Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (164. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
116
Favori
540.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Belki cihaz mac adresi değişince kesmiş olabilir router I bağlayıp müşteri hizmetleri ile konuşun sinyal gelmiyor diye düzeltebilirler umarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

Belki cihaz mac adresi değişince kesmiş olabilir router I bağlayıp müşteri hizmetleri ile konuşun sinyal gelmiyor diye düzeltebilirler umarım
    Aynen dediğiniz gibi yaptım. Müşteri Hizmetleri Uzaktan müdahale edemiyoruz dediler. Ekip gelecekmiş. 20 mbit internetten de oluk iyimi :(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Samsung note 5 telefonumla 5 ghz bandındaki vodafone max 100 mbit hg255s modemli internete bağlıyken ara sıra kopmalar yaşıyorum. Aralıklarla wifi işareti yanında ünlem işareti çıkıp internet kullanılamıyor hatası alıyorum konu hakkında fikri olan yardımcı olacak dostlara selamlar.

• okttay kullanıcısına yanıt
    Asus DSL-N17U kullanıyorum. Kullanici adi sifre birde mac girince sorunsuz kullaniliyor eger fiber evinize kadar geliyorsa mac girmenizede gerek kalmiyor ancak evinize ethernet geliyorsa mac girmek gerekiyor tv plus kullanmak isterseniz ek ayarlar yapiliyor. Arayüzleri zaten hepsinin aynı kullanıcı adı ve şifreyi vodafone müşteri hizmetlerini arayıp telefonunuza mesaj olarak otomatik alabilirsiniz. Daha sonra aldığınız asus modemin arayüzüne girip wan kısmında altta kullanıcı adı ve şifre girip mac adres kopyala tuşuna basmanız yeterli.Ondan sonra sıfır sıkıntı.Verdikleri modemlerle hiç uğraşmayın.

edit : buyrun link te burda.
    https://www.youtube.com/watch?v=k8bMf_Eber8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meroboy -- 11 Ağustos 2018; 9:52:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: meroboy

Asus DSL-N17U kullanıyorum. Kullanici adi sifre birde mac girince sorunsuz kullaniliyor eger fiber evinize kadar geliyorsa mac girmenizede gerek kalmiyor ancak evinize ethernet geliyorsa mac girmek gerekiyor tv plus kullanmak isterseniz ek ayarlar yapiliyor. Arayüzleri zaten hepsinin aynı kullanıcı adı ve şifreyi vodafone müşteri hizmetlerini arayıp telefonunuza mesaj olarak otomatik alabilirsiniz. Daha sonra aldığınız asus modemin arayüzüne girip wan kısmında altta kullanıcı adı ve şifre girip mac adres kopyala tuşuna basmanız yeterli.Ondan sonra sıfır sıkıntı.Verdikleri modemlerle hiç uğraşmayın.

edit : buyrun link te burda.
    https://www.youtube.com/watch?v=k8bMf_Eber8
    Ben modemin WAN a gelen kablosunu direk PC ye bağladım ve PPPoE üzerinden modemsiz internete bağlandım dün akşam 32-33 mbit gördüm en fazla. Bu durumda sorun sanırım modem de değil.

Birde bu işlem sonrasında WAN sinyalim kompile gitti. Yavaşta olda internette yok artık.

Sizin sorun sanırım altyapısal kaynaklı. Vodafone müşteri hizmetleri sitesinden jetfatura sanırım kayıt oluşturun hemen servis yönlendirsinler...Geçmiş olsun. Fakat daha sonra evinizde stabil bir internet için yinede bir Asus modem/router cihaz mutlaka edinin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meroboy

