Şimdi Ara

Vodafone cepnetten 14 lük pttcell e geçiş (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
11.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: furkan5835

quote:

Orijinalden alıntı: cerberus82

Bulunduğunuz yerde hem Vodafone hem Avea 2g yeterliyse her türlü pttcell. Çekmiyorsa tabiki kullanmayın. Aynı çekim kalitesinde cepnetin pttcell karşısında savunulacak bi tarafı yok. Vodafone cepnetin alımını bitirmiş paketten çıkınca geri alınmazmış. Vodafone cepnete geri almazsa internet kullanılamaz zaten. Tek yol tek paket cepnet sanki. Turkcell 500 mb sonrası 96 kbps 9.90 tlye verir oldu ama hala 11 tlye cepnet diyenler var. Herkes cepnetten çıkar ve başka tarafa giderse kim zararlı? müşteri mi vodafone mu? 100 mb sonrası 96 kbps ile 250 mb sonrasını 128 kbps karşılaştırmak bile tuhaf aslında. Tabi 11 tlye 100mb kullanmak isteyene de saygım var.

Kardeşim dediğin paketi araştırdım sadece ilk 6 ay 10 tl sonrası muallak cepnet kullanan adam bu hızı kabullenmiştir ve artık neyi yapıp neyi yapamayacağını çok iyi biliyor. Diğer bir önemli neden ise süreklilik vodafone son 2.5 senedir bu paketi açık tutuyor 2 kere zam yaptı (toplam 3 tl ) tek sorun bu oldu zaten tüm cepnetliler için. Vodafonenın ve aveanın 1 gblık paketlerinden bahsetmişsin ama emin ol cepnet kullananların aylık data kullanım ortalaması 3 gbdır ve kimseye 1 gb yetmiyo hızlı bile olsa ... :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• başlıktaki aynı soruyu ben de çok düşündüm ama ben pazartesi günü pttcelle geçmeyi düşünüyorum.deneyimlerimi yazarım.
    11 tl bana fazla gelmeye başladı ve 1 sms ve 1 dakika 40 kuruş canıma tak etti.
  • Tarife abone alımına kapansa bile tamamen musteri lehine olmadan başka bi tarifeye geçirilmeniz yada tarifenizin içeriginin degişmesi söz konusu degil.
    BUnu btk garanti ediyor.
    Fakat cepnette oldugu gibi 1 sene içinde zam gelebilir;buda btk denetimine tabi.
    Avea 19liraya genc paketi verdiginden beri(2yıldan uzun bi sure once)cepnet benim için bitmişti.yoklugunu hiç aramıyorum.

• pttcell iyi ama fatura işi bozuyor bence,
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkattack

Bu cepnette ne varda insanlar vazgecemiyor...
    Avea ve vodafone 500dakika/1000sms/1gb datayı 19liraya vermişken;100mb akklı sozde sınırsız internete 11 lira verilmesi bana tuhaf geliyor.
    Bu yazıları 128kbps hız ile yazıyorum ki çokta albenisi olan,vazgeçilemeyecek bi hız degil.

vodafone neler vermiş öyle 19 liraya ?

ben faturalı kullanıyorum. 500 dakka 5000 sms (napıcaksam 5k smsi.. anca 300 400 kullanıyorum whatsapp varken smsmiş :D) ayrıca 500 mb internet (internet kotasını aşıp kazığa saplanıyorum her ay) 35 TL veriyorum. bu sizin dediğiniz nasıl birşey ?
  • quote:

Kardeşim dediğin paketi araştırdım sadece ilk 6 ay 10 tl sonrası muallak cepnet kullanan adam bu hızı kabullenmiştir ve artık neyi yapıp neyi yapamayacağını çok iyi biliyor. Diğer bir önemli neden ise süreklilik vodafone son 2.5 senedir bu paketi açık tutuyor 2 kere zam yaptı (toplam 3 tl ) tek sorun bu oldu zaten tüm cepnetliler için. Vodafonenın ve aveanın 1 gblık paketlerinden bahsetmişsin ama emin ol cepnet kullananların aylık data kullanım ortalaması 3 gbdır ve kimseye 1 gb yetmiyo hızlı bile olsa ... :)

96 kbps ile 3gb indirme yapılabiliyor da 128 kbps ile yapılamıyor mu?
    turkattack kardeşimin de söylediği çok doğru. Öyle canım istedi tarifeyi kapattım demek o kadar kolay mı?
    cepnet 8 tlden 11tlye çıkmış yani %37,5 zam yapılmış. Bu ülkede kaç insanın geliri bu kadar zamanda %37,5 artmış. 8 tlden 11tlye çıkınca önemsiz mi oluyor? Bu duruma tepki göstermek için 80 tlden 110 tlye mi çıkması lazım? Şahsen pttcelle böyle bi zam geleceğine inanmıyorum.
    Tekrar söylüyorum 11 tlye cepnet kullanana da saygım sonsuz
    @furkan5835
    @turkattack
    @az sonra

