Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (249. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.196
Cevap
116
Favori
540.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam sakin, aslında bu VPN ile sorunun çözülmesi de dediklerimin ispatı.

Sorunun kaynağını hatırlamakta fayda var. Neydi, Google Sofya POP noktasına giden Türk Telekom'un hatlarının kapasitelerinin talebi karşılıyamaması. Ve daha fazla hat çekilememesi.

Şimdi VPN kullandığınız zaman siz doğrudan Google Sofya'ya ulaşmıyorsunuz. Şöyle oluyor. Diyelim ki Alman bir VPN firmasının VPN hizmetini kullanıyorsunuz. VPN firması da Deutche Telekom'un hatlarını kullanıyor diyelim. Siz önce Almanya'daki VPN firmanının bilgisayarlarına erişiyorsunuz ardundan internete o bilgisayarkar üzerinden giriyorsunuz. Google Frankfurt POP'una giden Deutche Telekom hatları talebi karlılayabildiği için sorunsuzca izleyebiliyorsunuz.

Siz söylemeden ben bir örnek daha vereyim.

Türk Telekom kullananlar takılıyorda diğer ISS'leri kullananlar niye takılmıyor?

Bunun da cevabı aynı. Sorun Türk Telekom'un hatlarında. Siz örneğin Vodafone kullanıyorsanız Seabone'nun hatları üzerinden Google Sofya POP'una erişiyorsunuz. Seabone'nun Google Sofya POP'una olan trafiği daha az olduğu için hatları bu talebi karşılayabiliyor ve sorunsuzca kullanabiliyorsunuz.

Bir soru daha ben sorayım, peki madem Türk Telekom'un hatlarının kapasitesi yetmiyor neden daha güçlendirmiyor Türk Telekom?

Google Sofya POP'una olan kapasiteyi arttırmak için yeni hatlar çekilmesi gerekli. Ancak yeni bir hat çekildiği zaman bu hattı bir ucu Türk Telekom'un cihazlarına diğer ucu ise Google'ın cihazlarına takılması gerekiyor. Ancak Google'ın Sofya POP'undaki cihazlarının kapasiteleri dolduğu için yeni hat kabul etmiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 18 Aralık 2018; 19:43:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim VPN pc açılınca otomatik açılıyor masaüstü istemci var hiç kapatmıyorum
    VPN olmasa da youtube kasmıyor 4 sene öncesi ttnet kullanıyordum VPN açmadığım zaman 480p de takılıyordu
  • Yok yanlış anlaşılmasın, siz vodafone kullanığınız için biliyorsanız diye dedim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam bu map vodafone nun kendi global altyapısı mı ? Ayrıyetten Seabone da mı kullanıyor. Bu map e göre İstanbul dan Yunanistan İtalya İsrail ve Kıbrıs a bağlanıyor

http://globalnetworkmap.vodafone.com

• Sofia da pop noktası var kesik çizgiler halinde ilerleyen Seabone mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Hocam size zahmet aynı testi trace route olarak da yapabilir misiniz?
    Buyrun :

Ttnet vdsl 24mbit

Vodafone fibermax 24mbit

Ne yalan söyliyim şu anda ikisi de berbat durumda. Bu saatlerde hep böyle.
    Gece ortalık durulduğunda editlerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi notimetocryz -- 18 Aralık 2018; 21:8:31 >

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Konya'da ikamet ediyorum ve Türksat altyapısının olduğu her sokak başında Türksat'ın dolapları var hocam. Yeni altyapı bağlarken de genelde o dolaba uzatıyorlar. TT'nin dolabı yok mahallemizde. Ama mahalle yeni olduğu için hep site şeklinde ve her sitede FTTH bağlantı mevcut. Karşı sitede müteahhit cat6 kablo çekmiş her daireye. Ona rağmen FTTB kurmayıp FTTH yaptılar sistemi Bizde de ethernet kabloları koyulmuş. Bekliyoruz bakalım ne olacak.

Ancak benim sıkıntım Türksat kaynaklı hocam onu anladım ben. 100Mbps kullanıyorum, o kadar aramalarına rağmen tarifemi 24'e veya kotalıya geçirmedim. Bugün müşteri temsilcisi ile konuşurken 100Mbps akn'li paket kullanıyorsunuz 24Mbps pakete geçirirseniz 195'li CGN IP bloğundan çıkarsınız dedi açık açık. Üzerine gittim biraz ancak mevcut paketimde IP bloğunu değiştirilemeyeceğini söyledi...

