Şimdi Ara

Virüsün kol saati mi var? (ironik konu) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
280
Cevap
1
Favori
3.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Meslek icabi Monitorle PC yi ayirt edemeyen musterilere hizmet sunuyoruz, sanirim sabrim burdan geliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    Senin inanman icin bunlarin Wikipediada yazmasingerekir zaten Boyle seyler Wikipediada tam olarak yazmaz. Herseyi parca halinde arayip parcalari birlestirmen gerekir. Bir sitede degil cok sitede yaziyor bunlar. Tedrosa sihirli bir el dokunup reklamini yapmislar, cilalayip Etiyopyali teroristi Dunya
    Saglik Mafyasinin basina gecirmisler, aslinda oyle bir
    Orgutun basina yakisiyor.

Belgeden birsey anlamamissin orasi belli oldu

Kendim deyip karsi ciktigim neleri dogru yapmiyorum orasini anlamadim?

Insanoglu kandirildigini kabullenmek istemez, onun yerine gercek sandiklarina sarilirmis, tepkilerini anliyorum. Benim icinde cok sey basta kolay olmadi, ama inan suan gerceklerle cok daha mutluyum. Insan vicudunun isleyisi hakkinda bircok bilgiye ulastim. Bize öcü gibi gosterilen hastaliklar ve viruslerin aslinda hayatimiz ve sagligimizin ayrilmaz bir parcasi oldugunu anladim. Hasta olmanin aslinda sifa oldugunu gordum. Eskiler hastalaninca neden sifayi kaptin derler simdi cok daha iyi anliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 25 Mayıs 2020; 22:17:20 >

• _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Senin için facebookta post olarak yayınlanması yeterli tabi. Kendin birleştirmen gerek diyorsan biraz gerçekler biraz yalanlar kendince karıştırıp oluşturuyorsun demektir. Çok sitede yazması değiştirmez, internette komplo siteleri sayısız.

Belge Almanca rakamlara baktım. Ama sen %100 uyuşuyor demediğine göre böyle bir şey yok. Okuyunca diğer yalan iddiaların gibi çıkmayacak diyorsun yani.

Bak hala mutlak gerçek benim demeye getiriyorsun ama böyle demiyorum da diyorsun. Vonderda senin gibi gerçekleri ben biliyorum diyor ama ikinizinde nasıl doğru olduğunu bana hala söylemedin. Bunu açıklarsan söz senin dediklerine %100 inanacağım.

Sen bir şekilde "herkes yalan söylüyor, her şey kandırmaca" demeye başlamışsın ve kendine en uygun şeylere "mutlak doğru" diye sarılmışsın. Bu yüzden sadece senin araştırdığını, düşündüğü düşünüp başkalarına araştırmıyor, düşünmüyor diyorsun. Size göre bazı şeyler "mutlak yalan" olduğu için düşünüp, araştırıp o sonuca ulaşması mümkün değil.

İşte bu yüzden kendinizdeki çelişkileri fark edemiyorsunuz, en ufak fikrinizi destekleyen şeylerdeki çelişkileri göremeyip "mutlak doğru kanıt" olarak öne sürüyorsunuz. Bu konuda vondera bakabilirsin. Söyledikleri çok uç noktalar, bariz yalanlar ve yalanlamak çok kolay, sen bile yalanlıyorsun ama o asla aksini kabul etmiyor ve dediğim gibi sana göre o süper düşünen, araştıran ben değilim ve ona göre de sen öylesin ben gene komedyen.

Normal şartlarda birbirinize de bana dediklerinizi demeniz lazım ama diyemiyorsunuz.

Neden insanların komplo teorilerine inanmayı seçtiği ile ilgili araştırmalar da var. Yani o kadar özel olmadığınız için düşünce tarzınızı anlayabiliyorum.

Facebook hesabim dahi yok. Ortada donen oyunlari aciktan yazacak halleri yok, ama her yerden birseyler sizdiriyorlar. Cok sitede yazmasi elbet birsey degistirmez senin cogu bilimadami boyle diyor dediginde degistirmedigi gibi

Belgede yazilanlar halen daha yasaniyor orda yazdigina gore 6,5 milyon Alman enfekte olacak. Film hemuz daha bitmedi rakamlar surekli guncelleniyor ve onumuzde 2 bucuk yildan fazla zaman var.

