Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.196
Cevap
115
Favori
540.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    omurgaya binen yükle alakalı olmadığını düşünüyorum. eğer omurgaya binen yükle ilgili olsaydı. herkesin kota güncellenme tarihi ay içine dağıtılırdı.

örneğin benim kotam ayın 15inde sıfırlanırdı, sizinki 20sinde bir başkasının 1inde

herkesin kotası ayın 1inde sıfırlanıyor ve ayın 1inde bir sorun yaşamıyorsak, ayın 25inde ne değişecek ki hızımı düşürecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetatakan

akk kullanım miktarınız hesaplanırken, upload+download miktarına bakılıyor. ikisinin toplamı akk yı geçerse hız düşürülüyor.

hız düşürülünce upload hızıda düşürülüyormu bilmiyorum. tahminim düşürdükleri hızın tarifesinde upload hızı ne kadar veriyorlarsa o kadar verirler galiba.

örneğin hızı 24mbit e düşürdüklerinde, 24mbit için olan tariflerinde upload hızı neyse onu verirler diye tahmin ediyorum.

Hocam normal tarifelerde ikisi için ayrı ayrı 50 gb download, 50 gb upload ayrı kapasite sunuluyor. Ancak dün gördüğüm superonline ın saçma sitesinde sanıyorum 50 gb akk demişler ve upload/download hangisi önce biterse internet erişiminiz durur yazmışlar.

•  VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-Nokia modem 5gz bağlantı sonucu böyledir. 2.4 ise genelde 50 ve 40 civari. Ayrica bazi arkadaslar hiz değişimi oluyor mu diye sormuşlar, Benim çoğu testlerimde her zaman hız 100 çıktı hiçbir şekilde düşme vs olmuyor.Alt yapım Vodafone’un kendi alt yapısı.Eğer 200 Mb paketi denememi isterseniz üst pakete geçebilirim ve hız değerlerini sizlerle paylaşabilirim Benim asıl merak ettiğim vodafone da üç paketle geçişte bir sıkıntı yaşayıp Yaşayamayacağım çünkü müşteri temsilcisi ile konuştuğumda üst pakete geçtiğimde bir daha alt pakete geçemeyeceğim söylendi bence bu çok saçma o yüzden 100 Mb aldım eğer aylık 100 tl vermekten korkmuyorsanız kesinlikle ama kesinlikle 200 mb Paketini Alın tahminimce zaten fiber bağlantıların da belli bir Hız tanımlanmış ise sürekli o hızda bağlanmanız ve stabil bir şekilde mal almanız gerekir ki ben de o şekilde şu anda yani size önerim 100 Megabit İndirime 240 GB kota olan paketi gözünüz kapalı alabilirsiniz vermiş oldukları Nokia modem gerçekten çok kaliteli gibi gözüküyor henüz daha birinci haftasındayım modem de iki çeşit verici Var sanırım bir verici2,4 ile çalışıyor diğer verici ise 5gz İle çalışıyor Modem de vericilerden sadece birisine aktif edip diğerine kapatabiliyorsunuz veya ikisini aynı anda kullanabiliyorsunuz madem benim hoşuma gitti bu arada yazım ile ilgili hatalar varsa özür dilerim çünkü yazmaya o kadar çok üşendim ki iPhone’un sesli tanıma özelliği ile bu mesaj yazıyorum Merak ettiğiniz SORULAR varsa ise bana mesaj atabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: whypinkfloyd

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-Nokia modem 5gz bağlantı sonucu böyledir. 2.4 ise genelde 50 ve 40 civari. Ayrica bazi arkadaslar hiz değişimi oluyor mu diye sormuşlar, Benim çoğu testlerimde her zaman hız 100 çıktı hiçbir şekilde düşme vs olmuyor.Alt yapım Vodafone’un kendi alt yapısı.Eğer 200 Mb paketi denememi isterseniz üst pakete geçebilirim ve hız değerlerini sizlerle paylaşabilirim Benim asıl merak ettiğim vodafone da üç paketle geçişte bir sıkıntı yaşayıp Yaşayamayacağım çünkü müşteri temsilcisi ile konuştuğumda üst pakete geçtiğimde bir daha alt pakete geçemeyeceğim söylendi bence bu çok saçma o yüzden 100 Mb aldım eğer aylık 100 tl vermekten korkmuyorsanız kesinlikle ama kesinlikle 200 mb Paketini Alın tahminimce zaten fiber bağlantıların da belli bir Hız tanımlanmış ise sürekli o hızda bağlanmanız ve stabil bir şekilde mal almanız gerekir ki ben de o şekilde şu anda yani size önerim 100 Megabit İndirime 240 GB kota olan paketi gözünüz kapalı alabilirsiniz vermiş oldukları Nokia modem gerçekten çok kaliteli gibi gözüküyor henüz daha birinci haftasındayım modem de iki çeşit verici Var sanırım bir verici2,4 ile çalışıyor diğer verici ise 5gz İle çalışıyor Modem de vericilerden sadece birisine aktif edip diğerine kapatabiliyorsunuz veya ikisini aynı anda kullanabiliyorsunuz madem benim hoşuma gitti bu arada yazım ile ilgili hatalar varsa özür dilerim çünkü yazmaya o kadar çok üşendim ki iPhone’un sesli tanıma özelliği ile bu mesaj yazıyorum Merak ettiğiniz SORULAR varsa ise bana mesaj atabilirsiniz

