Şimdi Ara

3 yollu vana arızası

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
32.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    -- cihazın yaz ya da kış konumunda olmasının bir önemi var mıdır?
    --bir miktar radyatöre giden kombi çıkış vanasının ısınması normal midir?( iletkenlik sebebi ile )
    -- 3 ypllu vana arızasının kesin tespiti nasıl olur?

• Cihaz Yaz Konumunda iken sıcaksuyu kullanın 5-10 dk. eğer petekler ısınmaya başlıyorsa Kombinin 3 yollu vafi Sıcaksuya göndermesi (Boylere veya esanjör)gereken ısının bir kısmını Kalerufer hattına göndermektedir.,buda sıcak suyun daha az ısınmasına neden olur(Banyo yapılan su)kış konumunda pek anlaşılmayabilir zaten petekler ısındıgından anlamak uzun sürebilir.
    Birde valften su kaçırma,yani yere damlatma olayı var.oda ayrı bir arıza sayılır. iç takımının o-ring lerinin değişmesi gerekir bu işlemler biraz masraflıdır.
  • selam rakadaşlar ben bir sonum oldu kombide boş marka bir kombim vardı 10 yıl sorunsuz kulandım fakat 25/10/2010 tarihinde kalorferi acınca basınc manometresi yükselmaya başladı ben anldım gnleşme tankında bir soun olduğunu kombinin üst tarfında bulunan basınc sibobunu havsını kacırayım bakyım genleşme tankı patladım diye baktım fakat sı geldi sibobtan servisini aradım ve bana dediler ki 300 binlira alrız bende kafam sinirlendim ve kendim yapmaya kar verdim ve tankı parcacıdan 80 liraya aldım ve taktım
    ve kulanıyorum ama bu 300 binlira ne parsı anlamdım bu kadar kolaymı bu para kazanmak bu haksızılık deyilmi yaa ben 50 alsın takmay bu tama 10 katı parar istiyor bundan sonra bende kombiçi olacam arkadaşlar 30 dakikada 220 binlira kaznıyor iyi para vallahi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhatdizman

selam rakadaşlar ben bir sonum oldu kombide boş marka bir kombim vardı 10 yıl sorunsuz kulandım fakat 25/10/2010 tarihinde kalorferi acınca basınc manometresi yükselmaya başladı ben anldım gnleşme tankında bir soun olduğunu kombinin üst tarfında bulunan basınc sibobunu havsını kacırayım bakyım genleşme tankı patladım diye baktım fakat sı geldi sibobtan servisini aradım ve bana dediler ki 300 binlira alrız bende kafam sinirlendim ve kendim yapmaya kar verdim ve tankı parcacıdan 80 liraya aldım ve taktım
    ve kulanıyorum ama bu 300 binlira ne parsı anlamdım bu kadar kolaymı bu para kazanmak bu haksızılık deyilmi yaa ben 50 alsın takmay bu tama 10 katı parar istiyor bundan sonra bende kombiçi olacam arkadaşlar 30 dakikada 220 binlira kaznıyor iyi para vallahi

Arkadaşım Şu yazılarımıza Biraz dikkat etsek ....

• quote:

Orijinalden alıntı: etnaservis@hotmail.c
    Cihaz Yaz Konumunda iken sıcaksuyu kullanın 5-10 dk. eğer petekler ısınmaya başlıyorsa Kombinin 3 yollu vafi Sıcaksuya göndermesi (Boylere veya esanjör)gereken ısının bir kısmını Kalerufer hattına göndermektedir.,buda sıcak suyun daha az ısınmasına neden olur(Banyo yapılan su)kış konumunda pek anlaşılmayabilir zaten petekler ısındıgından anlamak uzun sürebilir.
    Birde valften su kaçırma,yani yere damlatma olayı var.oda ayrı bir arıza sayılır. iç takımının o-ring lerinin değişmesi gerekir bu işlemler biraz masraflıdır.

bi kac mesajinizdan anladigim kadariyla bilgilisiniz,evimdeki aden kombi musluklara sicak su gondermiyor.hem kalorifer hemde musluk modundayken petekler sicak musluk soguk oluyor? sizce nedir bu sorun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fastscan

quote:

Cihaz Yaz Konumunda iken sıcaksuyu kullanın 5-10 dk. eğer petekler ısınmaya başlıyorsa Kombinin 3 yollu vafi Sıcaksuya göndermesi (Boylere veya esanjör)gereken ısının bir kısmını Kalerufer hattına göndermektedir.,buda sıcak suyun daha az ısınmasına neden olur(Banyo yapılan su)kış konumunda pek anlaşılmayabilir zaten petekler ısındıgından anlamak uzun sürebilir.

bi kac mesajinizdan anladigim kadariyla bilgilisiniz,evimdeki aden kombi musluklara sicak su gondermiyor.hem kalorifer hemde musluk modundayken petekler sicak musluk soguk oluyor? sizce nedir bu sorun?

