Şimdi Ara

VİALLE - LPdi-LPfi- LiquidSİ (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
7
Favori
24.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2002 model Fiat Marea HLX, 110 bin km de hiç lpg takılmamış, sizce hangi sistemi tercih etmeliyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal.md

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. aracım 2013 model skoda. motor kodu da caxa. sabah geç çalışma problemi çözüldü gibi. ama ses maalesef hala devam ediyor. Konya servisine götürünce tekrar bilgi yazarım inş. tekrar teşekkürler ilginize..

hocam ii günler bende uzun bir düşünme safasından sonra 2010 1.4 tsi dsg passat aldım ve bahsettiğiniz gibi benim arabadan da ses geliyor aynı geceleri çekirgelerin çıkardığı ses gibi ben ankarada asile taktırdım ve geri dönüş yaptığımdada olur böyle normal alış falan dediler ama siz sorunu çözerseniz bilgi verirmisiniz
    benim motorumda caxa
  • quote:

Orijinalden alıntı: 21turbo

merhaba,

vialle LPDİ;..cth motor kodu icin montaj yapılıyor... yalnız cth lar 160 hp die biliyorum ve montajda sıkıntı yok. gti oldugu icin 180 sanırım, 180 hp de lpdi yakıt pompası aşırı yukde kalabilir performans kullanımlarında o konuda bilginiz olsun...
    cift yakıtlı sistem olarak zavoli icin suan cth motor kodlarına montaj yapılamıyor malesef, beklemedeyiz... diğer markalarda ki durumu bilmiyorum, araştırmak gerek

Üstad kolay gelsin benim aracımda kemal.md nin aracındakiyle aynı problemler var ses ve geç marş olayı yuakrdaki mesajımda belirttim durumu kit daha 1 haftalık nedersiniz
  • Sedici_BuLuT S kullanıcısına yanıt
    iyi günler .. fiat 2002 icin yerli de mimgas.. yabancıda zavoli öneririm her ikiside sorunsuz calişir.. yalnız montajı önemli manifold önde oldugu için genelde ustalar en kolay üst kısımdan manifoldu deliyorlar enj için.. o yuzden düzgün bir usta montajı ile sorunsuz kullanırsınız ...
  • elmnaton E kullanıcısına yanıt
    iyi günler... ses olayı ile karşılaşmadiğim için birşey diyemiyorum.... bana garip geldi sizdede ses var diyorsunuz yuksek basınc pompanız degiştimi ...
    ses olayı için birşey diyemem..
    gec calişmanın en büyük sebebi yuksek basınc pompasından kaynaklanıyor.. tamir takımı değiştiğinde düzeliyor... daha önce tecrübe ettiğim için söylüyorum.. ayrıca hollanda vialle nin tsi lerin bazı modellerinde olan gec calişma problemini çözmek için yeni bir yazılım ve ecu ürettiğini biliyorum .. bu ecü ile olursa size bir faydası olmaz ,ama yazılım olarak uygulanırsa eski montajlarda yazılım güncellemesi ile kusursuz hale gelebilir.. ama kesin ne olacağini bizde bilmiyoruz..

her soğuk calişmada uzun süre marş ile caliştiriyorsanız mutlaka servisinize uğrayıp sorun ile ilgili destek alın derim..
  • BU ARADA HYUNDAİ TUCSON T-GDİ için zavoli ZLİ likit sistem montajımız başlamıştır.... en kısa sürede VİALLE olarakda montaj yapmayı umuyoruz bu konuda vialle biraz ağirdan alıyor beklemedeyiz...
    Bu mesaja eklenen görseller:

VİALLE  - LPdi-LPfi- LiquidSİ VİALLE  - LPdi-LPfi- LiquidSİ VİALLE  - LPdi-LPfi- LiquidSİ VİALLE  - LPdi-LPfi- LiquidSİ VİALLE  - LPdi-LPfi- LiquidSİ VİALLE  - LPdi-LPfi- LiquidSİ VİALLE  - LPdi-LPfi- LiquidSİ

• quote:

iyi günler... ses olayı ile karşılaşmadiğim için birşey diyemiyorum.... bana garip geldi sizdede ses var diyorsunuz yuksek basınc pompanız degiştimi ...
    ses olayı için birşey diyemem..
    gec calişmanın en büyük sebebi yuksek basınc pompasından kaynaklanıyor.. tamir takımı değiştiğinde düzeliyor... daha önce tecrübe ettiğim için söylüyorum.. ayrıca hollanda vialle nin tsi lerin bazı modellerinde olan gec calişma problemini çözmek için yeni bir yazılım ve ecu ürettiğini biliyorum .. bu ecü ile olursa size bir faydası olmaz ,ama yazılım olarak uygulanırsa eski montajlarda yazılım güncellemesi ile kusursuz hale gelebilir.. ama kesin ne olacağini bizde bilmiyoruz..

her soğuk calişmada uzun süre marş ile caliştiriyorsanız mutlaka servisinize uğrayıp sorun ile ilgili destek alın derim..

