Şimdi Ara

Veteriner Fakültesi İsteyenler (Uludag Uni Hakkinda Bilgiler) (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.144
Cevap
68
Favori
245.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: keremtur3

quote:

Orijinalden alıntı: Werner Heisenberg

quote:

Orijinalden alıntı: müstakbelvethek

Merhabalar, uzun süredir konuyu takip ediyorum ve başından sonuna okudum emin olun. Ben de Uludağ Üniversitesi istiyorum sıralamam 80 bin, tutar diye düşünüyorum ama emin değilim, hayırlısı olsun. Aklımda bir kaç soru var ve forumda çok güzel cevaplar veriliyor ben de cevaplarınızı bekliyorum.
    Öncelikle sizce Uludağ olur mu?Yani sıralamalar 10 bin falan oynamaz değil mi? Bir de ben hep Uludağ istedim ama şu hazırlık olayı kafamı karıştırıyor yani bir yıl hazırlık okuyup bir sene geç hayata atılmak istemiyorum. Anladığım kadarıyla yeterlilik sınavı çok zor olmuyor. Bu yaz ingilizce çalışıp veya bir-iki ay falan kursa giderek yeterlilik sınavını geçebilir miyim? Yoksa boşuna yaz tatilimi ingilizceyle uğraşarak bitirmemeli miyim?

80 Bin ile kesin girersin hayırlı olsun.

Ve bu vereceğim cevabı yıllardır tekrarlıyorum, kesinlikle hazırlık sınavını geçmeye bakın.

Bu yaz kursa gitmek çok isabetli bir karar, ya da ingilizcesine güvenen ne kadar kolay bir sınav olduğunu görecektir.

Hocam

Balıkesir-Samsun-Aydın-Erciyes-Konya-Elazığ

Sizce bu üniversitelerden hangisini seceyim?

İmkanın varsa hepsini ziyaret et, samsun ve konya bir adım önde gibi duruyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: keremtur3

quote:

quote:

Merhabalar, uzun süredir konuyu takip ediyorum ve başından sonuna okudum emin olun. Ben de Uludağ Üniversitesi istiyorum sıralamam 80 bin, tutar diye düşünüyorum ama emin değilim, hayırlısı olsun. Aklımda bir kaç soru var ve forumda çok güzel cevaplar veriliyor ben de cevaplarınızı bekliyorum.
    Öncelikle sizce Uludağ olur mu?Yani sıralamalar 10 bin falan oynamaz değil mi? Bir de ben hep Uludağ istedim ama şu hazırlık olayı kafamı karıştırıyor yani bir yıl hazırlık okuyup bir sene geç hayata atılmak istemiyorum. Anladığım kadarıyla yeterlilik sınavı çok zor olmuyor. Bu yaz ingilizce çalışıp veya bir-iki ay falan kursa giderek yeterlilik sınavını geçebilir miyim? Yoksa boşuna yaz tatilimi ingilizceyle uğraşarak bitirmemeli miyim?

Ve bu vereceğim cevabı yıllardır tekrarlıyorum, kesinlikle hazırlık sınavını geçmeye bakın.

Bu yaz kursa gitmek çok isabetli bir karar, ya da ingilizcesine güvenen ne kadar kolay bir sınav olduğunu görecektir.

Hocam

Balıkesir-Samsun-Aydın-Erciyes-Konya-Elazığ

Sizce bu üniversitelerden hangisini seceyim?

İmkanın varsa hepsini ziyaret et, samsun ve konya bir adım önde gibi duruyor.

Hocam puanim hepsine yetiyor , ankara istanbul bursa vs vs .. bizimkiler ankaraya yollamak istemiyor , ben de istemiyorum. Bursa mı istanbul mu , siz ne dersiniz? Istanbulda yasiyorum ve sehir disinda okumak istiyorum acikcasi. Bursada okursam istanbulda okumadigim icin - lerim cok olur mu? Teşekkürler:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gençler ne diyorsunuz veterinerlik hakkında lys biraz batırdıgım için düşünüyorum. iş imkanları nedir? iş bulur muyuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygstercihyap

gençler ne diyorsunuz veterinerlik hakkında lys biraz batırdıgım için düşünüyorum. iş imkanları nedir? iş bulur muyuz

sadece sinawda batirdigin icin yazicaksan yazma bence pek basarili olmassinn okulda

• quote:

Orijinalden alıntı: Dobermanım

quote:

Orijinalden alıntı: ygstercihyap

gençler ne diyorsunuz veterinerlik hakkında lys biraz batırdıgım için düşünüyorum. iş imkanları nedir? iş bulur muyuz

sadece sinawda batirdigin icin yazicaksan yazma bence pek basarili olmassinn okulda

k hocam ondan değil hep istemişimdir veterinerlik ailem sıcak bakmıyor ama sonucta onlar okumayacak :)
  • arkadaşlar mustafa kemal üniversitesi veteriner fakültesinden uludağ veteriner fakültesine yatay geçiş yapabilirmi bilgisi olan varsa lütfen acıklasın
  • 166 binle balıkesir aydına falan yerleşir miyim acaba
  • @Syntas

İstanbulu hiçbir şehirle kıyaslayamazsın ama Bursa istanbula en yakın şehir olabilir her konuda. Biraz konuyu okursan baştan sonra daha çok bilgileneceksin dostum.

