Şimdi Ara

arçelik klima ısıtma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
71.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar arçelik 4620 ys model klimam var.dün gayet iyi çalışıyodu.normal bir şekilde kumandadan kapattım.Bu sabah sıcak modda çalışmıyor.diğer 3 modda çok iyi çalışıyor ama sıcak hava vermiyor.Servis çağırmadan nasıl hallederiz?

• biraz daha bilgi vermelisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ıghhodıjıdhu

biraz daha bilgi vermelisiniz.
    Ne tesadüf, benim klimada da bu akşam aynı sorun oldu. arçelik, soğuk ve diğer konumlarda çalışıyor ama sıcakta çalışmıyor, klima açık görünüyor ama fanı dönmüyor. sorunu bilen varsa çok mutlu olacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shakti

Ne tesadüf, benim klimada da bu akşam aynı sorun oldu. arçelik, soğuk ve diğer konumlarda çalışıyor ama sıcakta çalışmıyor, klima açık görünüyor ama fanı dönmüyor. sorunu bilen varsa çok mutlu olacağım.

fanı derken iç ünite mi dış mı ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shakti

fanı derken iç ünite mi dış mı ?

Alıntıları Göster
    gazı kaçmış olabilir , bu durumda servisten başka çare yok
  • quote:

gazı kaçmış olabilir , bu durumda servisten başka çare yok

Alıntıları Göster
    Aynısı bende de oldu dün sabah. Sanırım dış ünitenin çalışmadan gece boyunca soğukta kalması ile alakalı. Klimada sıcak seçili iken 15-20 dakika açık bırakın, dış ünitede aşırı soğuyan her neyse önce o kendini ısıtıyor sonra çalışmaya başlıyor. Benim klima daha önce de yapmıştı bunu ama ilk kez bu kadar uzun sürdü ya da başında beklediğimden bana öyle geldi. 10 dakika falan bekledi sıcak hava üfürmeden önce. Marka da Sharp.

Gazı kaçmış olsa soğuk hava da vermemesi lazım. Hiç üfürmeme dış ünitenin soğuktan etkilenmesi ile alakalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fato&mato

Bu mesaj silindi.
    bu havada soğukta nasıl calıstırabiliosunuz onu anlamadım:) sanırım o sadece fanda calısıyor kompresor devreye girmiyordur! klimayı ısıtma modunda çalıstırın dıs unite fanı calısıyormu ona bakın sayet fan calısıyorsa kompresor devreye girmiyorsa kapasitor arızalı olabilir bu pozisyondada zaten cihaz arıza kodu vermez. sensör arızası kolaykolay olacak bir arıza degildir sensor voltaj gaz arızaları gibi durumda cihaz 5 dk sonra arıza kodu verir örn 2 lamba yanıp soner gibi...
  • koçklima K kullanıcısına yanıt
    Selam arkadaşlar. Benim yaşadığım sorun;
    -Vestel 18lik 4 yılık klimada ısıtmada açtığımda ne iç nede dış ünitede üfleme, motor ve Fan çalışma durumu yok. Isıtma harici diğer modlarda iç ünite üfleme yapıyor.. Dış ünite yine hiç bir şekilde sıcakta yada soğukta çalışmıyor.

Dikkat ettiğim bir husus; klimayı kumandadan sıcak konumda açtığımda dış ünite de kontak sesine benzer tık sesi gelip 2-3 saniye sonra tekrar aynı ses geliyor. Termik açması gibi, dış ünite motor zaten çalışmadığından motor koruma mıdır anlayamadım. Yardımcı olur musunuz?

*Sıcak ve soğukta dış ünite hiç çalışmıyor,
    *Sıcak harici diğer modlarda sadece iç ünite fanı çalışıyor.

Sıcakta çalışmamasına rağmen 20 dk kadar açık bıraktım hata da vermedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyin_elk -- 9 Şubat 2017; 8:2:46 >
  • huseyin_elk kullanıcısına yanıt
    Tahmin ettiğim serideki üretim ise elektronik kart arızası.

Enerjiyi tamamen kesip 10 dakika sonra yeniden enerji verip deneyiniz, ürün çalışıyorsa bahsettiğim seridir ve ya bu şekilde kullanırsınız ya da elektronik kart değişir.

Eğer çalışmadıysa seri no verin daha detaylı cevap vereyim
  • Benim başıma 9luk regal marka klimada aynen böyle bir olay gelmişti.

Vestel servisini çağırdım, kondansatör bozulmuş dediler ve yenisini taktılar. 50 TL ücret ödedim sorun çözüldü.
  • 12.000 btu arçelik klimamda da aynı sorun var
    Yarım saat kadar çalışıyor sonra kırmızı ışık yanıyor. öyle kalıyor, üflemiyor.
    Son durum nedir? Merak ettim :)
  • @Ado ve diğer arkadaşlar öncelikle desteğiniz için teşekkür ederim.
    Klimanın zannedersem kondansatör bağlantı kablosu yanmış, babam sıradan bir tamirci çağırıp yanan kabloyu yeniletmiş ilk başta çalışırdı, yada bize düzeldi gibi gelmişti..

Şuan klima sıcakta sorunsuz çalışıp üflüyor, sorun yok.
    FAKAT; kumandasından kapadım ve iç ünite sorunsuz kapandı. 5 dakika kadar sonra bi ses duydum ve iç üniteden pofff şeklinde bir sesle birlikte dış ünitenin hala çalışıyor olduğunu farkettim. Bu sırada iç ünite kanallar kapalıyken hiç bir üfleme yok. Dış ünitenin yanına gittim çalışmaya devam ediyor. Daha fazla zarar açmaması adına Besleme kablosunu söktüm ve şuan çalıştırmıyorum, bekliyor..
    Defrost diyeceğim ama havalar pek defrost havası değil.

Selenoid bobini ile ilgili bir değişiklik yaptı veya yapmaya kalktı ise elektronik kart üzerinde bu işlem kaynaklı sorun oluşmuş olabilri net bir şey söylemek zor güzel kardeşim.
  • Hocam tekrar aynı özel servisi çağırdık. Krem renkte bi kutu var yenisiyle değiştirildi. Röle diye tabir ettiler, dış ünitede. Şimdi 2 hafta oldu sorunsuz çalışıyor. Desteğiniz için teşekkürler.
    Tamam hocam, ayni zamanda selenoide yol veren omron roleyi degistirmisler. Cok para vermediniz umarim. Gecmis olsun
  • 40, TL oda sadece parça değişimi
    22tl dolayinda parca. Ama isin hakkidir. Ellerine saglik arkadaslarin. Siz de sorunsuz tillarca kullanin insallah.

Gorusmek uzere
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Saygılar
  • Arçelik Klima sıcak hava vermiyor, Arçelik Klima Sıcakta Çalışmıyor, arızasında öncelikle kumanda sıcak ayarı kontrolünü yapınız. Kumandadan HEAT veya GÜNEŞ RESMİ ne ayarlayınız ve dereceyi 30 dereceye ayarlayınız.

bilginusta.com
    Arçelik Klima Sıcakta Çalışmıyor
    https://www.bilginusta.com/2022/07/arcelik-klima-scakta-calsmyor.html
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.