Üstad basınç pompası değişmedi ben asilgazda zeki ustaya takdırdım ses için ona döndüğümde bu oluyo böyle bizim arabada da var filan dedi dedim biraz fazla gelioyo gibi dedim vve bir iki kere geç bastı filan hemde iki saatlik bir arayla ama sabah tak die aldı dedim oda bi motor soğukken bakalım dedi içinde keçemi bişi var o ses yapıo dedi peki sizin bahsettiğiniz tami takımı nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Birde eğerki ecu ile uzun marşı çözeceklerse bizdeki ecularında değişmesi gerekir firma tarafından çünkü bizdekiler ayıplı ve kusurlu mal kabul edilir haa derseki ben yeni ürün çıkardım o ayrı

• Hocam benzine alınca kesiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: elmnaton

Hocam benzine alınca kesiliyor

valla zeki usta baktıysa diyecek birşeyim yok... benzinde kesiliyor ise FSU dan olabilir mi bilemiyorumm... keçe dediği değiştirilen tamir takımı dediğim parca...

ecu ler değişmez sanırım cunki yeni bir sistem olarak cıkcakmiş... büyük ihtimal farklı bir yazılım firması ile cıkarta bilirler.. liquidSİ de oldugu gibi...
  • 21turbo kullanıcısına yanıt
    liquidSİ de oldugu gibi... derken neyi kastettiniz?
    ecu veya yazılım mı değişti?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lideramca

liquidSİ de oldugu gibi... derken neyi kastettiniz?
    ecu veya yazılım mı değişti?

vialle sıvı sistemde orginal vialle yazılım ve eculu sistemi LPfi die gecer(her araca yazılımı ayrı ayrıdır sadece ufak yakıt karısım ayaraı yapılabilinir baska hic birşeye mudahele edemezsiniz) kendi aracımda 4 yıldır kullanıyorum 0 derecenin altındaki hava sıcaklıklarında 4 dk dan once lpg ye gecmez mesela :)),

LiquidSİ de kullanılan yazılım ve ecu litvanyada (Tomano) yanlış hatırlamıyorsam firmanıın ismi... vialle icin üretilen universal bir ecudur her araca takılır ayarı manuel mudahele edlir... zaten fiyatıda bu yuzden biraz daha düşmüştür...

aynı sekilde aynı firmayla yazılım ve ecu yaptirirlarsa LPDİ sisteminde yazılım ve ecu su değişebilir.. ama nasıl bir cözum buldular bilmiyorum...

• hocam geçen hafta zeki ustayla görüştüğümde yüksek basınç pompası dedi ve değişti problem gitti fakat keçe mevzunu açınca onunda pek işe yaramadığını söyledi ve hollandandan zaten 10 15 tane gelmiş ve ellerinde yokmuş ses ise biraz daha azaldı ama zeki ustaya göre normal miş içinde beyaz plastik bir parçadan bahsetti
    o yapıomuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: elmnaton

hocam geçen hafta zeki ustayla görüştüğümde yüksek basınç pompası dedi ve değişti problem gitti fakat keçe mevzunu açınca onunda pek işe yaramadığını söyledi ve hollandandan zaten 10 15 tane gelmiş ve ellerinde yokmuş ses ise biraz daha azaldı ama zeki ustaya göre normal miş içinde beyaz plastik bir parçadan bahsetti
    o yapıomuş

hayırlı olsun diyelim... valla kece konusunda bende 1 kez değiştirdim fayda etti hatta 40 bin km de üstüne yol yapti musteri ama ellerinde yoksada en mantıklısı kompple değişmesi... umarim sıkıntısız kullanırsınız artık
  • uzun süredir vialle kullanıyorum.acıkcası motor sogukken uzun marş hariç cok memnunum. honda aracımda ki mevcut vialle kitte gaz kesici yokmuş.taktırsam bu geç çalışma sorunu düzelir mi ?
  • quote:

iyi günler .. fiat 2002 icin yerli de mimgas.. yabancıda zavoli öneririm her ikiside sorunsuz calişir.. yalnız montajı önemli manifold önde oldugu için genelde ustalar en kolay üst kısımdan manifoldu deliyorlar enj için.. o yuzden düzgün bir usta montajı ile sorunsuz kullanırsınız ...

