Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
116
Favori
540.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://www.youtube.com/watch?v=WAIDGqnJbNE&t=19s
    ayrıca buda benim testim
  • 240gb 64mbps paketim 2 yıllık anlaşması doluyor, yeni paket neler var bilgilendirecek var mı?
  • vodafone netin sitesi hangisi. kampanyaları tarifeleri görmek istiyorum bulamadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilephone

vodafone netin sitesi hangisi. kampanyaları tarifeleri görmek istiyorum bulamadım

http://www.vodafone.com.tr/Net/evde-internet.php
  • Cumartesi günü los ışığı yandı internet çalışmamaya başladı, haftasonu çalışmıyoruz pazartesi geliriz dediler, her gün arıyorum bir gelişme yok, yine haftasonu geldi diyecekler. Tahmini ne zaman gelirler, vodafone konusunda tecrübeli olanlar fikir verebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarampol

Cumartesi günü los ışığı yandı internet çalışmamaya başladı, haftasonu çalışmıyoruz pazartesi geliriz dediler, her gün arıyorum bir gelişme yok, yine haftasonu geldi diyecekler. Tahmini ne zaman gelirler, vodafone konusunda tecrübeli olanlar fikir verebilir mi?

kablo ucu kırılmıştır kabloları bükmemek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: HakanG22

quote:

Orijinalden alıntı: sarampol

Cumartesi günü los ışığı yandı internet çalışmamaya başladı, haftasonu çalışmıyoruz pazartesi geliriz dediler, her gün arıyorum bir gelişme yok, yine haftasonu geldi diyecekler. Tahmini ne zaman gelirler, vodafone konusunda tecrübeli olanlar fikir verebilir mi?

kablo ucu kırılmıştır kabloları bükmemek lazım

kabloya dokunmadım bile, sabah vardı internet evden çıktım, akşam yoktu
    2 sene superonline kullandım hiç böyle bir şey denk gelmedi, enteresan

bu sorun haricinde f/p olarak gayet iyi vodafone, bunu da ne zaman çözerler kısmet
  • sarampol S kullanıcısına yanıt
    pazartesi dahil bugun 4 gun bitti cok yavasmis sizin ekipler hangi il ilce henuz bir sorun yasamadim ama 2 gunden fazlasi bence fazla twitterdan yazinca hizli cozum bulduklarini okumustum forumda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, vodafone netin 69,89 tl lik vdsl internetin taahhüt süresi 30.03.2018 de bitiyor. Lakin bu hafta başka bir adrese taşınıyoruz. Müşteri hizmetleri ise taşınacağımız adreste vdsl olmadığını adsl olduğunu söylüyor. Bu durumda nakildan dolayı aynı hizmeti alamadığım için hizmeti iptal ettirirsem ceza ödermiyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: gareysar

Arkadaşlar, vodafone netin 69,89 tl lik vdsl internetin taahhüt süresi 30.03.2018 de bitiyor. Lakin bu hafta başka bir adrese taşınıyoruz. Müşteri hizmetleri ise taşınacağımız adreste vdsl olmadığını adsl olduğunu söylüyor. Bu durumda nakildan dolayı aynı hizmeti alamadığım için hizmeti iptal ettirirsem ceza ödermiyim?

Müşteri hizmetlerinden öğrenin cayma bedeli çıkarsa taşınsanızda aboneliği kapattırmadan 1 ay boşta bekletin en azından cayma bedeli yerine 1 fatura fazladan ödemiş olursunuz

• Merhabalar ben de superonline fiberden vodafone net e geçmeyi düşünüyorum. Binada superonline fiber altyapısı var ve bu altyapı üzerinden vodafone net fiber verilebilir dedi. 100mbit hız paketini alsam hız superonline gibi sorunsuz gelir mi sıkıntı yaşar mıyım sizce ? Soruyu sormamım sebebi adsl lerde başka bir sağlayıcısının altyapısını kullanan firmaların internet kalitesi ana firma kadar iyi olmuyor bunda da öyle bir sorun yaşar mıyım ?
  • sol karşılaştırmak isteyen buraya bi baksın katılımlarınızı bekliyoruz. vdf fiyatlar iyiymiş https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/131427899