100 mb 240 gb kota vodafone alt yapisi olanlara mi veriliyor ben sordum oyle bir paket yok dendi internet sitelerinde de gorunmuyor eski paketmi bu ben daha dun sol alt yapisiyla 100 mb 100 gb kota icin anlastim kurulum ve sozlesmeyi bekliyorum
    ayrica bana alcatel modem vereceklerini soylediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onyargisiz -- 10 Şubat 2018; 9:51:52 >

• Evet sanırım öyle, birde sanırım alt yapı yeni gelen evlere sanırım bizim fiber kasette Vodafone simgesi var ve yeni geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: Cnrps

quote:

akk kullanım miktarınız hesaplanırken, upload+download miktarına bakılıyor. ikisinin toplamı akk yı geçerse hız düşürülüyor.

hız düşürülünce upload hızıda düşürülüyormu bilmiyorum. tahminim düşürdükleri hızın tarifesinde upload hızı ne kadar veriyorlarsa o kadar verirler galiba.

örneğin hızı 24mbit e düşürdüklerinde, 24mbit için olan tariflerinde upload hızı neyse onu verirler diye tahmin ediyorum.

Hocam normal tarifelerde ikisi için ayrı ayrı 50 gb download, 50 gb upload ayrı kapasite sunuluyor. Ancak dün gördüğüm superonline ın saçma sitesinde sanıyorum 50 gb akk demişler ve upload/download hangisi önce biterse internet erişiminiz durur yazmışlar.

Superonline'ın kotalı tarifelerine bakmışsınızdır. Superonline'ın Akn'li tarifelerinde upload ya da download, ikisinden biri geçerse iki hızı da düşürüyorlar. Vodafone'da ise, download akn'sini geçersen download hızını, upload akn'sini geçersen upload hızını düşürüyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

quote:

Superonline'ın kotalı tarifelerine bakmışsınızdır. Superonline'ın Akn'li tarifelerinde upload ya da download, ikisinden biri geçerse iki hızı da düşürüyorlar. Vodafone'da ise, download akn'sini geçersen download hızını, upload akn'sini geçersen upload hızını düşürüyorlar.

evet hocam doğru söylüyorsunuz kotalı onlar zaten hizmet duruyor.

Diğer konuda ise ilk defa vodafone daki uygulamayy duydum çok şaşırdım ve ayrıca sevindim. peki hocam bu uygulama vodafone alt yapısındaki fiber de mi böyle yoksa superonline altyapısındaki vodafone hizmetinde de aynı uygulama var mı?
    Mesela ben superonline fiberde 50 mb akn downlaod u geçip jupload hızımın 1 mbit e düştüğü çok geldi başıma açıkçası hiç de memnun değilim bu konudan!

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

quote:

evet hocam doğru söylüyorsunuz kotalı onlar zaten hizmet duruyor.

Diğer konuda ise ilk defa vodafone daki uygulamayy duydum çok şaşırdım ve ayrıca sevindim. peki hocam bu uygulama vodafone alt yapısındaki fiber de mi böyle yoksa superonline altyapısındaki vodafone hizmetinde de aynı uygulama var mı?
    Mesela ben superonline fiberde 50 mb akn downlaod u geçip jupload hızımın 1 mbit e düştüğü çok geldi başıma açıkçası hiç de memnun değilim bu konudan!

İkisinde de var. Superonline fiber altyapısını kullanıp download akn'sini aşanların hız testi vardı. 100 mbit'ten 24 mbit'e düşmüşler, upload hala 5 mbit'ti. Zaten fibermax'ın sitesinde kampanya detaylarında da bu şekilde yazıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

•  VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

An itibari ile 200mbps pakete geçmiş bulunmaktayım :Dhttp://www.speedtest.net/result/7046322381

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whypinkfloyd -- 10 Şubat 2018; 14:7:2 >

• kaliteli bir cat 6 kablo ile kablulu hız iyi gibi ama kablosuz 30 mb hız az değil mi siz de nasıl yorumunuza göre sözleşme konusuna karar vericem
  • quote:

Orijinalden alıntı: yabancı34

kaliteli bir cat 6 kablo ile kablulu hız iyi gibi ama kablosuz 30 mb hız az değil mi siz de nasıl yorumunuza göre sözleşme konusuna karar vericem

Modem olarak alcatel demiştiniz huawei 255s geldi değil mi :) Söylediğim gibi oldu sanıyorum.