@ygstercihyap

Sırf sıralama yetiyor diye umarım yazmazsınız, iş imkanları da bir etken ama hayatının ortalama 50-60 senesinde icra edeceğin mesleği sırf bu kriterlere göre seçmen mantıklı olmaz dimi :)

@sena1

Öyle bir imkan var, ortalamanı yüksek tutacaksın.
  • quote:

@Syntas

İstanbulu hiçbir şehirle kıyaslayamazsın ama Bursa istanbula en yakın şehir olabilir her konuda. Biraz konuyu okursan baştan sonra daha çok bilgileneceksin dostum.

@ygstercihyap

Sırf sıralama yetiyor diye umarım yazmazsınız, iş imkanları da bir etken ama hayatının ortalama 50-60 senesinde icra edeceğin mesleği sırf bu kriterlere göre seçmen mantıklı olmaz dimi :)

@sena1

Öyle bir imkan var, ortalamanı yüksek tutacaksın.

Abi sıralamam 97k sence hangi üniversiteleri tercih etmeliyim yada seneye bir daha mı denesem uni. Arasında çok fark var mı

• quote:

quote:

Neden hazırlığı geçmeyi öneriyorsun. Faydalı olmadığı için mi yoksa uludağda hazırlık eğitimi iyi olmadığı için mi.

• quote:

quote:

Çok teşekkürler ilgin için tabi ki hazırlığı geçmeyi ben de istiyorum zaten ama sınav ne kadar zor, sorular nasıl hiç bilemiyorum ki dolayısıyla yorum da yapamıyorum. Aradım geçmiş sınav sorularını bulamadım malesef.

• Biraz daha detaylı araştırın hazırlık geçme soruları vardı, olmadı başka devlet üniversitelerinin çözün birbirine yakın oluyor.

Bu yaz ingilizceye ağırlık verip sınavı geçmeye bakın size kesin ve son önerim bu.

@ilyasilkay

97bine nereler oluyor?
  • Ömer abi Ankara İstanbul ve Uludağ hariç diğer yerler gecen seneye göre oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ilyasilkay

Ömer abi Ankara İstanbul ve Uludağ hariç diğer yerler gecen seneye göre oluyor

O zaman tercih tamamen senin, ben olsam samsun-konya-kayseri'yi araştırırdım. Fakülte nasıl, imkanlar nasıl, şehri sevecek misin..
  • Bu arada yeni girecek arkadaşlar örnek olması açısından fakülte ve derslerle ilgili bütün bilgileri bulabilecekleri bir link bırakıyorum.

İlk seneden derslerin ne kadar yoğun olduğunu görebilirsiniz :)

İktisatta, fen edebiyatta hatta mühendislikteki okuyan arkadaşlarınız, "bu dönem 6 ders aldım çok yoğunum abi" derken siz 10 tane almışsanız oh be diyeceksiniz

Not: İngilizce derslerden kesinleşenler, 1.sınıftaki Genetik dersi. ve 4.sınıftaki bazı normal ve seçmeli dersler.

Fizyoloji,histoloji gibi dersleri ingilizce anlatıma başlayacaklardı ama hala belli dğeil.

http://www.uludag.edu.tr/Bologna/dereceler/dt/33/dl/tr/b/23/p/76

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Werner Heisenberg -- 29 Haziran 2014; 0:25:07 >

• Werner Heisenberg kullanıcısına yanıt
    3. sınıf bitti sanırım sizin. Hep haftanın 5 günü ders mi gördünüz?

1 seneden beri veteriner fakültesi yazacam diyorum, zor olduğunu da biliyorum ama puanlar elimize gelince daha bir yaklaştıkça tırsmaya başladım açıkçası. Ula her gün akşama kadar okul mu olur?!
  • quote:

Orijinalden alıntı: PartizanMLKM

3. sınıf bitti sanırım sizin. Hep haftanın 5 günü ders mi gördünüz?

1 seneden beri veteriner fakültesi yazacam diyorum, zor olduğunu da biliyorum ama puanlar elimize gelince daha bir yaklaştıkça tırsmaya başladım açıkçası. Ula her gün akşama kadar okul mu olur?!

Öyle dostum, işin zevki yoğunluğu ve zorluğunda bence. Başarmanın hissi pahabiçilemez.

Genelde haftanın 5 günü 8:45den 17:00a kadar ders vardır. Dolu dolu olmasa da aralarda boşluklar olabilir.

Örneğin ben geçen sene yaz okulunda 2 ders aldım üstten, böylece 3.sınıfın ilk döneminden 2 gün boşaltmıştım. Biraz kendime vakit ayırayım diye, haftada 3 gün full olmuştu vs vs. Çok değişken olmakla beraber genelde yoğun tabi.

Ayrıca istanbul ve ankara üniversitesinde uludağ kadar ders çeşitliği yok sanırım. Bizde çok ders var, bazıları gereksiz ve aptalca hatta...

İstanbul'un da ders programına baktım. 9 ders falan gözüküyordu genelde. Uludağ'da fazladan İngilizce falan var tabi. Ayrıca dediğiniz gibi çeşitli mühendisliklere bakayım dedim, ortalama 7 ders falan var.

Üstten ders almak da güzel taktikmiş. Herkes yapamaz tabi. Alttan veremediği ders olan çok vardır daha :)
  • Merhaba, 166 binle olmaz herhalde ? Doğuyu tercih etmeyeceğim. ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alp26balıkesir -- 29 Haziran 2014; 10:31:00 >
    Öncelikle merhaba ben bu yıl lise sona geçeceğim ve seneye üniversite sınavına gireceiz. Ben iyi bir Hukuk Fakultesi okuyup iyi bir avukat olmak istiyorum ve bunun için çok çalışmam gerekli.Size sorum şu olacak; acaba ben hangi kitap kaynaklarını alsam daha iyi olur veya internetten hangi sitede konu anlatımlı video izlesem ?
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.