Şimdi Ara

Vestel İnverter Plus 12 A İncelemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
1
Favori
12.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: x-calibur

İlla lastik takoz dışarda olacak diye birşey yok, belki içerde yaylı sistem yada takozlu sistem ile içerde titreşim yapan artık neyse kompresörmüdür fanmıdır nedir belki onları izole etmiş olabilirler.

kompresörde var, olmazsa zaten klima hilti gibi olur :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 28 Ağustos 2013; 12:26:31 >
  • Bende bu modeli almayı düşünüyorum ,sanırım Arçelik ten falan daha kaliteli görünüyor ,bilgilendirme için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

İlla lastik takoz dışarda olacak diye birşey yok, belki içerde yaylı sistem yada takozlu sistem ile içerde titreşim yapan artık neyse kompresörmüdür fanmıdır nedir belki onları izole etmiş olabilirler.

kompresörde var, olmazsa zaten klima hilti gibi olur :)) (hilti: kırıcı , delici )

Hocam valla kafam karıştı arkadaşa verdiğiniz cevapla birlikte lastik takozunun içinde dışında olması melesi,şimdi hocam bence benim dış ünite sesli ve dış üğnitede lastik takozu denen şey yok ben bunu servise bildiricem ve takılmasını istiycem kısaca bunu taktırmaya değermi ne kadar etkili olur öğrenmek istediğim bu .Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: rammo

quote:

quote:

kompresörde var, olmazsa zaten klima hilti gibi olur :)) (hilti: kırıcı , delici )

Hocam valla kafam karıştı arkadaşa verdiğiniz cevapla birlikte lastik takozunun içinde dışında olması melesi,şimdi hocam bence benim dış ünite sesli ve dış üğnitede lastik takozu denen şey yok ben bunu servise bildiricem ve takılmasını istiycem kısaca bunu taktırmaya değermi ne kadar etkili olur öğrenmek istediğim bu .Saygılar

merhaba hocam.. dış ünitenin kompresöründe var, olmazsa zaten kompresör arızalanır. dış ünitede de titreşimi azaltacağı için sesi de azaltacaktır..tecrübeniz varsa 8 tl ye 4 tanesi 2 liradan alıp takabilirsiniz. servis takarsa 20 tl servis ücreti alır. size olur 28 tl.

• hocam bu bizim yapabileceğimiz bir işmiki dış üniteyi kaldırmak gerekmezmiki bırde nereden buluruz bu lastiklerden acaba.Saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hocam bu bizim yapabileceğimiz bir işmiki dış üniteyi kaldırmak gerekmezmiki bırde nereden buluruz bu lastiklerden acaba.Saygılar

özel mesaj attım hocam.. burası sorunluydu
  • slm arkadaşlar Wilusa arkadaşım kliman hayırlı olsun.
    Ben de bu modelin 18 liğinden almayı düşünüyorum.Ama ben soğutmadan çok ısıtma için kullanacağım.Evim sobalı olduğu için klima ile ısınmaya karar verdim.Araştırmalarım sonucunda bu modelin midea vertu ile aynı olduğu kanısına vardım.Kullanacağım oda 22 m2 güney cepheli tek pencereli(ısıcam), duvarların içinde yalıtım var ( çift tuğla dizili ve arası köpüklü). Kaldığım yer sakarya. Şimdi ilk olarak klima ile ısınmak ne kadar akıllıca.Bunu anlamak için deneme imkanım yok.Bu özellikteki bir yerde klima ile ısınmak mümkün olur mu?Vestelin bu konuda zayıf olduğunu biliyorum.Ama bu klima modeli istisna gibi duruyor.Forumdaki siz değerleri arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
  • hayırlı oslun şöyle güzel incelemeler bekliyoruz forumda fotolu inceleme hiç yok nerdeyse
  • arkadaşlar bende bu klimayı inceliyordum bu hafta alabilirim memnunmusunuz bu vestelin klimasından.
  • ben bugün vestel servisini çağırdım keşif için. vakumlama olayını falan aklıma takılan her şeyi sordum.Adamlar gayet güzel ilgili bir şekilde cevapladılar.inverter plus 18 lik modelını alıcam artık araştır araştır 3 aydır sıkıldım.Klima ile ilgili ne varsa öğrendim heralde bu arada.okumadığım gezmediğim konu kalmadı klima ile ilgili.Benim aklıma yattı bu vertu ile aynı olan model.
    Servısını de bugün test ettim.İçim rahatladı.
  • 18000btu çok pahalıymış bende 18000 alçaktım ama fiyatlar hep araştırdığımda bir üst modele bakıyorum fiyat artıyor sanırım almaktan vaz gecicem ufoya devam abicim.
  • quote:

