Şimdi Ara

Vodafone kapsama alanıyla ilgili herşey burada... (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.332
Cevap
0
Favori
125.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu şikayetimi vodafone müşteri hizmetlerine iletmiştim. bakırköy incirli- şirinevler arasında metroda ne zaman telefonla görüşebileceğiz diye, dediğim yerleri haziran ayında kapsama altına alacaklarmış.

quote:

Orjinalden alıntı: s.volkan

İstanbul Metrolardada yok :D
  • Yeni açılan BURSA KENT MEYDANI na vodafone yeni bir baz istasyonu kurdu.
    henüz aktif değil
    Vodafone dan baz istasyonu kurmaya tam gaz devam
  • ankara metrosuna umarım en kısa sürede konur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Asia Eagle

Yahu yeter arkadaslar Turkcell=Kazikcell birakin bu hayranligi adamlar milleti soyup sogana ceviriyor. Ne var bu Vodafone 'da cekmiyo cekmiyo diyorsunuz ya benim hizmet anlayasim farkli yada bizim millet kaziklanmadan cok hosuna gidiyor! Vodafonun GPRS 'den tutun tum hizmetlerini full kullaniyorum ve cok yerede gidiyorum problem yok Turkcell neden Vodafone kampanya baslatinca tarifeleri indiriyor bos verin bunlari adamlar hizmet veriyorum diyor ne hizmeti aynisi Vodafon'da var. 1 baz istasyonu kurmak o kadar zorki enaz 6ay-1sene degisiyor gerekli yasal izinler vs. vs. . Zamaninda belki hatirlayaniniz vardir Uzan gurubu Tansu Ciller hukumeti zamaninda takistiginda Telsime 1,5 sene devlet hic bir yatirim yaptirmadi sirf sahsi sorun yuzunden Kadin Uzanlara gicikligindan olan vatandasimiza oldu.Bu sirada Turkcell firsattan istifade tekel oldu fiyatlari hep max. seviyede 1 Dk. : 10 kontor. Ne zaman Telsim veya Vodafone ses getirecek kampanya yapsa Turkcell hemen korkudan abone kaybederiz diye fiyati asagi cekti arkadaslar bence Vodafone tesekkur etmek lazim Turkcell ve Avea'nin fiyatlarini indiriyor. Umarim onumuzdeki senelerde milletimize bu rekebet yansimasi. Vodafone 'da en kucuk ornek 1dk: 1kontor heryone kutlamak lazim diger operatorler kendi arasinda konusturmuyor 1 kontore. Ogrenci hatti 5dk. = 1 Kontor. Diger konu kapsama icin sayet sorun yasanan yer icin mh@vodafone.com.tr mail atilirsa muhakkkak ilgileniyorlar.

Butun basin tiras En Buyuk Besiktas (Alayina Gider) ÇARŞI TURKCELL'E KARŞI

en son çok sağlam bir yerden duyduğum turkcell in 15000 baz istasyonuna karşılık diğerlerinde birinin 8500 diğerinin de 9000 civarıydı. neredeyse iki katı. bu yüzden turkcell heryerde çekiyor. diğerleri özellikle kalabalık yerlerde patlamamak için kapasiteyi yarıya düşürüp ses kalitesinden veya bağlantının sürekliliğinden ödün verirken turkcell orada üstüne bir de edge ile internete bağlıyor(aslında 3g ile bağlıyor ama adamların birinde o teknoloji diğerinde edge bile yok daha. ihaleyi bu yüzden baltaladıklarından turkcell de lisansı alamadı) neticede bu baz istasyonlarının işletme ve bakım giderleri vs var.

adamların tek derdi abone toplamak. sana verdikleri hizmetin kalitesinden çok abone sayısının artmasına bakıyorlar. o yüzden öyle kampanyalar yapıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whoops -- 9 Mayıs 2008; 16:43:07 >

• Aslında tamı tamına 1 sene önce şu günlerde ben sakaryada bulunduğum adreste ses EKO su yankı sorunun çok çok yaşıyordum

o zaman vodafone hiç yatırım yapmıyordu sakaryada

ve bu eko yüzünde bizim bçölgede toplu şikayet kayıtları açtık hepimiz hatlarımızdan geri glen dönüşlerde

fatih bey sakarya böge planlamacısıo ilgikendi hep bizle sağolsun dediğini haturlıyorum

şuan half qualty kullanıyoruz demiştio zaman

eğer full yaparsak bu sefer sürekli şebeke meşgul hatası alınır çünkü seviye yükseldiği ses kalitesi vebhizmet kalitesi yükselceceği için baz istasyonunu ondan eski kapasite 50 hat ise full da 15 -e iner dedi o yüzden half en düşük seviyede tutuyoruz dedi bazlarımız

ama tee 1 sene önceydi şuan dediğim bölgede en aşşa 4 yreni baz açıldı yüzde yüz hafiflediğine inanıyorum bizim Kamisli baz istasoyunun önceden kocaman bir bölgeye tek başına yetiyordu şimdi aynı bölgede 3 noktada yeni baz + Kamisli istasyonu var çok çok iyi olduğunu düşünüyoeum ve sakaryada zaten vodafone .çok iyiydi şimdi çok çok çok iyi oldu

• Avcılarda Telekom bayisinden arandım Telsim hattan

Malesef çekmiyor GİBİYDİ..Ses gidip gidip geliyordu..

Turkcdellden arandım sonra..

