Şimdi Ara

Veteriner Fakültesi İsteyenler (Uludag Uni Hakkinda Bilgiler) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.144
Cevap
68
Favori
244.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim kendimi bildim bileli tek istediğim meslek bu. :)) Adnan Menderes Üniversitesi'nde okumak istiyorum. YGS-2 puanım 342 ve sıralamam 89000. lys 1im belediğimin çook çook altında geldi:( o kadar üzüldümki.. :( dershanede bile bu kadar kötü yapmamıştım.. kazanamazsam tek nedeni lys 1 olacak.. mat: 25D 3Y geo:13D -Y fizik: 11D 7Y (uçmuşum yanlışta.. ) kimya: 19D 6Y biyoloji: 25D 4Y Benim geçen seneye göre girmem gereken derece 102000 sizce lys beni düşürürmü?? Hayatımda hiç birşeyi bu kadar istediğimi bilmiyorum ben.. bu sene olmazsa seneye(ki seneye dershaneye gidip bu stresi tekrar yaşamayı hiç istemiyorum:( ) Mutlaka bu bölümü kazanacağım.. başka bi bölümde asla mutlu olamam...

Bu konuyu açtığın için çok teşekkür ederim :) Gerçekten çok yararlı bi konu olmuş :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aimable

Benim kendimi bildim bileli tek istediğim meslek bu. :)) Adnan Menderes Üniversitesi'nde okumak istiyorum. YGS-2 puanım 342 ve sıralamam 89000. lys 1im belediğimin çook çook altında geldi:( o kadar üzüldümki.. :( dershanede bile bu kadar kötü yapmamıştım.. kazanamazsam tek nedeni lys 1 olacak.. mat: 25D 3Y geo:13D -Y fizik: 11D 7Y (uçmuşum yanlışta.. ) kimya: 19D 6Y biyoloji: 25D 4Y Benim geçen seneye göre girmem gereken derece 102000 sizce lys beni düşürürmü?? Hayatımda hiç birşeyi bu kadar istediğimi bilmiyorum ben.. bu sene olmazsa seneye(ki seneye dershaneye gidip bu stresi tekrar yaşamayı hiç istemiyorum:( ) Mutlaka bu bölümü kazanacağım.. başka bi bölümde asla mutlu olamam...

Bu konuyu açtığın için çok teşekkür ederim :) Gerçekten çok yararlı bi konu olmuş :)

YGS-2 sıralaman benimkine yakınmış kendi ygs netlerimin 1er altını ve lys netlerini girerek 330 gibi bir puan elde ettim. Okul puanının da 50-60 gibi olduğunu varsayarsak rahat girebileceğini düşünüyorum. Ben de netlerimi ilk mesaja yazdım o netlerle bile çok korkuyorum ya hala gelmezse diye ama kime sorduysam rahat gelir hatta üstü gelir dedi.

Ayrıca sen de bu mesleği benim gibi çok istiyorsun tebrik ettim. Ne yazık ki bu bölümler hep tercih sırasında 10 15 den sonrasına yazıp tutarsa girerim diyenlerle dolu ve böyle olmaya devam edecek. Sen ben gibi bu mesleği gerçekten isteyenler inşallah yerleşir. Yarın veya onadan sonraki gün sonuçlar gelince buraya mutlaka yaz konuşalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: PeterPetrelli

quote:

Benim kendimi bildim bileli tek istediğim meslek bu. :)) Adnan Menderes Üniversitesi'nde okumak istiyorum. YGS-2 puanım 342 ve sıralamam 89000. lys 1im belediğimin çook çook altında geldi:( o kadar üzüldümki.. :( dershanede bile bu kadar kötü yapmamıştım.. kazanamazsam tek nedeni lys 1 olacak.. mat: 25D 3Y geo:13D -Y fizik: 11D 7Y (uçmuşum yanlışta.. ) kimya: 19D 6Y biyoloji: 25D 4Y Benim geçen seneye göre girmem gereken derece 102000 sizce lys beni düşürürmü?? Hayatımda hiç birşeyi bu kadar istediğimi bilmiyorum ben.. bu sene olmazsa seneye(ki seneye dershaneye gidip bu stresi tekrar yaşamayı hiç istemiyorum:( ) Mutlaka bu bölümü kazanacağım.. başka bi bölümde asla mutlu olamam...

