Şimdi Ara

Veteriner Fakültesi İsteyenler (Uludag Uni Hakkinda Bilgiler) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.145
Cevap
68
Favori
244.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bobi2002

devlette ne kadar maaşla çalışıyorlar acaba

Erkeğin maaşı sorulmaz :))

Tarım Bakanlığı'nda 4-B sözleşmeliyim (birdahaki ay kadrodayım) aile yardımı ile beraber aldığım net maaş 2.250 TL + El emeği aşı küpe ücretleri = Ort 2.500 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: SS10

beyler bir veterinerin ortalama aylık kazancı ile, iyi bir veterinerin iyi bir yerde açacağı iş yeri ile kazanacağı para yaklaşık ne kadardır ?

yani bir veterinerin ortalama ile ortalama üstü kazancını merak ediyorum

Devlette 2.500TL
    Sahada zarar da edebilirsin çok yüksek kar da , o sana bağlıdır

ama devlet işi bundan sonra çok zor , norm kadrolar 10-15 sene boşalmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeterPetrelli

quote:

Orijinalden alıntı: VoLken7

Allah hepinizin gönlüne göre versin.

Ne yapıcan len baytar mı olucan diyenlere kulak asmayın.

İşinizi severek yapın millet 2milyar maaş için ömür boyu ders çalışıyor mühendislik okuyor.

Ticaret zekan varsa elinde de diploman + severek yaptığım bir iş hayat sana güzeldir.

Doğrudur, en barz örneği arka sokağımızdaki klinikte çalışan veteriner karı-koca. Bir yerden frenchies almışlar, 2 tane klinikleri var kadın burada duruyor adam da diğer dükkanda.

Bana dedi stajını burada yaparsın, istanbulda mı kalsam şimdi ne yapsam

Şuan çoğu üniversite klinik stajını kabul etmiyor , ya poliklinik - hastane ya da devlet çiftliği - tarım il-ilçe müdürlüklerini kabul ediyor. ben mesela marmaris ilçe tarım'da tamamlamıştım stajı

• quote:

Orijinalden alıntı: Osho__

Birincisi çok zor bir bölüm(Yurtta kalıyorken yan sınıfta 3 veteriner vardı adamlar paso çalışıyordu)
    İkincisi iş alanı gerçekten daraldı ki bunu bir çok mezundan öğrendim.

daralan o mezunun ufkudur :) bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın , insanları yanlış yönlendirmeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: VeterözeR

quote:

Orijinalden alıntı: Osho__

Birincisi çok zor bir bölüm(Yurtta kalıyorken yan sınıfta 3 veteriner vardı adamlar paso çalışıyordu)
    İkincisi iş alanı gerçekten daraldı ki bunu bir çok mezundan öğrendim.

daralan o mezunun ufkudur :) bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın , insanları yanlış yönlendirmeyin

Alıntıları Göster
    Amma çok yorum yazmışım ama bir düzeltme de söylemek isterim, benim mesleğimin gerçek adı:

VETERİNER HEKİMLİĞİ dir

veteriner=hayvan demek

• quote:

Orijinalden alıntı: VeterözeR

Amma çok yorum yazmışım ama bir düzeltme de söylemek isterim, benim mesleğimin gerçek adı:

VETERİNER HEKİMLİĞİ dir

veteriner=hayvan demek

Alıntıları Göster
    devlete atanmak çok çok zor diyorlar öylemi

• quote:

Orijinalden alıntı: headshotçı

devlete atanmak çok çok zor diyorlar öylemi

Alıntıları Göster
    Evet dostlar 6 günlük cezamın sona ermesi ile tekrar forumdayım. Lys-1 pek umduğum gibi sonuçlanmadı. Sınavdan çıkınca harika geçtiğini hissediyordum taki kontrol edene kadar.

Yine gıcık sorulardan ötürü 50 sorudan 40 tane işaretleyebildim ki hiç yapmadığım şeydi. Neyse dedim yanlışım max 1-2 çıkar demiştim. Buradan toplam netim 32.5 geldi.

Geometride asrın netini yaptım kendi açımdan: 20.75. Matematikten yapamadığımı geometri ile kapadığımı düşünüyorum.

Geçen seneki net ortalamalarına göre uludağ üni için inşallah yetecek bu netler.

Sizlerde durumlar nasıl ?

Bu arada geçen sene bölümlere girenlerin net ortalaması içi link:https://rapid share.com/files/1025291791/sayisal.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Werner Heisenberg -- 21 Haziran 2011; 16:18:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Werner Heisenberg

Evet dostlar 6 günlük cezamın sona ermesi ile tekrar forumdayım. Lys-1 pek umduğum gibi sonuçlanmadı. Sınavdan çıkınca harika geçtiğini hissediyordum taki kontrol edene kadar.

Yine gıcık sorulardan ötürü 50 sorudan 40 tane işaretleyebildim ki hiç yapmadığım şeydi. Neyse dedim yanlışım max 1-2 çıkar demiştim. Buradan toplam netim 32.5 geldi.

Geometride asrın netini yaptım kendi açımdan: 20.75. Matematikten yapamadığımı geometri ile kapadığımı düşünüyorum.

Geçen seneki net ortalamalarına göre uludağ üni için inşallah yetecek bu netler.