• köydeyim vodafone cepnetle h+ ile giriyorum avea çekmiyo bile...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerberus82

quote:

96 kbps ile 3gb indirme yapılabiliyor da 128 kbps ile yapılamıyor mu?
    turkattack kardeşimin de söylediği çok doğru. Öyle canım istedi tarifeyi kapattım demek o kadar kolay mı?
    cepnet 8 tlden 11tlye çıkmış yani %37,5 zam yapılmış. Bu ülkede kaç insanın geliri bu kadar zamanda %37,5 artmış. 8 tlden 11tlye çıkınca önemsiz mi oluyor? Bu duruma tepki göstermek için 80 tlden 110 tlye mi çıkması lazım? Şahsen pttcelle böyle bi zam geleceğine inanmıyorum.
    Tekrar söylüyorum 11 tlye cepnet kullanana da saygım sonsuz
    @furkan5835
    @turkattack
    @az sonra

şöyle düşün bide internet paketleri olarak karşılaştıracak olursak vodafone: 100 mb sonrası 96 kbps pttcell: 250 mb sonrası 128 kbps buradaki adil kullanım haklarının önemi yok ikiside çok az 1 günde rahat biter geriye sadece 96 kbps ile 128 kbpsyi karşılaştırmak kalıyo burada bana göre vodafone daha iyi çünkü neden ; vodafonenin cepnet dışındaki internet paketleri çok pahalı internet kullanımının %80 inin cepnet kullanıcıları olduğunu düşünüyorum ve 96 kbpsnin neredeyse tamamı kadar verim alıyorum ben. Aveada iste tüm tarifelerdeki paketler ucuz çoğu kişi internet kullanıyo avea olanlardan bunun üstüne bimcell ve pttcell deki kullananlarda girince felaket bir yoğunluk ortaya çıkıyor 128 kbps veriyoruz diyo ama bunun ne kadarını sen kullanabiliyosun eminim bu 80 kbpsyi geçmez. Ama işin birde 2. kısmı var dk ve sms veriyor ptt cell kafa karıştıran bölüm burası yaz günlerinde çoğu cepnetli benm gibi dk ve smse fazla ihtiyaç duymuyodur eminim sürekli interneti kullanıyodur ama okul ve iş zamanlarında herkes dk ve sms sıkıntısı çekiyor 1 sms veya dkya 40 krş vermek biraz koyuyo gibi :). Dk ve sms olması çok büyük avantaj pttcellin ama bunları kullanabilirsek... fatihte eminönüye 5 dklık yurtta kalıyorum 4 katlı yurt sadece en tepede çekiyor avea vodafone tüm katlarda çekiyo ben bunun tek avantajlı yönünü kullanamayacaksam niye geçeyim ?

• 111 download 127upload 131ping...
    Az once olçtum.

Abeanın interneti rakiplerine gore ucuz verdigi halde baya iyi olmasını tt grubu şirketi olmasına baglıyorum.

Belki vodafone arabaglantı ucretini daha az odemek için bu kadar cimri davranıyordur.
    torrentle işin yoksa al 500mb/1gb data paketi;telefonu edgeye al,sana oldu cepnet.
    Download yapacaksan wifi agı olan bi cafeye git 1ayda yapacagın indirmeyi 1saatten kısa surede yap.

Gerçekten cepnetle 3-4gb download yapanların elektrigin kilowattından haberi yoksa bilgisayara/telwfona verdigi zarardan haberdar olması gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkattack -- 11 Ağustos 2013; 11:57:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkattack

111 download 127upload 131ping...
    Az once olçtum.

Abeanın interneti rakiplerine gore ucuz verdigi halde baya iyi olmasını tt grubu şirketi olmasına baglıyorum.

Belki vodafone arabaglantı ucretini daha az odemek için bu kadar cimri davranıyordur.
    torrentle işin yoksa al 500mb/1gb data paketi;telefonu edgeye al,sana oldu cepnet.
    Download yapacaksan wifi agı olan bi cafeye git 1ayda yapacagın indirmeyi 1saatten kısa surede yap.

