Şimdi Ara

Veteriner Fakültesi İsteyenler (Uludag Uni Hakkinda Bilgiler) (96. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.144
Cevap
68
Favori
244.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hei.

quote:

Orijinalden alıntı: darXelcan

quote:

Orijinalden alıntı: Werner Heisenberg

Yeni açılan yerleri tercih etmenizi pek önermem.

Aivas, bingöl, balıkesir vb. Buralar çok eksik. Hükümetin aptal politikaları yüzünden meslek ayağa düşecek... Altyapısı öğretim üyesi imkanları olmayan bi vet fakültesi ne işe yarar ki? Sonuçta sadece dersliğin iş göreceği bi iktisat değil

İlk senem 40 k yaptım herkes kal seneye mühendislik diyor bölümün geneli taban puana yakinmi yoksa dengeli dağılmış mı gelmem mantiklimi sizce

Mühendislik için kal 10k ya kadar çekersin.

Mühendisliğe deyermi veterinerliktense sormak istediğim bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hei.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Werner Heisenberg

Yeni açılan yerleri tercih etmenizi pek önermem.

Aivas, bingöl, balıkesir vb. Buralar çok eksik. Hükümetin aptal politikaları yüzünden meslek ayağa düşecek... Altyapısı öğretim üyesi imkanları olmayan bi vet fakültesi ne işe yarar ki? Sonuçta sadece dersliğin iş göreceği bi iktisat değil

İlk senem 40 k yaptım herkes kal seneye mühendislik diyor bölümün geneli taban puana yakinmi yoksa dengeli dağılmış mı gelmem mantiklimi sizce

Mühendislik için kal 10k ya kadar çekersin.

Mühendisliğe deyermi veterinerliktense sormak istediğim bu

Gerçekçi olalım 10k daki mühendislik her türlü daha iyidir veterinerlik zordur tek hedefin olmalı su olmadı hadi vet. Olsun olmaz

• Mühendislik mi vet mi diye düşünüyorsan sakın vet tercih etme pişman olursun.İkisi çok farklı alanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemo0o -- 30 Haziran 2014; 12:06:45 >
  • ilyasilkay kullanıcısına yanıt
    İlyas naptın genç kardeşim ..........tercih dönemi nasıl geçiyor bakalım. ne düşünüyon en son kafanda varmı bş kaç yer .Benim işler karıştı sıralama 64000k aslında uludağı istiyorum ama malum iş güç ankarada. Nakil istesem vermezler gibi duruyor uludağ üniversitesine memur olarar,k napacam bilmiyorum. Yetkili kimse bulup irtibata geçsem mi diye düşüniyorum idari personel olarark uludağ üniversitesine nakil koşulları hakkında bide ömerle fikir danışayım bakalım nolacak bilmem durum. Ankara için fgereğinden fazla zorluyorlar deniyor.......SEN NE DÜŞÜNÜYON NERELERİ YAZACAN @ilyasilkay
  • Werner Heisenberg kullanıcısına yanıt
    ÖMER SELAMLAR GENÇ KARDEŞİM......NASILSIN BAKALIM........DOSTUM EPEY YARDIMINA İHTİYACIM VAR

Ömer benim lys sonucu 64000k geldi.Daha önce görüşmüştük eğer hatırlarsan veteriner tercihi ve bursa ile ilgili hali hazırda bir üniv. den mezunum daha önce .Dostum gönlümde yatan yer senin okul ancak Ankarada bir kamu kurumunda görevliyim şu an. Uludağı yazsam sanırım gelecek büyük ihtimal ancak bundan sonrada malum iş nedeniyle nakil yada geçici görevlendirme istemem lazım Uludağ üniversitesine idari personel olarak. Öbür türlü sanırım Ankara üniv. tercih etmek durumundayım hoş orasıda pek kafama yatmıyor not sistemi fiziki mekan vb nedenlerle :-).Dekanlık yada personel dairesiyle mi bi görüşsem diyorum bu konuda Uludağ ın.Uludağa geçmem durumunda kampüs içinde de görev alırsam derse devam yönünden de sorun olmayacak gibi. Senin irtibat kurabileceğin idari personel varmıdır fakülte dekanlık yada üniv. personel dairesiyle alakalı konu hakkında bilgi edinebileceğimiz danışabileceğimiz vs. Aslında işim nedeniyle ankara daha uygun gibi görünüyor ama not sistemi ve fiziki mekan ile netten edindiğm bilgiler doğrultusunda bir kaç hususta çekincelerim var. Bide akademisyenlik düşünüyorum ileriye yönelik sanırım konuşmuştuk önceden bu konuda da özellikle gıda hijyeni ve tekno. yönünden senin okul bir adım önde duruyor gibi....

