Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.196
Cevap
116
Favori
540.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben daha önce Superonline fiber ile 5G WiFi üzerinden 85-90 mbit hız alıyordum. Superonline ın verdiği modem de vodafone ile aynıydı. Telefonum IphoneX. Bu hız hiç normal değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • okttay kullanıcısına yanıt
    HG255s ise o routerda kronik sorunlar var 3 bozuk 1 sağlam çıkıyor... 5G özelliğini kapat demediler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: okttay

Beylikdüzünde Superonline altyapısı bulunan bir sitede Vodafone Fibermax 100 Mbit fiber internet aldım. Internet hızım en fazla 40 mbit görüyor (gündüzleri). Dün gece yaptığım testte 10 mbit / 7 mbit speed test sonuçları aldım. Müşteri hizmetlerini aradığımda her seferinde modemi resetleyelim hız testi yapalım gibi papağan cevaplar veriyorlar. Kaç kere modem resetledik sayısını bilmiyorum artık. Teknik servis eve göndermiyorlar, zorla büyük ısrarlarla dün bir teknik servis geldi. RJ45 uçları değiştirdi, modemi resetledi yeni modem kurulumu yaptı, benim bu kadar yetkim var başka birşey yapamam dedi çekti gitti. Vodafone a geçmeden önce Superonline 100 mbit fiber kullanıyordum. Aynı evde aldığım hız 80 mbit ile 90 mbit arasıydı.

Adamlar aynı kabloya bağlı Superonline modem yerine Vodafone modemi taktı aldığım hıza bak. Sorunu nasıl çözeceğim bilemiyorum.

@VodafoneFibermax
    Hocam aynı sorunu bende yaşıyorum...sizinle durumumuz aynı...eve daha saha ekibini getirtemedim 3 aydır uğraşıyorum. Tekrar sol a döneceğim galiba...taahhüt 500 e kadar ödüyormuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada ben de beylikdüZünde oturuyorum

• Trcell superonline çok fena öpmeye başlamış. Tahhüdüm bitiyor diye aradılar : kullandığım hızın yarısını veriyorlar ama fiyat nerdeyse 2 katı. Burda da vodafone dan memnun olmayanlar var. Ne yapıcam bilemedim.

• Kablolu test ettiğinizde aldığınız hız nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

Kablolu test ettiğinizde aldığınız hız nedir?
    Sürekli değişiyor...min 1 mbit max 60 mbit ...ortalama 25-30 mbit civarı...akk girince 24 mbit verebiliyorlar...akk dolsunda internet düzelsin diye bekliyorum

• maxplanck M kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle hg255 sorunlu.Nokia modem kullananlar çok şanslı.Bende ilk hafta asus modem alarak sorunu çözdüm şuan en ufak problem yok ... İkinci el dahi olsa başka bir router alın kurun youtube da ve sitede nasıl yapılacağını gösteren videolar var. Sadece kullanıcı adı ve şifre girmeniz yeterli hemen aktif oluyor.
  • maxplanck M kullanıcısına yanıt
    Başka Router ile denediniz mı Turkcell belki sıkıntılı cihazları Vodafone a vermiş olabilir

• Ekip gelmesini ve modemi değiştirmesini bekliyorum. İlgilenmezlerse sola geçeceğim tekrar. 2 aydır saha ekibi yollayamadılar. Sol un profesyonelliği bunlarda yok.

• Vodafone Fibermax 100mbit download ve 240GB kota tarifesini kullanıyorum.

jet fatura üzerinden kullanım detaylarını incelediğimde gece indirmelerim kotaya dahil görünüyor.. Yani kotaya dahil olan yada olmayan diye ayrı gösterilmiyor, tek bir gösterim var o da tüm indirme değerleri.

Gece 02:00 - 08:00 arası indirmeler kotaya dahil değil esasen, ben denemek için 3 agustos'ta gece o saatlerde 20 GB download yaptım ve kontrol ediyorum dahil gibi gözüküyor, ayrı ayrı gösterilmiyor.

Sizlerin hiç dikkatini çekti mi?

vodafone kotaya dahil indirmeyle dahil olmayan indirmeyi nasıl ayırıyor? bunu bize bi şekilde göstermesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kabune

Trcell superonline çok fena öpmeye başlamış. Tahhüdüm bitiyor diye aradılar : kullandığım hızın yarısını veriyorlar ama fiyat nerdeyse 2 katı. Burda da vodafone dan memnun olmayanlar var. Ne yapıcam bilemedim.
    Sizinle aynı durumdan dolayı Superonline ı bıraktım. 100 mbit internetim vardı Superonline da. Aynı paraya 4 te biri hız ve yarısı kadar akn teklif ettiler.

Bende vodafone a geçtim ama hız konusunda tam bir işkencedeyim. Bakalım nasıl çözeceğiz durumu.