Ben kendi adima konusabilirim Vondere olan sorularini ona sor. Benim vardigim nokta su, Tip zamanla icine yerlesen petrol endustrisinin ve tacirlerin kimyasal haplarina ve ticaretine teslim edilmistir. Tedavi yontemleri semptom bastirmak ve bagisiklik sistemiyle savas halindedir. Yani tedavi felsefesi temelinde yanlistir. Ozellikle bunlarin sonucunu kanser tedavilerinde yakindan gozlemekteyiz. Bunun disinda bilim sorgulanamayan elestirilemeyen yeni bir din haline gelmistir. Otoritenin kabul ettigi bilimcilerin dayattigi yanlista olsa herseyi bilgi diye kabul etmek imandandir .

Ben Vonderi yalanlamiyorum. O kendi arastirmalari dogrultusunda bunlari soyluyor. Ben belki jiraz farkli noktadayim ancak dogmalasmis otoriter bilim anlayisina ve Tibbi tedavi yontemlerine bakisimiz onunla ayni. Sonucta sana benzer dusuncede olan herkeste tam olarak senin gibi dusunmuyor aranizda farkliliklar olabiliyor.

Farkli dusunmek neden komplo oluyor? Neye veya kime komplo? Bir dusunceye bu atifta bulunan bir tehlike sezmis olmaliki oasif savunma mekanizmasiyla komplo diyerek pasif saldiri yapmis bulunuyor. Peki ama tehlike nerde? Otorite basit bir elestiriye bile tahammul edeyecek kadar zayif olmali, cunku yaptigi Kartondan binanin kolayca cokecegini ve surekli akintinin tersine yuzmeyi ebedi surdureyeceginin farkinda olmali.

• Keptın Feysbuk demişken. Herkes Feysbuk'u özel ve bağımsız sanıyor. Ancak tahminen hükümet ve/veya CIA gibi kuruluşlara bağlı ve Zuckerberg ise konu mankeni.

Ve herkes Zuckerberg'i Feysbuk'u yüksek IQ'su sayesinde tek başına çalışarak kurduğunu sanıyor. Fakat tahminen, öyle birşeyin kurulmasını tasarlayan banker vs parasını çıkartarak, elemanları işe alarak Feysbuk'u kurdu. Zuckerberg ise bu işin tanıtım memuru.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Facebook hesabim dahi yok. Ortada donen oyunlari aciktan yazacak halleri yok, ama her yerden birseyler sizdiriyorlar. Cok sitede yazmasi elbet birsey degistirmez senin cogu bilimadami boyle diyor dediginde degistirmedigi gibi

Belgede yazilanlar halen daha yasaniyor orda yazdigina gore 6,5 milyon Alman enfekte olacak. Film hemuz daha bitmedi rakamlar surekli guncelleniyor ve onumuzde 2 bucuk yildan fazla zaman var.

Ben kendi adima konusabilirim Vondere olan sorularini ona sor. Benim vardigim nokta su, Tip zamanla icine yerlesen petrol endustrisinin ve tacirlerin kimyasal haplarina ve ticaretine teslim edilmistir. Tedavi yontemleri semptom bastirmak ve bagisiklik sistemiyle savas halindedir. Yani tedavi felsefesi temelinde yanlistir. Ozellikle bunlarin sonucunu kanser tedavilerinde yakindan gozlemekteyiz. Bunun disinda bilim sorgulanamayan elestirilemeyen yeni bir din haline gelmistir. Otoritenin kabul ettigi bilimcilerin dayattigi yanlista olsa herseyi bilgi diye kabul etmek imandandir .

Ben Vonderi yalanlamiyorum. O kendi arastirmalari dogrultusunda bunlari soyluyor. Ben belki jiraz farkli noktadayim ancak dogmalasmis otoriter bilim anlayisina ve Tibbi tedavi yontemlerine bakisimiz onunla ayni. Sonucta sana benzer dusuncede olan herkeste tam olarak senin gibi dusunmuyor aranizda farkliliklar olabiliyor.