Sizin sorun sanırım altyapısal kaynaklı. Vodafone müşteri hizmetleri sitesinden jetfatura sanırım kayıt oluşturun hemen servis yönlendirsinler...Geçmiş olsun. Fakat daha sonra evinizde stabil bir internet için yinede bir Asus modem/router cihaz mutlaka edinin derim.
    İş yerinde yedek internet Hattı için Asus dsl ac51 modem kullanıyoruz. Onu bir haftasonu alıp test ederim. Fark olursa alırım mutlaka. Bugün teknik destek gelecek inceleme için sonunda. Az önce aradılar. İnşallah çözeriz durumu.

fiber aygıt bozuldu yada ortunu kilitledi... servis çözer...
  • quote:

Orijinalden alıntı: imhotep_of_grudge

fiber aygıt bozuldu yada ortunu kilitledi... servis çözer...
    Teknik ekip geldi. WAN hattının geri gelmesini sağladı. Kabloyu tekrar test etti. Yeni bir modem taktı yine hız sorunu düzelmedi. PC ile kablolu hız testi yaptığımızda en fazla 40-45 görüyor. Kaydı çözülemedi olarak geri dönecek merkeze.

• Superonline ve turkcell tv plus kullanıyordum. Vodafone 100 mgbt'e geçiş yapacağım. Televizyon hizmeti olarak önerilerinizi yazabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: okttay

Teknik ekip geldi. WAN hattının geri gelmesini sağladı. Kabloyu tekrar test etti. Yeni bir modem taktı yine hız sorunu düzelmedi. PC ile kablolu hız testi yaptığımızda en fazla 40-45 görüyor. Kaydı çözülemedi olarak geri dönecek merkeze.

Alıntıları Göster
    Senden bana geldiler herhalde hocam bdüzünde... az önce de bi müşteri de dalgalanma sorunu vardı bişey yapamadık dediler... benim problemi de çöZemediler...400 küsür cayma bedeli çıkıyor sola geçicem 500 e kadar karşılıyorız dedi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar evimin civarına yeni geldi fibermax, istemeden önce sorayım dedim, ama olumsuz yorumlar mevcut, illaki olacakta, şuan 16 mb adsl internete 65 tl ödüyorum, fibermax ortalama kaç günde kurulumu yapar ?
    Bayramdan önce bağlatayım diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Imin

Arkadaşlar evimin civarına yeni geldi fibermax, istemeden önce sorayım dedim, ama olumsuz yorumlar mevcut, illaki olacakta, şuan 16 mb adsl internete 65 tl ödüyorum, fibermax ortalama kaç günde kurulumu yapar ?
    Bayramdan önce bağlatayım diyorum
    En geç 3 güne kadar modemi bağlayıp internet aktifleşiyor.
  • Arkadaşlar, 24 Ağustos'ta sol'ün taahhütü bitiyor, bugün fibermax'a bayii kanalıyla başvurdum, özellikle Nokia modem istediğimi belirttim, Huawei 255s'yi kullanmak istemiyorum, Nokia iyi midir? Eğer ellerinde yoksa Huawei nin dışında hangi modemi istemeliyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cokoy -- 14 Ağustos 2018; 20:41:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cokoy

Arkadaşlar, 24 Ağustos'ta sol'ün taahhütü bitiyor, bugün fibermax'a bayii kanalıyla başvurdum, özellikle Nokia modem istediğimi belirttim, Huawei 255s'yi kullanmak istemiyorum, Nokia iyi midir? Eğer ellerinde yoksa Huawei nin dışında hangi modemi istemeliyim?