Zannedersemki diafram problemi yaşıyorsunuz.

• cozum nedir?illa servis mi?
    yaz konumunda muslugu acinca cook uzun sure sonra yaniyor alev ama nafile musluk sicak akmiyor,arada olur duzelirdi simdi bir haftadir bu durumda
  • quote:

cozum nedir?illa servis mi?
    yaz konumunda muslugu acinca cook uzun sure sonra yaniyor alev ama nafile musluk sicak akmiyor,arada olur duzelirdi simdi bir haftadir bu durumda

Fastcan arkadaşım kombiler hakkında çok detaylı bilgi sahibi değilim meslek gereği kendi çapımda bir bilgiye sahibim.
    Sözünü ettiğiniz problem şofbenlerdede olur.

El beceriniz takım teşkilatınız varsa (genelde tornavida pense) nette kısa bir araştırmayla fotoğraflı olarak diyafram contası değişim konlarına ulaşabilirsiniz.

ilk olarak conta kontrol edilmeli akabinde swich ondada sorun yoksa karta doğru ilerlenmeli.

El becerinize güveniyorsanız en azından diyafram contasını kontrol edebilirsiniz büyük ihtimallede contadan kaynaklıdır sıkıntınız.

Contayı parçacılardan 5-10 tl gibi fiyatlara temin edebilirsiniz.

Ama genede bir uzman yardımı almanızı öneriyorum zira 50 tl lik bir hasarı sisteme zarar verip kombiyi değiştirmeniz dahi gerekebilir.

• tesekkur ederim .elimden gelir fakat ilk kez dogalgazli kmbiyle tanistim bu sene,bi bakiyim anlamazsam usta yolu gozuktu.sagolun
  • quote:

tesekkur ederim .elimden gelir fakat ilk kez dogalgazli kmbiyle tanistim bu sene,bi bakiyim anlamazsam usta yolu gozuktu.sagolun

Sonuç nedir çözebildinizmi problemi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: livingston

quote:

quote:

Slm hocam siz bbayağı deneyimlisiniz sanırım
    Esim 3 ggündür kombiye bakıyor eca confeo plus makinamız yaz konumunda iken bile ppetekleri ısıtıyor kombiyi komple kapatınca duzeliyor ama sıcak su fln lazım olur diye açıyoruzyine petekler isiniyor yardim bbeklemekteyiz tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ILKERATLIILKER

quote:

quote:

quote:

Esim 3 ggündür kombiye bakıyor eca confeo plus makinamız yaz konumunda iken bile ppetekleri ısıtıyor kombiyi komple kapatınca duzeliyor ama sıcak su fln lazım olur diye açıyoruzyine petekler isiniyor yardim bbeklemekteyiz tesekkur ederim

Hocam sözünü ettiğiniz durum 3 yollu vana arızasında meydana gelir.
    3 yollu vana kalorifer yolunu kapatamadığı için ikisine birden sıcak su gönderimi yapmaktadır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ILKERATLIILKER

quote:

quote:

quote:

Hocam sözünü ettiğiniz durum 3 yollu vana arızasında meydana gelir.
    3 yollu vana kalorifer yolunu kapatamadığı için ikisine birden sıcak su gönderimi yapmaktadır.

Tamirini ben yapamazmiyim parca alıp taksam

Sökme isi basit ama orda devreler var ondan da cekiniyorum evi sigorta yaptirsam eşya sigortası o şekilde ücretsiz yaptrisam her ay birşeyler arıza vermeye başladı

• 3 yollu vana yı söküp takmak kolay değildir hocam. Müsait olduğumda modeli bir inceleyip neler yapılabileceğine bakarım. Sigorta her eve Lazım 150 liraya sigorta yaptırdım camları komple değiştirdim birkaç kez Çilingir çağırdım, öderlerse birde paneli kırık 55 inç tv var:) bundan sıcak fırsat olmaz heralde

• https://www.youtube.com/watch?v=DMfIYV-sP8s&t=189s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taydin66 -- 23 Haziran 2019; 12:27:54 >
  • STEP MOTOR ELBİ MOTORLU VANA YAPISI ve ÇALIŞMA PRENSİBİ
     3 yollu vana arızası 3 yollu vana arızası 3 yollu vana arızası 3 yollu vana arızası

•  3 yollu vana arızası 3 yollu vana arızası 3 yollu vana arızası 3 yollu vana arızası 3 yollu vana arızası 3 yollu vana arızası

220Volt 2-3 nolu pinlere geldiğinde kalorifere , 1-2 pinlere geldiğinde sıcaksuya geçiş veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emek10 -- 9 Ağustos 2020; 13:56:28 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.