Farkli dusunmek neden komplo oluyor? Neye veya kime komplo? Bir dusunceye bu atifta bulunan bir tehlike sezmis olmaliki oasif savunma mekanizmasiyla komplo diyerek pasif saldiri yapmis bulunuyor. Peki ama tehlike nerde? Otorite basit bir elestiriye bile tahammul edeyecek kadar zayif olmali, cunku yaptigi Kartondan binanin kolayca cokecegini ve surekli akintinin tersine yuzmeyi ebedi surdureyeceginin farkinda olmali.
    Açıktan yazacak halleri yok ama sızdırılıyor tabi. Sızıyor deniyorsa kesin doğrudur diye düşünüyorsun. Facebook ya da sosyal medyada "x kişisi x demiş" şeklinde basit bir paylaşım bile büyük kitleleri inandırabiliyor.

Belgenin dediğin şeyi desteklemesi için %100 olması lazım. Bakalım 2.5 sene sonra denilen olacak mı? Burada olursak o zaman konuşuruz.

Tıp içinde bu durumdan para kazanmaya çalışanlar var tabi ama herkes öyle değil işte. Bilim sorgulanıyor ve o yüzden ilerliyor.

Bak sen vonderı yalanladığının bile farkında değilsin. Sizin tek ortak noktanız genel bilinen bilime ve tıpa karşı olup bunlara inananlara araştırmıyor, düşünmüyor demeniz. O yüzden aslında benle olduğu kadar onunla farklı noktadasın ama "ortak düşman" yüzünden bunları görmezden geliyorsunuz.

Farklı düşünmek komplo olmuyor zaten. Genel bilime "mutlak yanlış" deyip, aksi argümanlarınızın zayıflığı, desteksizliği falan "komplo teorisi" konumuna giriyor. Kendinize göre kendinizin dediği "mutlak doğru" olduğundan bunları fark etmiyorsunuz bile.

Ortada bir tehlike, bir zayıflık falan yok. Her konuda birçok aksi fikir oluyor ve bunların bazıları davranış, düşünce bakımından benzer olduğundan bir adlandırma yapılıyor. O yüzden bu kadar farklı düşüncelerin hepsinin nasıl aynı anda doğru olabildiğini söyleyemiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 25 Mayıs 2020; 23:35:48 >

• Feysbuku uzaylılar kurmuş vonder.

Tahmin yürüterek kesin yalan demen komedi tabi.
    Ben sağlık konusunda hem araştırma yaptım, hem de öğrendiğim şeyleri denedim. Bu yolda bazen risk aldım.

Belimdeki ağrı için doktor İlerde daha kötüleşir şimdiden ameliyat olmalısın dedi. Reddettim. Alternatif çözüm aradım. Primal Diet'i keşfettim. Denedim. Bel ağrım sıfırlandı. Primal Diet, temel olarak eti pişirmeden çiğ olarak yemek üzerine kurulu. Çiğ et yeyince, vücut o etteki organik vitamin yağ ve proteini vücuttaki en gerekli yere yönlendiriyor. Adeta, vücudun kendi aklı var gibi. Vücudumuzda bir imalat şefi bir üretim planlayıcısı gibi bir mekanizma var. Bel ağrımı gidermek üzere 2018'de 2 ay boyunca 10 adet kadar çiğ kuzu kalbi yedim ve 2018'den bu yana günboyu bilgisayar başında otursam bile artık belim ağrımıyor. Ancak başka şeyler de keşfettim. Çiğ et yedikten sonra moral olarak da üst düzeyde oluyorsunuz. Normalde kızdığınız şeylere kızmıyorsunuz. Bazı şeyleri fersah fersah aşıyorsunuz.

ufak bi video. 4 yaşında cocuk çiğ karaciger yiyor. Hem de afiyetle :)

Güncelleme: Video linkini tahminen Forum Yazılımı kullandığım proxy üzerinden aldığı için, Google'ın proxy filtresine takılıyor, lanetolası link bozuk cıkıyor. O yüzden Youtube video ID'si:
    Fc2BqF0uqz8
    Bu ID'yi Youtube search kutusuna girerseniz ilk çıkan video.

Not: Ben çiğ karaciger pek yemiyorum. Cunku tadını sevmedim. Bana uymadı. Ben daha cok yağlı şeyleri seviyorum. Çiğ et yiyen birçok kişi karacigeri bayağı bir yiyor. Ben daha cok pirzola, kalp ve kelle yiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 25 Mayıs 2020; 23:55:29 >

Daha öncede yazdim ne Facebook nede Instagram
    Hesabim var. Diger kitleninde facebooka inanan kitleden oek bi farki yok. Anaakim medyaninda onlardan pek bir farki yok.

