Şimdi Ara

Vestel UA9300 Serisi 4K TV İncelemesi (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
2.804
Cevap
72
Favori
207.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Harici diski TV görmüyor arkadaşlar neden olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 48 inch olani 6 aydir bende. Tvden cok memnunum. Sadece bir derdim var..Smarta girip opera browseri actigimda kumandadan kontrol edilen mouse cok yavas ve ugrastirici. Kablosus mouse bagladim gene ayni. Sanirim bunun cozumu de yok..tv yavas..:(

Bir de esas sorunum. Mesela tv icindeki opera browser dan dizilab sitesine girdim bir diziyi tv den actim. Normal browser ekranindan izlerken her sey olmasi gerektigi gibi..fakat tam ekran yaptigimda goruntu ekrana sigmiyor. Adamlarin kafalari falan ekrandan kayboluyor. Yani gozlukten ustu ekran disina tasmis oluyor. Adamlar zombiye donuyor..

Tam ekran icin ekran tasmasini nasil onleyebiliz?

• 49ua9400 bu tv de diseqc 1.2 destegi yok mu motorlu canak kullanamayacak miyim ben

• Dosya formatı ntfs olmalı

• selamlar. 40ua9300 (mb120) model satın aldım. servis cuma günü kurulumunu yaptı.. üstün körü kontrolleri yapıp teslim aldım.. cihazı %90 monitör olarak düşündüm.. hdmi ile pc den görüntü alıp film dizi vs. amaçlı kullanıyorum..

gelgelelim 1920x1080p görüntü alamıyorum.. şöyle ki cihaz 1920x1080 60hz görüntü verdiğini söylerken çözünürlük 1280x720p olarak görünüyor.. ikonlar yazılar belli ediyor zaten.. aşağıda resimleri de görebilirsiniz.. bütün hdmi portları denedim başka bir hdmi kablo ile denedim farklı bir bilgisayar ile de denedim.. kaldı ki bundan önceki 42" axen tvde hiç sorun yaşamamıştım..

sizce bu neden olabilir? servisi aradım yazılım atmaya geleceğiz dediler.. oysa cihaz kurulduğu günün akşamında yazılımını güncelledi.. yazılımsal olması mantıklı gelmiyor..

var mıdır fikri olan arkadaşlar?

• oscek kullanıcısına yanıt
    Neden çoklu monitör den bakıyorsunuz? ikiden fazla monitör mu kullanıyorsunuz?
    hdmi üzerinden 1080p60 ve 4k60p iki çözünürlükte kullandım hiç sıkkıntı ile karşılaşmadım. tv üzerinde gösteren doğrudur. çoklu monitör değil monitör bölümünden bakın. yada aygıt yöneticisinden monitörün desteklediği ve görüntülenen çözünlüğü gmrebilirsin.

herşey normal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oscek

selamlar. 40ua9300 (mb120) model satın aldım. servis cuma günü kurulumunu yaptı.. üstün körü kontrolleri yapıp teslim aldım.. cihazı %90 monitör olarak düşündüm.. hdmi ile pc den görüntü alıp film dizi vs. amaçlı kullanıyorum..

gelgelelim 1920x1080p görüntü alamıyorum.. şöyle ki cihaz 1920x1080 60hz görüntü verdiğini söylerken çözünürlük 1280x720p olarak görünüyor.. ikonlar yazılar belli ediyor zaten.. aşağıda resimleri de görebilirsiniz.. bütün hdmi portları denedim başka bir hdmi kablo ile denedim farklı bir bilgisayar ile de denedim.. kaldı ki bundan önceki 42" axen tvde hiç sorun yaşamamıştım..

sizce bu neden olabilir? servisi aradım yazılım atmaya geleceğiz dediler.. oysa cihaz kurulduğu günün akşamında yazılımını güncelledi.. yazılımsal olması mantıklı gelmiyor..

Yazilimla falan alakasi yok.

Dogru secim yapmissin cunku panelin input lagi cok dusuk.

Kaynaklar menusunu ac, oradan pc yi bagladigin HDMI portunu 'gelismis'e getir. Ekran modunu dinamik e al, renk sicakligini ilik yap. HDMI tam alan mutlaka acik olsun, ayrica dinamik kontrastida yuksek e getir.

Daha sonra ekran kartinin menusunden 1080p 60 hz ayarina getir ve diger ayarlarida 'RGB FULL range' seklinde ayarla.

Bu kadar. Kullanman gereken sekil bu.

Ileride HDMI 2 destekli saglam bir ekran karti alirsan cozunurlugu 2160 p native de kullanabilirsin ama bu yolun geri donusu yoktur, 4k goruntuden sonra asla 1080p ye geri donemezsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: JakX

quote:

Orijinalden alıntı: oscek

selamlar. 40ua9300 (mb120) model satın aldım. servis cuma günü kurulumunu yaptı.. üstün körü kontrolleri yapıp teslim aldım.. cihazı %90 monitör olarak düşündüm.. hdmi ile pc den görüntü alıp film dizi vs. amaçlı kullanıyorum..

Yazilimla falan alakasi yok.

Dogru secim yapmissin cunku panelin input lagi cok dusuk.

