Şimdi Ara

Vestel 49UB8300 Hakkında (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
983
Cevap
26
Favori
85.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 49UB8300 kullanıpta panelin içine toz girmesi sebebiyle ekranın belli bölgelerinde bulutlanma şeklinde kararmalar gözlemleyenler oldumu? Bu modelde kullanılan panellerdeki kronik bir sorunmu yoksa bendeki cihazın panelimi sorunlu anlamadım ama cihazı 4 ay kullandım aşırı toz aldı ve servis temizledi ama çözüm değil bu sürekli tekrarlayacak.Panelin katmanları arasına (cam ile ledler arasına) toz alıyor.
  • UgurcaTC kullanıcısına yanıt
    Bu konu marka bazlı bir konu değil, şu an phılıps tv nin panelini söktüm toz temizliyorum, kullandığınız alandaki toz yoğunluğu etkendir. kendi televizyonumda 6 yıldır bir kere dahi temizliğe gerek duymadım. Bu güne kadar da (Yaklaşık 15 yıldır) toz kaynaklı söktüğüm panel sayısı toplasanız 15 20 dir

Soba kullanılan ortamlar, aşırı ısınan alanlar, açık alanlar, dış hava sirkülasyonu yoğun yerlerde olası bir durumdur.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Açıklamalarınız için teşekkür ederim.Aynı ortamda (sobalı-sıcak) bu cihazımdan önce 1 yıl süreyle 40UA9300 modelini kullanmıştım ve onda böyle bir problem yaşamamıştım,bu cihazımda 4 ay kullanım süresinde.Zonguldak'ın heryerine henüz doğal gaz gelmediği için malesef sobalı ortam.Vestel'den yana asla bir şikayetim yok,söyledikleri gibi prensip olarak ürünlerinin arkasındalar.40UA9300'ü aldığımda 1ay sonra panel değişimi yapıldı,cihazı 1 yıl kullandım sorunsuz.1yıl sonra manisadan fabrikadan arandım ve istersem cihazın fatura bedelini ödeyip cihazı geri alabileceklerini söylediler.Bende biraz daha büyük ekran tercih ederim diye kabul ettim ve ilgilerinden dolayıda yine Vestel'i tercih ettim.Yanlış bilmiyorsam diğer firmalar bu panel tozlanma olayına kullanıcı hatası deyip ücret talep ediyorlarmış ama vestel garanti kapsamına alıp hiçbir ücret talep etmeden cihazı temizleyip teslim etti.Buarada cihazdaki panel türü VA.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UgurcaTC -- 4 Kasım 2017; 20:17:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sol üstte 49UB8300 var. Sağdaki Philipsin bir modeli arada neredeyse 2bin TL den fazla fark ve boyut farkı var. Vestel gerçekten bu kadar soluk mu yoksa başka bir şey mi var?

Vestel 49UB8300 Hakkında

• ezimuse kullanıcısına yanıt
    Vestel'in fabrika ayarlarında ekran görüntü modu doğal ve enerji tasarrufu maximumda.Diğer cihazlarda ise tüm görüntü ayarları maximuma çekilmiş durumda.

Aynı yere tekrar giderseniz mağaza görevlisinden rica edin Vestel'in ekran görüntü modunu dinamik olarak seçsin.Birde o şekilde kıyaslama yapın.

• UgurcaTC kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Evet o benimde aklıma geldi çünkü bariz bir fark var. Yarın tekrar bir gideyim o zaman

• Tekrar giderseniz yine fotoğraf çekmenizi rica ederim.

• chnbs kullanıcısına yanıt
    Tabiki hocam çekerim

• 49 inç bir TV lazım.Bütçeyi ne kadar arttırsam da sürekli takıntı edilecek bir şey çıkıyor.Madem kafama bir şeyler takılacak,o zaman o kadar para veremem diyerek Vestel'e yöneldim.Hangi modeli önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Tabiki hocam çekerim

çektin mi hocam?

