Şimdi Ara

Viofo A129 Araç Kamerası incelemesi 2019'un En iyisi !! (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
472
Cevap
53
Favori
47.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle viofo a129 duo IR modeline sahibim. Aracım sitenin kapalı otoparkında duruyor. Yaklaşık 6 aydır powerbank ile kullanıyorum kamerayı 7/24 kayıtta yani cihaz. 3 tane syrox PB115 model (biri dijital şarj göstergeli olan model) powerbank'im var. 2 tane de samsung 128 gb 90 mb yazma hızındaki kartım var.

Dijital göstergeli powerbank 45 saat kesintisiz 5fps hızlı kayıt modunda kayıt yapıyor. normal olan powerbanklerde 43-44 saat kesintisiz kayıt yapabiliyor. yani toplamda 5 gün kesintisiz kayıt yapabiliyorum. 128gb hafıza kartı 47-48 saat kayıt yapabiliyor.

Hiçbir zaman aküye bağlamayı düşünmedim. Akü bitince daha çok mağdur olmaktansa bu şekilde bana göre daha kullanışlı.

Bir powerbank kaç saatte doluyor diyenler için cevap 2.1 yada 2.4 çıkışlı bir şarj aletiniz var ise 18-20 saat içinde doluyor.

Powerbank ısınır patlar diyenler içinde cevap vereyim güneş görecek yere koymazsanız hiçbir şey olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ohayyam

viofo supporta ticket acmıstım yeni firmware yolladılar onu yukledim acıldı bilgilerinize.. sitelerin deki ile aynı versiyon 2.1 ama farklı dosyamı bilmiyorum...

Tskkrler.bilgilendirme icin. Gercekten cihazlarinin arkasında durmalari çok iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mstfaslan kullanıcısına yanıt
    Park modlu cihaz ise uzerindeki switch den gerekli voltaj ayari yapilabiliyor zaten. Aku isi ozellikle kis aylarinda sorun. Bir de arac ile uzun km yapilmiyorsa aki duzgun sarj olamiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şampiyon GALATASARAY

Fikir olması açısından yazıyorum...

Öncelikle viofo a129 duo IR modeline sahibim. Aracım sitenin kapalı otoparkında duruyor. Yaklaşık 6 aydır powerbank ile kullanıyorum kamerayı 7/24 kayıtta yani cihaz. 3 tane syrox PB115 model (biri dijital şarj göstergeli olan model) powerbank'im var. 2 tane de samsung 128 gb 90 mb yazma hızındaki kartım var.

Dijital göstergeli powerbank 45 saat kesintisiz 5fps hızlı kayıt modunda kayıt yapıyor. normal olan powerbanklerde 43-44 saat kesintisiz kayıt yapabiliyor. yani toplamda 5 gün kesintisiz kayıt yapabiliyorum. 128gb hafıza kartı 47-48 saat kayıt yapabiliyor.

Hiçbir zaman aküye bağlamayı düşünmedim. Akü bitince daha çok mağdur olmaktansa bu şekilde bana göre daha kullanışlı.

Bir powerbank kaç saatte doluyor diyenler için cevap 2.1 yada 2.4 çıkışlı bir şarj aletiniz var ise 18-20 saat içinde doluyor.

Powerbank ısınır patlar diyenler içinde cevap vereyim güneş görecek yere koymazsanız hiçbir şey olmaz.

Üstad merhaba power bank a bağladığımızda park modunu kullanmadan kesintisiz sürekli kayıt yapabiliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: deliyurek569

Üstad merhaba power bank a bağladığımızda park modunu kullanmadan kesintisiz sürekli kayıt yapabiliyor mu?

Alıntıları Göster

evet

• Merhabalar. Kameram yaklaşık üç dört ay önce banggood sitesinden aldım. Cihaz elime ulaştığında versiyon güncellemesi de yaptım. A129: v2.1 versiyonunda şu an.

oto elektrikçiye bağlantılarını yaptırdım. ön ve arka kamera gayet güzel çalışıyor. Park modu kablosu da almıştım. Onun da bağlantısını yaptık.

Ancak sıkıntım makine menüsünde park modunu otamatik algıla yapmama rağmen her kontak açılış kapanışta sadece bu ayar değişiyor.

yine facebook üzerinde bu sorunu yazdığımda bir arkadaş kırmızı kablo sürekli enerjiye, sarı kablo sadece kontak açıkken gelen enerjiye bağlanmalı demişti. ve öyle de yapıldı.

Hatta belki yanlış söylemiş olabilir diyerek kabloları tekrar farklı bağladık. Ancak yine durum aynı olunca, Kırmızı kabloyu sürekli enerjiye, sarı kabloyuda kontak açıkken gelen enerjiye yeniden bağladık.

Hafıza kartı nı formatladım. Makineyi varsayılan ayarlara getirdim. bu arada enerji gps den değil direk makineye bağlı. gps kısmına da aldım belki ondan park modu aktif olmayabilir diye. oradan da maalesef sorunumu gideremedim.

ve yine belirteyim araç sıfır akü de tertemiz.

menüde yapmış olduğum tüm ayarları sıfırlasa anlayacağım. ancak sadece her kontak aç kapa yaptığımda sadece park modu kısmını sıfırlıyor.