Kaynaklar menusunu ac, oradan pc yi bagladigin HDMI portunu 'gelismis'e getir. Ekran modunu dinamik e al, renk sicakligini ilik yap. HDMI tam alan mutlaka acik olsun, ayrica dinamik kontrastida yuksek e getir.

Daha sonra ekran kartinin menusunden 1080p 60 hz ayarina getir ve diger ayarlarida 'RGB FULL range' seklinde ayarla.

Bu kadar. Kullanman gereken sekil bu.

Ileride HDMI 2 destekli saglam bir ekran karti alirsan cozunurlugu 2160 p native de kullanabilirsin ama bu yolun geri donusu yoktur, 4k goruntuden sonra asla 1080p ye geri donemezsin.

hocam tam olarak yaptımmı bilmiyorum ama dediğiniz minvalde işlemlerin hepsini denemiştim. en sonunda windows 10 dışında bir işletim sistemiyle denediğimde görüntüyü 1080p alabildim. windows 10 döndüğümde sorun devam ediyordu.. kurcalarken görüntü özel ölçeklendirme değerinin kendiliğinden %150 ye çıktığını gördüm, bunu %100 e getirince sorunum düzelmiş oldu. windows 10 otomatik olarak bunu yapıyor sanırım lakin ölçeklendirme artınca neden çözünürlük değeri düşmüş göründü onu anlayabilmiş değilim..

geri dönemezsin derken? neden geri dönüşü olmuyor hocam? ilginiz için teşekkürler...

quote:

muratdur @ 15 Ekim 2015; 10:20:45

Neden çoklu monitör den bakıyorsunuz? ikiden fazla monitör mu kullanıyorsunuz?
    hdmi üzerinden 1080p60 ve 4k60p iki çözünürlükte kullandım hiç sıkkıntı ile karşılaşmadım. tv üzerinde gösteren doğrudur. çoklu monitör değil monitör bölümünden bakın. yada aygıt yöneticisinden monitörün desteklediği ve görüntülenen çözünlüğü gmrebilirsin.

herşey normal.

notebook cihaz olduğu için çoklu monitör sekmesine baktım.. tekil çıkış dijital tv ayarlanmış şekilde... ilginiz için teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oscek -- 7 Nisan 2017; 16:23:8 >

• Evet win10 yapiyor oyle kafasina gore.
  • Arkadaşlar bugün bende siparişi verdim inş sıkıntı yaşamayız.Servis geldiğinde hangi testleri yapmam gerekiyor bilgi verirseniz çok makbule geçer
  • Arkadaşlar Merhabalar herkese iyi forumlar.

Vestel 48UA9300 televizyonumda Çift çanak var diğer cihaza sadece türksat ve hotbird gidiyor benim televizyonuma 48UA9300 e Türksat,Hotbird, Sirius 4 (4.8E) 11175/H/27500 uyduları bağlı fakat İdman Tv, Az tv ve hotbirdde çogu kanalları sinyal yok uyarısı ile izleyemiyorum birde TRT 4K yayınını izyemiyorum.Anakart MB100 Yardımcı olacak arkadaşlar varsa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thezombi -- 12 Nisan 2017; 23:39:43 >
  • thezombi T kullanıcısına yanıt
    Hocam dahili tunerler lnb polarite konusunda harici cihazlara nazaran daha hassas maalesef.
    Linnerite ve saturasyon yerine iyi otursa dahi polarizasyon iyi oturmadığı durumlarda bazı paket veya bazı kanalların çıkmadığı konusu bilinen bir durumdur. TRT 4K içi ise frekans güncellemeniz gerekmektedir.
  • Cevap için Teşekkürler hocam.
    Trt 4K frekans ile arama yapacagım.
    Bu bahsettiğiniz lnb polarite olayı hakkında sunabileceğiniz çözümünüz veya yapabileceğim birşey varmı acaba ?
    @muratdur
  • Arkadaşlar MB120 kartlı televizyonuma 2.40 yazılımını yükledikten sonra görüntü kalitesi düştü, insanların suratlarını biraz karanlık gösteriyor. 2.36 yazılımını yükledim ama sorun düzelmedi.Benim gibi benzer sorun yaşayan oldumu yeni yazlımlarda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahadırgs

Arkadaşlar MB120 kartlı televizyonuma 2.40 yazılımını yükledikten sonra görüntü kalitesi düştü, insanların suratlarını biraz karanlık gösteriyor. 2.36 yazılımını yükledim ama sorun düzelmedi.Benim gibi benzer sorun yaşayan oldumu yeni yazlımlarda?

bende de aynı sorun var bir türlü doğru ayarları bulamadım güncelledikten sonra.
  • guney1993 G kullanıcısına yanıt
    kullandığınız panel VA mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfatih85

kullandığınız panel VA mı?

Paneli tam bilmiyorum model 55ua8300. Panele nereden bakılıyor bilmiyorum
    ips ve VA panele sahip ua9300 den bahsediliyor, bu sorun hangisinde oluyor acaba,

Ado nickli arkadaşımıza tv nin seri nosu ile sorabilirsin paneli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bein sport uygulaması var mı sizlerde bende kayboldu. Maç özetleri için falan epeyi iyi uygulamaydı.
    Bende de yok.
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.