Ben Tip icinden bahsetmiyorum Tibbin felsefesi temeli bir kere yanlisa dayali diyorum. Insan vucudu ve bagisiklik sistemi hakkinda biraz bilgi edinirsen ne demek istedigimi daha iyi anlayacaksin. Hastalikla savas kelimesi ne zaman sana gülünc gelirse o zaman ne demek istedigimi anlarsin.

Bilim finansorune gore sorguluyor veya toplum muhendisligi icin otorite icin. Bilim bagimsiz olmadigi surece Firavunun sozculugunu yapmaya
    Mahkumdur.

Ben kimseyi dusman olarak gormuyorum, dusman gorduklerimi gormezden geliyorum ignore ediyorum. Boyle dusunmene anlam veremedim. Oysa aykiri ses olan bizler belki dusman olarak goruluyor ve konulara yazamamamiz icin gsm onay hesabimiz olup olmadigi sorgulaniyor

Bize komplocu diyen sizlersiniz, Bastirilmis gerceklerin yuzeye vurusuyuz, tarihte aykiri sesler hep yalanlanmistir. Eninde sonunda gercekler ortaya cikmistir. Anlattiklarimizin komplo olmadigini gunluk hayattaki doktor ziyaretlerinden dahi anlayabilirsiniz. Git bir psikoyatriste salla bir hikaye aninda sana teshisi koyup eline receteyi yapistirsin
    Amac tedavi sonuc ilac satisi ve 1001 yan etki. Sistem sana hastasin diyorsa hastasindir. Hastaysanda mutlaka tedavi olmalisin. Kansersen kemoterapiden kacison yok. Hersey basma
    Kalip.

Tehlike yoksa neden komplocu oluyoruz. Oysa savundugumuz seyler insan vucudu hakkinda dogru kabul edilen gercekler.

Cok eskiden Cem Özer talk show vardı, orada Cem Özer'in esprilerini patlattığı Muzaffer diye bi adam vardı. Yorumlarınla o Muzaffer'i hatırlatıyorsun bazen :)

• National Geo kanalinda aslan belgesellerini izlerim
    bazen. Çöl aslanlari avini yerken su ihtiyacinida avinin etindeki suyundan giderirmis boylelike ayrica su icme gereksinimi duymazmis. Bu bakimdan dogaya baktigimizda doga bize ihtiyaclarimizi en dogal haliyle sunmustur ve dogal hali bizim icin en guzel halidir. Oysa insan zamanla topraktan ve dogadan uzaklastikca özundende uzaklasmis ve bircok hastalikla tanismistir. Anlattiklarin bu bakimdan mantikli, ilk insanlar mangal yapacak halde degildiler ve cig et yediler. Ne yazikki cig et istesemde yiyemem. Cunku hayvanlarda gidalarina katilan katki maddeleriyle zehirleniyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 26 Mayıs 2020; 0:6:16 >
    Facebook olayını anlamadın galiba. O zaman blog diyeyim belki bu sefer olur.

İnsan vücüdü ve bağışıklık hakkında doktorlardan daha mı fazla bilgin var? Okuyorsun, araştırıyorsun ama onların hepsi doğru mu yanlış mı diye bakmıyorsun işte. Genel şey söylüyorlarsa baştan yanlış diyorsun.

Siz her şeyin başında tek dünya hükumeti vs. olduğunu ve her şeyi onların yönettiği düşündüğünüz için tabi bağımsız değil sana göre.

Düşmanı mecazı anlamda kullandım. Sizi kimse düşman olarak görmüyor. İkinize göre de ben ve benim gibiler düşünmeyen, araştırmayan, bağımsız olmayan olduğu için aranızdaki farkları yok sayabiliyorsunuz. Yoksa şimdiye kadar birbirinizi korumak yerine bana dediğiniz şeyleri birbirinize de derdiniz. Gsm onayı forumun kuralı. Onayını yaptırırsan yazarsın, sen yazma diye sana özel getirilmiş bir kural değil.

Bastırılmış gerçekler diyorsun hala. Evet gerçekler ortaya çıkıyor tarihte ama aynı tarihte pek çok fikir desteksiz olduğu için de yok oluyor. Tedavi konusunda da yanlı bakıyorsun. Kanserin tam tedavisi hala bulunamadı. Mesela tedavisi olan hastalıklardan bahsetsen. Desen ki "şu hastalık şöyle ilaçla tedavi edip iyileşiyor ama aslında doğal yöntemi var.". Geçmişte ölümcül olan pek çok hastalığın bugün tedavisi var. Ama size göre böyle hastalıklar yok tabi. Olsaydı mağara döneminden 1950ye kadar ortalama ömür 100-120 sene olmazdı herhalde.

