Şimdi Ara

'uykuda lens takarak , gündüz net görme ' yorumlar????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
9.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evt arkadaslar haberle ilgili fikirleriniz nelerdir.. sizce uygunmuduur???

kaynak :

http://www.youtube.com/watch?v=yY9w3_4FfoI&feature=related ( bu vidoeyu bi izleyin , doktor cözüm buldum diyor son 1 dakikada galiba)

takvim.com.tr/2007/03/18/pap119.html

Uykuda lens rahatlığı

Gözün şeffaf olan ön tabakasının şekillendirilmesine yarayan ortokeratoloji lensler, sadece gece uyurken takılıyor; gündüz çıkartıldığında ise cam gibi harika bir görüş netliği sağlıyor.

'uykuda lens takarak , gündüz net görme ' yorumlar????

En önemli duyu organlarımızdan olan gözlerimize 'gözümüz gibi' bakmamız gerekiyor! Her ne kadar ülkemizde göz sağlığına yeterince önem verilmiyor olsa da, bu konuda yaşanan tıbbi gelişmeler yüz güldürüyor. Son olarak hazırlanan 'ortokeratoloji' adlı şekillendirici lensler, görme bozukluğu yaşayanları gündüzleri hem gözlükten hem de lens takmaktan kurtarıyor.

KORNEAYI ŞEKİLLENDİRİYOR
    Ortorekatoloji; 'astigmat ve miyopun tedavi edilmesi veya en aza indirilmesi için özel olarak tasarlanmış lenslerle, kornea denilen gözün şeffaf ön tabakasının şekillendirilmesi' olarak adlandırılıyor. Ortorekatoloji, yani LK denilen bu şekillendirici lensler sadece geceleri uyurken göze takılıyor. Uyandıktan sonra gözden çıkarılıyor, çıkarılıyor, gözlüğe ve kontakt lense gün içinde ihtiyaç duyulmuyor. LK lenslerin rahat ve bakımının kolay olması da göz problemleri yaşayanlara büyük bir kullanım rahatlığı sunuyor.

KULLANIMI ÇOK KOLAY
    LK lensler; spor meraklıları, endüstri çalışanları, kuru ve tozlu ortamlarda bulunan hastaların yanı sıra, göz kızarıklığı ile kuruluk yüzünden lens takamayan hastalar için de son derece ideal. Gündelik hayatta büyük kolaylık sağlayan ortokeratoloji, günlük işleri; gözlükleri temizlemeden, lensleri solüsyonla nemlendirmeden, gözlük kutusunu ve lens solüsyonlarını yanınızda taşımadan yapmaya olanak sağlıyor. Bu lensler ayrıca miyopun ilerleme hızını da önemli ölçüde yavaşlatıyor.

LAZERE KARŞI AVANTAJLI
    Ortokeratolojinin lazer cerrahisine karşı da pek çok avantajı bulunuyor. Uzmanlar bunları şöyle sıralıyor:

* Lazer cerrahisi 18 yaşın üstündeki kişilere uygulanırken ortokeratoloji yedi yaşından büyük çocuklar da dahil her yaştakilere uygulanabiliyor.

* Ortokeratolojide işlem sonrası ağrı olmadığı gibi steroid ve antibiyotik gibi damlaların kullanılmasına da ihtiyaç duyulmuyor. GERİ DÖNÜŞ İMKANI VAR

* Eğer ortokeratoloji uygulanırken miyop artarsa, lensi değiştirmek daha kolay oluyor. Lazer cerrahisinden sonra numara artarsa tekrar ameliyat olmak gerekiyor.

* Lazer cerrahisinden daha ucuz.

* Uygulamadan memnun kalınmadığında geri dönüşümü söz konusu oluyor. Ancak lazer cerrahisinde geri dönüş mümkün olmuyor.

* Ortokeratoloji, göz numarası büyürken bile uygulanabiliyor. Fakat lazer cerrahisi sadece numara sabitlenince uygulanıyor.