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaq999 -- 17 Şubat 2018; 16:56:57 >
  • arkadaşlar fiber degilde vdsl var acaba fibermax 100mbit 240 gb paketini kullanabilir miyim vdsl de oluyor mu?
  • 2017 10. Ayda geri gönderdiğim modem için 2018 2. Ayda 250 TL fatura keamişler. Modemi gönderdim teslim aldığınızın kayıtları mng kargonun sitesinde dahi var diyorum , müşteri temsilcileri birbirine yönlendirip cahil cahil konuşmaktan başka birşey yapamıyor. Altını çizerek söylüyorum Türkiyedeki en cahil müşteri hizmetleri danışmanları vodafone nettedir !

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TITAN kullanıcısına yanıt
    maalesef olmaz.
  • Arkadaşlar süperonline fiberden modem yüzünde memnun değilim wifide kopmalar oluyor ve sol modem değiştirmiyor mayıs ayında taahütüm bitiyor wodafone geçmeyi düşünüyorum.sitesinden baktığımda bayağı marka modem var problem yaşamayacağım çekim gücü en iyi modem olarak hanğisini tavsiye edersiniz birde istediğimiz modemi getiriyorlarmı ev telefonuda süperonlineda internetle beraber wodafone taşıyabilirmiyiz.
  • cavit63 kullanıcısına yanıt
    o modemlerin hepsi vdsl modemler, vodafone fiber internet için NOKIA marka modem veriyor 5GHZ wifi destekli, cihaz kaba ama ara yüzü basit, şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım.
  • kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    Bilği için teşekkürler
  • Ben de bağlatmış bulunuyorum birkaç gün önce, buraya yazacağım yazacağım unutuyorum kaç gündür. Çarşamba günü gelip kurdular 10 dakikada geldi internet falan hiç sıkıntı yaşamadım.

Öncelikle Uydunet-Kablonet 50 Mbps /250 AKK kullanıyordum. Memnun sayılırdım arada arızalar oluyor ama onun dışında kötü değildi. Kablolu bağlantı ile LoL'de Batı Avrupa sunucusunda 63-66 civarı, TR sunucusunda ise 20-22 arası ping alıyordum. Hızımı da 50 olarak alıyordum direk.

Vodafone'da 200 Mbps / 240 AKK'ye geçtim. Nokia modem getirip kurdular. Modemin 5 Ghz bağlantısı sadece yakın odalardan çekiyor, 2.4 Ghz olanının çekim gücü daha yüksek. 5 Ghz olan 200'ün üzerinde rahatça hız veriyor. 205 civarı çıkıyor çoğunlukla, 210 da gördüm. 2.4 Ghz olan ise kapasitesi 45 Mbps civarı olduğu için o kadar verebiliyor.

Kablolu bağlantı ile Lol'de Batı Avrupa sunucusunda 60 ping, TR sunucusunda ise 19 ping alıyorum. Kardeşim PUBG, CS-GO ve Rainbow Six oynuyor o da bağlantısının daha iyi olduğunu söyledi.

Ayrıca Playstation 4 bağlantısı Uydunet'e göre çok daha iyi. Bilgisayar oyunlarında pek fark olmasa da oradaki sonuçtan çok daha memnunum kısacası.

Speedtest'teki ping sonuçarına gelecek olursak İzmir Yeşilyurt'ta oturuyorum, İzmir serverlarını seçip test yapınca 15-20 arası ping çıkıyor. İstanbul sunucusu seçip yapınca da 5 ping çıkıyor nasıl iş anlamadım. Yurtdışı sunucularından Frankfurt 53-54 ping çıktı diğerlerini hatırlamıyorum ama onlar da Uydunet'e göre daha iyiydi.

