Şimdi Ara

Virüs umrunda olmayan arkadaşımın annesi vefat etti. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
199
Cevap
4
Favori
21.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
388 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nucro

Bilim insanlarına kız istersen nasıl bulaştırmıyorlarmış diye ? Baksana 300 tane asemptomatik tespit etmişler ancak kontağı olan 1174 kişiye bakıyorlar, hastalık var mı diye. Sonuç: 0

Zaten en başından beri uyarıyorum: size söylenenlere değil rakamlara bakın.

Neden maske-kapanma yapmayan İsveç'teki ölümler felaket senaryoları ve karalama haberlerinin aksine geçen seneki rakamlarla benzer?

Neden ABD'de maske şartı olmayan eyaletlerde hasta sayısı daha az?

Kafan mı almıyor ben mi anlatamadım? Asemptomatik vakaların sekresyonlarında virüs var virüs. Olmasa asemptomatik vakanın asemptomatik bir vaka olduğunu nasıl tespit edeceksin? Zekan mı kıt? Vakanın ağzından alınan örnekte virüs olduğu için asemptomatik vaka olarak tanımlanır, hapşırdığında ve bağırdığında bunu etrafa saçar. Olmasa zaten asemtomatik vakada virüs olduğunu tespit edemezsin. Eğer asemptomatik bir vakada virüs olduğunu tespit edebilmişsen boğazındaki salgıda virüs olduğundan dolayıdır. Bu virüste hapşırdığında, bağırdığında etrafa saçılır. Daha basitçe anlatabilmenin bir yolu yok. Tabi senin gözünle beynin arasında bir engel varsa onu bilemem okuduğun beynine gitmiyorsa yapacak bişey yok. Tutmuş ordan asemptomatik bir vakanın tesadüf eseri kimseye bulaştırmadığı bir raporu gösteriyor. Ondan bir tane varsa bulaştırdığı raporlanan bin tane var. Okuduklarını beyin süzgecinden geçirmeyi dene. Düz dünyacı falansındır da sen şimdi kesin. Bilale anlatır gibi anlattım inşallah bu defa anlarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SUBJECT 101 -- 29 Aralık 2020; 19:6:38 >

• Revenque kullanıcısına yanıt
    Bu tarz yazilari her gordugumde su sahne aklima geliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=GLqS5dAxKj8&feature=youtu.be

Asilarin yan etkileri ile ilgili kisa bir makale.

https://www.thelancet.com/pb-assets/Lancet/extras/02art9340web.pdf

Hangi asilarin oldugunu ve kanitlanmis makalelerini atabilir misiniz acaba? Kanitlanmis olanlar birkac tane eski asi ve orani da 100 bin , 300 binde bir vaka. Sizin elinizdeki bilgileri de gormek isterim. Mumkunse adnan o. tarzi kanitlar olmasin, bu forumda evrim tartisilirken onun kitaplari veriliyordu karsi tez olarak.

Birde mumkun ise hakaret icermezse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamer213 -- 29 Aralık 2020; 19:18:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gold5555

Virüsü kapan kişi belirtli göstermeden bulaştırabiliyormuymuş ben belirtli olmadan bulaşmıyor sanıyordum

Bulaştırmasalardı zaten asemptomatik vaka kavramı olmazdı hocam. Asemptomatik vakalar PCR testi ile tespit edilir yani boğazından alınan örnekle. Eğer boğaz salgılarında virüs varsa bu da bulaştırabileceği anlamına gelir.

• Emniyet kemeri takan da ölür kemer takmayan da!

Emniyet kemeri kullanmayan bir birey ile kemer takana göre ölüm oranı daima daha yüksektir. Kurallar bu yüzden konur.

Emniyet kemeri takıp takmamak kişinin kendisine zarar veren bir durumdur. Maske takmayan bir birey hastalanıp toplumun maske takan korunan bireylerine zarar verme riski vardır.

Bir kişinin inat edip bilimsel gerçeklere rağmen maske takmamaya diretmesi ve sonucunda annesini kaybederek öğrenmesi üzücü bir durum.

Hayatta kesin diye bir şey yoktur. Her şey istatistiksel olarak açıklanır. Maske takmayan birey risk altında olduğu kadar toplumu da riske sokar.

Maske takmayan bireyi uyarıyorum. Benim bulunduğum kapalı ortama ve çalışma alanıma asla maskesiz birey giremez.

Araba kazalarında ölümlerin büyük çoğunluğu kemer takmamaktan kaynaklı olduğu gibi yine kurala uymayı reddetmeye devam eden maske takmamakta direten bilinçsiz bireyler yüzünden artış devam ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ambarad

Bu nasıl bir cahilliktir yahu. Şu tarz mesajlara cevap vermeyeyim diyorum da, gördükçe delleniyorum.

Bir insana onca dikkate rağmen virüs bulaşmasıyla, virüsü takmayıp hem kendini hem çevresini hasta etmesi bir mi? Önlem alan ama virüsü yine de kapan bir insan, her ne şekilde olursa olsun sorumlu davranır, çevresine ve diğer insanlara bulaştırmamaya dikkat eder.

Konu sahibinin anlattığı kişiler hem önlem almaz, hem virüsü kapar, sonra gider bir de çevresine bulaştırır. Ya de gidin ötede oynayın.