Sizlerde durumlar nasıl ?

Bu arada geçen sene bölümlere girenlerin net ortalaması içi link:https://rapid share.com/files/1025291791/sayisal.pdf

Alıntıları Göster
    Fizik

10 doğru 4 yanlış 16 boş 9 net

Kimya

23 doğru 4 yanlış 3 boş 22 net

Biyoloji

24 doğru 4 yanlış 2 boş 23 net

Yanlışlarımın az olmasına çok sevindim.

Hedeflediğim netlete ulaştım. İnşallah uludağ vete girerim.

• quote:

Fizik

Kimya

Biyoloji

14fiz
    20kmya
    20biyo bnmde.bakalm neresi gelicek
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuitaRist_

quote:

Fizik

Kimya

Biyoloji

14fiz
    20kmya
    20biyo bnmde.bakalm neresi gelicek

Alıntıları Göster
    Kılavuzda geçen sene uludağ vet en son 106000 diyordu şimdi 92000e düşmüş. Allah sonumuzu hayır etsin inşallah gireriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: GuitaRist_

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Kişiye bağlı ve çok yönlü bir meslek Veterinerlik. Mesleklerin devlette memurluğa girebilitesine göre değerlendirmek yanlış...
  • quote:

Kişiye bağlı ve çok yönlü bir meslek Veterinerlik. Mesleklerin devlette memurluğa girebilitesine göre değerlendirmek yanlış...

yaş kaç? 4 yıldır çalışıyorum, bu işin içindeyim. sağdan soldan duyduklarına itibar etme :) her meslekten arkadaşım var. 3 yıl öncesine kadar veteriner ataması çok azdı. targel projesinden dolayı epey atama oldu. elinde kpss puanı alan hemen devlete geçti, kim istemez ki... özel sektörde iş olanağı çok az.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leibniz 33

quote:

yaş kaç? 4 yıldır çalışıyorum, bu işin içindeyim. sağdan soldan duyduklarına itibar etme :) her meslekten arkadaşım var. 3 yıl öncesine kadar veteriner ataması çok azdı. targel projesinden dolayı epey atama oldu. elinde kpss puanı alan hemen devlete geçti, kim istemez ki... özel sektörde iş olanağı çok az.

Alıntıları Göster
    Sağdan soldan duyduklarımız değil, tanıdığım veterinerlerden edindiğim bilgilerle, yaptığım sohbetlerle bilgileniyorum. Sonuçta bu bölümü okuyacak kişiler idealist olmalı, parasına, iş olanaklarını göz önünde bulunduracaksın ama tercih sırasında 20. sıraya bi tane veteriner koyayim de gireriz belki havasında değilim.

Ayrıca parası ve hevesi olan doğru şartlar altında, 1-2 ortak bile dulup klinik açabilir. Aslında benim hayalim de bu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Werner Heisenberg -- 6 Temmuz 2011; 21:51:03 >

• quote:

Sağdan soldan duyduklarımız değil, tanıdığım veterinerlerden edindiğim bilgilerle, yaptığım sohbetlerle bilgileniyorum. Sonuçta bu bölümü okuyacak kişiler idealist olmalı, parasına, iş olanaklarını göz önünde bulunduracaksın ama tercih sırasında 20. sıraya bi tane veteriner koyayim de gireriz belki havasında değilim.

Ayrıca parası ve hevesi olan doğru şartlar altında, 1-2 ortak bile dulup klinik açabilir. Aslında benim hayalim de bu...

Alıntıları Göster
    ben anadolu lisesinde öğretmenim, öğrencilerimden birkaç kişi sordu bu bölümü. ne ben önerdim ne de diğer öğretmenleri... bu sıralamadaki bir öğrenci bence beklemeli. özellikle ilk senesiyse. en azından ilk 50000-60000'e girmek lazım iyi bir bölüm için... benden uyarması, sen buyur yaz :)

• quote:

ben anadolu lisesinde öğretmenim, öğrencilerimden birkaç kişi sordu bu bölümü. ne ben önerdim ne de diğer öğretmenleri... bu sıralamadaki bir öğrenci bence beklemeli. özellikle ilk senesiyse. en azından ilk 50000-60000'e girmek lazım iyi bir bölüm için... benden uyarması, sen buyur yaz :)

Alıntıları Göster
    Yorumların için sağol
    Puana göre bölüm yazan biri çoktan kaybetmiştir zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: radressss

Bu mesaj silindi.
    Nereyi istiyorsun ve netler nasıl ?
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    beyler tamam sakin. herkesin görüşü kendine. tavsiyelerde bulundunuz. tartışmanın anlamı yok. sakin olun
  • quote:

Orijinalden alıntı: headshotçı

beyler tamam sakin. herkesin görüşü kendine. tavsiyelerde bulundunuz. tartışmanın anlamı yok. sakin olun

Alıntıları Göster
    Bu tartışmadan kimse haklı çıkamaz, ne kadar büyüğümüz olduğunu iddia etsen de meslek seçimini puana ve sıralamaya göre yapsaydık veterinerliği elbette seçmezdik. Lütfen uzatmayalım
  • Guncelleyelim
  • quote:

Guncelleyelim
    ben de yazmayı düşünüyorum, sonuçlar gelince tekrar uplarom konuyu
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.