Modeme kablosuz olarak hangi standartta bağlısınız 2.4 ghz mi 5 ghz mi ? Benzer düşük performans bizim superonline fiber de de olabiliyor sanıyorum. Hatırladığım kadarıyla cep telefonu ile 5ghz olarak bağlanırsanız speedtest verileriniz biraz daha artar diye düşünüyorum.

Bu yüzden bu huawei 255s den memnun değiliz genel manada kablosuz kalitesi düşük bir modem. Kabloluda ise normal olarak başarılı.
  • ps4'de ping-lag durumu veya bağlantı kalitesi nasıl? Şu an uydunet kullanıyorum ve 4-5 çubuklu oyunlarda (Bağlantı durumu çok kötü-kötü-orta-iyi-çok iyi sırayla çubuksuz- bir-iki-üç-dört çubuk) çoğu zaman iki ve altı alıyorum, çok çok nadir ayda yılda bir de üç çubuğu görebiliyorum.

LoL'de de euw serverında 61-62, Tr serverında 20-22 arası ping alıyorum.

İki konudan birinde veya ikisinde fark etmez tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Taahhütüm bitiyor Haziran'da, duruma göre erkenden Vodafone'a geçebilirim.
  • quote:

quote:

kaliteli bir cat 6 kablo ile kablulu hız iyi gibi ama kablosuz 30 mb hız az değil mi siz de nasıl yorumunuza göre sözleşme konusuna karar vericem

Modem olarak alcatel demiştiniz huawei 255s geldi değil mi :) Söylediğim gibi oldu sanıyorum.

Modeme kablosuz olarak hangi standartta bağlısınız 2.4 ghz mi 5 ghz mi ? Benzer düşük performans bizim superonline fiber de de olabiliyor sanıyorum. Hatırladığım kadarıyla cep telefonu ile 5ghz olarak bağlanırsanız speedtest verileriniz biraz daha artar diye düşünüyorum.

Bu yüzden bu huawei 255s den memnun değiliz genel manada kablosuz kalitesi düşük bir modem. Kabloluda ise normal olarak başarılı.

evet hocam vodafone merkez alcatel marka demisti bugun kurulum icin arayan huwai dedi ve bu geldi hakli ciktiniz:) kablolu hiz cat 6 kabloyla iyi memnun kaldim ama kablosuz cepten 5 ghz ile hiz 35-40 mb lerde geziyor normal midir bu hizlar kabul edilebilir mi sizde nasil modem arayuzde herhangi bir ayara gerek varmi

ve en onemli sorum HANGİ HİZ TESTİ DAHA DOGRU ?

• 3 gündür sürekli müşteri temsilcileriyle konuşuyorum, evin önünde vodafone kutusu var, kullanan komşu var ama ısrarla bölgenizde altyapımız yok dediler. 3.günde, nihayet bugün evet varmış şeklinde dönüş aldım, ancak bu sefer de bana internetteki tarifeleri sunuyorlar.

Vodafone un kendi altyapısı var ama ne 200 mbit ne de 100 mbit 240 gblık paketine geçirmiyorlar.

Çok ilginç gerçekten, forumda bir sürü arkadaş var bu paketlere geçebilen, vodafone kendi altyapısına bir ayrı davranıyor diyorlardı ama müşteri hizmetleri bu konuda hiçbir şey yapmadı. Mecburen ttnete devam edeceğim.

• quote:

quote:

quote:

evet hocam vodafone merkez alcatel marka demisti bugun kurulum icin arayan huwai dedi ve bu geldi hakli ciktiniz:) kablolu hiz cat 6 kabloyla iyi memnun kaldim ama kablosuz cepten 5 ghz ile hiz 35-40 mb lerde geziyor normal midir bu hizlar kabul edilebilir mi sizde nasil modem arayuzde herhangi bir ayara gerek varmi

Hocam açıkçası ben superonline da 25 mbit kullandığım için beni çok etkilemiyor. Üst hızlarda bu aptal modem nasıl tepki veriyor inanın bilmiyorum. Ben 2.4 ghz 20 mhz ve wireless N için bir ayar yaptım modem en stabil o şekilde çalışıyor. 5ghz bağlanmıyorum modeme bile, onu kapattım. PC deki modemim eski model 5ghz desteği yok.

