Şimdi Ara

Vodafone e-sim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
7
Favori
13.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 60
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 13 saat 43 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 7
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • maaart (28 mesaj) surfer (27 mesaj) Backspace7 (23 mesaj) yuzyirmi (9 mesaj) tubytube (6 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (89 mesaj) Mobil (33 mesaj) Mini (12 mesaj) Uygulama (68 mesaj)
  • @
8 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    64 Mesaj

Ben söyleyeyim, bir arkadaş hat taşıma ile e-sim e geçişte ücret ödememiş. Bilginize.
    |
    |
    Night_Noise kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6565 Mesaj

Hayır almıyorlar taşıma yaparken. Sıkıntı bayilerde esim olmaması.
    |
    |
  • Yarbay
    2116 Mesaj

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Eve gidene kadar cevap gelmeyince Vodafone bayisine uğramamıştım. Annemin hattı vodafone evde kendi telefonuma takıp test yapmıştım hız en yüksek 1.4 mpbs gelmişti bende haliyle vazgeçtim. Tt faturasız kullanıyorum 20 gb 1000 dk 45 tl olan bir faturalı tarife teklif ettiler ona geçtim ancak henüz taahhüt vermedim. Tt de en azından 20 25 mpbs hız alabiliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    tolgacenil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2116 Mesaj

Cevap için teşekkürler hocam, öyleymiş malesef.

|
    |
    A.R.E.S. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    64 Mesaj

Yan

i Vodafone da çalışıyormuşum gibi olmasın ama ben hiç 1.4 mpbs görmedim. Demek ki bulunduğunuz konumla alakalı. Hayırlısı olsun. Bakan açıklama yapmış zaten. 2021 de hepsi geçecekler e-sim e ama tam tarih belli değil.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    276 Mesaj

Arkadaşlar, bende E Sim'e geçmek istiyorum. Tereddütlerim var sizlerden gelecek cevaplara istinaden geçiş yapmaya karar vereceğim.

Genel olarak memnun musunuz?

Fiziki sim karttan herhangi bir farkı var mı?

Konuşurken hatta kopya ya da kesinti yaşanıyor mu?

@A.R.E.S. @tolgacenil @kadir1003 @AppleFoni @surfer

• Yarbay
    6565 Mesaj

Geçemedim ben. Sistem hiç bir operatörde oturmamış henüz.
    |
    |
    hypnosemir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    247 Mesaj

Fiziki karttan bir fark yok, çift sim kullanmayacaksan geçmeni gerektirecek bir durum yok bence hocam, ben Turkcell ve Vodafone çift sim kullanıyorum, vodafone’u e-sim olarak kullanıyorum. Sim kart takmak yerine QR kodu okutuyorsun tek fark bu :)
    |
    |
  • Yüzbaşı
    276 Mesaj

Çift kartlı telefon kullanıyorum. İPhone'a geçme durumum var. O sebeple bilgi almak istedim. Teşekkür ederim.
    |
    |
    kadir1003 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2965 Mesaj

Genel olarak problem yok.

Fiziksel sim karttan tek farkı dijital olması.

Konuşurken problem kopma kesinti yok

Tek hattın buysa, ikinci hattın değilse tavsiye etmem. Örneğin telefonun bozuldu, şarj edemedin vs sim kart fiziksel olmadığı için telefondan çıkarıp başka cihaza takıp kullanamazsın. Yeni kart alıncaya kadar bir müddet hatsız kalırsın. Arayanlar da ulaşamaz.... Ya da yanlışlıkla biri telefonundan dijital sim profilini silerse, yine kullanamazsın.. Tekrar e-sim alman gerekir... Acil durumlar için uygun değil yani. Sıkıntı yaratır.

Ne zaman işe yarar ?

• Sesli görüşme için aktif olarak kullanmadığın bir hattın olabilir. Örneğin sadece internet paketi için kullanmak istediğin bir hat olabilir. İkinci hattı e-sim yapıp sadece internet için kullanabilirsin.