O bölgede yaşayanlarda durum nedir?
  • yai doğaldır bizim evde de aynı sorun yaşanıyor ses gidip geliyor full çekmesine rağmen hala düzeltemediler vodafone 6 tane farklı yerden geliyor

aveada oda öyle 7 -8 farklı yerden geliyo ama konuşturuyor sorunsuz
  • bursa otobüs terminali baz istasyonu yenilendi
    eski kısa cihazlar söküldü ve boyları daha uzun olan cihazlar takıldı.

m.akif. mahallesinin yakınlarına kule dikilerek baz geçiş istasyonu kuruldu
  • quote:

Orjinalden alıntı: çok geç

bursa otobüs terminali baz istasyonu yenilendi

m.akif. mahallesinin yakınlarına kule dikilerek baz geçiş istasyonu kuruldu

ewet o kule bizim ewden gözüküyor birsürü topaç var üzerinde bağlantıyı sağlamak için yakında aveada el atar oraya bence
    zaten yeni baz dikildi avea istiklal mah diye ama nerde bilmiyom yeri
  • quote:

hocam o paletler türkcell in ?olması lazım çünkü türkcell kullanıyor onları aynıları ihsaniye istasyonunda da hürriyet postanesi direğindede var orasıda yenilendi yakın zamanda çünkü türkcell bütün bazları yeniliyor tahminen 3g için hazırlık yapıyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: hepsi1lesme16

quote:

hocam o paletler türkcell in ?olması lazım çünkü türkcell kullanıyor onları aynıları ihsaniye istasyonunda da hürriyet postanesi direğindede var orasıda yenilendi yakın zamanda çünkü türkcell bütün bazları yeniliyor tahminen 3g için hazırlık yapıyor...

turkcellin baz istasyonu boykoop binasının üzerinde yani kulede değil
    boyu en uzun olan kule vodafoneun ve eski cihazların 2 katı boyunda yeni cihazlar takıldı(daha güçlü galiba)
    vodafoneun yanındaki kule aveanın
    vodafone bursada çok iyi çalışıyor kapsama alanı konusunda
    darısı diğer illerin başına

• hocam çekiyoki açık alan bursa içi %99.8 kapsama verdi otobüs duraklarında vardı yazıyordu kapsamanın tadını çıka diye kampanya yapmıştı ne kadar konusursan o kadar kontor hediye diye

boykoop binanın üzerinde ama benim bildiğim türkcell kullanıyor görmedden bişi demek istemiyorum terminale işim düşünce bakarım
  • quote:

quote:

quote:

turkcellin baz istasyonu boykoop binasının üzerinde yani kulede değil
    boyu en uzun olan kule vodafoneun ve eski cihazların 2 katı boyunda yeni cihazlar takıldı(daha güçlü galiba)
    vodafoneun yanındaki kule aveanın
    vodafone bursada çok iyi çalışıyor kapsama alanı konusunda
    darısı diğer illerin başına

peki merak ettiğim bir soru var bunun vodafone turkcell veya avea olduğunu nasıl anlayabiiyorsunuz

• bana göre
    1. yol
    kasaları yeşil renk avea eski aria bazları beyaz renkte olyor çok nadir var cok ince palet kullanıyor
    kasaları kırmızı olan vodafone artık beyaz kasa kullanıyor
    kasaları mavi beyaz ucları mavi olanda türkcelle ait
    sana resimlerini çekip gösteririm bizim mahallede hepsi bi evin çatısında
  • quote:

bana göre
    1. yol
    kasaları yeşil renk avea eski aria bazları beyaz renkte olyor çok nadir var cok ince palet kullanıyor
    kasaları kırmızı olan vodafone artık beyaz kasa kullanıyor
    kasaları mavi beyaz ucları mavi olanda türkcelle ait
    sana resimlerini çekip gösteririm bizim mahallede hepsi bi evin çatısında

bilgi için teşekkürler resimler iyi olur bu bağlamda

• bilgi için teşekkürler resimler iyi olur bu bağlamda

• **avea baz istasyonları çok ince çubuklar şeklinde
    altındaki kabin genellikle açık yeşil renkli beyazda olabiliyor
    gördüğün yuvarlak kirlenmiş beyaz rengi gibidir
    **turkcell baz istasyonu kalın ve köşeleri çizgilerle ayrılmıştır
    altındaki kabin mavi çizgili veya beyazdır.
    gördüğün yuvarlak kirlenmiş beyaz rengi gibidir
    **vodafone baz istasyonu kalın köşeleri çizgilidir.
    yenileme çalışması yapılanlarda köşeleri oval ve altında bir marka yazar.
    altındaki kabin kırmızı çizgili veya beyazdırt.
    üzerindeki yuvarlak cihazlar bembeyazdır hemen ayırt edilir.
  • valla bence vodafone 2016 yanı 8 sene sonra full tam duzelır dıyorum yenı yansıtıcılar sıstemler konulacak bırden olmaz ornek turkcel ve turkcel hala yansıtıcı dıkıyor ve hala yatırım yapıyor bu enkaza bınayı yapmaya yenı basladılar
  • bır yahudı sozu ucuz mala para verecek kadar zengın degılım suan ıcın turkcel bence bır numara avea ve vodafone daha cok ıslerı var
  • denizköşkler, ambarlı ve merkez mahallesinde avea'dan daha iyi diğer bölgeleri bilemiyorum

quote:

Orjinalden alıntı: s.volkan

Avcılarda Telekom bayisinden arandım Telsim hattan

Malesef çekmiyor GİBİYDİ..Ses gidip gidip geliyordu..

Turkcdellden arandım sonra..

O bölgede yaşayanlarda durum nedir?

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.