YGS-2 sıralaman benimkine yakınmış kendi ygs netlerimin 1er altını ve lys netlerini girerek 330 gibi bir puan elde ettim. Okul puanının da 50-60 gibi olduğunu varsayarsak rahat girebileceğini düşünüyorum. Ben de netlerimi ilk mesaja yazdım o netlerle bile çok korkuyorum ya hala gelmezse diye ama kime sorduysam rahat gelir hatta üstü gelir dedi.

Ayrıca sen de bu mesleği benim gibi çok istiyorsun tebrik ettim. Ne yazık ki bu bölümler hep tercih sırasında 10 15 den sonrasına yazıp tutarsa girerim diyenlerle dolu ve böyle olmaya devam edecek. Sen ben gibi bu mesleği gerçekten isteyenler inşallah yerleşir. Yarın veya onadan sonraki gün sonuçlar gelince buraya mutlaka yaz konuşalım.

Hıhı mutlaka konuşalım. Onlar gitsinler başka bişey seçsinler..
    Böyle ilgilendiğin için çok teşekkür ederim:)) Ben hesapladığımda 324 falan oluyor.. :) okul puanıda en kötüsünden 50 gelse 374 olur ki geçen sene 360dan almış.. Bu sene bide puan düşme muhabbeti var.. Umarım böyle olur.. Acaba çokmu hayal kuruyorum diye düşünmedende edemiyorum ama kazanacakmışım gibi hissediyorum.. Yani bir Uludağ Üniversitesi falan kesinlikle olmaz zaten ama Adnan Menderes.. Zaten en başından beri onun için çalışıyordum hiç şaşmadı.. Eğer buda olursa daha ne isterim hayattan :) Düşünsene hayvanlarla bir ömür.. :) onları sevmekle kalmayıp hayatlarını kurtaracağız.. :)

Birçok Veterinerle konuştum, forumlara girdim, babam ve arkadaşları aracılığıyla epey bilgi topladım bu meslek hakkında.. Birtek annem şiddetle karşı çıkıyor etraftan duydukları yüzünden.. Yok kliniğini kapatanlar, yok yeniden sınava girenler... O kliniği kapatanlar da, yeniden sınava girenler de senin dediğn gibi 10-15. tercihlerinde kazananlar.. Benim tercih kağıdımda bir tek Adnan Menderes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi olacak :)

Senin netlerine göre bencede rahat rahat gelir. Bu sene olacak galiba

• @aimable

Eğer 374 gelirse sanırım uludağa bile girebilirsin. Bu sene üst sıralar değil de tam bizim sıralarda bi 5 puan düşüş bekliyorum. Ki benim 2 yıldır yaşadığım maceralardan dolayı okul puanım yarı yarıa düşecek. İnşallah ikimizin de gelir.

Sen sanırım adnan menderesi kesin istiyorsun, benim içimde LYSden bu güne kadar hep bir endişe var, sanki 1-2 puanla kaçıraacğım gibi uludağı. O yüzden adnan menderesi ben de araştırdım 2. tercihimi o yönde kullanırım sanırım. Veya iç anadoluda kayseri konya gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Werner Heisenberg -- 13 Temmuz 2011; 20:37:43 >
  • quote:

@aimable

Eğer 374 gelirse sanırım uludağa bile girebilirsin. Bu sene üst sıralar değil de tam bizim sıralarda bi 5 puan düşüş bekliyorum. Ki benim 2 yıldır yaşadığım maceralardan dolayı okul puanım yarı yarıa düşecek. İnşallah ikimizin de gelir.

Sen sanırım adnan menderesi kesin istiyorsun, benim içimde LYSden bu güne kadar hep bir endişe var, sanki 1-2 puanla kaçıraacğım gibi uludağı. O yüzden adnan menderesi ben de araştırdım 2. tercihimi o yönde kullanırım sanırım. Veya iç anadoluda kayseri konya gibi.

A yolundanda olsa B yolundanda olsa istediğimizi elde edeceğiz önemli olan o.. İstediğimiz yoldan olsa daha iyi tabi ama B yolundada bu istekle başarılı olacağımıza inanıyorum :)
  • quote:

quote:

@aimable

A yolundanda olsa B yolundanda olsa istediğimizi elde edeceğiz önemli olan o.. İstediğimiz yoldan olsa daha iyi tabi ama B yolundada bu istekle başarılı olacağımıza inanıyorum :)

Çok doğru, hayallerimize kavuşacağız da hangi okul olduğu pek farketmiyor. Ben istanbula yakın diye bursa istiyordum sen de oraya yakınsın diye heralde

• Evet en büyük etmen o :) Hem yakın hem güzel daha iyisi şamda kayısı dedim :)
  • sanırım gelecek sene veteriner hekimlik öğrencisiyim :)) sıralamam mf3 de 70000 adnan menderes olur heralde :)
  • Benim 84000 geldi, istanbul ankara ne varsa oluyor seninkisi her durumda olur. Tebrik ederim hem seni hem kendimi
  • Evet arkadaşlar sıkıcı geçen 1 yılımın ardından hedeflediğim yere inşallah giriyorum. Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi.

