Şimdi Ara

Vikings (2013 - 2020) (206. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.151
Cevap
111
Favori
279.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tayfn1907

quote:

Orijinalden alıntı: Tenno Heika Banzai

Başıma birşey gelmeyecekse Vikings'in GOT 'dan daha kaliteli dizi olduğunu düşünüyorum .Gerek gerçek tarihi işlemesi gerekse karakterlerin daha iyi olması sebebiyle Vikings izlemeyen adamlar en iyi diziler hakkında yorumlarda bulunmamalı .

Edit:Bu parislilerin alevli okları varsa niye viking gemilerine ve kalkanlarına atmadılar bunları ?Adamların herşeyi tahtadan la , alevli oklar tutuştururdu vikingleri . Burada bi mantık hatası var sanki .

Bende oyunculuk olarak Vikings'i daha iyi buluyorum hemen hemen tüm oyuncular aynı gerçekmiş gibi oynuyor buda bize yansıyor haliyle

Öncelikle şunu belirteyim, benim küçüklüğümden beri Vikingler'e bir ilgim, hayranlığım vardır, dizinin ilk çekileceğini öğrendiğim zaman acayip sevinmiştim ve History Channel'da yayınlanacağını duyduğumda daha bir sevindim tarihe uygun şekilde gideceğini düşündüğümden ve öylede oluyor şuana kadar, gerçekten muhteşem bir dizi ve oyunculuklarda muhteşem benim açımdan.

Yani tamamen Vikings taraflı biri olarak yorumluyorum, dizi kalitesi olarak GOT Vikings'den 1 adım önde, oyunculuk olarak ise fersah farkı var diyebilirim.

@Tenno Hocam ok olayı için şöyle söyleyeyim, alevli ok saldırılarında amaç hedefi yakmak ise, hedefin yağlı olması lazım, diğer şekilde bir gemiyi yakmak için aynı anda 50 belkide 100 lerce ok atılması lazım ve bunlara bi 2-3 dakika hiç müdahale edilmemesi lazım, saldıran taraf bunun gibi durumların önlemini alıyor, gemiler ve yelkenler savaş sırasında ıslak olur.

Genelde kara savaşlarında tuzak olarak düşman bölgesi önceden yağlanır ve alevli ok atılır, hareketli araçlar ve deniz savaşları için mancınık lazım, mancınıklarla içi yağ dolu varil veya kutular fırlatılır sonra hedefe ulaşan ve patlayan varillerin olduğu bölgeye alevli ok atılır.

Not: Sonlara doğru hep "şimdiki zaman" kullanmışım mesajda, tek tek düzeltmekle uğraşmayayım, "geçmiş zaman" kullanmışım gibi algılayın

• Bu sezona bir türlü başlayamadım gelmiyor içimden izlemek nasıl hareket var mı ?

• Ragnar hristiyan olunca iyileşir sonra da alır yürür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nymphetaminê

Dizi çok iyide bir eksiklik var , o eksikliği nasıl tarif ederim bilmiyorum . Mesela seferlere çıktıklarında savaşmaya gittiklerinde o geçen zamanı bize iyi yansıtamadıklarını düşünüyorum ben . Mesela ne yapıyorlar arada ragnarın çocuklarını gösteriyorlar, geçen bölümde Ivar'ı göstermişlerdi baya büyümüştü . Dikkatsiz izleyen kişiler tüm bu sefer ve savaşı 1 hafta içinde oluyor gibi algılayabiliyor. Benim düşüncem bu yönde

zaten o sahnelerin amacı bence zaman geçtiğini anlatmak. judith in doğurması da bence zaman kavramıyla alakalıydı. " 1 yıl sonra" falan yazmıyolar da böyle bir yol izliyorlar böylesi daha iyi.
  • hoksi kullanıcısına yanıt
    Son 4-5 bölümde çok güzel gidiyor bence:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 bölüm kaldı daha sonra Şubat'a kadar bekle dur
  • Kalkanlar ve gemiler ıslak gibi gözükmüyordu ama