Savunduğunuz şeyler sadece size göre, sizin gibilerin kabul ettiği gerçekler işte. O yüzden aranızda büyük farklar oluyor ama hala bunu fark edemiyorsun. Hepsi nasıl doğru oluyor diyorum ama söylemiyorsun bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 26 Mayıs 2020; 1:48:52 >

• Sen tam bir karışımsın. Biraz cem yılmaz, biraz şahan biraz yabancılar falan derken seni hatırlatıyorlar :)
    Insam vucudu hakkinda bilgili olmak icin doktor olmana gerek yok. Iste tamda elestirdigimiz yerden yakalandin, bunun icin insan olmak yeterli. Doktorlarin doktor olmasi onlari insan vucudu hakkinda tam bilgili yapmaz.

GSM Onayi etik olmayan bir kural. Kurala gore numaranin gizliligini yetkililer talep ettigi takdirde verecekleri madde bulunuyor. Ayrica yurtdisinda olan uyelerin Turkiyeden bir cep numarasi olmadigi icinde bu onaylamayi yurtdisi numaralariyla yapamiyorlar. Olay sadece takip desifre uzerine kurulu guvenlik degil. Eger guvenlik icin olsaydi yurtdisindan katilan uyelere bir kolaylik saglanirdi, saglamiyorlar cunku onlara mahkeme yoluyla hicbirsey yapamayacaklarini biliyorlar. Amac sadece mahkemelere polise IP ve numara teslimi. Eskiden oyle bir kural yoktu ve yeni kurallar eskilere gecerli olmamali.

Kanserin tedavisi bulunamadi sadece bir masal. Kanser dogal yollardan tedavi edilebiliyor. Kanser tedavisinin ticarete donmesi 1950 lere uuaniyor cok ilginc bir hikayesi var. En basta kanseri dogal yontemlerle tedavi eden Hastane yasaklanip kemoterapi uygulamasi baslatiliyor. Bu konu kendi basina ayri bir konu basligi olur. Hastaliklar insan vucudunun yarari icin vardir, zehirleyerek vucud tedavi edilmez, zehirlenir.

Insan ömru tibbi yontemlere ragmen 70 yildir ortalama. Insanca yasam olsa bu sure 120 yila kadar cikabilir.

Bizlerin sayisi sandigin kadar az degil. Gitgide insanlar bilinclendikce dahada cogalacak. Dunyadaki sistemin nasil akintinin tersine yuzdugu gun yuzune cikacak. Zamanla ve yasayarak bize hak vereceksin, benimde bunun icin bazi aci tecrubelerim oldu.

İnsan vücudu hakkında bilgili olmak için insan olmak yeterliyse o zaman herkesin bilgisi tam. Yani hiç araştırmadın bu konuları.

Gsm kuralı sana göre etik değil. Sahte hesaplar vs. engellemek için bir çözüm. Sen konuşma diye yapılan bir şey değil. Yurt dışından üyelerde bir şekilde bu onayı yapabiliyor ve o bölümlere yazıyor. Detayları bir yöneticiye sorabilirsin, benimle ilgisi olmadığı için ilgilenmedim hiç.

Kanserin tedavisini biliyorsan bunu kolay bir şekilde yayabilirsin. Hiç bir kanser hastasını tedavi ettin mi? Hastalıklar faydalı diyorsan ebola falan kapmayı ister misin?

İnsan ömrü bugün 70 yıl, tamam. Ama geçmişte çok daha uzun olduğunu söylüyorsunuz ve bu gerçek bilgi diyorsunuz hatta tıp yüzünden ömür azaldı falan diyorsunuz.

Sayınız az değil ama sandığın gibi "mutlak doğru" olmadığınız için sayılarınız artsa da çoğunuzun fikirleri yok olup gidecek. Sen ne kadar görmezden gelsen de aranızda ciddi fikir ayrılıkları olduğu ve bunların hepsinin doğru olamayacağı bir gerçek. İsterse 100000 yıl geçsin hepinize hak verme olasılığım 0.