Kafam çok karışık dostum ya durum böyle, şu tercih döneminin bitiminden evvel bi fikir oluşturmam lazım acil... @Werner Heisenberg

• quote:

Orijinalden alıntı: 343._law

İlyas naptın genç kardeşim ..........tercih dönemi nasıl geçiyor bakalım. ne düşünüyon en son kafanda varmı bş kaç yer .Benim işler karıştı sıralama 64000k aslında uludağı istiyorum ama malum iş güç ankarada. Nakil istesem vermezler gibi duruyor uludağ üniversitesine memur olarar,k napacam bilmiyorum. Yetkili kimse bulup irtibata geçsem mi diye düşüniyorum idari personel olarark uludağ üniversitesine nakil koşulları hakkında bide ömerle fikir danışayım bakalım nolacak bilmem durum. Ankara için fgereğinden fazla zorluyorlar deniyor.......SEN NE DÜŞÜNÜYON NERELERİ YAZACAN @ilyasilkay

Abi çok sağ ol bu sıkıntılı dönemde annem babam bile hattımı sormazken sen sordun çok teşekkürler... Abi fizikten 25 net beklerken 5 net yapmışım hiç yapmazdım ama kaydırma yapmışım.Malum fizik batınca sıralamam da kaydı😊(97k)bende Ömer abinin tavsiyesi üzerine Samsun Konya ve Kayseri'yi araştırıyorum.Abi sıralamam böyle gelince annem babam mühendisliklere yonelmemi istiyor ben de asi bir çocuk olmadığım için karşı gelemiyorum.Ama gönlümde veteriner Fakültesi var lütfen tavsiye verir misin abi çok sıkıştım kaldım.Ömür boyu pişmanlık yaşamak istemiyorum Mühendis olarak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Aydın'da okuyorum, sorularınız varsa ilgilenebilirim
  • merhaba bu sene sınavda 103 bin yaptık ankara-ist-bursa -aydın olmuyor sizce diğer üniversitelerden hangisini tercih etmeliym? tskler..
    GENÇLİK DAHA ÖNCEDE SÖYLEDİM....... GENE SÖYLÜYORUM........

Sıralamaya göre tercih yapılmaz.....insan bi meslek ve üniversiteyi ister ona göre tercih yapar..... sağlık bilimleri isteyip sırf sıralamadn dolayı mühendisliklere döneceksen hata edersin benim şahsi görüşüm.Mühendislik programları teknik bölümlerdir yani sağlık derslerine uzaktır..sen bi mühendislik yazsan mutlu olabilecekmisin yolun başındaki hedefin bir sağlık bilimi olan veterinerlikken bunu bir sor kendine......Veterinerliğin alternatifi mühendisliklerden sadece biyomühendislik yada genetik müh.vb bölümlerdir kannaatimce. KALDIKİ SIRALAMAN DÜŞÜK DE DEĞİL Bu sıralamyla çok çok ankara istanbul ve bursa gelmeyebilir .......YANI BAŞINDA KIRIKKALE KONYA VE KAYSERİ DURUYOR :-) .-) Anladın sanırım demek istediğimi.Benim yıllar önce yaptığım hatayı yapma seveceğin yada seveceğini umduğun işin Peşinden koş. bİR MÜHENDİSLİĞE GİDİPTE SEVEMEZSEN BİR DEĞİL İKİ YILINI YAKARSIN AMAN DİKKAT. Evet benim tavsiyeler bu şekilde....