Adamlarda 2000 tane okçu olsa ki bunların ellerinde isabet oranı çok yüksek arbaletler var her bi gemiye 100 tane okçu ateşle saldırsa bazıları mutlaka alev alır yav
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tenno Heika Banzai

Kalkanlar ve gemiler ıslak gibi gözükmüyordu ama

Adamlarda 2000 tane okçu olsa ki bunların ellerinde isabet oranı çok yüksek arbaletler var her bi gemiye 100 tane okçu ateşle saldırsa bazıları mutlaka alev alır yav

yahu adamlar surlara tırmananları mı indirmeye uğraşsınlar gemilerle mi uğraşsınlar o dediğin için baya uzun menzilli crossbowlar lazım ki onlar daha gelmeden yağdıracaklar okları. ki çok uzun menzilli değiller gördüğümüz üzere.

• quote:

Orijinalden alıntı: Champarator

Son 4-5 bölümde çok güzel gidiyor bence:)

bugün taht oyunlarının son bölümünü izleyimde ona başlayım artık
  • İyi de.

Valhala falan varken Hıristiyanlığı seçmesi olmadı gibi sanki.

Bizim dinci kanal ruh dizlerine dönüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

Bu sezona bir türlü başlayamadım gelmiyor içimden izlemek nasıl hareket var mı ?

En iyi sezon oluyor şuan vikings sevmezdim ama got dan bile daha fazla ilgimi çekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CarllGallagher

quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

Bu sezona bir türlü başlayamadım gelmiyor içimden izlemek nasıl hareket var mı ?

En iyi sezon oluyor şuan vikings sevmezdim ama got dan bile daha fazla ilgimi çekiyor

Az daha biriksin de izleyim ozaman kaçış yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: etimonster

İyi de.

Valhala falan varken Hıristiyanlığı seçmesi olmadı gibi sanki.

Bizim dinci kanal ruh dizlerine dönüyor

Floki olayındaki gibi ters köşe yapacak senaristler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sezon finalinden beklenti büyük, merakla beklemedeyiz, sonra 1 yıl
  • 4. sezonda ortalık fena karışır.

• çok güzel sezon finaliydi
    genelde çoğumuzun beklediği şey gerçekleşti ragnar ölüyorum ayağına gücünü toparladı herkesi çok güzel inandırarak tabutta parise girdi
    gelecek sezon baya karışacak ortalık Rollo,Ecbert var muhtemelen Kalf denilen adam ragnar hristiyan kral olamaz vs diyip olaylar çıkaracak bir yandan Floki sorunu var reyis gidici gibi
  • daha çeviri başlamamış, dizilab açık olsa altyazıyı çekerdik orada kapalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 24 Nisan 2015; 15:12:09 >

• ragnar ölürse dizi biter mantığı yine galip geldi ama iyi de oldu güzel de oldu ölseydi cidden dizi biterdi bi anlamı kalmazdı
  • Muazzam bir finaldi . 2016 ya kadar kim öle kim kala :(
  • Güzel final oldu

Ragnar tabuta girdiğinde anladım zaten Truva tarzı bişey yapacaklarını ölmemesine de sevindim Ragnar'sız çekilmez dizi. Ayrıca Rollo'ya baya güldüm bu bölümde adam Dük olacağını duyunca bi düşündü sonra Prenses'i duyunca pis pis bi baktı dedim aha eski Rollo geri döndü Ayrıca Prenses'ide anlamış değilim şişko göbekli Kont Odo'yla evleceğine aslan gibi delikanlı ile evlenecek daha ne istiyorsa bu kız. Ayrıca Kont Odo'da manyak çıktı adam karı kırbaçlıyor Rollo işini bilir Prenses'i kafalar ilerde de Hristiyan olup keyfine bakar Dük olarak. Merhaba derken zaten dedim tamam Rollo bırakmaz bu hatunu Gelecek sezonu merakla bekliyoruz :)

• 
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.