Bir tek şu olabilir. Hepiniz o kadar farklı ve çok şey söylüyorsunuz ki elbet bazıları zamanla tutacak ama tutmayan şeyleri yok sayıp "bak işte tuttu, biz demiştik" diyeceksinizdir.

Tabi internet ve sosyal medya ile insanlar daha fazla kandırılacaktır(facebook postu örneği gibi), sesler daha çok çıkacaktır ama bu onların doğru olduğu anlamına gelmiyor.

Sen ne tecrübe edindin bilemem ama bu illa doğru yolu buldun anlamına gelmiyor. Sadece senin mutlak doğru ve mutlak yanlışların değişmiş, yanlış dediğin şeylere inananları araştırmıyor, düşünmüyor olarak görmeye başlayıp sadece senin gibilerin araştırıp, düşündüğünü düşünmeye başlamışsın. Belki ileri de farklı bir tecrübe bu düşüncelerini tekrar değiştirir, bunu bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 26 Mayıs 2020; 2:48:6 >

• Cihangir reisin videoları bitti, şimdi sıra sende. Bi mesaj atalım da bu Çiğ köfteci sevinsin. Yazıktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Carpitma sözlerimi, insansan vucuduna nelerin iyi gelip nelerin kötü geldigini gözlemleyebilirsin, arastirip bunlari kendinde deneyebilirsin. Doktorlar cok bilgili deyip yazdiklari her hapi alirsan, asil hapi o zaman yutarsin. Onlarda deneme yanilma yöntermiyle calisir.

GSM Kurali Apple hesabinda bile zorunlu degilken burda neden zorunlu? Sahte hesaplar halen daha tonlarca var, bunun sahte hesapla alakasi yok, iz sürme ve Polise ihbar kolayligi icin oldugu ortada. Forumda yazmak icin kimlik bilgilerini paylasacak degilim, üyenin biri Adminlerin hesabini dahi ele gecirmis. Ben Online bankacilik dahi kullanmayan biriyim, bunlarami güvenecegim? Seninle ilgisi su, ülke gündeminde yazanlarin GSM Onayi olup olmadigi ile yakindan alakaliydin birzamanlar

Senin gibi sirf tedaviye ulasim kolay diye sehirde yasamayi sectigini söyleyen bir yakinim vardi, buna ragmen kocasini 29 yasinda kanserden kaybetti. Tip ömrünümü uzatti simdi bunun? Ömrünün kanserli gecirdigi son 6 ayini kemoterapi sacmaliklariyla gecirdi en son radyoterapi sonrasi bagisiklik sistemi cöktügü icin enfeksiyon kapip aci bir sekilde öldü. Aslinda kanserden ölmedi, Radyoterapinin yan etkilerinden öldü ama gelde anlat bir kere Kanserdi iste siz doktorlardan dahami iyi bileceksiniz....

Senin bize hak vermen gerekmiyor, nasilsa bunlarla birgun yuzleseceksin. Hepimiz cokda farkli seyler söylemiyoruz, kücük noktalarda farkli dusunuyoruz o farkliliklarda degisebilir. Ben henüz tonlarca sayfa arasindan bazi bilgileri samanlikta igne arar gibi inceleyemedim.

Biz tonlarca sey sallayip ya tutarsa demiyoruz, söylediklerimiz asagi yukari ayni seyler zaten. Bunu yapan sizinkiler, dün yumurta kötü diyorlardi bugun saglikli diyorlar vs. Biz bu konularda hep ayni yerdeyiz.

En buyuk yalani bunu kontrollü sekilde yapanlar yayior zaten TV lerden. Ne varki onlarin yalanlari size göre iyi bir amaca hizmet ettigi icin zararsiz geliyor

Ayni seyi cok kez tecrübe ettim ve bircok alanda islerin bu dunyada nasil isledigini cok guzel gördüm. Beyaz önlüklüleri melek sanma, benim asil isim onlarla degil aslinda onlarin üstündekilerle. Ticaretten sagliga hersey ayni sekilde islemekte, sistem carpik. Yanlis anlasilmisim, yanlis dedigim seylere inananlari dusunmuyor olarak görmüyorum, onlari uyarmaya calisiyorum. Sistemin sig Dünyasi sandiginiz gibi insanlik icin calismiyor, insani hem yasadigi yer hemde yasadigi sekil olarak butunune kasitli olarak mudahale edip onu gerceklerden uzaklastirip kendi amacina hizmet icin adeta bir robota ceviriyor. Sistem ben dusundum siz dusunmeyin, ben biliyorum siz itiraz etmeyin diyor. Tabi bunlari yaparken direk olarak böyle söylemiyor, binbir turlu yolla yapiyor bunlari. Sectigi dusmanlar nedense hep görülmez oluyor . Birselyeri degistirmek icin insanlar ölüyorda savas catisma bitince kimse kimseyi artik dusman görmesin diyor, kisaca Aganiz sizinle eglenir.

