Şimdi Ara

VİKİPEDİDE FORUMUMUZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Donanımhaber, Türkiye'nin bilgisayar teknolojisi üzerine kurulan ilk web sitelerindendir. Yayın hayatına 1999 yılında teknoloji haberleri sitesi olarak başlamıştır. 2001 yılında yayına başlayan Forum bölümü, Türkiye'de hala en çok tıklanan sitelerden biridir. Sitenin sloganı 'Sık sık güncellenen haber sitesi' dir.

Tarihçe

1999 yılında Gün Oksay isimli bir web tasarımcısı tarafından kuruldu. İlk başlarda yalnızca haber sitesi olarak gönüllü editörler yardımıyla yayın yaptı. 2001 yılında Donanımhaber forumu kuruldu. Kısa bir süre sonra İstanbul Kozyatağı'nda Donanımhaber ofisi kuruldu. Burada forumun yönetimi görev yapmaktadır. Forumun kurulmasıyla aktif katılımcılar arasında bilgi aktarımı başladı. Donanımhaber sitesinde teknoloji dışında, Otomobil dünyası, ikinci el eşya satışı, müzik, elektronik gibi her türlü konuda forumlar bulunmaktadır. Forumun Konu Dışı adı verilen bölümünde her yaştan kullanıcı her türlü konu hakkında tartışabilmektedir. Konu dışı yapılanması Twitter denemeleri gibi değişik etkinlikler yapmakta olup bazı sitelerin ünlü olmasına katkı sağlamıştır.

Kurallar ve Yapı

Forum sitesinde pek çok yönetici ve programcı görev yapmaktadır. Yöneticiler forumdaki asayişten sorumludur. Forumlarda kurallara aykırı konular silinebilmekte, konuyu açan kullanıcıya uyarı veya ceza verilebilmektedir. Forumlarda dini, siyasi, erotik ve huzuru bozan konulara izin verilmemektedir.

Sosyal Etkinlikler

Özellikle konu dışında pek çok buluşma ve etkinlik düzenlenmiştir. Bu etkinliklerle kullanıcıların tanışıp kaynaşmaları amaçlanmıştır. Bisiklet turları, Otomobil Dünyası Genel üyeleri Çamlıca Buluşması gibi etkinlikler düzenlenmiştir. Bunların yanı sıra Yöneticiler ve programcılardan bazıları yeni Teknolojik ürünleri internet üzerinden canlı yayınla kullanıcılara tanıtmaktadır. Sanal olarakta etkinlikler düzenlenmektedir. Fifa-Football manager gibi popüler oyunlar ve bazı online oyunlarda turnuvalar düzenlenmektedir.

Gelir

Donanımhaber, gelirinin çok büyük bir kısmını reklamlardan elde etmektedir.

İletişimde Olduğu Diğer Siteler

Bölüm Sonu Canavarı adlı oyun sitesi de Donanımhaber tarafından kurulmuştur ve aynı şirket çatısı altında yayın hayatına devam etmektedir.

Televizyonda Donanımhaber

Donanımhaber editörlerinden Mesut Çevik, Erdi Özüağ ve Ender Yıldız, her cuma günü TV2 kanalında ekranlara gelen Donanım Haber isimli bir program hazırlayıp sunmaktadırlar.

• Neden bilmiyorum ama kendimi gururlu hissettim bu haberden sonra.

Edit:niye eksiliyosunuz dhli olduğum için gururluyum dedim sadece

Edit 2 :noluyo olum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxpisikopat -- 23 Ocak 2015; 15:24:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tmm

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxpisikopat

Neden bilmiyorum ama kendimi gururlu hissettim bu haberden sonra.

Aynen bende forumumuz FACEBOOK'tan sonra en fazla üyesi olan site
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tepecikli 43

quote:

http://www.gaiaonline.com/forum/

28 milyon üyesi var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kütahyalı 77

Donanımhaber, Türkiye'nin bilgisayar teknolojisi üzerine kurulan ilk web sitelerindendir. Yayın hayatına 1999 yılında teknoloji haberleri sitesi olarak başlamıştır. 2001 yılında yayına başlayan Forum bölümü, Türkiye'de hala en çok tıklanan sitelerden biridir. Sitenin sloganı 'Sık sık güncellenen haber sitesi' dir.

