Şimdi Ara

Vestel QLED TV iyi midir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
58
Cevap
3
Favori
15.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu tvyi ayadır merak ediyodum ama pek bilgi olmadığı için şüpheliydim. Yukarıdaki arkadaşın yorumları üzerine ben de satın aldım. İlk izlenimlerim olumlu. Görüntü kalitesi beklediğimden daha iyi çıktı. Açıkçası şüpheliydim ama açıp bi kaç bi şey izleyince tvye hayran kaldım

• maç performansı nasıl beyler

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicomedia66

maç performansı nasıl beyler

Bundaki Pixellence Pro görüntü geliştirme algoritaması maçlar için mükemmel. Diğer markalara göre maçlar için daha uygun bi algoritma

Birde Super Motion Rate adında bi özelliği var onu açınca topun gidişi pürüzsüzleşiyor ve akıcı oluyor. 20w dahili subwooferlı hoparlörü de tribün etkisi yapıyor

Maçlar için güzel tercih yani

• Vestelin normal televizyonları nasıldır bilmem ama akraba QLED’ini almış. Bayıldım. Görüntü kalitesi muazzam. Ses kalitesi epey iyi. Şimdi sitesinde OLED’ini de gördüm. İndirimleri takip etmeye başladım sanırım QLEDden ben de alıcam

• Ben de Vestel QLED aldım. Özelliklerine göre fiyatı cazip geldi. Gelince iyikide almışım dedim çünkü android olmadığı için bi tek o konuda şüphem vardı ama arayüzü çok seri çalışıyor. Uygulama mağazasında da yok yok diyebilirim

• Bütçem 10 bin tl. sizce OLEDi beklemeye değer mi?

• bertinos B kullanıcısına yanıt

Hocam OLEDlerin fiyatı açıklanmış. Senin bütçen için QLED iyi seçenek olur. Aradaki fark cebinde kalır. Ama OLEDlere çıkabiliyorsan çık yani tamamen bütçeye bağlı bi tercih. İkisi de fiyatına göre gayetgüzel televizyon

• TV'nin yenilenme vakti geliyor. Ben de şöyle 65 inçlik bi Qled düşünüyorum bakalım Vestel'in 65Q9900 modeliyle ilgili yorumlar baya iyi fiyatı da fena değil. Bizde genelde Netflix izleniyor genel kullanım amacı bu olacak.

• Herkese selamlar. Alan kişilere soru sormak istiyorum. Vestel 55Q9900 ile Samsung 55Q60T modeli arasında kaldım. Sizce hangisi tercih edilmeli?

• keeNNN kullanıcısına yanıt

vestel i görmedim ama çıkardığı modellere bakınca panel olarak q60t nin panelini kullanıyor galiba.

aynı paneli kullanıyorlarsa iki modelin çok farkı yok gibi.

seçerken vestel ve samsung un menü farklılıklarını ve fiyatını göz önüne alıyoruz.

tabii q9900 ile q60t nin birbirine benzeyeceği tahmini bir durum. belki tv ler çok farklıdır. vestel i görmemiz lazım.

• aksu01 kullanıcısına yanıt
    O zaman kullanan birisinin panelini söylemesi gerekiyor.

Peki bunların muadilinde şunu al dediğin bi ürün var mı hocam? Siyahları tam siyah gösteren renkleri canlı bir tv?
  • Mağazada iptv uygulaması var mı android olmaması düşündürüyor.

• Android TV'ye çok takılmayın. Gerçek Android Sony ve Philips de var şuan için. Mi box s 4k Android işini çözer. Ama bende bu tv yi hiç göremedim. Q9900 ve Q60T benzer mi?
  • Arkadaşlar bu cihazda SSIPTV vb uygulamaları kurup izleyeniniz var mı stabil mi?

• 65 ve 55 olanında LG IPS panel kullanılıyor,50 de Panda
  • poyazoraj P kullanıcısına yanıt

merhaba, ben siyahlari cok onemsiyorum 50 inç olanda va panda panel varmis senin de dedigin gibi. Siyahlar icin bu paneli mi tercih etmeliyim?

• salihbocIX kullanıcısına yanıt

hayirli olsun hangi boyutu aldiniz, gunduzleri cok parlama yapiyor mu bir de siyahları nasil, bilgilendirirseniz cok sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: witchking34

Bundaki Pixellence Pro görüntü geliştirme algoritaması maçlar için mükemmel. Diğer markalara göre maçlar için daha uygun bi algoritma

Birde Super Motion Rate adında bi özelliği var onu açınca topun gidişi pürüzsüzleşiyor ve akıcı oluyor. 20w dahili subwooferlı hoparlörü de tribün etkisi yapıyor

Maçlar için güzel tercih yani

Alıntıları Göster

poxelence pro super motion rate bunlar ayarlarda gozukmuyor, menude nerede var acaba

• Merhaba, VA panelli 50Q9900 tvmi ufak bir panel hatasi sebebiyle fark odeyip IPS panelli 55Q9900 ile degistirdim. Ultra HD yayinlari dikkate alarak soyle bir cikarimda bulunabilirim, 

*Yan acilarda ekran solmasi sebebiyle VA panelden IPS panele gecmeyi gerektirecek kadar cok ciddi bir fark yok diye dusunuyorum, IPSde de hafif bir kararma oluyor zaten, digerinde de hafif bir solma. 

* Siyahlardan dolayi da IPSden VA panele gecmeyi gerektirecek kadar bir fark yok, arka aydinlatma ikisinde de belli oluyor, VA panellerin siyahlari samsunglar gibi degil haliyle.

* IPS olan yumusak dogal bir goruntu sunuyor, VA olan daha kontrast ve zıt renkler sunuyor. Detayli renk ayarlari oldugu icin kendi zevkinize gore uygun bir goruntu yakalayabilirsiniz. Ikisi de basarili bence. 

* Gun isiginda ips panelin gorunurlugu daha iyi geldi bana ama farkli zamanlarda denedigim icin farkli hava sartlarindan kaynaklaniyor olabilir. 

TV'den servisten markadan genel olarak gayet memnun kaldim, keske diyecegimi hic zannetmiyorum. Ufak tefek yazilim hatalari olsa da menu guzel stabil rahat. Servis ornek bir servis, sirf servisten dolayi bile vestel tercih edilebilir. 

Olumsuz olarak soyleyebilecegim sey,

* Bluetooth baglantilarinda iki televizyonda da sıkıntı yasadim yazilimsal olabilir. 

* Koskoca tvlere neden eko sensör koymazlar anlamis degilim. Ekonomiden ziyade gozumuz kor olmasin diye her aksam parlaklik ayarini kismak biraz ilkel geliyor. En azindan otomatik saat ayari olsa, ayarlayabildigimiz belli bir saatten sonra parlaklik otomatik dusse vesaire.. basit bir yazilimla halledilebilir bir sey. 

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.