Vodafone ile SO pingleri neredeyse aynı. Ve gözlemime göre burada Vodafone altyapısı yoksa bile TT üzerinden değil SO üzerinden Vodafone'a bırakıyor trafiği.

• Cumartesi günü burak bey aracılığıyla başvuru yapmıştım. Bugün aradılar kurulum için ancak ben müsait olmadığım için yarın gelip kuracaklar. Bağlandıktan sonra yine burada durum bildiririm. Binada Sol altyapısı var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vodafone adsl
    istanbul maltepe
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bluedn

vodafone adsl
    istanbul maltepe
    Bu nasıl olur ? Şimdi yine attım :

• Şehir neresi hocam ? bölgesel olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bluedn

Şehir neresi hocam ? bölgesel olabilir
    Tekirdağ

Ttnet'in ki senin sonuçlara yakın. Ama orda 47 çıktığına bakma 70 - 80 sıçrıyor habire.
  • Vodafone fibermax 24mbit ank.
  • Hoop dakika 1 gol 1.

Akşam kurulum yapıldıktan sonra bir süre hız testi yaptım. Ilk testlerde 100-110 Mbps çıktı ama daha sonra çoğunlukla 24-60 Mbps arası hız verdi. Acayip dalgalanma var hızda. Kablolu kablosuz bağlantı farketmedi.

Az önce de wan ışığı yandığı halde internet kesildi. 1 saat kadar düzelmeyince MH.ni aradım ve henüz aktivasyon gerçekleştirilmediği söylendi. Birkaç saat nasıl kullandım peki? Ilginç bir durum. Aynı şey başına gelen oldu mu acaba?

Umarım aktivasyon yapılınca bu dalgalanma problemi düzelir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: civcivx

Hoop dakika 1 gol 1.

Akşam kurulum yapıldıktan sonra bir süre hız testi yaptım. Ilk testlerde 100-110 Mbps çıktı ama daha sonra çoğunlukla 24-60 Mbps arası hız verdi. Acayip dalgalanma var hızda. Kablolu kablosuz bağlantı farketmedi.

Az önce de wan ışığı yandığı halde internet kesildi. 1 saat kadar düzelmeyince MH.ni aradım ve henüz aktivasyon gerçekleştirilmediği söylendi. Birkaç saat nasıl kullandım peki? Ilginç bir durum. Aynı şey başına gelen oldu mu acaba?

Umarım aktivasyon yapılınca bu dalgalanma problemi düzelir.
    Altyapınız nedir hocam? Vodafone nin kendi altyapısı mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bu arada müjde
    AKN kalkmış gerçekten.
    Mevcut aboneler kontratları boyunca AKN siz hizmet alacaklar.
    Cep telefonlarına mesaj oolayı doğruymuş.
  • Arkadaşlar iyi günler. Apartmana superonline fiber sistemi kurdu. Bu hafta dairelere çekilecek.

Bir süredir kampanya vs bakıyorum ancak tabii 1 ocak itibari ile hepsi yine değişir.

Superonline 24mb sunarken vodafone 100mb interneti aynı fiyatlara sunuyor.

Şimdi altyapı daha yeni, modem vs zaten kendileri getirecekler. vodafone mu bağlatayım ? 100 mb veya yakın değerler alır mıyım ?

boş ver 100mb laflarını superonline da 24 bağlat daha mı iyi diyorsunuz ?

TV+ da ekstra 15 tl imiş.

Öneri ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler.
  • Kaynak?
  • SeniorAwesome S kullanıcısına yanıt
    burda kimse kullanma amacını bilmeden sana şu yada bunu bağlat derse güvenme.

24 mbit sana yetecekse superonline en iyisidir.
    ama 100 mbit de gerçekten iyi bir hız.
    Dediğim gibi ne amaçla kullanacağına bağlı. Ben ev kullanıcısıyım ama sürekli 4k stream ediyorum 24 bazenn yetersiz olabiliyor aynı anda 2 ekran izlerken.
  • 18yusuf 1 kullanıcısına yanıt
    paylaşamam kusura bakma.

Kaynak yukarda yazıyo adama mesaj gelmiş ekran görüntüsünü koymuş.
    Bayini ara sor.
  • 
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.