Şimdi Ara

VİALLE - LPdi-LPfi- LiquidSİ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
7
Favori
24.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 21turbo

quote:

Orijinalden alıntı: Sedici_BuLuT

quote:

iyi günler .. fiat 2002 icin yerli de mimgas.. yabancıda zavoli öneririm her ikiside sorunsuz calişir.. yalnız montajı önemli manifold önde oldugu için genelde ustalar en kolay üst kısımdan manifoldu deliyorlar enj için.. o yuzden düzgün bir usta montajı ile sorunsuz kullanırsınız ...

Tekrar selamlar,
    Ben hangi sistem tercih etmeliyim derken Vialle LPdi-LPfi- LiquidSİ sistemlerinden hangisini tercih etmeliyim ya da hangisi benim aracıma uyumludur demek istemiştim, yoksa zaten piyasadaki klasik sıralı sistem kitlerden bilgim var
    ayrıca ezbere cevap vermişsiniz hiç hoş olmadı, 2002 fiat marea HLX in manifoldu önde değil arkadadır, eğer montaj işlerinizi de böyle ezbere yapıyorsanız vay halimize

yani hlx motoru 1.6 harici bir motorsa bilememiyorum..
    17 yıldır bu işi yapiyorum. 2003 yılı mart ayından beri sıralı sistem takıyorum ama haklısınız daha coksey öğrenmemiz gerekecek..
    montaj işlerimizde 2016 tucson a takacak kadar işde.. siz ne anlarsanız artık...

uzun zamandır bu tip eski model araçlara montaj yapmadiğimiz için zaman icinde unutuyor da olabiliyoruz.... kusura bakmayın.. liguidsi yada ( lpfi olabilir ama lpfi suan ana firmada oldugunu sanmıyorum) sizin araca olan kit ama fiyat amortisman sürecine bakarsanız mantıklı bir çözüm degil. hiç düşünmeyin derim ...

Neyse konuyu fazla uzatmaya gerek yok, söz konusu aracı, aracın motorunu ve teknolojisini bilmediğinizi anladım bu benim için yeterlidir.
    İlgilenmeye çalıştığınız için teşekkür eder, hayırlı işler ve bol kazançlar dilerim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

iyi günler .. fiat 2002 icin yerli de mimgas.. yabancıda zavoli öneririm her ikiside sorunsuz calişir.. yalnız montajı önemli manifold önde oldugu için genelde ustalar en kolay üst kısımdan manifoldu deliyorlar enj için.. o yuzden düzgün bir usta montajı ile sorunsuz kullanırsınız ...

Tekrar selamlar,
    Ben hangi sistem tercih etmeliyim derken Vialle LPdi-LPfi- LiquidSİ sistemlerinden hangisini tercih etmeliyim ya da hangisi benim aracıma uyumludur demek istemiştim, yoksa zaten piyasadaki klasik sıralı sistem kitlerden bilgim var
    ayrıca ezbere cevap vermişsiniz hiç hoş olmadı, 2002 fiat marea HLX in manifoldu önde değil arkadadır, eğer montaj işlerinizi de böyle ezbere yapıyorsanız vay halimize

yani hlx motoru 1.6 harici bir motorsa bilememiyorum..
    17 yıldır bu işi yapiyorum. 2003 yılı mart ayından beri sıralı sistem takıyorum ama haklısınız daha coksey öğrenmemiz gerekecek..
    montaj işlerimizde 2016 tucson a takacak kadar işde.. siz ne anlarsanız artık...

uzun zamandır bu tip eski model araçlara montaj yapmadiğimiz için zaman icinde unutuyor da olabiliyoruz.... kusura bakmayın.. liguidsi yada ( lpfi olabilir ama lpfi suan ana firmada oldugunu sanmıyorum) sizin araca olan kit ama fiyat amortisman sürecine bakarsanız mantıklı bir çözüm degil. hiç düşünmeyin derim ...

Neyse konuyu fazla uzatmaya gerek yok, söz konusu aracı, aracın motorunu ve teknolojisini bilmediğinizi anladım bu benim için yeterlidir.
    İlgilenmeye çalıştığınız için teşekkür eder, hayırlı işler ve bol kazançlar dilerim.

bilgi paylaşımı icin bizde tşk ederiz.. LPG li gunlerinizde huzurlu sürüşler dileriz..