• Birincisi kadar önemli olmayan, sadece ekstra durumlarda kullandığın ikinci bir hattın olabilir. O zaman iki telefon taşımak yerine önemli olmayan hattı e-sim yapabilirsin. (Eğer telefonuna iki tane fiziksel sim kart takma imkanı varsa, iki tane fiziksel kart ile devam edebilirsin , e-sim kullanman yine şart değil.)

• İkiden fazla hattın vardır. Örneğin 5 tane olsun :) Çok sayıda sim kart ile gezmek ve kaybolmasın diye uğraşmak yerine hatları e-sim olarak cihaza yükleyip istediğin zaman 1 tanesini seçerek aktif edebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surfer -- 31 Ocak 2021; 16:18:11 >

• Yüzbaşı
    276 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: surfer

Genel olarak problem yok.

Fiziksel sim karttan tek farkı dijital olması.

Konuşurken problem kopma kesinti yok

Tek hattın buysa, ikinci hattın değilse tavsiye etmem. Örneğin telefonun bozuldu, şarj edemedin vs sim kart fiziksel olmadığı için telefondan çıkarıp başka cihaza takıp kullanamazsın. Yeni kart alıncaya kadar bir müddet hatsız kalırsın. Arayanlar da ulaşamaz.... Ya da yanlışlıkla biri telefonundan dijital sim profilini silerse, yine kullanamazsın.. Tekrar e-sim alman gerekir... Acil durumlar için uygun değil yani. Sıkıntı yaratır.

Ne zaman işe yarar ?

• Sesli görüşme için aktif olarak kullanmadığın bir hattın olabilir. Örneğin sadece internet paketi için kullanmak istediğin bir hat olabilir. İkinci hattı e-sim yapıp sadece internet için kullanabilirsin.

• Birincisi kadar önemli olmayan, sadece ekstra durumlarda kullandığın ikinci bir hattın olabilir. O zaman iki telefon taşımak yerine önemli olmayan hattı e-sim yapabilirsin. (Eğer telefonuna iki tane fiziksel sim kart takma imkanı varsa, iki tane fiziksel kart ile devam edebilirsin , e-sim kullanman yine şart değil.)

• İkiden fazla hattın vardır. Örneğin 5 tane olsun :) Çok sayıda sim kart ile gezmek ve kaybolmasın diye uğraşmak yerine hatları e-sim olarak cihaza yükleyip istediğin zaman 1 tanesini seçerek aktif edebilirsin.

Detaylı cevabınız için teşekkür ederim. Benim gibi soru soracak kişilere kullanım kılavuzu gibi olmuş   

• Yarbay
    2965 Mesaj

rica ederim :)

|
    |
  • Çavuş
    64 Mesaj

Surfer gerekli açıklamayı yapmış. İki hattınız varsa işinize yarar. Tek hattınız varsa geçmeye gerek yok.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    343 Mesaj

12 mini de kullaniyorumm e-sim turkcell rize merkez bayi

bu arada cihazı sıfırladım ve sıfırlarken hücresel plan silinsin mi ? Şeklinde soru soruyor ve hücresel planı silmeden sıfırlanabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cngishan -- 17 Ocak 2021; 20:18:27 >
    |
    |
    surfer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2965 Mesaj

Bu da merak edilen konular arasındaydı. Yazmanız iyi olmuş.

|
    |
    cngishan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    792 Mesaj

artık silsenizde verdikleri karttaki qr kodu okutarak tekrar aktif edebiliyorsunuz 1 ay önce silmiştim tekrar aktif ettim sorun olmadı

|
    |
    surfer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    64 Mesaj

Hangi operatör Vodafone mu?
    |
    |
    Skald kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    792 Mesaj

vodafone evet

|
    |
    tolgacenil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    64 Mesaj

İyi olmuş. Yapılmıyor demişlerdi daha önce.
    |
    |
  • Yarbay
    2609 Mesaj

Kullanım için avantajlı ancak güvenlik için tehlikeli bir durum değil mi...
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Masal Oku
kripto para haberleri
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.