Sende vitamin eksikliği var gibi.

• Geçen ağzımızda maske kafamızda siperlikle virüsle dertleştik. Virüs artık bulaşmaktan yorulduğunu söyledi. Ve kafası allak bullak olmuş. Türkiyede bi sokağa çıkma yasağı yapıyonuz bi avm berbere gidiyosunuz valla şaştım kaldım dedi. Ayak uyduramıyorum size dedi. Ben artık pes edecem dedi. Çok dertliydi. Eski bulaşma heyecanım kalmadı dedi. 4 haziranda uçuşlar başlarsa çine memleketime geri dönecem dedi.

• Dün bu konuda WHO nun basindaki isim olan Tedrosun Komunist Cin Devletiyle olan Komunizm yoldasligindan ve Etiyopya Terör Örgütü üyesi oldugundan söz etmistim. Bunlari tescilleyen bir haber buldumhttps://www.epochtimes.de/politik/welt/unterwanderung-der-who-durch-das-kommunistische-china-beeintraechtigte-die-globale-reaktion-auf-die-pandemie-a3217228.html

Haberin Tedrosla olan kisminda tamda bu söylediklerime deginilmis. Cinin DSÖ üzerinde üstünlük cabalrinin bir kisminin BM sayesinde diger kisminda ise basindaki isim olan tedrosun buyuk rolü oldugu yazilmis. Ayni zamanda Tedrosun 1980 lerde Etiyopyada Hukumete karsi savasan Maocu Halk Kurtulus cephesi Tigray adli Terör Örgütünün eski üyesi oldugu yazilmis.

Tigray adli örgütün bugunku karsiligi Kuzey Koredir yazmislar. Sovyetlerin Etiyopya devletine olan para yardimlari kesilince, Tigray adli örgütün diger azinlik gruplarla kurdugu itttifak sonrasi hukumeti devirip 2019 a dek yönettigi yazilmis.

Tigrasin halen daha yabanci komunist baglatilari surdurdugunu yazmis Epoch Times. Etiyopya eski saglik bakani olup sonra disisleri bakani olan Tedrosun Komunist Cinle cok yakin iliskileri oldugu yazilmis.

Tedrosun ülkesinde olan Kolera salginlarini 3 kez örtbas etmesine ragmen, 2017 yilinda Komunist Cin Rejiminin Lobi calismalari sayesinde DSÖ nün basina gectigi yazilmis. Cinliler Tedrosun DSÖ basina gecmesi icin buyuk bir finansal gucle mücadele ettigi, gelismekte olan ülkelerden yardim almak icin kaynagi bilinmeyen paralar kullandigi daha önce Sundayde calisan gazeteci Rebecca Myers tarafindan yazilmis.

Tedros kendisine bu sebeple elestiren Ingiltereye eski kolonici kafa yapisinda olmakla suclamis. Tayvandan gelen elestirilerede Tayvani irkcilik yapmakla suclayarak karsilik vermis. Bu arada Trumpin DSÖ ye olan parasal yardimlari kesmesiyle buyuk bir finansörünü kaybetmis oldu. William Stantonsa göre Tedros Komunist Cin devletinin sözcüsü gibi calisiyor.

Tedros hakkinda benzer haber 2017 yilinda farkli bir kaynakta Ingilizce olarakta yer almishttps://www.nationalreview.com/2017/06/world-health-organization-corrupt-wasteful/ . Tedrosun eski terör üyesi mensubu yöneticilerinden oldugu yaptigi yolsuzluklar, seyahat icin harcandigi gösterilen yuzlerce milyon dolarlar, Tabak Endustrisinin nasil WHO yu etkiledigi vs. Kaynaklari buldukca ekleyecegim. Bu Tedrostan cok daha malzeme cikar. Dünya Saglik Mafyasi basindakiler ve isbirlikcileri, gelde böyle bir kuruma güven!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 26 Mayıs 2020; 15:5:39 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.