Şimdi Ara

Vikipedi Güvenli bağlantı girişimi başarısız sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bildiğiniz gibi ülkemizde vikipedi'ye erişim bir süre önce engellendi. Yakın zamana kadar klasik dns değişirme yöntemi ile vikipedi ve wikipedia'ya girebiliyordum. Ancak bilgisayara format attıktan sonra dns değiştirme de işe yaramaz oldu. Windows 10 işletim sistemi ve mozilla browser kullanıyorum. (chrome ve edge'de de aynı şekilde giremiyorum). Aşağıda ki uyarıyı alıyorum. Forumları baya bir araştırdım ancak sorunumu çözemedim ve farkettim ki internette geçirdğiğim zamanın neredeyse yarısını vikipedide geçiriyormuşum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

"Sayfa yüklenirken sunucuyla bağlantı kesildi.

Görüntülemeye çalıştığınız sayfa, alınan verilerin yetkinliği doğrulanamadığı için gösterilemiyor.
    Lütfen site yöneticisi ile irtibata geçip durumu bildirin."

• Formatla ilgisi yok. Hükümet Vikipedi engeline level attırdı ve Dns block yerine klasik packet-injection ile bağlantıya çomak sokarak tam engel koydu. Aynı sorun bende de bu şekilde. Opera Turbo veya Vpn ile erişebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    öncelikle cevap için teşekkürler, yalnız engelde level atlamaları ile benim formatın aynı güne denk gelmesi şanssızlık olmuş. çünkü formattan önce giriyordum formatlayıp dns değiştirdim bir daha giremedim. eğer başka bir çözüm yoksa ücretsiz bir vpn tavsiye edermisiniz. çünkü artık en masum sitelere bile yasak gelmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: navarchs

öncelikle cevap için teşekkürler, yalnız engelde level atlamaları ile benim formatın aynı güne denk gelmesi şanssızlık olmuş. çünkü formattan önce giriyordum formatlayıp dns değiştirdim bir daha giremedim. eğer başka bir çözüm yoksa ücretsiz bir vpn tavsiye edermisiniz. çünkü artık en masum sitelere bile yasak gelmiş.

Aynen öyle. Ancak ücretsiz VPN'lere hiç güvenim yok. O yüzden tavsiye veremiyorum. Ücretlilerde çok çeşitli ve pahalı. Ben başım sıkıştığında genelde Opera'nın Turbo fonksiyonunu kullanıyorum veya Android için Opera Mini aynı işi yapıyor. Bunun dışında Zenmate gibi ücretsiz Chrome eklentileri de var ama saydığım nedenlerden dolayı kullanmıyorum onu da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • opera browserı yükledim ayarlar kısmından vpn'i aktif hale getirerek vikipedi'ye girebiliyorum artık. aynı sorundan muzdaripler için yol gösterici olsun. mozilla'dan memnundum ama olsun buna da alışırız. keşke ülkemizde bu kadar sansür olmasa da bu yollara başvurmak zorunda kalmasak. yardımcı olan arkadaşa teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.