• quote:

merhaba
    sanırım sisteminiz LiquidSİ, suan ki montajlarda 2 adet gidiş dönüşe gaz kesici takılıyor eski lerde 1 adet takılıyordu, sizde hiç olmaması garib.gaz kesiciden önce

bahsettiğiniz soğukken geç calişma ve sanırım bir süre tam gaz da yemiyorda olabilir, yaptiğimiz honda civic ve crv montajlarımızda böyle bir sıkıntı yaşamadık henüz..

ilk çalışma benzinde oluyor, honda ve hyundai motorlari özellikle hassas gaz ayarı gerektiren motorlar eğer gaz ayarında cok azda olsa bir sapma varsa bu ayar benzin ecusunde ki yazılımıda değiştirdiği icin sabah geç calişmaya sebeb oluyor olabiliyor ısınınca düzelir,

bence önce bir sistemin gaz ayarlarını kontrol ettirin derim,

aynı sorun kendi aracımda defalarca tecrübe ettim (hyundai) yakıt ayarlarını cok az değiştirsem dahi (vialle LPfi modeli- ) sabah yada soğuk motorda benzinde gec çalışma yapar, olması gerekeni ayarladiğimda mesela 4 yıldır gaz ayari ile ilgi bir değişme olmadı olmazda sistemde bir arıza cıkmadıktan sonra,

eğer çözüm bulmaz iseniz bir ara ilk vilaale kitleri takılırken geri dönüşte sıkıntı yarattığı icin 2. gaz kesici montajı yapilmişti , bizde suana kadar öyle bir şikayetle karşılaşmadık..

benimki ilk takılanlardan galiba temsa da takılmış.LiquidSİ değil. gaz kesici var ama heralde bana söylenen iki tane gaz kesici takılıyor ya onlar yok.onlardan taktırmak istiyorum. en son asil oto gaz da geçen yaz ayar yapıldı ancak değişmedi. iki üç saat beklesin yada akşamdan sabaha kadar ilk marşta 3-4 saniye. ama motor ısınınca hemen alıyor.ama cok şükür bunun haricinde cok memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ayred

quote:

merhaba
    sanırım sisteminiz LiquidSİ, suan ki montajlarda 2 adet gidiş dönüşe gaz kesici takılıyor eski lerde 1 adet takılıyordu, sizde hiç olmaması garib.gaz kesiciden önce

bahsettiğiniz soğukken geç calişma ve sanırım bir süre tam gaz da yemiyorda olabilir, yaptiğimiz honda civic ve crv montajlarımızda böyle bir sıkıntı yaşamadık henüz..

ilk çalışma benzinde oluyor, honda ve hyundai motorlari özellikle hassas gaz ayarı gerektiren motorlar eğer gaz ayarında cok azda olsa bir sapma varsa bu ayar benzin ecusunde ki yazılımıda değiştirdiği icin sabah geç calişmaya sebeb oluyor olabiliyor ısınınca düzelir,

bence önce bir sistemin gaz ayarlarını kontrol ettirin derim,

aynı sorun kendi aracımda defalarca tecrübe ettim (hyundai) yakıt ayarlarını cok az değiştirsem dahi (vialle LPfi modeli- ) sabah yada soğuk motorda benzinde gec çalışma yapar, olması gerekeni ayarladiğimda mesela 4 yıldır gaz ayari ile ilgi bir değişme olmadı olmazda sistemde bir arıza cıkmadıktan sonra,

eğer çözüm bulmaz iseniz bir ara ilk vilaale kitleri takılırken geri dönüşte sıkıntı yarattığı icin 2. gaz kesici montajı yapilmişti , bizde suana kadar öyle bir şikayetle karşılaşmadık..

benimki ilk takılanlardan galiba temsa da takılmış.LiquidSİ değil. gaz kesici var ama heralde bana söylenen iki tane gaz kesici takılıyor ya onlar yok.onlardan taktırmak istiyorum. en son asil oto gaz da geçen yaz ayar yapıldı ancak değişmedi. iki üç saat beklesin yada akşamdan sabaha kadar ilk marşta 3-4 saniye. ama motor ısınınca hemen alıyor.ama cok şükür bunun haricinde cok memnunum.

sizinle aynı sistemi kullanıyoruzz LPfi die geciyor orginal vialle ecusu kullanıyor dişaridan cok mudahele edilemeyen bir ecu, gaz gesiciden olacağini tahmin etmiyorum 3 yıl once taktığımız honda civic 2012 model hala kullanıyor olmalı hic bu sorunla dönüş yapmadı.... ince bir ayar daha yaptirmanizi öneririm... dediğim gibi aynı sorun bende de olmustu 4 sene önce ilk taktiğimizda.. ince bir ayarla cözdük ve birdaha sorun cııkmadı.. daha olmadi 2. gaz kesi ile denersiniz.

• araç peugeot 1.6 vti liquidsi takılı.
    bende ki geç çalışma farklı.araç soğukken 1 saniyede çalışıyor sıcak iken 4-5 saniye de ancak çalışıyor.
    sıcak iken derken araçla gideceğim yere varıp stop etsem 1-2 dakika sonra tekrar çalıştırırsam geç çalışıyor.
    stop edip 1-2 saat sonra çalıştırırsam hemen çalışıyor.aracı stop etmeden benzine alıp 3-5 saniye benzinde çalışıp stop edersem 1-2 dakika sonraki çalışmalarda sorun yok marş tık diye basıyor.
    geçen sene de aynı şikayetle servise gittim kesici eklediler uzun bir süre sorun olmadı.fakat son bir kaç aydır tekrar başladı.
    yarın vialleden hasan bey ilgilenecek bakalım ne olacak.
  • quote:

araç peugeot 1.6 vti liquidsi takılı.
    bende ki geç çalışma farklı.araç soğukken 1 saniyede çalışıyor sıcak iken 4-5 saniye de ancak çalışıyor.
    sıcak iken derken araçla gideceğim yere varıp stop etsem 1-2 dakika sonra tekrar çalıştırırsam geç çalışıyor.
    stop edip 1-2 saat sonra çalıştırırsam hemen çalışıyor.aracı stop etmeden benzine alıp 3-5 saniye benzinde çalışıp stop edersem 1-2 dakika sonraki çalışmalarda sorun yok marş tık diye basıyor.
    geçen sene de aynı şikayetle servise gittim kesici eklediler uzun bir süre sorun olmadı.fakat son bir kaç aydır tekrar başladı.

benim problemle tam tersi gibi sizin durum. vialle marş sorununu bir türlü halledilemedi. sonucunu yazarsanız çok memnun olurum bende sorunuma çözüm arıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: lideramca

araç peugeot 1.6 vti liquidsi takılı.

hasan beyin mudahelesinden sonra gelişmeleri yazarsanız memnun olurum
  • hasan bey in bugün yaptığı kontrolde 2 adet enjektörün kaçırdığı tespit edildi.
    sipariş verildi 21 mart ta enjektörler değişecek sonucu yazarım buradan.
  • Geç marş sorununa Vialle hollandada dahil olmak üzere türkiye distributörü - bayileri ve dünyadaki diğer Viallenin satış yaptığı yerlerde konuyla ilgili herhangi bir çalışma yapılıyormu ???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hasan bey in bugün yaptığı kontrolde 2 adet enjektörün kaçırdığı tespit edildi.

teşekkürler verdiğiniz bilgi için. acaba enjektörlerin kaçırdığı nasıl tespit ediliyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayred -- 11 Mart 2016; 21:28:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lideramca

paylaşım için tşk ederiz... sebeb yanlış montaj yada pis lpg kullanımı olabilir mi?? bu konuda bilginiz oldumu acaba?
  • ayred A kullanıcısına yanıt
    enjektörlere sprey ile sabun köpüğü püskürtüp gözlemliyorlar.
  • 21turbo kullanıcısına yanıt
    sebep hususunda hiç bir bilgi verilmedi bana.
    montaj yaptırdığım yerde inceleme yapıldı, bu yüzden montaj hatası olsa bile söylemezlerdi bana zannederim
  • quote:

enjektörleriniz değişti mi? fark var mı?
  • ayred A kullanıcısına yanıt
    enjektörler gelmiş fakat şehir dışında olduğum için henüz takılmadı.
    cuma veya cumartesi gününe kaldı.
  • 2009 model 1.6t insignia'ma vialle düşünüyorum. Bu liquid si dediğimiz eski lpfi veya lpi'den farkı nedir? Zaten lpdi olmuyor herhalde. Bu gaz kesici geç çalışmayı engelliyor mu? Kayseride tavsiye edeceğiniz bir yer var mıdır? Sizde fiyatlar nasıl?
  • gambleroflife G kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    liquidsi lpfi nin universal modeli diyebiliriz. ECU su farklı sadece sisteme montajcılarda ayar için mudahele edebiliyor.. liquidsi 1100 Euro montaj yapılıuyor,
    kayseri de vialle bayisi olması gerek benim o bölgede direk tandiğim bir bayii yok maalesef,

ÖZOTO LPG DÖN.SİST.
    Bayiler
    Adres : YENİ SANAYİ SİTESİ 2.CD. NO:75

İlçe : Merkez

İl : Kayseri

Tel : +90 352 331 25 57

Mail : info@ozoto.com.tr
  • Merhabalar Sn. 21Turbo
    Lpdi pompa üzerindeki resimde görünen yağ deliğinde ne çeşit ve nasıl yağ basıyoruz? Bilgi verebilirmisiniz...
    Bu mesaja eklenen görseller:

VİALLE  - LPdi-LPfi- LiquidSİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tomeri -- 1 Nisan 2016; 22:34:46 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 21turbo kullanıcısına yanıt
    Benim aracim opel insignia 1.6 turbo liquid si mifelu lpg sitemi takili 2 yil once takil di bel kise bu markakarin herkez iyi oldugunu zanneder ama oyle deyil bu sistem her midele uymuyor ve bunu yapan kisiler ne tur sirunkarin ortaya cikacagini soylemiyor benim aracim su anda evin onunde yatiyor sorun bobin yandigindan dolayi ve bu bobin 3 uncu oluyor tamircim suny soyledi lpg sistemi cok zara vermis subab lar erimis. Ve katalizore zarar vemis o yuz den taktirmadan once bir daha dusun menuzi oneririm.

• Opel cok mukemmel bir arac ama lpg isi bozuyor eger bu sorun cozulurse opel satislari tavan yapar
    Lpg yuzun den cikan bu sorunlarin bir cozumu var ise paylasmanizi cok isterim degerli yorumlariniz. Beklicem

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.