Gerçekten cepnetle 3-4gb download yapanların elektrigin kilowattından haberi yoksa bilgisayara/telwfona verdigi zarardan haberdar olması gerekli.

vodafone modem var cepnetli hattı bağlıyorum nerdeyse 24 saat internetteyim geçen ay 8.5 gb harcamışım hız konusunda yandexi kullanıyorum sitelerde rahat rahat dolaşıyorum tek sorun indirme ve video izleme olmuyo denecek kadar yavaş onada ihtiyacım yok zaten. Şuan pttcelle geçsem dk ve smslerini kullanmıcam internet olduğu için ayrıca 3 tlde fazla vermiş olacam

• arkadaşlar bence pttcell çekiyorsa hiç düşünmeyin derim bulunduğunuz bölgede ben geçtim memnunum pc de kullanıyorum fark edilir bir hız var ortada

• Vodafonela ptt yi karşılaştırmayın vodafone bazda hertürlü yer aveayı başkentin göbeğinde pttcell 3g yi göremediğim yerler var hala mecbur edge takılıyom fiyat her zaman herşey değildir bunu unutmayın

• Sizinde söylediğiniz gibi birisi çekmiyorsa diğerini kullanmak lazım. eğer çekiyorsa ve aylık 8dk veya 8 smsten (8*40 kuruş=3,2 tl yapar) fazla kullanılıyorsa pttcell daha uygun. Şu an turkcell kullanıyorum. Dakika paketim var bitince pttcelle geçicem. Bulunduğum bölgede avea sorunsuz.

Vodem için vodafone cepnet
    Telefon için pttcell 14lük tarife
  • yazın izmirdeyim burada iyi çekiyo ama istanbulda çekmiyo yılın 8 9 ayıda orada olduğum için geçmem heralde ama belki düzelmiştir gidince yine bi bakacam
    ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7 Ricardo Quaresma -- 12 Ağustos 2013; 0:33:37 >
  • 11 tl olan cepnet hattımı satıyorum,almak isteyen olursa pm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam cepnetli hattına kıyamıyorsan yeni bir pttcel hattı al onu tak kullan telefonuna, numaranıda mesaj olarak atarsın çevrene, bu şekilde çözüme kavuşturmuş olursun. Cepnetli hattında bir köşede durmuş olur.
  • arkadaşlar bi bilginiz var mı pttcell faturalı hat alırsak vodafone da olduğu gibi 12 ay boyunca ekstra 5 tl faturaya yaksıtılıyor mu yeni hat ücreti adı altında?
  • Şu an bu mesajı Vodemime taktığım Cepnetimle yazıyorum. Pttcelle geçenlerden sonra boş zamanımda bir bakayım demiştim. Ciddi ciddi bir fark gördüm, bunu belirtmek istiyorum. Facebook'ta gezinirken bariz bir fark var. Aynı anda üç donanımhaber sayfası açtım (mobil değil, normal) ve önceden tek sayfa yüklenirken geçen süre içinde üç sayfayı birden yükledi (yanda dokuz farklı sekme açık, altta skype açık, haberiniz olsun). Sıcak fırsatlarda a101in 22 ağustos konusu var orada büyük pdf resimler var o konuya tıkladım, inanın o koca pdf resimleri hayatta açamayacakken bu sefer parça parça da olsa istikrarlı bir şekilde açtı. Speedtest denedim hız alamadım ama ping 128- 167 çıktı (telefondan 3g denediğimde bugüne kadar aldığım en düşük pingin 421 olduğunu söylemeliyim -ankara-). Bu pingi telefonda da alabilmek dileğiyle bekliyoruz

İyi ki geçmemişim diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aristeas

Şu an bu mesajı Vodemime taktığım Cepnetimle yazıyorum. Pttcelle geçenlerden sonra boş zamanımda bir bakayım demiştim. Ciddi ciddi bir fark gördüm, bunu belirtmek istiyorum. Facebook'ta gezinirken bariz bir fark var. Aynı anda üç donanımhaber sayfası açtım (mobil değil, normal) ve önceden tek sayfa yüklenirken geçen süre içinde üç sayfayı birden yükledi (yanda dokuz farklı sekme açık, altta skype açık, haberiniz olsun). Sıcak fırsatlarda a101in 22 ağustos konusu var orada büyük pdf resimler var o konuya tıkladım, inanın o koca pdf resimleri hayatta açamayacakken bu sefer parça parça da olsa istikrarlı bir şekilde açtı. Speedtest denedim hız alamadım ama ping 128- 167 çıktı (telefondan 3g denediğimde bugüne kadar aldığım en düşük pingin 421 olduğunu söylemeliyim -ankara-). Bu pingi telefonda da alabilmek dileğiyle bekliyoruz

İyi ki geçmemişim diyorum.

vodem değil hocam modem olacaktı yanlış yazmışsın

• quote:

Orijinalden alıntı: prens_koray

arkadaşlar bi bilginiz var mı pttcell faturalı hat alırsak vodafone da olduğu gibi 12 ay boyunca ekstra 5 tl faturaya yaksıtılıyor mu yeni hat ücreti adı altında?

Evet var amâ 30lira faturasız hat alıp,faturalıya geçmek daha makul bi secenek bence.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.