• quote:

Orijinalden alıntı: okttay

Beylikdüzünde Superonline altyapısı bulunan bir sitede Vodafone Fibermax 100 Mbit fiber internet aldım. Internet hızım en fazla 40 mbit görüyor (gündüzleri). Dün gece yaptığım testte 10 mbit / 7 mbit speed test sonuçları aldım. Müşteri hizmetlerini aradığımda her seferinde modemi resetleyelim hız testi yapalım gibi papağan cevaplar veriyorlar. Kaç kere modem resetledik sayısını bilmiyorum artık. Teknik servis eve göndermiyorlar, zorla büyük ısrarlarla dün bir teknik servis geldi. RJ45 uçları değiştirdi, modemi resetledi yeni modem kurulumu yaptı, benim bu kadar yetkim var başka birşey yapamam dedi çekti gitti. Vodafone a geçmeden önce Superonline 100 mbit fiber kullanıyordum. Aynı evde aldığım hız 80 mbit ile 90 mbit arasıydı.

Adamlar aynı kabloya bağlı Superonline modem yerine Vodafone modemi taktı aldığım hıza bak. Sorunu nasıl çözeceğim bilemiyorum.

@VodafoneFibermax
    aynı sorundan ben de muzdarıpim dün superonline den vodefone.net geçiş patpim ama 100mb gelmesi gereken internet en fazla 20 mb geliyor şikayet açtırdım bakalım ne olacak vodefone 255 s modem bağladı daha önce sol un modemide 255s ben önce modemde arıza vardır diye sökülen superonline modemini tekrar bağladım vodefone şifre ve kullanıcı adını girince internet geldi ama hız testı yıne aynıydı 20 mb geçmedi bu arada vodefone nin modeminin arayüz şifresi ilginçtir superonline yer olarak bende beylikdüzündeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: meroboy

Kesinlikle hg255 sorunlu.Nokia modem kullananlar çok şanslı.Bende ilk hafta asus modem alarak sorunu çözdüm şuan en ufak problem yok ... İkinci el dahi olsa başka bir router alın kurun youtube da ve sitede nasıl yapılacağını gösteren videolar var. Sadece kullanıcı adı ve şifre girmeniz yeterli hemen aktif oluyor.
    Merhaba Asus`un hangi modemi ile denediniz? ASUS DSL-AC51 olur mu?https://www.asus.com/tr/Networking/DSL-AC51/

Mac adres kilidi yok mu? Daha önceden Superonline fiber kullanırken başka modem taktığımda bağlanmazdı internete mac klon özelliği gibi birşey mi var ASUS`ta?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okttay -- 10 Ağustos 2018; 21:21:57 >

• quote:

Başka Router ile denediniz mı Turkcell belki sıkıntılı cihazları Vodafone a vermiş olabilir
    öyle bir imkanım yok yani, elimde başka modem yok.

Bazı arkadaşlar sormuş Kablo ile 5G ile değil de normal WIFI ile de hız testi yaptım bu arada.

Kablo ile hız 40 mbit ile başlayıp hız testi bitene kadar 29-30 bandına düşüyor ve orada sabit kalıyor.

2.4G WIFI ile ise yine 20-30 arası hız testi sonucu alıyorum hız testi başladığında 30 gibi başlatıp test bitene kadar 20-21 mbit gibi değer görüyor.
    BTK ya şikayet edin Vodafone u size vadedilen hızın en az %75'ini sunmak zorundalar

Ayrıca denemedim fakat gelen ethernet wan kablosunu bilgisayarınıza takıp internete bağlanabilirsiniz pppoe ayarlarını yapıp en azından test için kullanabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 10 Ağustos 2018; 22:19:55 >
  • quote:

BTK ya şikayet edin Vodafone u size vadedilen hızın en az %75'ini sunmak zorundalar

Ayrıca denemedim fakat gelen ethernet wan kablosunu bilgisayarınıza takıp internete bağlanabilirsiniz pppoe ayarlarını yapıp en azından test için kullanabilirsiniz
    Süper Öneri hemen deniyorum 👍 bende internetten Asus modem bakıyordum şuan. PPPoE yapılandırması ile modemsiz hız 100 mbit olursa bakarım modem alternatiflerine teşekkürler.

Mac klonlama Asus cihazlarda var bahsettiğiniz cihazı kullanabilirsiniz ama bence sadece Router modellerini alın boşuna dsl için para vermeyin

https://www.tp-link.com/tr/FAQ-921.html

Türkçe kaynak bulmaya çalıştım fakat bulamadım umarım yeterli olur

• Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Ben hallettim win10 ile PPPoE üzerinden bağlandım ama hız testi 33 mbit yine geçemedi. Ayrıca şöyle bir olumsuz durum oldu WAN sinyalim komple kesildi, modem e kabloyu taktığımda da WAN sinyali hiç gelmiyor artık.

• 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.