Şimdi Ara

Vodafone.net'teki sınırlamalar ve/veya kısıtlamalar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2-3 ay önce benzer bir soruyu superonline için sormuştum,

Binamda FTTB superonline 100mbps altyapı var, ancak ben superonline 'daki ksıtılamalar sebebi ile Comnet VDSL üzerinden 100/8 bir paket kullanıyorum.

Vodafone'daki bazı paketlerdeki 20mbps upload hızı dikkatimi çekiyor.

Şimdi ben superonline FTTB altyapıdan vodafone aboneliği başlatsam,

1- DNS değiştirerek erişimi engeli bulunan VPN servislerinin siteleri, yine zaman zaman yasaklanan IMGUR/Giphy ve benzeri imaj içerik sitelerine DNS değiştirerek erişebiliyor muyuz ? Yoksa DNS değişse bile girişler engelleniyor mu ?

Pek çok küçük internet servis sağlayıcısında sadece DNS değiştirip her yere erişmek mümkün. Vodafone'da da DNS değiştirmek yeterli mi ?

2- Diğer sorum şu, youtube ve torrent tarafında band genişliği sınırlaması var mı ? Youtube ve Netflix videolarını 4k izlemekte sıkıntı yaşanıyor mu ? Gece gündüz kullanımlarda çok fark oluyor mu ?

3- Bir de gördüğüm kadarı ile 20mbps upload sadece "genç" paketlerde var. Ancak ben ne vodafone hatta sahibim ne de yaşım bu paketleri almaya müsait. Bu noktada ne yapabilirim?

Torrent ile kaynağı bol olan içeriğe eriştiğimde 100 megabit paket hızım varsa saniyede 7-8 megabyte download edebilir miyim ? :u anda 100mbps VDSL ile günü her saati 10 megabit download yapabiliyorum.

Tek derdim yüksek upload hızına erişebilmek.

• SoL FTTH üzerinden kullanıyorum ve ne yazık ki DNS Hijack olayı var, hatta son zamanlarda iyice abarttılar VPN bile çalışmaz oldu.Geçen sene de bir ara böyle yaptılar ve yavaş yavaş düzelmişti bir ara ama bu aralar (1-2 haftadır) rezil bir bağlantı yaşıyorum VDF'de.

EDiT: İşyerimde TT VDSL altyapıda VDF kullanıyorum ve bu sorunları yaşamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charmlander -- 17 Mayıs 2021; 17:49:6 >
  • 20 mbps upload Vodafone un kendi alt yapısında geçerli. Superonline alt yapısı üzerinden bu upload i vermiyor sanırım.
  • Vodafone mu kullanıyorsunuz hala ? 😂😂
  • Evet, 100/20mbps 107tl kullanıyorum, varsa aynı fiyata daha iyisi söyleyin bizde bilelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

20 mbps upload Vodafone un kendi alt yapısında geçerli. Superonline alt yapısı üzerinden bu upload i vermiyor sanırım.

Eğer öyle ise, bizim hayaller suya düştü,

Şansa bak, hem kablonet hem superonline fiber olan evde yaşıyorum ama sınırsız, kısıtlamasız yükse hızlı upload olan bir hizmeti ancak VDSL üzerinden alıyorum.

Kablonette upload 5mbps,

Superonline'de 10mbps ama bir sürü yasak var kısıtlama var.

VDSL üzerinden aldığmız 8mbps'e kaldık.

Eski evimde 1000/150 turknet fiber kullanıyordum 88 liraya  

• tuzsuz_deli_bekir kullanıcısına yanıt
    Vodafone gerçekten kötü bir sağlayıcı zaten. Bu kadar kısa zamanda bu kadar aboneyi nasıl topladı ben hayret ediyorum. Ne doğru düzgün kampanyası var. Ne doğru düzgün ping verebiliyor. Bir de 24 ay taahhütlü. Müşteri hizmetleri de aşırı kötü. Gsm deki ismini bir de superonline nin yıllardir zor bela getirdigi alt yapıyı kullanıp abone topladı.
  • arkadaşlar merhaba vodafone nete geçtim yaklaşık 3 aydır kullanıyorum, neredeyse hergün internette kopmalar oluyor. ds ve us ışıkları maviye dönüyor birkaç dakika içinde yeniden sarı oluyor ve toplam beş dakika kadar internet kesintisi oluyor. vodafone nette bunu yaşayanlarınız oluyor mu?

• lütfen vodafone net kullanmayın. 24 ay taahhüdüm olmasa yarın çıkarım. TSOL altyapısı kullanıyorum.

Özellikle 1-2 aydır gün ortası kopukluklar,

oyunlarda pingin fırlaması (öyle bir fırlama ki o an istanbul içinde bile 70 ping görüyorum ve loss %20 civarlarında geziyor, discord gibi uygulamalar da genelde o anda çöküyor),

verdikleri rezalet router (superonline'ın verdiği routerlar, bir çöp için 24 ay boyunca 7 TL modem kirası ödeyeceğim),

ilk kurulumda yaşadığım sıkıntılar,

evi taşıdıktan sonra 45 gün nakil beklemem (bu süreçte müşteri hizmetleri hiçbir şey yapamadı),

vodafone yanımda uygulamasındaki ev interneti bölümünü kapatmaları (şu an kullanabileceğiniz bir mobil uygulaması yok),

İnternet'in bulunuşundan bugüne kadar değişmeden geldiğine inandığım online işlemler (işlememeler),

24 ay taahhüt saçmalığı...

zorlasam biraz daha sayarım herhalde.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.