Şimdi Ara

Vodafone 500dk + 1000sms + 1gb ---> 19 VEYA 23 TL (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
640
Cevap
6
Favori
32.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bende numaramı taşımak için bayiye gittim be işlemleri gerçekleştirdim. Sonra telefonuma mesaj geldi özgür genç tarifesine hoş geldin diye, bu özgür genç tarifesi neyin nesi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazukan

arkadaşlar

Bende numaramı taşımak için bayiye gittim be işlemleri gerçekleştirdim. Sonra telefonuma mesaj geldi özgür genç tarifesine hoş geldin diye, bu özgür genç tarifesi neyin nesi?

tarifeniz özgür genç olarak açılmış, 500+1000+1gb yi 19 tl ye alabilirsiniz
  • Arkadaşlar çekim gücü ve internet hızı açısından nasıl? Avea'dan(yıkılan paket) Vodafone'a geçmeli miyim sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: theshiver

ben geçtim fakat size önermiyorum...

yaşadığım süreci vodafone forumlarından takip edebilirsiniz:
    http://forum.vodafone.com.tr/t5/T%C3%BCm-Servisler/Numara-ta%C5%9F%C4%B1ma-ile-ba%C5%9Flayan-s%C4%B1k%C4%B1nt%C4%B1lar%C4%B1m/m-p/103752#M3936

1. mesaj

quote:

Merhaba,

22 Mart Cuma günü 10 yıllık Avea hattımı Vodafone ismine güvenerek Çapa/Fatih şubenizden numara taşıma yaptım. iphone 5 kullandığımı ve nano sim istediğimi belirtmeme rağmen ordaki yetkili ellerine hiç nano sim gelmediğini ancak normal sim kartı keserek verebileceğini söylerek bana kesik sim kart verdi.

Bu sabah itibariyle vodafone'a geçmiş bulunuyorum fakat sabahtan beri yaptığım görüşmelerden 2 tanesi hattım iyi çekmesine rağmen kesildi. Son konuşmam kesildiğinde ekrana baktığımda "no service" yazısını gördüm. bir kaç saniye sonra full çekmeye devam etti ve yeniden arama yapabildim. Bu iki görüşme haricinde sabit iş telefonuna yaptığım bir aramada da karşı taraf belli aralıklarla sesimin kesildiğini söyledi, yer değiştirerek bu sorunu da atlattım.

Özet olarak sabahtan itibaren yaptığım görüşmelerin hemen hemen hepsinde bir problem yaşadım. Bulunduğum yer: Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü - Teknopark. Sorun telefondan kaynaklanmıyor, aynı telefonla avea ve turkcell de kesinlikle bu sorunu yaşamadım (sabah hat geçişi sonrası ağ ayarlarını sıfırladım). Biraz araştırma yaptığım zaman sorunun numara taşıma sırasında verilen sim kartlardan kaynaklanabildiğini öğrendim. Bu problemi yaşayan insanlar hatlarını değiştirdiklerinde (128bit veya bulabilirlerse 32bit) sorun ortadan kalkmış. Ben yeni hat için ekstra ücret vermek istemiyorum. Hattımın çektiği yerlerde sorunsuz, bağlantı kesilmeden, sesim kesilmeden insanlarla iletişim kurabilmek için avea'yı bırakıp Vodafone'a geçtim, şimdi yaşadığım durum ise gerçekten felaket.

Lütfen bu sorunuma acilen bir çözüm üretin, hakkım olan (kesilmemiş) 128bit nano sim bir başlangıç olabilir, başka bir öneriniz varsa onu da dinlemeye açığım yeter ki problemim bir an önce çözülsün.

Teşekkürler

müşteri temsilcileriyle konuştuktan sonra yazdığım 2. mesaj:

quote:

müşteri temsilcileriyle konuşmam sonucu yaşadığım süreci buraya da yazmak isterim;

dün (29 mart) ve bugün yaptığım görüşmeler sonrasında numara taşıma esnasında kesinlikle nano sim verilmeyeceği, eğer istenirse normal sim kesilerek verileceği söylendi.

ayrıca kesilmiş sim kartların görüşmelerde problem çıkartacağı da dün ve bugün konuştuğum müşteri temsilcileri tarafından da onaylandı.

özetlemek gerekirse; bana numara taşımam sonucunda verilen ücretsiz kesik sim kart benim konuşmalarımda problem çıkartmıştır, bunun çözümü ise paşa paşa gidip 12 TL vererek nano sim kart almam gerektiğidir.

eşimin hattını turkcell'den avea'ya taşıdığımda avea bayileri nano sim kartı ücretsiz olarak vermekte problem görmezken;
    ben avea kullanırken yeni nano sim kart almak istediğimde bedel olarak 5tl gösterilirken dünya devi vodafone sorunlu verdiği hizmeti düzeltmek için 12 tl ücret istemektedir.

vodafone müşteri hizmetleri bunun üzerine şikayet kaydı oluşturmak yerine bana kesik simde problem yaşayacağımın bilgisinin verildiğini, tekrar kayıt oluşturmanın gerek olmadığı söylenmiştir.