BU ARADA BENİMDE KAFA KARIŞIK YUKARIDA DURUMU ÖZETLEDİM ..........SEN NE DİYOSUN BU KONUDA VARMI BANA TAVSİYELERİN, FİKİR VE DÜŞÜNCEN...HEP BÜYÜKLER Mİ KÜÇÜKLERE AKIL VERECEK @ilyasilkay

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhan96

merhaba bu sene sınavda 103 bin yaptık ankara-ist-bursa -aydın olmuyor sizce diğer üniversitelerden hangisini tercih etmeliym? tskler..

Samsun'u araştır tavsiye edenler var.
  • Hocam Ankara ve Uludağ arasında pek fark yok.İkisininde birbirine göre artı ve eksileri var.Sizin iş durumunuz Ankara'da ise orayı tercih edin.Ama Vet okurken bir yandan da nasıl işte çalışacaksınız malum fakülte dersleri çok yoğun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 343._law

ÖMER SELAMLAR GENÇ KARDEŞİM......NASILSIN BAKALIM........DOSTUM EPEY YARDIMINA İHTİYACIM VAR

Ömer benim lys sonucu 64000k geldi.Daha önce görüşmüştük eğer hatırlarsan veteriner tercihi ve bursa ile ilgili hali hazırda bir üniv. den mezunum daha önce .Dostum gönlümde yatan yer senin okul ancak Ankarada bir kamu kurumunda görevliyim şu an. Uludağı yazsam sanırım gelecek büyük ihtimal ancak bundan sonrada malum iş nedeniyle nakil yada geçici görevlendirme istemem lazım Uludağ üniversitesine idari personel olarak. Öbür türlü sanırım Ankara üniv. tercih etmek durumundayım hoş orasıda pek kafama yatmıyor not sistemi fiziki mekan vb nedenlerle :-).Dekanlık yada personel dairesiyle mi bi görüşsem diyorum bu konuda Uludağ ın.Uludağa geçmem durumunda kampüs içinde de görev alırsam derse devam yönünden de sorun olmayacak gibi. Senin irtibat kurabileceğin idari personel varmıdır fakülte dekanlık yada üniv. personel dairesiyle alakalı konu hakkında bilgi edinebileceğimiz danışabileceğimiz vs. Aslında işim nedeniyle ankara daha uygun gibi görünüyor ama not sistemi ve fiziki mekan ile netten edindiğm bilgiler doğrultusunda bir kaç hususta çekincelerim var. Bide akademisyenlik düşünüyorum ileriye yönelik sanırım konuşmuştuk önceden bu konuda da özellikle gıda hijyeni ve tekno. yönünden senin okul bir adım önde duruyor gibi....

Kafam çok karışık dostum ya durum böyle, şu tercih döneminin bitiminden evvel bi fikir oluşturmam lazım acil... @Werner Heisenberg

Valla abi senin durumunla daha önce hiç karşılaşmadım açıkcası pek de bilgim yok. Ankarada derslerin zorluğu sadece bursaya gelmek için tek başına bir kritermiş gibi gözükmüyor bana kalırsa. Çünkü orada biri işin ve düzenli hayatın var... Şu sıralar okula uğramayacağım ama fakülte sekreteri veya öğrenci işleriyle görüşebilirsin web sitesinde numaraları olması lazım. Uludağ kampüsünde ne gibi bir idari iş düşüncen var peki? Olmazsa dekanlık değil rektörlükten de görüş alabilirsin

• + olarak

Herkes aynısını söylüyor, sıralamaya göre asla tercih yapılmaz. Sırf ilerde iş garantisi olduğu sanıldığı için bilgisiz aileler tarafından mühendislikler tercih ediliyor. Bu ülkede ara elemandan fazla mühendis olacak bu tehlikenin farkında mıyız acaba.

Kaldı ki bizim mesleğimiz çok kutsal ve elit bir meslek. Baytar, inek doğurtan, eşek bilmem ne yapan gibi aşağılayıcı isimleri sadece cahil ve meslek hakkında bilgisi olmayan insanlar koyar. Halbu ki bilmiyor ki her gün yediği etin, tavuğun, yumurtanın sütün bizim elimizden çıktığı. Kedisi köpeği hastalandığında kime götürecek? O köylü kasabalı diye aşağılanan insanların bile veteriner hekime saygısı çok, çünkü biliyor ki muhtaç. Muhtaçlık doğru kelime olmadı galiba ama olsun siz anladınız.