YAŞ SINIRI BULUNMUYOR
    LK lensler az veya orta derecede miyop ya da astigmatta olumlu sonuç veriyor. 5.0 dioptri ve daha yüksek numaralarda görme iyileşiyor fakat yine de bir gözlük gerekiyor. Bu uygulama belli bir şekli olan kornealarda veya şekil verilemeyen kornea dokusu olan hastalara yapılmıyor. Görmenin iyileşme hızı da kişiden kişiye göre değişiyor. Ortokeratoloji için yaş sınırı bulunmuyor. Hem çocuklar (7 yaşından itibaren), hem de yetişkinler için uygulanıyor. Özellikle miyop olup gözlük takmaya yeni başlayan çocuklarda mükemmel sonuçlar veriyor. Çünkü ortokeratoloji uygulaması miyopun ilerleme hızını yavaşlattığı gibi bazı olgularda durdurabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslan4 -- 10 Temmuz 2008; 13:08:42 >

• Türkiye'ye geldi mi acaba??
    Umarım pahalı birşey değildir.
  • evt türkyiede zate ndoktor türk.. istnbul göz hastahansesi..

www.novagoz.com
    Op.Dr.Cneyt Ocak (Genel Koordinatör)
    0 212 288 61 61 - 0 533 746 95 76 - 0 539 503 23 00

sence mümkünmüdür???
  • Çok ilginç geldi.Ama bence mümkün değil..
    Numarayı kaydettim.Bakalım ne anlatacaklar.
    Ben göz muayenesine gittiğimde lens taktırmak istedim.Doktor benim tavsiyem;" takma yazık olur gözüne"dedi.

Yine de tedirginim..
  • bu lensi tek yattigind takiosun yani gece takiyon.. sabah ciakrtion ve o gun hep net göruyorsun... ????
  • bu lenslerde anca rüyayı net görürsün
  • LENS konusu

http://forum.donanimhaber.com/m_11902263/mpage_1/key_/tm.htm

*özel olan lensler hariç uyumak iyimi bilemem ama insan uyurken gözünü falan ovuşturur sakat bişi olabilir... ama gözün arkasına kaçması imkansızmışi lensin çünkü gözünb etrafını saran saydam bi zar varmış... yani kıyıya köşeye de gitse çok arkalara kaçamaz
  • nası yani ben hipermetropum uyurken bunu takıp uyanınca çıkarınca net mi görücem ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: DARKRUSE

nası yani ben hipermetropum uyurken bunu takıp uyanınca çıkarınca net mi görücem ?

evt oyle diyor doktor ...
  • madem hergun yıne cıkarıp takıcaksın nıye bunu gece yapayımkı ne farkı var yanı he gunduz he gece
  • quote:

Orjinalden alıntı: YmE17

madem hergun yıne cıkarıp takıcaksın nıye bunu gece yapayımkı ne farkı var yanı he gunduz he gece

gündüz takmaktan dahah iyidir bir tozlu yerde gözüne lesnine toz kacar yada kalbali kyerde üdüser gider... gece tkama k daha pratik bence .. ne de osla o satte yatiorsun ..sanki hic takmiormus gibi.. ve arkdslar bunun fiyati sizce kacctir??
  • Bence güzel bir gelişme olmuş. Çoğu kişinin işine yarayacaktır eminim.

Ama kendim için gerek yok buna. Gözlüğüm bana yeter
  • quote:

Orjinalden alıntı: Riqimaru

Bence güzel bir gelişme olmuş. Çoğu kişinin işine yarayacaktır eminim.

Ama kendim için gerek yok buna. Gözlüğüm bana yeter

KARDES sende kullanbilirsin yani gözlüksüz yasamak istiorsan :) ---

sence bu lens kac paradir???
  • BILEN YOKMU??
  • ? :D .......evt???
  • bu lensı arkadasım cok arastırdı kendısı Amerıkadan geldı Turkıyede yasıyor.Amerıkada bılıyormus pahalı oldugu ıcın kullanmamıs.Beraber doktora gıttık detaylı bılgı verdıler.Once olcumlerı yapıldı sonra uygun lensı tespıt ettıler ve gecen sene kullanmaya basladı.Inanılmaz memnun.Hatta esıde bu sene kullanmaya baslamıs.Lens sert.takması cok kolay.Sabah erkenden cıkarıyor 10 gun sonra kontrole gıttı gorusu yuzde yuz ıdı.Fıatıda yanılmıyorsam 500 YTL mal olmustu.Ozellıkle cucuklarda astıkmatın artmamasını saglıyormus
  • ben astigmatım bana olurmu gözümün numarasıda 2.50 ?????olurmu sizcee
  • Bunları yapacaklarına gözlükleri biraz geliştirseler
  • Yahu bende lensle yatıyorum sabah kalktığımda belli bir süre göremiyorum hiçbişey o kdr bulanık oluyo ki ama bu olay bana biraz uydurma gibi geldi çok extreme bir olay ama gerçekse ki kaynaklar var gayet olumlu bir gelişme
  • arkadasıma sordum onun astıgmatı yokmus.Nova Goz Merkezı Dr Cuneyt Ocak ıle gorusebılırsınız dedı tel nosu 288 61 61

umarım ısınıze yarar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.