Tarihçe

1999 yılında Gün Oksay isimli bir web tasarımcısı tarafından kuruldu. İlk başlarda yalnızca haber sitesi olarak gönüllü editörler yardımıyla yayın yaptı. 2001 yılında Donanımhaber forumu kuruldu. Kısa bir süre sonra İstanbul Kozyatağı'nda Donanımhaber ofisi kuruldu. Burada forumun yönetimi görev yapmaktadır. Forumun kurulmasıyla aktif katılımcılar arasında bilgi aktarımı başladı. Donanımhaber sitesinde teknoloji dışında, Otomobil dünyası, ikinci el eşya satışı, müzik, elektronik gibi her türlü konuda forumlar bulunmaktadır. Forumun Konu Dışı adı verilen bölümünde her yaştan kullanıcı her türlü konu hakkında tartışabilmektedir. Konu dışı yapılanması Twitter denemeleri gibi değişik etkinlikler yapmakta olup bazı sitelerin ünlü olmasına katkı sağlamıştır.

Kurallar ve Yapı

Forum sitesinde pek çok yönetici ve programcı görev yapmaktadır. Yöneticiler forumdaki asayişten sorumludur. Forumlarda kurallara aykırı konular silinebilmekte, konuyu açan kullanıcıya uyarı veya ceza verilebilmektedir. Forumlarda dini, siyasi, erotik ve huzuru bozan konulara izin verilmemektedir.

Sosyal Etkinlikler

Özellikle konu dışında pek çok buluşma ve etkinlik düzenlenmiştir. Bu etkinliklerle kullanıcıların tanışıp kaynaşmaları amaçlanmıştır. Bisiklet turları, Otomobil Dünyası Genel üyeleri Çamlıca Buluşması gibi etkinlikler düzenlenmiştir. Bunların yanı sıra Yöneticiler ve programcılardan bazıları yeni Teknolojik ürünleri internet üzerinden canlı yayınla kullanıcılara tanıtmaktadır. Sanal olarakta etkinlikler düzenlenmektedir. Fifa-Football manager gibi popüler oyunlar ve bazı online oyunlarda turnuvalar düzenlenmektedir.

Gelir

Donanımhaber, gelirinin çok büyük bir kısmını reklamlardan elde etmektedir.

İletişimde Olduğu Diğer Siteler

Bölüm Sonu Canavarı adlı oyun sitesi de Donanımhaber tarafından kurulmuştur ve aynı şirket çatısı altında yayın hayatına devam etmektedir.

Televizyonda Donanımhaber

Donanımhaber editörlerinden Mesut Çevik, Erdi Özüağ ve Ender Yıldız, her cuma günü TV2 kanalında ekranlara gelen Donanım Haber isimli bir program hazırlayıp sunmaktadırlar.
    .
    quote:

Donanımhaber, gelirinin çok
    büyük bir kısmını reklamlardan
    elde etmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OutSecT -- 23 Ocak 2015; 10:54:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hemen de sahiplendiniz forumu :)
    Adblock kullanırsanız forum para kazanamaz :(

• niyabalum
  • ee ?

• Forum bazılarıyla aynı yaşta

• Biz trolleri yazmayı unutmuşlar

• Forumla aynı yaştayız

• iyi
  • o konuyu açan kişi benim, kullanıcı adına bak 'fikir muhendisi'.
    vikipedi'de 2007'den beri editörüm fakat bazı yönetim zaafiyetleri nedeniyle yazmayı bıraktım.
  • Forumun Konu Dışı adı verilen bölümünde her yaştan kullanıcı her türlü konu hakkında tartışabilmektedir

Yalaninizi s....,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-813D491AA -- 23 Ocak 2015; 11:36:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::Banner:::

quote:

quote:

http://www.gaiaonline.com/forum/

28 milyon üyesi var

Bu siteyi ilk defa duydum çalıştığım şirkette site açılmıyor bu site ne üzerine ?

• forum açıldığında 5 yaşıbdaymışım

• Eski zamanları başkaydı ,konu dışında çok kral muhabbetler dönerdi
  • quote:

quote:

Twitter, gplus, instagram, linkedin gibi siteler ne oluyor?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.