quote:

quote:

lastik takoz dış ünitede bulunması gerekiyor fakat lastik takoz vestel klimalarda kendi üretimi olanlarda daha doğrusu dış ünite kutusunun içinden çıkıyor ayaklarla birlikte fakat bu klimada ayak çıkmıyor servis ayakları fabrikadan ayriyetten sipariş veriyor lastik takozuda ayriyetten sipariş vermesi gerekiyor aslında ama sadece ayakların üzerine koyup gidiyor aslında lastik takozları olmadığında daha fazla ses yapmasına rağmen herkes klimanın sessiz olduğunu zanneder çünki klimanın kompresörü inverter olmayan motorlardan farklı dc voltajla çalıştığından sessiz bi kompresör .özet olarak lastik takoz takttırabiliyosanız taktırın daha sessiz olacaktır ama çok abrtılıda fark yok.

• Arkadaşlar merak edilen ısıtma performansına değineyim;
    Malum havalar henüz çok soğumadığı için ısıtma modunu pek kullanmıyorum. Akşamları oda sıcaklığı en fazla 20 dereceye kadar düşüyor. Bu yüzden sadece çocuğu banyo yaptırdıktan sonra 22-24 derecelerde çalıştırıyorum, kısa sürede oda sıcaklığı ayarlanan sıcaklığın 1 derece üzerine geliyor. Bütün klimalarda aynı mı bilmem ama ısıtma modunda klima biraz daha sesli çalışıyor. İç ünitede fan sesi zaman zaman çoğalıyor, dış ünitede de biraz gürültü oluyor. Dış üniteye kendim takoz alıp takmayı düşünüyorum.
    Önümüzdeki günlerde (hava sıcaklığı daha da düştüğünde) ısıtma performansı hakkında da fotoğraflı inceleme yapıp paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilusa

Arkadaşlar merak edilen ısıtma performansına değineyim;
    Malum havalar henüz çok soğumadığı için ısıtma modunu pek kullanmıyorum. Akşamları oda sıcaklığı en fazla 20 dereceye kadar düşüyor. Bu yüzden sadece çocuğu banyo yaptırdıktan sonra 22-24 derecelerde çalıştırıyorum, kısa sürede oda sıcaklığı ayarlanan sıcaklığın 1 derece üzerine geliyor. Bütün klimalarda aynı mı bilmem ama ısıtma modunda klima biraz daha sesli çalışıyor. İç ünitede fan sesi zaman zaman çoğalıyor, dış ünitede de biraz gürültü oluyor. Dış üniteye kendim takoz alıp takmayı düşünüyorum.
    Önümüzdeki günlerde (hava sıcaklığı daha da düştüğünde) ısıtma performansı hakkında da fotoğraflı inceleme yapıp paylaşırım.

soğutmada yukarı açılan panel alta doğru açılıyormu ?

• quote:

Yok açılmıyor, ısıtmada da yine soğutmada olduğu gibi panelin üst tarafı açılıyor. Kurulumu yapan yanlış bilgi vermiş. :)
  • quote:

quote:

Yok açılmıyor, ısıtmada da yine soğutmada olduğu gibi panelin üst tarafı açılıyor. Kurulumu yapan yanlış bilgi vermiş. :)

teşekkür ederim hocam
  • hayırlı olsun

şu servislerin vakum yapmamak için ürettikleri yalanlara bayılıyorum doğrusu ,yaz aylarında kurulum yapılırken vakuma gerek yokmuş ,niye klima küsermiymiş

bakır boru yerine aliminyum ,lastik takozdan kar et ,ondan kıs bundan eksilt sonra ucuza veriyoruz diye ....

neyse daha fazla moral bozmayayım
  • quote:

Gezinirken gördüm. Yazın temmuz civarı ben de aynısından aldım. yazın soğutmasından memnundum fakat kışın tam ısıtmadığını düşünüyorum.