O yüzden asla mesleği farklı lanse etmek isteyenlere prim vermeyin, buna anneniz babanız da dahil. Araştırın, onlara gösterin. Bakın bu bir hekimlik zanaatı, biz hayvana kaç gram saman verilir ya da at eşek nasıl doğurtulur görmüyoruz, bilim sanat görüyoruz diyin.

O yüzden aklınızda bu meslek varsa, kusura bakmayın da mühendislik felan tırt kalır yani. Anadolunun ücra bir köşesinde (ezmek için değil!) istemediğiniz bir şehirde, istemediğiniz bir bölümü okuyup ömür boyu o mesleğe tutsak mı kalmak istiyorsunuz?

Son karar sizin

• 343._law kullanıcısına yanıt
    Yanlış anladın abi galiba.Ben mühendis olmayı hiç istemiyorum.Kafama koydum Ondokuz mayıs Vet.fak.ni yazcam ailemde zamanla alışır diğer arkadaşlara da tercih döneminde pişman olmayacakları Bir dönem geçirmelerini diliyorum.Abi tavsiye için tecrübe lazım sen görmüş geçirmiş Bir insansın bizler sizin gibi abilerimizden tavsiye alabildiğimiz için çok şanslıyız.Sizin için de güzel dileklerim her zaman yanınızda olsun😊

• Werner Heisenberg kullanıcısına yanıt
    Anladım dostum .....ben bide dekanlık ve personel dairesiyle önce mail sonra da tellle bi irtibat kurayım o zaman tercih dönemi içinde....rektörlük bünyesindeki herhangi bir birim olabilir diye düşünüyorum bu nakil durumu olursa @Werner Heisenberg
    ilyas konya yada kayseriyi neden düşünmüyorsun ankaraya yakın hem de kampüs üniversitesi ikisi de..........haftasonları hızlı trenle de gelirsin ankaraya....süper olmazmı...ben gittim konya- ankara arası hızlı trenle 2 saatten az bence düşün bi ..........etkilemiş te olmayalım tabi @ilyasilkay
  • kemo0o kullanıcısına yanıt
    Biliyorum genç de gönlümüzdeki oldu bitti uludağdı.....bi de askerliği bursada yedeksubay olarak yapmıştım ( hoş az biraz olumsuzluklar olmadı değil o dönem)....ama kampüse filan aşinayım yani...olmadı son çare ankarada devam edecez ama elimden gelirse nakil vb yolla uludağa geçmek istiyorum bakalım artık..........derse devama gelince pratikler için bi sorun olmaz sanırım izin bakımından da teorikler için artık amirin idare ettiği kadarıyla girebilirim derslere.....Şimdilik böyle sen okuyormuydun yoksa yeni mi tercih yapacaksın @kemo0o
  • undefinedAbi haklısın da Konya tabiri caizse çöl ağaç görünce seviniyorsun.Ama Samsun öyle mi Yeşille Mavinin buluştuğu denize sıfır kampüsü var ve eğitim olarak ta gayet iyi sonuçta en az 5 yıl geçireceğim sosyal olarakta kendimi geliştirmek istiyorum.Ankara ya da çok uzak değil Ankara Atakum arası 403 km Hayvan hastanesi de var Bana bu özellikleri ile gayet iyi görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyasilkay -- 30 Haziran 2014; 21:14:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan96

merhaba bu sene sınavda 103 bin yaptık ankara-ist-bursa -aydın olmuyor sizce diğer üniversitelerden hangisini tercih etmeliym? tskler..

Hocam veterinerlik seçecekseniyi düşün taşın karar ver Samsun Erciyes Fırat iyidir

• Okumuyorum yeni tercih edeceğim.Seninde hakkında hayırlısı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemo0o -- 30 Haziran 2014; 17:33:25 >
  • 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.