• gimmeluck kullanıcısına yanıt
    Hocam başka işlerden gidemedim daha ama yarın bir boşlukta gideyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaslar telefondan youtube video actiginda ekrana yansitndedigimde connecting ekraninda bekliyor.. Tv kumandasindan youtube uygulamasini acmam gerekiyor yayini yansitmak icin. Otomatik acma gibi bir ozelligi yokmu. Onceki lg televizyonumda telefondan youtuba girip yansit dedigimde tv otomatik youtube uygulamasini aciyordu

• gimmeluck kullanıcısına yanıt
    Akşam teknosaya gittim hocam. Görevliye söyledim açtı menüyü ancak ekran modu zaten dinamik ve enerji tasarrufu kapalı idi. Parlaklık %50 seviyesindeydi onunla alakası var mı emin değilim. o yüzden tekrar çekme gereği duymadım. Belki çok uzun süredir de orada çalışıyor da olabilir. Ayrıca SEG de vardı o daha sönük kalıyordu. Ama philipsin modeli bariz daha keskin ve parlaktı. Tabi aradaki 2500 liralık farka bakarsak öyle olmazsa sorun vardır demektir
    İyi geceler, 4K 60fps bir görüntüyü manuel olarak tek tek ayarlayıp soluk gösterme, beyaz görüntünün pembemsi olması gibi sorunları ortadan kaldırarak kendi algıma göre ayarlarım. Ekran paneli, aydınlatması ve renkleri iyi gösteren g2 telefonumla kıyasladım (burda varılması gereken sonuç piksel yoğunluğunun, aydınlatmanın, renklerin ve canlılığın mobil ekranlarda, tv lere göre daha başarılı olması. Yani G2 nin ekranının iyi olmasını savunmuyorum, sizlerde tv nin ekranını kıyaslama yaparken mobil cihazınızı baz alabilirsiniz. Burda tek bir sorun var samsung gibi bazı firmaların amoled ekran renkleriyle aşırı derecede oynamış olması ve canlılığı arttırması yani görüntü çok iyi oluyor ancak gerçeği yansıtma konusunda doğru değil. Pek detaya girmeden konuya döneyim.)

Tv'yi almış arkadaşların denemesi veya alma konusunda soluk ekrandan dolayı çekinip kararsız kalanlar için anlatayım. Ekran modunu spor'a alıyoruz.

Kontrast 100

Parlaklık 45-50 arası

Keskinlik 40

Renk 70

Gelişmiş ayarlar:

Dinamik konderat-> yüksek

Gürültü azaltma-> kapalı

Renk sıcaklığı-> normal (bu ayarı soğuk veya ılık yapınca izlediğiniz görüntüye göre avantajları oluyor misal gündüz sahneleri veya beyaz sahneleri ön planda olan içeriklerde soğuk veya normal iyi. ılık seçeneği ise görüntüyü sarartıyor bunun da avantajlı olduğu görüntüler vardır henüz keşfedemedim:-) )

Ten-> ortada olacak

Renk kaydırma-> ortada (bu ayarında görüntünün içeriğine göre avantajları dez avantajları var bunu da içeriğinize göre ayarlayabilirsiniz.

Bu ayarları ben canlılığın, parlaklığın yüksek seviyede olduğu 4k videolar için ayarladım.

Almayı düşünenler için Tv nin panelini çözünürlüğünü falan değerlendirecek olursam tv bi kere fiyatına göre başarısını ortaya koyuyor. Çözünürlüğü 4k oldugu icin başarılı ancak panel konusunda tabi ki sıkıntıları var bulutlanma sorunu az veya çok var en önemlisi tum bu ayarları tek tek farklı kombinasyonlarla denememe rağmen kesinlile kırmız renginin canlılığını yakalayamadım. Yani renk konusunda kötü olmasa da mobil ekranımdaki gibi kırmızının o tonunu yakalayamadım. Bunu saglayan paneller tabiki var ancak magazada karşılaştırma yaptığınız gibi fiyat farkı ortaya çıkıyor hemde az değil 1000 tl çok rahat fark ediyor.

