Şimdi Ara

Vestel QLED TV iyi midir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
3
Favori
15.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selam. Malum ligler açılıyor. Evdeki 32 inç tvyi büyütmek istiyorum. Benim için büyüklük önemli. en az 65 inç olmalı. Vestel’in QLED TV’sini gördüm. Teknik özellikleri kağıt üzerinde iyi görünüyor. Haftada bir film izlerim o yüzden QLED’lere bakıyorum.

Vestel 30 gün koşulsuz iade diyor. beğenmezsem veya ölü piksel çıkarsa iade ederim diye düşündüm.

Sizce alınır mı?

Vestel 65Q9900

www.vestel.com.tr
    Vestel 65Q9900 65" 164 Ekran QLED Smart 4K Ultra HD TV Televizyonlar | Vestel
    https://www.vestel.com.tr/vestel-65-inc-qled-smart-4k-ultra-hd-tv-65q9900-p-1632

• Geçen ben de bu ürünü gördüm biraz araştırdım. Grüntü nasıldır bilmem ama hoparlörleri JBL üretimiymiş. Dolby Atmos ve dahili subwooferı var. Ek bi hoparlöre gerek duymazsınız. Ses önemliyse tercih edilir  

• Hocam çeyiz için eşya bakarken mağazada bu TVyi deneyimleme fırsatım oldu. Görüntü kalitesine hayran kaldım. Hangi paneli kullanıyorlar bilmiyorum ama gerçekten QLED olduğunu hissettiriyor. Samsungun QLEDini de baktım ama hissedilir fark görmedim. Samsungun iyi modelleri pahalıya satılıyo bence Vestel fiyatına göre iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: hightech33

Hocam çeyiz için eşya bakarken mağazada bu TVyi deneyimleme fırsatım oldu. Görüntü kalitesine hayran kaldım. Hangi paneli kullanıyorlar bilmiyorum ama gerçekten QLED olduğunu hissettiriyor. Samsungun QLEDini de baktım ama hissedilir fark görmedim. Samsungun iyi modelleri pahalıya satılıyo bence Vestel fiyatına göre iyi

İki farklı panel var. birisi Sakai diğeri Boe üretimi

bu panellerin görüntü kalitesi iyidir. üzmez

• Vestel dolu dolu tv yapmış. DTS, Dolby atmos var HDR10+ var. micro dimming var. Memc var.

Bence 120 hz olmaması dışında bi eksiği yok. onun için de süper motion rate var. maç izlerken bulanıklaşma olmaz.
  • Vestel 65Q9900 modelinde bazıları VA panel bazıları IPS panel. İki seçenek olması güzel olmuş

İmkan varsa almadan önce mağazada kutuya bakıp kendi zevkinize göre tercih yaparsınız

samsungda lgde aynı model için böyle seçim yapma imkanınız yok
  • 50'' olsaydı alıp deneyecektim .:)

• Eski kullandığım tvnin paneli arıza yaptı. Servis televizyon fiyatı kadar fatura çıkarınca sinirlendim gittim vestele tek tek tvlere bakarak görüntüsünün en güzelini alayım dedim. bu vesileyle 2 aydır Vestel 65Q9900 modelini kullanıyom

• Özelliklerde Pixellence Pro diye bir şey yazıyor. Bu nedir ilk defa duydum?

• quote:

Orijinalden alıntı: FullPerfromance

Özelliklerde Pixellence Pro diye bir şey yazıyor. Bu nedir ilk defa duydum?

Hocam bu bi yapay zeka algoritması gibi bi şey. Görüntünün kalitesini iyileştiriyor. Vestel'in kendi algoritması. Görüntüyü daha canlı daha, daha gerçekçi yapıyor. Görüntünün kontrastını ve keskinliğini artırıyor. Ekrandaki şeyin ne olduğu fark etmez. kendi otomatik yapıyo. mesela tv izlesen de usbden film oynatsan da hepsinde otomatik yapıyo illa kayıtlı görüntü olmasına gerek yok.

Vestel Pixellence adında diğer vestel tvlerde de vardı. Pixellence Pro olunca MEMC, Super Resolution, Micro Dimming ve AI özellikleri ile Vestel Pixellence algoritmalarının birleştirildiği anlamına geliyo. Yani Pixellence’ın bi üst versiyonu diyebiliriz. Görüntüyü daha kaliteli bi şekilde iyileştiriyo diyebiliriz  

• 10 bin civarinda butcen varsa vestel qledi oneririm
  • Vestel Qc65 modelini kullanıyom. forumda hiç konusu görmedim buraya yazayım. görüntü kalitesi güzel. hoparlö iyi. siyahları net siyah. renkleri çok canlı ve gerçekçi. arayüzünü de sevdim yağ gibi akıyo
  • hocam almışken uzun ömürlü bişi al

QLED tvlerin ömrü daha uzun

Hem de ekranda iz kalma derdi yok

Yerli marka olduğuncan ve servis ağından dolayı Vestel’in QLED tvsi iyidir

• samsung un hangi qled inin paneli kullanılmış acaba?

eğer q80r,q90r,q95t, q7f gibi qled lerin paneli kullanıldıysa iyi. q60r,q60t,q70t gibi qled lerin paneli kullanıldıysa kötü.

tcl nin qled inin paneli kullanıldıysa beş para etmez.

bir de bu ürün yeni galiba çoğu şehirde mağazalarda yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksu01 -- 21 Ağustos 2021; 8:9:14 >
  • Öneriler ve yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar  

çok kişi vesteli önerdiği için vestel aldım

televizyon gelince yorumlarımı yazıcam

• FullPerfromance F kullanıcısına yanıt

sabırsızlıkla yorumlarınızı bekliyoruz abi.bende bu tv'yi almayı düşünüyorum.