Kısacası epey memnunum. Vodafone'a geçme sebebim Uydunet'in yeni fiyatlarının çok pahalı olmasıydı. Vodafone müthiş daha ekonomik ve gördüğüm kadarıyla daha kaliteli, yani geçmek için bir sakınca görmüyorum. Ben 2016 Mart'ında ilk kurulduğu zaman geçmiştim, Alcatel modem vermişlerdi ve bağlantı çok kötüydü. O zaman iptal etmiştim birkaç gün içinde fakat gözlemlediğim kadarıyla kendilerini geliştirmişler. Hiçbir sorun görmedim şu 5 günlük süreç içerisinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Teemo Erdoğan

Ben de bağlatmış bulunuyorum birkaç gün önce, buraya yazacağım yazacağım unutuyorum kaç gündür. Çarşamba günü gelip kurdular 10 dakikada geldi internet falan hiç sıkıntı yaşamadım.

Öncelikle Uydunet-Kablonet 50 Mbps /250 AKK kullanıyordum. Memnun sayılırdım arada arızalar oluyor ama onun dışında kötü değildi. Kablolu bağlantı ile LoL'de Batı Avrupa sunucusunda 63-66 civarı, TR sunucusunda ise 20-22 arası ping alıyordum. Hızımı da 50 olarak alıyordum direk.

Vodafone'da 200 Mbps / 240 AKK'ye geçtim. Nokia modem getirip kurdular. Modemin 5 Ghz bağlantısı sadece yakın odalardan çekiyor, 2.4 Ghz olanının çekim gücü daha yüksek. 5 Ghz olan 200'ün üzerinde rahatça hız veriyor. 205 civarı çıkıyor çoğunlukla, 210 da gördüm. 2.4 Ghz olan ise kapasitesi 45 Mbps civarı olduğu için o kadar verebiliyor.

Kablolu bağlantı ile Lol'de Batı Avrupa sunucusunda 60 ping, TR sunucusunda ise 19 ping alıyorum. Kardeşim PUBG, CS-GO ve Rainbow Six oynuyor o da bağlantısının daha iyi olduğunu söyledi.

Ayrıca Playstation 4 bağlantısı Uydunet'e göre çok daha iyi. Bilgisayar oyunlarında pek fark olmasa da oradaki sonuçtan çok daha memnunum kısacası.

Speedtest'teki ping sonuçarına gelecek olursak İzmir Yeşilyurt'ta oturuyorum, İzmir serverlarını seçip test yapınca 15-20 arası ping çıkıyor. İstanbul sunucusu seçip yapınca da 5 ping çıkıyor nasıl iş anlamadım. Yurtdışı sunucularından Frankfurt 53-54 ping çıktı diğerlerini hatırlamıyorum ama onlar da Uydunet'e göre daha iyiydi.

Kısacası epey memnunum. Vodafone'a geçme sebebim Uydunet'in yeni fiyatlarının çok pahalı olmasıydı. Vodafone müthiş daha ekonomik ve gördüğüm kadarıyla daha kaliteli, yani geçmek için bir sakınca görmüyorum. Ben 2016 Mart'ında ilk kurulduğu zaman geçmiştim, Alcatel modem vermişlerdi ve bağlantı çok kötüydü. O zaman iptal etmiştim birkaç gün içinde fakat gözlemlediğim kadarıyla kendilerini geliştirmişler. Hiçbir sorun görmedim şu 5 günlük süreç içerisinde.

hayirli olsun

vodafone alt yapisi degilmi sizinki

modem 2.4 te wifi 45 mb gecmiyor mu laptop ve telefonla

modem 5 gh de laptop ve cepten wifi hizi kac mb

aylik ucret ne kadar bu pakette ?

• 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.