30 dereceye ayarlıyorum 25-26 derecenin üzerinde çıkmıyor ortam sıcaklığı. klima yeterli sıcaklığa geldiğini algılıyor herhalde ki 1-2 kademede çalışıp duruyor. klimayı biraz tavana yakın montajladıklarını düşünüyordum ama seninkiside tavana aynı uzaklıkta. turboyu açtığım zaman güzel ısıtıyor kademe 4-5 e çıkıyor. fakat onda da belli bir süreden sonra 1-2 kademe civarı çalışıyor ve oda sıcaklığı 30 dereceye gelmiyor. yetkili servisi çağırmadan önce bir fikir alayım. problem nerede olabilir?
    ben ortamın istenen sıcaklığa geldiğini algılayarak çalışmasını önce yavaşlattığını ve sonra durma - yavaş çalışma arasında gittiğini düşünüyorum.

follow me özelliğini çalıştırarak klima seviyesindeki havanın değil de bulunduğum yerdeki havanın sıcaklığını dikkate almasını istedim o da olmadı.
    klimayı 30 dereceye ayarlıyorum, klima uzaktan kumandası ortam sıcaklığını 25 algılıyor ama klima çalışmasını yavaşlaatıp durduruyor. Follow me özelliği de hikaye mi yoksa?
    dışarısı 18 derece civarında...

Vestel İnverter Plus 12 A İncelemesi

• quote:

Orijinalden alıntı: kangiren

quote:

Gezinirken gördüm. Yazın temmuz civarı ben de aynısından aldım. yazın soğutmasından memnundum fakat kışın tam ısıtmadığını düşünüyorum.

30 dereceye ayarlıyorum 25-26 derecenin üzerinde çıkmıyor ortam sıcaklığı. klima yeterli sıcaklığa geldiğini algılıyor herhalde ki 1-2 kademede çalışıp duruyor. klimayı biraz tavana yakın montajladıklarını düşünüyordum ama seninkiside tavana aynı uzaklıkta. turboyu açtığım zaman güzel ısıtıyor kademe 4-5 e çıkıyor. fakat onda da belli bir süreden sonra 1-2 kademe civarı çalışıyor ve oda sıcaklığı 30 dereceye gelmiyor. yetkili servisi çağırmadan önce bir fikir alayım. problem nerede olabilir?
    ben ortamın istenen sıcaklığa geldiğini algılayarak çalışmasını önce yavaşlattığını ve sonra durma - yavaş çalışma arasında gittiğini düşünüyorum.

follow me özelliğini çalıştırarak klima seviyesindeki havanın değil de bulunduğum yerdeki havanın sıcaklığını dikkate almasını istedim o da olmadı.
    klimayı 30 dereceye ayarlıyorum, klima uzaktan kumandası ortam sıcaklığını 25 algılıyor ama klima çalışmasını yavaşlaatıp durduruyor. Follow me özelliği de hikaye mi yoksa?
    dışarısı 18 derece civarında...

Vestel İnverter Plus 12 A İncelemesi

- Flaplar aşagımı dönük, siz 30 derece yapıyorsanız aşagısı 25 derece iken klimaın buludugu seviye kaç derece.
    - Klimanın seviyesi 30 derece ise tabii durur, flapları mutlaka aşagı yönlendirin.
    - Follow me çalışması için klima ile kumandanın iletişim içinde olması lazım yani kumandayı koydugunuz yerden verdiginiz komutları algılamalı.
    - Şu an dışarısı hiçde soguk değil, birde en büyük hata 30 dereceye ayarlamak heleki kış 10 derecenin altında ise asla ilk açılışta 26 - 28 - 30 derece yapmayınız, 22 derecede yapsan, 30 derecede yapsan ilk açılışta üfleyeceği sıcaklık aynıdır, yavaş yavaş kışın artırınız defrosa girmesin (hemen).
    - Kaç metre kareye kaç btu aldınız.
    - Hemen ısıtmada yüksek derece değil yüksek fan önemlidir.
    - Klimanın kendini yavaşlatması iyidir sizde gözünüzle sanırım ürün üzerinden bunu görüyorsunuz.

• @mat35

Hemen ısıtabılmek ıcın, fan hızının yuksek olması gerektigını söylemişsiniz;

Ancak bir baska konu altında, yuksek fan hızlarında klımanın ağzından çıkan sıcaklık değernın bır parça düştüğü belirtiliyor, bunu goz önüne alırsak, düşük fan hızında calıstırmak daha verımlı olmaz mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.