Bayi/müşteri hizmetlerinin modem gibi teknik konularda fazla bilgisi yok. Binanızda sadece superonline fiber mi var? Yoksa vodafone fiber de var mı? Sadece superonline fiber varsa büyük ihtimalle huawei gelecek. Nokia modem sadece vodafone fiber altyapısı olan yerlere vodafone tarafından veriiyor. Superonline fiber altyapısı olan yerlere modem ve kurulumu superonline ekipleri sağlıyor. Bölgenize bakan superonline ekibinin elinde hangi modem varsa onu getirirler. Şimdilerde huawei hg255s ve zte h267a dağıtıyorlar. Zte daha iyi deniyor ama genelde stoklarında kalmamış oluyor. Zte isteyebilirsiniz. Zte yoksa ve huawei kurarlarsa vodafone interneti başka modemde kullanmak için gerekli olan kullanıcı adı şifreyi veriyor. Gelen ekibin bu konuda bilgisi yok, onlara başka modem kullanacağım vs demeyin. Onlar kendi modemleriyle kurulum yapıp gittikten sonra isterseniz kendiniz modem alıp kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 14 Ağustos 2018; 21:48:35 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Vodafone altyapısı yok sadece sol altyapısı var, aslında ben bayiye gitmedim bayi bana geldi, bir arkadaşımın vasıtasıyla, bu ayki kotalarını doldurmak için bayi çok istekliydi, yoksa ben ayın 24 ünden sonra sol interneti kapatıp o tarihten itibaren yaklaşık 10 gün evde olmayacağım için Eylül ayında Vodafona basvuracaktim, sonradan modem almak istemiyorum, güncel döviz kurları ile iyi ucuza bir modem bulamam, bu durumda eger Nokia olmazsa zte isteyeyim.

• Arkadaslar antalyada oturuyorum. 64 mgbts fiber kullaniyorum. Hizda sikinti yok ama ping degerlerim en asagi 40. Bu normal mi ?? Ne yapilabilir? Taahut bitmesine 2 ay kaldi 100 mgbt e gecirecekler gecmesem mi ?

• Hykr0 kullanıcısına yanıt
    Hocam vodafone çağrı merkezi ping sorunu ile ilgili bir şey yapamıyor. Elimizde olan bir şey yok biz;buradan bir şey yapamıyoruz diyor. Nisan ayından beridir uğraştım ama yok sorunun neden kaynaklandığını bile araştıracak hizmetleri yok.
  • Bugün 00:19:06 Konu Sahibi DahaCevap
    Antalya!!!
    Çoğumuz Vodafona Ön Yargılıyız biliyorum ama bu fiyatlar hiçbirinde yok .
    Antalya'nın neredeyse Her yerine Pilot Bölge Olarak Altyapı döşeyen Vodafone FiberMax Evinizdeki Kutuya Kadar Degil Dairenizdeki Modeme Kadar Cam Kablo Çekiyor ve öğlene kadar olan basvuruları aynı gun öğleden sonra olan basvuruları birsonraki gün kuruyor Bir de Fiyatları Görmelisiniz...

25mbps 50gb Akk sonrası:16mbps =39.90TL
    50mbps 50 gb Akk sonrası :16mbps=49.90TL
    50mbps 100 gb Akk Sonrası:16mps =59.90TL
    100mbps 240 gb Akk sonrası:24mbps=74.90TL (en sevdigim)
    200mbps 240 gb Akk sonrası:32mbps=99,90TL
    Vodafone Red Abonesine +5 TL indirim Cayma Bedeli Cihaz ile 500tlye kadar Cihazsız sınırsız karşılanıyor.
    Ve en sevdigim noktaya geldik :) Taahütünün bitmesine 3 ay var ama beklemek istemiyorsun ve cayma bedelinde cok cıkıyor o zaman napıcaksın?
    Bunuda Düşündük Vodafone Fibermax ı evine baglatıyosun Diger Firmaya Taahhütün bitene kadar bize fatura ödemiyosun hatta ve hatta sana 3 ay oraya fatura ödettirdigimiz icin 2 ayda biz hediye ediyoruz :) Bence Bi Düşünmelisiniz
    Vodafone Fibermax Saha Satış Şefi : Selim Gülsolan --- 05467931412 Arayın Gelelim...

• VodafoneFibermaxAntalya kullanıcısına yanıt
    Bende fiyat,hız,kota ve kendi modemimi kullanmak cazip geldi geçtim ama oyun oynayamıyorum. Vodafone'u oyun oynamayanlara öneririm.

• 
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.