Sorunun çözümü sizce ne olabilir. Herkese sağlıklı günler

• battery yazan kabloyu kontak açıkta kapalıda olsa sürekli aktif olan bir hatta bağladım. acc yide sadece kontak açılınca gelen elektriğe. 2 kamera bağladım şimdiye kadar bir sorun olmadı

• emr_78 E kullanıcısına yanıt

merhaba camera ayarlardan

Park Modu : Time Lapse 3FPS

Park Modu Zamanlama : 24 saat

Park Modu G Sensör : Orta

Park Modu Hareket Algılama : Kapalı

Time Lapse Kayıt : Kapalı

Hareket Algılama : Kapalı

şeklinde ayarlayın.. eğer kablonuz doğru bağlı ise kameranız park modunda kayıt yapacaktır.. olaki sıkıntı yaşadınız tekrar ayarlara girerek buraya yazdığım ayarların hafızaya alınıp alınmadığını bir daha kontrol edin..

• cevizkabugu kullanıcısına yanıt
    Timelapse kapali olup park modu acik oldugunda 2 dk sonra kapaniyor kamera. Neden acaba?
  • Park Modu : 3 FPS (kesinlikle bu ayarda olmalı)

Time Lapse : Kapalı (kesinlikle bu ayarda olmalı)

bu ayarlardan sonra eğer sorun yaşıyor iseniz.. menüye tekrar girin kontrol edin bazen ayarlar kayıt edilmeden çıkılabiliyor menüden.. tekrar girip kontrol etmek gerekir.. kontrolde ayarlar bu şekilde ise o zaman kablonu bir kez daha kontrol et..

son çare viofo sitesinden (ilk yazılım) VER 1.5 yazılımı geri yükleyip deneyin..

• Merhabalar;

Ford Focus aracım var. Viofo A129 araç kamerası kullanıyorum. Arka kamerayı geri vitese geçtikten sonra geri giderken arabanın ekranında görebilir miyiz? Buna çok ihtiyacım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hcozalp -- 13 Şubat 2021; 18:53:16 >
  • hcozalp kullanıcısına yanıt

video çıkış kabosu ile bu mümkündür.. ön veya arka kamerayı ya da ikisini aynı anda ekranda görebilirsiniz.. camerada böyle bir çıkış var.. sizin ekranda böyle bir giriş var mı bu önemli..

• Merhaba,

Bu sorunu sürekli yaşıyorum ve hala çözemedim.

Park modu kablosu ile kullanıyorum. Normal dümdüz yolda giderken bir anda ekranda ünlem ve bip sesi çıkıyor ve ardından videodaki gibi kayda başlıyor. Ne ses oluyor ne ayrıntı. Her gün aynı sorunu yaşıyorum. Viofo'ya mesaj attım g-sensörü düşük orta yap diyor ama zaten düşük ayarda :)

Bir çözümünü bulamadım şaşiden mi diyorum ama şasiden olsa hiç kayıt yapmaz.

Ayrıyeten g-sensör ne içindir hani kaza anında ki kayıdı saklamak için midir? Eğer öyleyse neden hızlı kayıt yapıyor. Bu kayıt ettiği videolar kilitli görünüyor.

• crazykartal C kullanıcısına yanıt

videoda viofo park moduna geçmiş görünüyor. ACC kablosu temazsızlığı bunu yapabilir ki mıhtemelen öyle.. ACC olan kablo bağlantısını kontrol edin kesiklik yapıyor olabilir. ya da ACC kabosunu aracın çalıştıktan sonra enerji verdiği başka bir sigortaya bağlamanız gerekebilir..

• Herkese merhaba, geçtiğimiz hafta A129 pro duo modelini satın aldım ve her iki kamerayı da montajladım. Aksesuarcıya aracın sigortasına bağlantı yaptırdım. Merak ettiğim konu şu. Park modunda kayıt aküye sıkıntı çıkartmadan ne kadar süre kayıt yapıp kamerayı kapatır?

Aracı çok sık kullanmıyoruz ancak sorun yaşamamak için aküyü hangi sıklıkla şarj etmemi ve her şarj için kaç km yol yapmamı önerirsiniz?

• Benim aküm 11.6 volt gösterirken 400 km yol yaptım, 12.2 volta çıktı. Dolayısıyla yol yaparak şarj olayı biraz maliyetli. Park kablosunu 12 volta ayarlayarak kullanıyorum, daha önce 1 senede varta akü öldürmüşlüğüm var

• ben aracımın aküsünden kullanıyorum.. aracı kullanmadığım ama kamerayı kullandığım günlerde akşam eve geldiğimde arabayı garaja sokup şarj aletiyle aküyü şarj ediyorum.. böylece aküm hiç bitmiyor ve zayıflamıyor.. tavsiye ederim..

• Aküyü bitireceğinize alın 2 tane 30.000lik powerbank değiştirerek kullanın. Üşeniyorsanız park modunu kullanmayın yada bir gün acil bir işiniz olduğunda arabanın marşının basmamasına razı olun

• @OlguErhan üstadım yıllar önce senin tavsiyen üzerine smarnoo t652 araç kamerasını almıştım şimdi araç alma arifesinde yeniden bir kamera arayışı içerisine girdim ve fikrini almak istiyorum. Arka cam için bir araç kamerası daha istiyorum arka cam için yeni bir kameramı almalıyım yoksa çift kamerası olan bir cihaz mı almalıyım tavsiyen nedir?

• Başkentli Müdür kullanıcısına yanıt

viofo A139 3Ch

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.