alanlar.

Tarifelerde ise şöyle seçenekler var:

Sadece vodafone altyapısında olanların faydalanabildiğihttp://www.vodafone.com.tr/Net/abonelik-basvuru-ve-taahhut-formu-vodafone-supernet-fibermax-mega-lik.pdf

ilk 6 ay 9,90 olan kampanya:http://www.vodafone.com.tr/Net/fibermax-bahar-kampanyasi.php

Bir de bu var:http://www.vodafone.com.tr/Net/fibermax-anahtar-teslim-tarifeler.php

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar,

20 Temmuz 2017'den itibaren Vodafone Fibermax kullanmaya başladım.
    100Mbit / 100GB AKN'li paketi aldım.

Yoğun saatlerde 75 - 94 mbps almaktayım, oyunlarda hiçbir problem yaşamadım.
    Hiçbir kesinti ile de karşılaşmadım şu saate kadar.

Superonline altyapısı kullanıyor ve switch'den odama kadar CAT6 ile bağlantı çekilde 6mbit'lik kaybın bundan dolayı olduğunu düşüyorum.
    Bölgem İstanbul / Ataşehir.

SpeedTest sonuçlarını ekliyorum.

• kanomen kullanıcısına yanıt
    Cat6 da öyle kayıp olmaz, kablosuzdan veya sağlayıcıdan dolayı düşebilir hızınız.

• bugün kontrol ettim 2-3 hafta önce apartmanın içindeki kutuya fiber kabloyu çekmişler... apartmanda fiber kutusuna kablo girmiş şekilde duruyor. ama katlara kutudan çıkan birşey yok.. vodafone sitesinde sorgulama yaptığımda bizim apartman gözükmüyor. telefon numarası ile yaptığımda adsl var. anlaşılan sistem aktif değil şu an bundan sonraki işlem nasıl gerçekleşiyor ne yapmam lazım? yoksa bekliycezmi?
  • Beyler müşteri hizmetlerini aradım vdsl fiber destekliyor hattınız dedi adam ama fibermax tarifelerini bağlatamazsınız onun dışında hepsi size uygun dedi bende Turk telekom ve Turknet fiber yok hattınızda dedi dedim ve adam bana TT ile ortak altyapımız dedi 50 mbit destekliyormuş hattım kafam karıştı nasıl oluyor bu iş TT bile yok fiber diyor ve 2 ay önce falan çalışma yaptılar fiber döşüyoruz falan demişlerdi hatta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanomen

Merhaba arkadaşlar,

20 Temmuz 2017'den itibaren Vodafone Fibermax kullanmaya başladım.
    100Mbit / 100GB AKN'li paketi aldım.

Yoğun saatlerde 75 - 94 mbps almaktayım, oyunlarda hiçbir problem yaşamadım.
    Hiçbir kesinti ile de karşılaşmadım şu saate kadar.

Superonline altyapısı kullanıyor ve switch'den odama kadar CAT6 ile bağlantı çekilde 6mbit'lik kaybın bundan dolayı olduğunu düşüyorum.
    Bölgem İstanbul / Ataşehir.

SpeedTest sonuçlarını ekliyorum.

İnanın çok şanslısınız.Bu konuda biraz daha geriye dönüp abonelerin mesaj ve paylaşımlarına göz gezdirirseniz,buraya fikirlerini paylaşan aboneler içerisin de,sizin dışınız da sol alt yapısını kullanip da hız ile alakalı sorun yaşamayan tek bir kişinin olmadığını görebilirsiniz.Ben 14.06.17 tarihinden beri her 72 saatte bir kayıt bırakıyorum.Daha bugüne kadar çivi çakılmadı;Evime herhangi bir ekip gelmedi.Sözleşmem de ki hızı anca sabaha karşı 05.00 sularında 90 mbps olarak görebiliyorum.Umarım memnuniyetiniz devam eder.

• eve ya da saha dolabına kadar fiber çekmişlerdir. oradan eve dsl olarak geliyordur. 50 megabit dediklerine göre saha dolabına kadardır muhtemelen. bir de turknet'ten kontrol edin kaç mbps verdiklerini.

turk telekom ilginç bir firma. binaya fiber getirip vdsl'e dönüştürüyorlar.
  • ocularis O kullanıcısına yanıt
    Bende forumdaki yazıları okuyarak macera peşinde olduğum için Vodafone Fibermaxx'ı tercih ettim.
    Daha önce TTNET Fibernet kullanıyordum fakat 24mbps'e kadar 107 TL para ödüyordum ( telefon + tivibu ) vardı.

Burada SOL'un altyapısını kullandıklarını biliyordum fakat tek şaşırdığım nokta router'a kadar fiber beklerken CAT6 ile kurulum yapılması oldu.
    Altyapıdan dolayı site içerisinde bina'nın altına kadar swtich gelmiş oradan sonra cat6 lar ile dağıtım yapıyorlar.

Anten kablosu üzerinden Cat6'yı geçirmeyi denedim ama Anten kablosunu çekmek zor olduğu için uğraştırmak istemedim kurulum için gelen arkadaşları.
    O yüzden yukarıdan getirttim, kablo rengi gri olduğu için hiç gözükmüyor bile eğer yukarı bakmazsanız :)

Şimdilik herşey yolunda bakalım, 50 TL lik indirimide yansıttıklarını söylüyorlar. Bir duruma karşı müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmeyi ve dosya numarasını bir kenara kaydedttim =)

Kurulumu Kompletel İletişim isimli firma yaptı yaklaşık 1-2 saat'i buldu, çünkü bina içerisinde kablo'nun dolşaması kat boşluklarından ve asma tavanlardan geçirmek biraz meşakkatli.
    Kurulumda, sözleşmeyi imzalayıp gönderdikten sonra 2 gün içinde yapıldı. ( Salı günü sözleşmeyi gönderdim Perşembe kurulum yapıldı. )

Konu içerisinde geçen yazışmalara yorumum şu şekilde olacak ;
    Bence Vodafone elinden geldiğince hizmet vermeye çalışıyor, hatta ve hatta kendi altyapısını kurmaya çalışıyor fakat şu anda aldığı alt hizmetten dolayı bazı yerlerde kitleniyor.
    Örneğin dikkat ettiğim kadarıyla çoğu şikayetler TTNET altyapısını kullanan müşterileri.
    SOL altyapısında olan müşterilerinin çoğu anladığım kadarıyla ortak port üzerinden dolayı yoğun saatlerde yaşanılan bağlantı hızı düşmeleri.
    Ben de ilk kurulum yapıldığının 3. günü 75mbps görüyordum, 2. gün 30 - 50mbps değerleri aralığındaydı ( sinyal değerlerinin oturmasını bekledim ).
    Daha sonra Vodafone'a kayıt oluşturdum, garanti edilen hızlara ulaşamadığımı belirttim.
    Ertesi gün sms geldi ve müşteri hizmetlerini aradım saat 16:00 gibi müşteri hizmetlerinde Barış Bey ile hız testi gerçekleştirdik 94mb gördüm.
    Şu anda stabil 94mb ile down, 5mb ile up yapabiliyorum.

İnşallah nazar değmez ve tek temennim problem yaşayan arkadaşların problemlerinin biran önce çözüme kavuşması.

İyi forumlar dilerim.

Şimdilik görüşmek üzere ;)

• 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.