Şimdi Ara

Vize başvurusunda banka hesap döküm tarihi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
4.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Pazartesi günü başvurumu yapacağım ama içime bi kurt düştü.

4 aralık'ta elimin altında hazır bulunsun diye banka hesap dökümünü kaşeli, imzalı bi şekilde aldım. Fakat başvuru tarihim 17 aralık olacağından bunun tarihi güncel değil diye sorun çıkartırlar mı?

Diyeceksiniz ki işin garanti olsun yeniden hesap dökümü al. Bu sefer de içine yüklü para atmıştım o görünecek, internette okuduğum kadarıyla atmayın, dikkat çeker red yiyebilirsiniz diyor millet.

Napsak?

• Dün almanya için vize başvurusunda bulundum. Güncel evrak istiyorlar size tavsiyem başvuruya gidiceginiz gün çıkartmanız. Bankadan imza sirkuleri almayı unutmayın. Ben sgk dökümü gitmeden 3 gün önce aldim kabul etmediler aynı gün olucak dediler. Banka hesap dökümünü başvuruya gideceğim gün almıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Niko51 N kullanıcısına yanıt
    Konsolosluk mu? Aracı kurum muydu acaba?

Kimi kabul ederken kimi etmiyormuş çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rapon -- 14 Aralık 2018; 20:38:41 >
  • Aracı kurum ı data kabul etmedi. Güncel evrak olucakmış. Aynı gün bastan cikarttim

• Niko51 N kullanıcısına yanıt
    teşekkürler bilgi için
  • Benim başvurum perşembeydi. Kendi hesap dökümümden birini salı,birini çarşamba aldım. Sorun olmadı başvururken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exclbr -- 15 Aralık 2018; 16:27:8 >
  • 12 ülke, 52 şehir gezdim. Hiçbirine vizeye başvuracağım günkü hesap dökümüyle gitmedim. Mutlaka birkaç gün öncesinin oluyor. Hesapta ne kadar para olduğu adamların öğrenmek istediği en son şey. Hesabı ne kadar altif kullanıyorsun, düzenli gelirin var mı, para piyasasına ne kadar entegresin bunlar önemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JaCKiE_BrOwN -- 16 Aralık 2018; 1:1:36 >
  • JaCKiE_BrOwN kullanıcısına yanıt
    4 aralık tarihli ekstreyle başvurmuştum. Vizemi onaylamışlar ilk defa yurtdışına çıkacağımdan olacak ki. 4 gün seyahatim için sadece 4 günlük vize vermişler. (çift girişli)
  • rapon R kullanıcısına yanıt
    Evet, artık çoğu kez bu şekilde veriliyor

• 10 günlük bir avrupa ülkesi seyahati için vize basvursunda ne kadar para bulunmalı hesapta?
  • t3ksas kullanıcısına yanıt
    10-12 bin lira yeterli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JaCKiE_BrOwN -- 5 Ocak 2019; 5:36:24 >
  • 10 k gösterdik yetmez dediler 25 gün kalışa zaten 14 gün karantina var , euro uçmuş arkadaş birde üstüne karantina en az 40 K yatırmak gerekiyor benden demesi, birde aşağıdaki koşullara dikkat edin.

VİZE BAŞVURUSU BANKA HESAP DÖKÜMÜ ÖZELLİKLERİ

Vize başvurusu için banka hesap dökümünün özellikleri onay almak açısından önemlidir. Vize randevu tarihine bağlı olarak güncel banka hesap dökümlerinin olması gerekmektedir. Vize başvurularında sunulacak olan banka hesap dökümü özellikleri şunlardır:

• Vize randevu tarihinden hemen önce alınan ve hareketsiz hesapların dökümleri kullanılmamalıdır.
    • Düzenli olarak para girişinin olduğu ve aktif kullanılan banka hesap dökümlerinin sunulması önerilir.
    • Vize başvuruları için alınan banka hesap dökümü en geç 7 gün içerisinde alınmalıdır.
    • Banka yetkilileri tarafından imzalanan ve kaşelenen hesap dökümleri geçerli kabul edilmektedir.
    • Başvuru sahibinin maaşını aldığı banka hesap dökümlerinin kullanılması önerilir.
    • Başvurularda banka hesap hareketliliği ile uyuşmayan yüklü miktarda para yüklemeleri değerlendirmeye alınmamaktadır.
    • Vize başvurularında banka hesap dökümlerinin son 3 aylık hareketliliği göz önünde bulundurulur.
    • Vize başvuruları için vadesiz banka hesaplarının kullanılması gerekir.
    • Banka hesabında bulunan altın ve döviz hesapları ek gelir belgeleri olarak sunulabilir.

Vize başvurusu banka hesap dökümü son 3 ay içerisinde alınan ve finansal durumu ispatlayıcı belgedir. Başvuru öncesinde hesaba yüklü tutarda para girişi olduğu durumlarda kaynağının ilgili ülkenin konsolosluğuna ispatlanması gerekmektedir. Vize başvurusu gerçekleştirmeden önce hesap hareketliliklerine aykırı olan durumların bulunmamasına özen gösterilmelidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanalson -- 16 Mayıs 2021; 18:10:34 >

• hakanalson H kullanıcısına yanıt
    Birader yukarıdaki mesajlar 2 sene öncesine ait. O zamanlar tek başına çıktığımda 8-10k göstermek yetiyordu.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Aynen kardeşim, Bu pandemi beynimi yaktı, artık 8 sene önceki konuyu bugün gibi okur oldum :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.