Orada okuyan arkadaşlarımdan ve internetten aldığım bilgilere göre Türkiyenin tartışmasız açık ara en iyi veterinerlik fakültesiymiş. Zaten büyük kampüsün içinde, sosyal ve fiziki şartlar üst düzeyde olduğu söyleniyor. Bir de yeni modern binalara geçmişler.

Bunları okudukça istanbuldan tamamen vazgeçtim, avcılar kampüsü hakkında bir tane iyi düşünceye sahip kişi yok. Sosyal ortam sıfır, fiziki şartlar berabet, okul lise gibi ve tabiri caizse b*k götürüyormuş. Hem de her gün yaklaşık 1.5 saatlik yolu git gel yapacağım Bursada özel bir yurda yerleşirim ve keyfime bakarım.

Mutluluğumu paylaşma istedim, bir de günde 1-2 kere konuyu uplayacağım. İsteyen arkadaşlar bilgi sahibi olsunlar.

• tebrikler kardeşim hayırlısı olsun herkkes için.
  • benım sıralama 91 bın ıst 87le almıs gelırmı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyymooonn

benım sıralama 91 bın ıst 87le almıs gelırmı acaba

Gelme ihtimali var, en üste yazarsın.

@bobi2002

Çok sağol
  • quote:

Evet arkadaşlar sıkıcı geçen 1 yılımın ardından hedeflediğim yere inşallah giriyorum. Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi.

Orada okuyan arkadaşlarımdan ve internetten aldığım bilgilere göre Türkiyenin tartışmasız açık ara en iyi veterinerlik fakültesiymiş. Zaten büyük kampüsün içinde, sosyal ve fiziki şartlar üst düzeyde olduğu söyleniyor. Bir de yeni modern binalara geçmişler.

Bunları okudukça istanbuldan tamamen vazgeçtim, avcılar kampüsü hakkında bir tane iyi düşünceye sahip kişi yok. Sosyal ortam sıfır, fiziki şartlar berabet, okul lise gibi ve tabiri caizse b*k götürüyormuş. Hem de her gün yaklaşık 1.5 saatlik yolu git gel yapacağım Bursada özel bir yurda yerleşirim ve keyfime bakarım.

Mutluluğumu paylaşma istedim, bir de günde 1-2 kere konuyu uplayacağım. İsteyen arkadaşlar bilgi sahibi olsunlar.

tebrik ediyoruuuummmm aklıma girdiin uludağı düşünmeye başladım ama tabi aydın daha yakın olduğundan burayı düşünebilirler ama bakalım bursada çok uzak sayılmaz.. bugün babamın aklını çelmeye çalışayım bi
    en güzelide bütün sene verdiğimiz emeklere fazlasıyla değdi :)) vee hayalime kavuşmak ve en önemliside bunu sadece kendi çabalarımla başarabilmeek... harika bi duygu :)

• Aynen öyle, çok iyi hissettiriyor.

Sana kesinlikle Bursayı öneririm. Şehir dışında yaşamayı göze alabileceksen ( ki hiç de o kadar zor değil ) uludağa gel bence.
  • onu zaten göze aldım bursanın hayvan çiftliği falan varmı? hayvan hastanesi falan? aslında tercih etmeden gidip görmek lazım.. aydına bakcam bu hafta içinde ikna edersem eğer aydın yerine bursaya götürürüm bizimkileri babam gelsinde umarım izin verir... sonuçta o kadar en iyi yeri kazanabiliyosun, gidememek çok üzücü olur..
  • Haklısın, ben de gidip göreceğim. Bildiğim kadarıyla hastanesi var fakat çiftlikten emin değilim. En iyisi diyorlarsa o da vardır heralde Sonuçta gidip görmeden tercih etmek olmaz.
  • Konuyu uplayalım
  • Bursa'ya gelenler pişman olmayacaktır. Hertürlü insana hitap eden ortam bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alacakaranlık

Bursa'ya gelenler pişman olmayacaktır. Hertürlü insana hitap eden ortam bulabilirsiniz.

Bursada mı okuyorsun dostum? Öyle ise kampüsden ve şu yorumundan biraz daha bahsedebilir misin.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.