• Arkadaşlar sizin tavsiyenizle aldım. Uzun süre kullanmadan yorum yapmak istemedim. Artık baya kullandım görüşlerimi yazabilirim. Umarım faydalı olur.

Görüntü kalitesini beğendim. Bendeki IPS panel. Işık sızması yok. Görüntü kalitesi çok canlı. Ayarlardan pixellence proyu açınca görüntü çağ atlıyor resmen. Kocaman ekranda HDR film izlemenin keyfi başkaymış. Verdiğim parayı sonuna kadar hak ediyor. Bu arada iyi ki QLED almışım. Renkler çok canlı çok hoşuma gitti. OLED olsa belki siyahlar daha iyi olacaktı ama bunun menüsünde Micro Dimming adında bi özellik var. Onu 4 farklı kademede ayarlayabiliyorsun. Micro Dimmingi ne kadar yüksek yaparsanız siyahların kalitesi o kadar artıyor. Parlak yerler etkilenmiyor. Kontrastı artıyor yani. OLED’ler çabuk sorun çıkarıyor diye QLED aldım.

Hoparlörü tek kelimeyle efsane. Ayarlarda Dolby audio ve DTS Trusurround seçenekleri var. Bu ikisini açınca film izlerken mükemmel oluyor. Ses yükskeliği çok fazla. son seste evde dinleyemezsiniz bile.

Kumandasını kullanmak rahat. Kumandanın önyüzeyi alüminyum görünüme sahip. İleri geri sağ sol tuşlarını olduğu yerde beyaz ışık var. Kumanda çok şık görünüyor. Tuşa basınca beyaz ışık yanıp sönüyor. Bastım mı basmadım mı tereddütü olmuyo. Kumandanın altında netflix, youtube, prime video için kısayol tuşu var.

Android TV olmadığı için şüphem vardı ama arayüzü yağ gibi akıyor ve uygulama seçeneği çok fazla. Android tv olsa bu kadar hızlı olmazdı belki. Vestelin uygulama mağazasında kendi kullandığım uygulamaların hepsini buldum. Youtube, exxen, puhutv, TV+, dsmart go, twitch, eba, bein connect, trt izle, deezer, spotify, blutv, Google, hava durumu, mubi, atv, euronews, wikipedia, radyo, sporx, ntv, internet tarayıcı uygulamaları var. İnternet tarayıcısından dizi film sitelerine girip akıcı şekilde izlenebiliyor. Şu ana kadar hiçbir uygulamada takılma kasılma yaşamadım. güçlü işlemci kullanmışlar heralde.

Vestel Smart Center adında bi mobil uygulama var. Bununla tvyi kontrol edebiliyonuz. Mesela netflixe giriş yaparken e posta şifreyi tık tık tık tık kumandadan yazmak yerine telefonun klavyesiyle girdim.

Kendi uydusu 4k yayınları açıyor. Kendi uydusunda en beğendiğim özelliği, kanal listesindeki kanalların solunda kanalın logosu var. Kanal listesi çok güzel gözüküyor.Neredeyse tüm kanalların logolarını eklemişler. Ses açıp kapayınca en sağ tarafa ince şerit şeklinde ses çubuğu geliyor. Onun tasarımını da beğendim.

Olumluları yazdım birkaç tane de olumsuz şey yazayım. Kumandada fareyi kolay hareket ettirmenin yolu yok. web tarayıcıya girince tık tık sürekli sağ sol yapmak gerekiyor. Ekran hertzi 60 hz. Onu da fiyatına göre normal karşılıyorum.

Alalı nerdeyse bir ay oldu şu ana kadar bi sorunla karşılaşmadım iyi ki almışım. Öneren arkadaşlara teşekkürler

• hocam selamlar ben de tvyi yenilemeyi düşünüyorum da Vestel 65Q fiyat performans olarak benim de gözüme çarptı. Özellikle ses sistemine iyi demişsiniz bu beni epey cezbetti diyebilirim. yazdınız mı göremedim ama peki kanal geçişleri falan nasıl baya güzel cihaza benziyor alabilirim

• FullPerfromance F kullanıcısına yanıt

bu tv nin hangi QLED modele benzediğini ya da hangi qled in panelini kullandığını bulamadık bir türlü.

samsung q60t,q70t,q80t,q95t modellerinden hangisinin seviyesinde? ya da tcl qled kalitesinde mi?

bunu bir öğrenebilseydik. bu modeli ben de düşünüyorum.

• ben de mağazada gördüm görüntü kalitesi hoşuma gitti model numarasını sordum internette araştırmaya koyuldum valla herkes Vestel 65Q9900 gerçekten olmuş diyo benim için ses önemli o yüzden JBL partnerliği dikkatimi çekti bu ürün radarımda biraz daha bakıp alıcam sanırım 10k altı qled tv arayanlar için ideal bence

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.