Tekrar selamlar,
    Ben hangi sistem tercih etmeliyim derken Vialle LPdi-LPfi- LiquidSİ sistemlerinden hangisini tercih etmeliyim ya da hangisi benim aracıma uyumludur demek istemiştim, yoksa zaten piyasadaki klasik sıralı sistem kitlerden bilgim var
    ayrıca ezbere cevap vermişsiniz hiç hoş olmadı, 2002 fiat marea HLX in manifoldu önde değil arkadadır, eğer montaj işlerinizi de böyle ezbere yapıyorsanız vay halimize
  • https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSv8nXkhbO_JMGXpu0s6KU39xDNYcYu3f8BkdXdFBCkx8x9jJFP lütfen şu resme bakarmısınız teşekkürler
    yazmış olduğunuz aracın manifoldunu googlede arattırın
  • quote:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSv8nXkhbO_JMGXpu0s6KU39xDNYcYu3f8BkdXdFBCkx8x9jJFP lütfen şu resme bakarmısınız teşekkürler
    yazmış olduğunuz aracın manifoldunu googlede arattırın

yine ezbere cevap yazmışsınız gerçekten çok üzüldüm :(

Lütfen aracım hakkındaki bilgileri verdiğim ilk mesajımı dikkatlice okuyunuz, mesajım aynen şöyle idi;

''Selamlar

2002 model Fiat Marea HLX, 110 bin km de hiç lpg takılmamış, sizce hangi sistemi tercih etmeliyim?''

2002 MODEL FIAT MAREA HLX

HLX demek 5 silindir 20 valve demektir ve bu aracın manifoldu önde değil arkadadır

http://i.hizliresim.com/7ggMjv.jpg

Lütfen önce karşınızdakini iyi dinleyip anlayınız, ne istediğini teşhiş edip reçeteyi ona göre yazarsanız sizin için çok daha çözümcü bir yol olur.

Ben hala soruma cevap alamadım;

2002 Model Fiat Marea HLX 110 bin km de hiç Lpg takılmamış aracıma en uygun sistem hangisidir?

Bu sorumu cevaplarsanız memnun olacağım
    teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Sedici_BuLuT

quote:

Tekrar selamlar,
    Ben hangi sistem tercih etmeliyim derken Vialle LPdi-LPfi- LiquidSİ sistemlerinden hangisini tercih etmeliyim ya da hangisi benim aracıma uyumludur demek istemiştim, yoksa zaten piyasadaki klasik sıralı sistem kitlerden bilgim var
    ayrıca ezbere cevap vermişsiniz hiç hoş olmadı, 2002 fiat marea HLX in manifoldu önde değil arkadadır, eğer montaj işlerinizi de böyle ezbere yapıyorsanız vay halimize

yani hlx motoru 1.6 harici bir motorsa bilememiyorum..
    17 yıldır bu işi yapiyorum. 2003 yılı mart ayından beri sıralı sistem takıyorum ama haklısınız daha coksey öğrenmemiz gerekecek..
    montaj işlerimizde 2016 tucson a takacak kadar işde.. siz ne anlarsanız artık...

uzun zamandır bu tip eski model araçlara montaj yapmadiğimiz için zaman icinde unutuyor da olabiliyoruz.... kusura bakmayın.. liguidsi yada ( lpfi olabilir ama lpfi suan ana firmada oldugunu sanmıyorum) sizin araca olan kit ama fiyat amortisman sürecine bakarsanız mantıklı bir çözüm degil. hiç düşünmeyin derim ...

• quote:

Orijinalden alıntı: ayred

uzun süredir vialle kullanıyorum.acıkcası motor sogukken uzun marş hariç cok memnunum. honda aracımda ki mevcut vialle kitte gaz kesici yokmuş.taktırsam bu geç çalışma sorunu düzelir mi ?

merhaba
    sanırım sisteminiz LiquidSİ, suan ki montajlarda 2 adet gidiş dönüşe gaz kesici takılıyor eski lerde 1 adet takılıyordu, sizde hiç olmaması garib.gaz kesiciden önce

bahsettiğiniz soğukken geç calişma ve sanırım bir süre tam gaz da yemiyorda olabilir, yaptiğimiz honda civic ve crv montajlarımızda böyle bir sıkıntı yaşamadık henüz..

ilk çalışma benzinde oluyor, honda ve hyundai motorlari özellikle hassas gaz ayarı gerektiren motorlar eğer gaz ayarında cok azda olsa bir sapma varsa bu ayar benzin ecusunde ki yazılımıda değiştirdiği icin sabah geç calişmaya sebeb oluyor olabiliyor ısınınca düzelir,

bence önce bir sistemin gaz ayarlarını kontrol ettirin derim,

aynı sorun kendi aracımda defalarca tecrübe ettim (hyundai) yakıt ayarlarını cok az değiştirsem dahi (vialle LPfi modeli- ) sabah yada soğuk motorda benzinde gec çalışma yapar, olması gerekeni ayarladiğimda mesela 4 yıldır gaz ayari ile ilgi bir değişme olmadı olmazda sistemde bir arıza cıkmadıktan sonra,

eğer çözüm bulmaz iseniz bir ara ilk vilaale kitleri takılırken geri dönüşte sıkıntı yarattığı icin 2. gaz kesici montajı yapilmişti , bizde suana kadar öyle bir şikayetle karşılaşmadık..

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.