Alıntıları Göster

Konu sahibi arkadaşını gömmek isterken kendi yediği haltı itiraf etmiş işte.

İstediğiniz kadar dikkat edin bu hastalıktan kaçış yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: JOHNWICK8

Bu mesaj silindi.

Arkadaşının cevap veremediği soruyu sen yanıtla istersen  

• Maske kullanmak gerek fakat şöyle bir gerçek var bizim takarken zorlandığımız bu basit maskeler tıbbi malzeme statüsünde bile geçmeyebilir esasında. Her ne kadar çok daha terleyici ve yorucu olsada ameliyathane tipi maskelerin yanında bizim günlük hayatta kullandığımız kuruşluk maskelerin filtreleme özelliği 100'de 1'i falan anca eder diye düşünüyorum.

• Hocam bu konular elbette hassas yanlış bir şey söylemek istemem o yüzden. Ama söylediğiniz bir noktaya katılmadığımı belirtmek istiyorum.

Açık havadan virüs bulaşmaz. Virüsü annesi kapmış ve o arkadaşına bulaştırmış da olabilir. Ayrıca sade maske de yetmiyor. Ben görüyorum metroda gözlerini parmaklarıyla ovuşturanlar var. Virüs ağızdan bulaşmıyor sadece. Bir de maske yüzde 100 korumuyor. Bir başka nokta ise uzun süreli maske takmanın da sağlığa zararları var. Beyin yeterince oksijen alamıyor. Açık havada maske takmak mantıksız bence. Ben takıyorum ama yasak olduğu için. Hiç kimsenin olmadığı yerde asla maske takmazdım yoksa.

Almanyada akrabalarım var. Sadece kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu varmış onlarda. Tabi Çin her yerde zorunlu yapıp virüsü 0 a indirmişti. Bir de sokağa çıkma yasağı ilan etmişlerdi uzunca bir süre.

Bu virüsü temizleyecek tek yol aşıdır. Diğer yollar malesef süreci kontrol etmek için sadece. Çünkü virüs 14 gün belirti göstermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cross Thread -- 29 Aralık 2020; 20:11:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1 senedir annemi gormeye gitmiyorum 200km ilerde ... Varsın nefes alsınlr...Uzaktan sesini duyayım

• quote:

Orijinalden alıntı: Revenque

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

hocam bu adam yüzünden ban veya uyarı puanı yiyeceksin haberin olsun. adam silmiş yazdığını kaçmış. dikkat etmek lazım ortalığı gerip millete ban yediriyorlar.

• millet ne histerik lan

• Arkadaşımın eşi, annesi, babası, bacanağı, kayınpederi, baldızı, büyük ihtimal çocuklarıda(çocuklara test yapmıyorlar) hepsi corona. Ama onun negatif. Nasıl bir virüs bu anlamak mümkün değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 - Maskesini doğru takanların yakın çevrelerinde vefat eden olmuyor mu ?

2 - Hastalığın arkadaşından bulaştığını ispatlayabilir misin ?

3 - Annesi vefat etmiş birinin trajedisini propaganda amaçlı kullanmak vicdanını rahatsız etmiyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: SUBJECT 101

Kafan mı almıyor ben mi anlatamadım? Asemptomatik vakaların sekresyonlarında virüs var virüs. Olmasa asemptomatik vakanın asemptomatik bir vaka olduğunu nasıl tespit edeceksin? Zekan mı kıt? Vakanın ağzından alınan örnekte virüs olduğu için asemptomatik vaka olarak tanımlanır, hapşırdığında ve bağırdığında bunu etrafa saçar. Olmasa zaten asemtomatik vakada virüs olduğunu tespit edemezsin. Eğer asemptomatik bir vakada virüs olduğunu tespit edebilmişsen boğazındaki salgıda virüs olduğundan dolayıdır. Bu virüste hapşırdığında, bağırdığında etrafa saçılır. Daha basitçe anlatabilmenin bir yolu yok. Tabi senin gözünle beynin arasında bir engel varsa onu bilemem okuduğun beynine gitmiyorsa yapacak bişey yok. Tutmuş ordan asemptomatik bir vakanın tesadüf eseri kimseye bulaştırmadığı bir raporu gösteriyor. Ondan bir tane varsa bulaştırdığı raporlanan bin tane var. Okuduklarını beyin süzgecinden geçirmeyi dene. Düz dünyacı falansındır da sen şimdi kesin. Bilale anlatır gibi anlattım inşallah bu defa anlarsın.

Alıntıları Göster

100% yalan bilgi.

• quote:

Orijinalden alıntı: TTnetlover

100% yalan bilgi.

Alıntıları Göster

Bir cahil cüheyla daha blokladım  

• Allah rahmet eylesin. Şu saatten sonra hiç umrunda olmaz sanırım
  • Kendi annesini babasını düşünmeyen başkasınınkini neden düşünsün ki

• Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt

Maskelerin koruyuculuğu hakkında net bir istatistik hala yok sanırım. Bari net bir maske yapsalar da parası neyse ondan alsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 29 Aralık 2020; 21:56:21 >
  • Dybbukim kullanıcısına yanıt

Ne ilgisi var? Virüsün nasıl can aldığını görmezden geliyorsunuz herhalde. Hele ki ailenden birinin ölümüne neden olursa insan onun azabının altından kalkamaz. Korkmakta, paniklemekte haklıyız.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.