• !MeVZuDeRiN! ! kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Fiyatına göre ürün güzel hocam. Ama keşke biraz daha parlak olsaydı diyor insan. Telefonum amoled ekranlı o yüzden kıyaslama yapmıyorum. Evde LG ips kullanan Dell monitörüm var ona göre kıyaslama yaparsam tv ye bakasım gelmez ama TV'yi sadece tv olarak ve film izleyeceğimizi düşününce fiyatına da bakınca yeterli görünüyor. Boşu boşuna bütçeyi zorlayıp üst seviyelere çıkmaya gerek yok diye düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda daha iyi bir kampanya çıkarsa alıp geçerim

• quote:

Teşekkürler Fiyatına göre ürün güzel hocam. Ama keşke biraz daha parlak olsaydı diyor insan. Telefonum amoled ekranlı o yüzden kıyaslama yapmıyorum. Evde LG ips kullanan Dell monitörüm var ona göre kıyaslama yaparsam tv ye bakasım gelmez ama TV'yi sadece tv olarak ve film izleyeceğimizi düşününce fiyatına da bakınca yeterli görünüyor. Boşu boşuna bütçeyi zorlayıp üst seviyelere çıkmaya gerek yok diye düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda daha iyi bir kampanya çıkarsa alıp geçerim

Hocam gg de 1999 tl ye bulmuştum o ürün kapandı şimdi ise 2020tl gibi bi fiyata başka tv var. Gg yuzde 5 indirim yapıyordu anında (bu kampanya 11 kasıma kadardı) yanı sıra akbank 100 tl chip para veriyor. Taraflardan vestel ise shellden 50 tl akaryakıt veriyor (750tl uzeri tek seferlik alışverişler için geçerli)

• quote:

Hocam amacım marka savunmak ya da tartışma çıkarmak değil evde 32 inç full hd led samsung tv de var 2013 yılında teknosadan 1250 tl ye almıştık ekranın küçük olmasından dolayı daha fazla piksel yoğunluğuna sahip olmasına rağmen vestelin çözünürlüğü daha iyi renk kıyaslaması yapmadım bilmiyorum nasıl ama çözünürlük bariz bir şekilde daha iyi

Vestelin ifa 2017 fuarında sergilediği tv ler var avrupaya ihraç ettiği türkiyede satışa sunulmayan. Teknolojisi üst düzeyde. Türkiyede asgari ücretle çalışarak bu tv leri alabililecek insanlar yok o yüzden ülkemizde vestel in böyle fiyat performans ürünleri tercih ediliyor.

2020 olan ithalatçı garantili diyor hocam axess ile %5 iyi fiyata geliyor ancak bilemedim
    Hocam ben açıklmasına bakınca vestel garantisi altındadır yazıyor ve kurulum için vestel in numarasını yazmış.
    Karar tabiki de sizin :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !MeVZuDeRiN! -- 9 Kasım 2017; 15:12:9 >
    quote:

Yetkili Servis satıcının kendi bayiileri olmadığı için kuruluma 50TL talep ettiler. Satıcıyı aradım. Ürünü Vestel Yetkili Servis değil de mağazanın anlaşmalı olduğu bir firma kurdu. Bunun açıklamada belirtilmiş olması gerekirdi diye düşünüyorum çünkü ister istemez insanı şüphede bırakıp tedirgin ediyor. Şu an bir sıkıntısını görmedik, İnşaallah problem çıkmaz.

Böyle bir n11 yorumu var ayrıca en altta servis için bir cep numarası da bunu doğrular nitelikte. Sanırım servis kurulumu olmadığı için daha uygun olabilir. bu satıcı Yaşatılan ticaretin tüm sitelerdeki sattıkları aynı. Vestel telefon dahil.
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.