çözüm sürecindeki katkılarından dolayı vodafone müşteri hizmetlerine teşekkürlerimi sunuyorum.

karar sizin

Hocam internet hızı nasıldı bu kesik hatta? Yani internet farkediyor mu hatlarda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: rogersin

Arkadaşlar çekim gücü ve internet hızı açısından nasıl? Avea'dan(yıkılan paket) Vodafone'a geçmeli miyim sizce?

valla hocam bende avea dan geçtim beni şahsen çok memnun etti gerek internet kalitesi gerek çekim kalitesi avea da 3g açıkken sürekli sinyal değişirdi vodafonede sürekli sabit ful bulunduğum ortam avea ile aynı ortamlar genellikle ben tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazukan

arkadaşlar

özgür genç tarifenin adı kardeş senin alacağın komple özgürlük paketi yani bunu şey gibi düşün herhangi bir msj paketi ve internet paketi alır gibi düşün tarifeden bağımsız bir işlem umarım yardımcı olabilmişimdir.
  • 1 hafta once aveadan vodafone a bu tarife ile gectim. Operatorlerin cekim kalitesi ve internet hizi konum itibariyle degisiklik gosterebilir ama ankara cankaya itibariyle aveanin hic cekmedigi yerlerde bile vodafone un sonuna kadar 3g cektigini soyleyebilirim. Bir keresinde asansorde kalmistim ve avea hic cekmiyordu. simdi vodafone ile kontrol ettim, cekiminde hic problem yok.

Ozetle, bulundugunuz yerde cekiminden eminseniz kalitesinde bence bir sikinti yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tingle -- 30 Mart 2013; 20:38:15 >
  • Arkadaşlar taahhüt var mı peki? (paket-tarife total olarak soruyorum)
    Hangi tarifeler seçilebiliyor?
    Bir de önce freezone üyesi mi olmak gerekiyor? Onun için ek ücret/taahhüt var mı? Bilenler yardımcı olur,kısaca bahsederse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rogersin -- 30 Mart 2013; 21:19:57 >
  • arkadaşlar 3 g si avea kadar hızlı değil birde ne kadar kota kaldığı sorgulamayı nasıl yapıyoruz
  • ben insanlara tavsiye ediyorum ama basima komik bisey geldi,numara tasimamin 7.gunu ne mesaj var ne gecis diye temsilciye bagirdim duzgun konusun beyfendi telefonu kapatirim dedi ve de kapatti mail attim vodafone a bakalim ne cevap sallayacaklar

• bulunuğunuz ili ve ilçe semti yazınız 3g hız bilgisi için fikir vermesi açısından en azından

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben freezone üyesi olmadan direk hattımı açtırır açtırmaz yaptım bu paketi 19 liraya. sonra sorguladığımda freezone üyesi değilsiniz dedi. bende free zone'a üye oldum. bir abukluk çıkmaz inşallah zaten sayfasında sıralamada ilk freezone'a üye ol sonra paketi yap yazmıyordu. hayırlısı
  • Arkadaşlar Cuma akşamı numara taşıma için başvurdum bakalım. Yıllardır Avea kullanıyorum ama memnun değilim, aynı paraya hem dakikalarım her yöne olmuş olacak, hem daha iyi çekecek.
  • quote:

Arkadaşlar taahhüt var mı peki? (paket-tarife total olarak soruyorum)
    Bir de önce freezone üyesi mi olmak gerekiyor? Onun için ek ücret/taahhüt var mı? Bilenler yardımcı olur,kısaca bahsederse sevinirim.

yardımcı olabilecek var mı?

• quote:

quote:

Arkadaşlar taahhüt var mı peki? (paket-tarife total olarak soruyorum)

yardımcı olabilecek var mı?

Faturasız hatta taahhüt olmuyor. Zaten sadece faturasız.

26 yaş üstü altı diye 19-23 tl ayrımı var. Yaşa göre fiyat.

Hat açılınca, freezone üyesi oluyorsun şahsen, sonra aktif olunca üyelik paketi satın alabiliyorsun.
  • Arkadaşlar hattim geldi.freezone olmak için ne yapmak lazım. hat ozgurgenc olarak açıldı.
    bir de içinde 5 tl olması lazım pakedinde öyle yazıyor ama hiç tl yok sebebi nedir

• Fakat sana freezone lu olma şartı koşuyor ama :S
  • Arkadaşlar internete girerken sıkıntı yaşıyorum sizdede oluyormu ? Ben genelde edgeden bağlanmak için android telefonumdan mobil ağlardaki Ağ modunu Yanlızca GSM olarak seçiyorum fakat onu seçili iken Veri etkin' e basınca internetin açılması lazım fakat açılmıyor.. Ağ modunu GSM / WCDMA otomaik yaparsam geliyor bu konumdaykende 3G aktif hale geliyor ve çok pil harcıyor tekrar edgeye geçmek için yanlızca GSM modunu seçiyorum..... Tekrar kapatıp açınca gene bağlanmıyor illaki otomatik seçili olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasit019 -- 1 Nisan 2013; 19:39:57 >
  • Freezone için msj attım. talebiniz alındı dedi. sorgu yapıyorum freezone da degilsin diyor. tekrar freezone talebi yapıyorum zaten freezonelusun diyor. ne iş anlamadım.

• 17 nisana kadar uzatılmış
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.