Eğer geceleri 02 - 08 arası PC laptopu ile kablolu download yapmam diyorsanız bence 50 mbit e geçin, boşuna fazla para vermeyin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam açıkçası ben superonline da 25 mbit kullandığım için beni çok etkilemiyor. Üst hızlarda bu aptal modem nasıl tepki veriyor inanın bilmiyorum. Ben 2.4 ghz 20 mhz ve wireless N için bir ayar yaptım modem en stabil o şekilde çalışıyor. 5ghz bağlanmıyorum modeme bile, onu kapattım. PC deki modemim eski model 5ghz desteği yok.

Eğer geceleri 02 - 08 arası PC laptopu ile kablolu download yapmam diyorsanız bence 50 mbit e geçin, boşuna fazla para vermeyin.

sagolun hocam 50 mb alirsam bu seferde hiz daha da duser diye cekiniyorum birde kota dolunca o 16 mb olacak biraz modemi kurcaliyim bakalim bi karar veririz artik

• quote:

mrb arkadaslar yardimci olur musunuz

az once sol altyapisiyla vodafone fibermax baglandi

paket 100 mb 100 gb kota

modem huwai 255s

bu resimler laptop wifiye ait

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

bu resimler laptop kablolu ama kablo cat6 degil ttnetin eski sari kablosu

bu resimde mi 5 cep tel wifisine ait

vodafone merkezle gorustum bikac guncelleme yapildi merkezden ama son durum bu merkez kablolu 80 hiz normal diyor kablosuz 30 dusuk dedi 14 gun cayma surem var sizde nasil hizlar 50 mb hiza imza atsam 50 mb hizi sabit alir miyim kararsiz kaldim ne dusunuyorsunuz

bilgisayarınız biraz eski gibi o yüzden kablolu da 70 normal. kablosuz için de modemi 5 ghz moduna alıp bir daha test yapın telefondan.a

• Arkadaşlar ben geçen sene Mart-Nisan ayında alt yapı tamamlandıktan sonra 1 haftalığına kayıt yaptırıp iptal etmiştim. 100 Mbps hız almıştım fakan 70i 80i anca alabiliyordum, LoL'de ve PS4 oyunlarında online bağlantı da kötüydü, bu yüzden cayma hakkımızı kullandık. Bu sene tekrar gelmeye başladılar kapıya düzelttik falan diyorlar da satıcı tabii ki düzelttik diyecek. Gerçekten düzelttiler mi istenilen hızı alabiliyor musunuz?

Modem olarak Alcatel vereceklermiş, en iyi modem hangisidir hangisi istemeliyim? Bir el atıverin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

quote:

mrb arkadaslar yardimci olur musunuz

az once sol altyapisiyla vodafone fibermax baglandi

paket 100 mb 100 gb kota

modem huwai 255s

bu resimler laptop wifiye ait

bu resimler laptop kablolu ama kablo cat6 degil ttnetin eski sari kablosu

bu resimde mi 5 cep tel wifisine ait

vodafone merkezle gorustum bikac guncelleme yapildi merkezden ama son durum bu merkez kablolu 80 hiz normal diyor kablosuz 30 dusuk dedi 14 gun cayma surem var sizde nasil hizlar 50 mb hiza imza atsam 50 mb hizi sabit alir miyim kararsiz kaldim ne dusunuyorsunuz

bilgisayarınız biraz eski gibi o yüzden kablolu da 70 normal. kablosuz için de modemi 5 ghz moduna alıp bir daha test yapın telefondan.a

5ghz moduyla modemin altindan ve yaklasik 5 metre mesafeden iki ayri test sonuclari bunlar pc i7 islemci 8 gb ram 6 yillik lg ama windows 7 birde cat6 degil dedi kurulumu yapan arkadaslar cat 6 alip deneyince onun sonuclarinida atarim bu modemin wifi degerleri nasil sizce telefon bu arada xiaomi mi 5

• quote:

Orijinalden alıntı: Teemo Erdoğan

Arkadaşlar ben geçen sene Mart-Nisan ayında alt yapı tamamlandıktan sonra 1 haftalığına kayıt yaptırıp iptal etmiştim. 100 Mbps hız almıştım fakan 70i 80i anca alabiliyordum, LoL'de ve PS4 oyunlarında online bağlantı da kötüydü, bu yüzden cayma hakkımızı kullandık. Bu sene tekrar gelmeye başladılar kapıya düzelttik falan diyorlar da satıcı tabii ki düzelttik diyecek. Gerçekten düzelttiler mi istenilen hızı alabiliyor musunuz?

Modem olarak Alcatel vereceklermiş, en iyi modem hangisidir hangisi istemeliyim? Bir el atıverin.

size hangi modemi vermislerdi wifi hizlariniz nasildi

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.